Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Gramo MC600Q, nefunkční
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st srpen 25 2010, 22:34    Předmět: suma odpovědí Citovat

pro Sendyxe:

Popis MDA1533 mám v .pdf, jsou to čtyři strany A4, je to skenované sprostě fotoaparátem. Nezdá se mi, že by to bylo málo podrobné. Taky tu kdysi padlo cosi o atypickém zapojení oproti předpokládanému - ani to se mi nezdá. Co vím určitě, že je víc vývojových verzí zapojení desek v MC600Q. Momentálně mám tři kusy, z toho dva prozkoumané. U každého z nich jsou odchylky od schematu řídící desky motoru. Připravovanou servisní dokundamentaci mám zatím jen v hlavě (teď je sezóna DVB-T/DVB-S, není čas). Pokud byste měli zájem, tady je malý příklad, jakým stylem ji psávám (je to podrobný popis digi palubní desky vozu Tipo, v zipu je HTML prezentace):

http://www.fiattipo.net/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=53

Jde o to, aby mi zkušení matadoři nevyčítali, že je to moc polopatický styl - "pro blbé", že se zabývám věcmi, co jsou přece "každému jasné".

Taky si občas postěžujete na nedostatek toho či onoho, MDA1533 nevyjímaje (psal o tom jeden z těch hodně zkušených, který publikuje pod přezdívkou "Sinclair", četl jsem to někde na fóru audioweb.cz). Mě se to netýká - MDA1533A mám sto deset kusů!

pro Jurika a další:

Původní kondenzátory pomohou, pokud je možné určit, kde který byl Smile.

Řekl bych, že na těch kondenzátorech dost záleží. Kromě svitků C2 a C3 má deska řízení ramene jen elektrolyty a keramiku. Jen část z nich jsou filtrační. Elektrolyty jsou všechny řady TF0xx, na které tu nebývají negativní hodnocení. Domnívám se, že po výměnách "ujela" nastavení operačních zesilovačů a polohy řady trimrů najednou nesouhlasí. Vždyť přece běžný elyt může mít odchylku od nominální kapacity až +/- 20%. S rozborem desky řízení ramene jsem zatím moc nepokročil, to spíš s deskou motoru a motorem samotným. Trojici - síťový transformátor+deska řízení motoru+motor M400 - běžně testuju na pracovním stole jen s talířem (i bez něj), bez obou nosných dílů a jde to dobře!

Pokud vyhledávání začátku desky skončí "nárazem uprostřed" (a následnou anomálií - raménko se nevrací) , neviděl bych to na problém obvodu s optoprvky. Náraz na konci znamená: "deska nenalezena" (na pinu SEA1 by měla být stálá úroveň logická HIGH). Měl by se aktivovat RST non a o návrat ramene zpět by se měla postarat ta část logiky, která souvisí s operačními zesilovači, na kterých jsou pověšeny veškeré cívky "H" (vlastně i "V", protože přenoska se musí nejprve zvednout). Klidně se mohlo stát, že se nešetrnou manipulací zničil některý z logických IO.

První opravu desky ramene jsem řešil tak, že:
-CMOS IO jsem vyjmul všechny a otestoval zvlášť (na MH2009 zatím metodiku nemám)
-pokud jsou CMOS IO venku, téměř všechny odpory snesou měření přímo na desce, aniž by byl výsledek nějak deformován
-kondenzátory jsem ověřoval měřičem kapacity, který zohledňuje to, že je součáska v osazené desce (bez signálu a napájení)

Bolestí desky jsou náchylné obvody 40xx, resp. muži-experimentátoři, kteří hýbají s trimry, aniž by cokoliv zdokumentovali (jeden takový kus mám z Aukra a zatím jsem zprovoznil jen desku motoru, bohužel).


Naposledy upravil judeware dne út září 14 2010, 22:51, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt srpen 26 2010, 1:12    Předmět: Citovat

Omyl, elyty mívají většinou jiné tolerance, typicky se používaly +50/-30, +30/-20%, a možná prozradím tajemství, že v půlce 80. let se ve výrobě tolerovaly známé "zeleniny" či "barevné experimenty" a axiály řady TE98x na -5% +95%.

Co jsem opravoval tyto gramofony, u některých kusů byly elyty řady TF - 1000uF/16V v napájení vadné, ESR kolem 3-5 ohmů. Je to asi tím, že byly trvale pod napětím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 23:15    Předmět: součástky v MC600Q Citovat

Předkládám slíbený kompletní soupis součástek. Než jsem ho vyhotovil, zabíralo mi "čtení" schemat podstatně delší čas ...

V tabulkách nejsou prvky, které:
-nijak nesouvisící s deskami plošných spojů
(přenoska, síťový transformátor)
-jsou špatně dostupné
(polovodiče v hlavici přenosky)
-jsou "bezporuchové"
(pájecí body a oka, konektory WKxxxxx, mikrospínače, světelné diody)
Patří sem samozřejmě i veškeré cívky raménka i motoru.

U tří svitkových kondenzátorů jsem typ jen odhadl (nemám konkrétní katalogové informace) - tady prosím o pomoc. Posledních tří sloupců tabulky si moc nevšímejte, ledaže byste chtěli přispět trochou do mlýna (abych si učinil lepší obrázek o tom, jak se el. zapojení přístroje v průběhu let měnilo).

Petr de Zviqov



MC600Q.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  MC600Q.zip
 Velikost:  11.45 kB
 Staženo:  381 krát



Naposledy upravil judeware dne út září 14 2010, 22:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurik



Založen: Dec 12, 2007
Příspěvky: 320
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá září 10 2010, 17:52    Předmět: Citovat

tak vymenil jsem to do puvodniho stavu...A je to jak na zacatku v dobe koupe...Ramenko je stale zvednute (i pri vypnuti) a nenajde okraj desky i kdyz je dobre nastavena vyska s desce...Nekdo nejaky napad?? Jo a jeste jeden dotaz...Pokud je aktivni funkce REPEAT a ramenko nenajde okraj desky opakuje se cyklus hledani znovu??Ahojec Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: so září 11 2010, 21:34    Předmět: Citovat

Juriku, máš jistotu, že je raménko vyvážené? Tím myslím v rovnováze při úplném odpojení přístroje ze sítě ...

Aktivní funkce REPEAT způsobí, že je výstup hradla 6c (na desce řízení motoru) trvale na úrovni HIGH, což znemožní resetování klopného obvodu motoru. Rameno se má vrátit na stojánek, nemá klesnout, ale ihned započne nové vyhledávání.

Je třeba zjistit, zda se něco děje na vývodech SEA0, SEA1 (vývody 2, 1) konektoru WKxxxxx (co vede k rameni). Výstup hradla 1d je aktivní od započetí vyhledávání až do nalezení kraje desky (případně až do nárazu závážíčka do rohu plastového dílu poblíž potenciometru Q - Damping).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurik



Založen: Dec 12, 2007
Příspěvky: 320
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne září 12 2010, 7:06    Předmět: Citovat

Ano ramenko je opravdu v rovnovaze...Dnes se pustim do prace a napisu co se deje na tom hradle aj... Jen vim ze na SEA1 je stale "1" a pri funkci repeat se vrati ramenko zpet a je na stojanku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jurik



Založen: Dec 12, 2007
Příspěvky: 320
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne září 12 2010, 18:03    Předmět: Citovat

Takze SEA0 je pri zapocati prehravani v "1"...Po narazu ramenka do rozku tzn. nenalezeni desky skoci na "0"... Na SEA1 se na okraji desky objevi log. 0 ale nic se nedeje...ramenko dojee na konec a vrati se na stojanek kde poslusne sedne (uz sedne ) Cool ,pri zarazene funkci REPEAT se konecne cyklus opakuje ale se stejnym vysledkem.Nenalezeno ale log. 0 na SEA1 je...Pri vypnuti tlacitkem "sit" se ramenko zvedne...zatim vse...2 IO byly zniceny...A jeden studeny spoj na hradle...(na vyvodu hradla)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne září 12 2010, 18:25    Předmět: Citovat

cize nove CMOSy boli znicene ? Very Happy ci najprv si menil ti IO a potom na tom pajkoval este
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurik



Založen: Dec 12, 2007
Příspěvky: 320
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne září 12 2010, 18:28    Předmět: Citovat

Ne ne byly tam puvodni ty nove byly koupene kdyby se neco stalo...A ono se stalo....No a na druhou stranu ERSkou to neni takove jako klasickou pajkou...a jeste s paskem na ruce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út září 14 2010, 23:59    Předmět: Citovat

Funkčnost optovyhledávání nelze ověřit měřením logickou sondou na vývodu SEA1. Na jednom z mých funkčních kusů jsem zjistil následující:

-mimo proces vyhledávání je napětí na SEA1 cca 8,3V (téměř rovno +UCC, což bylo u téhož kusu 8,45V)
-při vyhledávání napětí klesalo po setinkách asi na 8,2V a při nalezení okraje desky se skokem změnilo na oněch 8,3V (=obyčejným multimetrem s logickou sondou/voltmetrem se to diagnostikuje mizerně)


Soupis součástek jsem upravil do "definitivní podoby" (svitky jsem odhadl na TGL5155 63V).


Čím délé zkoumám tento stroj, tím se mi jeho koncepce líbí víc a víc. Doma se mi už válí spousta poznámek a tabulek s hodnotami napětí. Slibovaná dokumentace bude ale až za mnoho týdnů (důvod snad pracujícím nemusím vysvětlovat).

Snažte se při věcné diskusi vynechat kritiku vzhledu (v roce uvedení MC600Q na trh jsem byl SŠ student a tenkrát se mi celkem líbil). Pokud nejste zrovna profesí dezajnéři, není to na místě. Co nedokážu líp, nekritizuju! Navíc je to věcí vkusu (a po bitvě je každý jenerál). Viz např.:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5269&start=0

Totéž platí pro stádoidní příspěvky, kdy jeden napíše, že: "je to hrozná elektronika Tesla", druhý: "brutální elektronika" a třetí (přibližně): "všude to funguje, jen tady ne".
Je to problém materiálu talíře a některých použitých součástek, ne koncepce gramofonu celkově! Koneckonců - původní TDA1533 byl přece západní originál ...

Trochu to rozeberu:
-prvky generátoru referenčního signálu jsou: C9, C10, X1
-prvky související s tachogenerátorem: R9..R11, D7, D8 (bývá osazeno vše nebo odpadá R11, jedna dioda, a druhá je nahrazena propojkou)
-zbytek, co souvisí s řídící činností IO: R15..R22, C11..C14, T4, D9 (někdy je vynechán R18, C12)
Zdá se vám toto množství součástek moc velké? Mě ne! Problematický může být C14, R16 a R17 (bez odpojení jednoho vývodu nejdou změřit nezkresleně, multimetr ukazuje u obou poloviční odpor). Integráč vadný nebývá, odpory bývají "přesné", keramiky a svitky též (ještě jsem vadný kus nezaznamenal).

OSTATNÍ SOUČÁSTKY V ČÁSTI SCHEMATU "OKOLO TDA1533" NEMAJÍ S ŘÍDÍCÍ FUNKCÍ MOTORU ŽÁDNOU TĚSNOU SOUVISLOST!!!

Ovšem našel jsem právě tady nejvíc chyb. Na detailní sepsání "jak diagnostikovat" teď nemám čas, všechno je v hlavě, ale ruka už nemůže Smile.

Něco málo prozradím:
Část schematu s "nadbytečnými součástkami" je obvod pro urychlení rozjezdu motoru a jeho odpojením na vhodném místě (místech) můžete funčnost řídícího obvodu zjišťovat velmi pohodlně! Samozřejmě i hledat chyby (lokalizovat vadné součástky). Překvapivě jsem přitom přišel na zjištění, že výška rotoru nad plošným spojem nemá na funčnost téměř žádný vliv. To určitě potěší majitele ne právě rovných talířů.

Detailní know how ale někdy jindy ...

Petr de Zviqov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po září 27 2010, 23:17    Předmět: Citovat

Abyste viděli, že to jde, když se chce, přikládám fota MDA1533A (TDA1533). 100 kusů našich, jeden originál, k tomu jeden náš a jeden cizí v detailu pro ty nedůvěřivé. Vše z tuzemska ...

Předtím než jsem začal sepisovat podrobnou dokumentaci k desce řízení motoru, četl jsem si pár večerů napříč internetem. No, pobavil jsem se (resp. občas jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo se vztekat nebo dokonce brečet). Ono to souvisí s gramofony obecně, tak si dovolím některé "perly" publikovat právě tady a neodpustím si komentář, bude-li třeba.


http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f=1720&t=1112062&p=7457582
(Příspěvek 1.6.2010 16:20)

Reaguji:
-MC600Q nemá lineární motor (je to stejnosměrný bezkolektorový elektromotor), ten najdeme např. v každém moderním HDD - ovládání ramene, pěkný výklad je např. na:
http://pavel.lasakovi.com/projekty/elektrotechnika/linearni-motor/
-raménko nemá žádnou "fotobuňku" (definice ze starého encyklopedického slovníku praví, že je to dvouelektrotodová elektronka, jejíž anodový proud je řízen intenzitou světla dopadajícího na fotokatodu, ze které se uvolňují elektrony), pišme raději optovyhledávání (soustava infradioda -> fototranzistor), které mimochodem nemá nic společného s koncovým vypínáním po skončení reprodukce
-pokud vyhledávání okraje desky nefunguje správně, nebylo by lépe řídit se tím, co se tady omílá pořád dokola (oprava, resp. seřízení)?
-ke křížení MC600Q a NC450 nebudu radši nic dodávat, ale nepřišli by na to nejspíš ani dva písaři, a to je co říct Smile

Taky jsem se divil, že mi vyhledávání občas zazlobí, když jsem byl přesvědčený o správnosti nastavení a elektrickou chybu jsem vyloučil. Zjistil jsem chybu v desce samotné, je dlouhodobým skladováním mírně deformovaná, bohužel.

http://www.hifipassion.com/hifi/index.php?action=vthread&forum=4&topic=4146&page=1

Příspěvek 1.9. 2009 - milancindy, raději ocituju:
"výrobky TESLA se nedají nazvat jinak než TEchnickySLAbé, většina gramofonů měla po čase závadu na elektronice a teď už to nikdo neumí opravit, nedá se na to sehnat ani šroubek, zkrátka komunistická výroba. Teď jsem prodal NC 440 pochopiteleně s vadnou elektronikou, při jemném seřiozování otáček se to najednou roztočí jak čamrda, zkrátka krám, chtěl jsem to vyhodit, nakonec jsem to prodal za tiskara."

Reaguji:
-takový NC420, 430, 470, 500, 580 nemůže mít po čase závadu na elektronice, když žádnou nemá Smile
-už to neumí nikdo opravit - a co ta spousta témat ohledně oprav NC440, 450, MC600Q, to znamená, že to nikdy nikdo neopravil?
-nedá se na to sehnat šroubek - zato na západní stroje srovnatelného stáří se sežene všechno Smile; za sebe můžu prohlásit, že jsem se zatím nesetkal s nedostatkem čehokoli, vč. starých typů trimrů, potenciometrů a IO
-zkrátka komunistická výroba - ze všeho nejradši mám, když se do elektrotechniky plete politika, ono tady bylo přísně komunistické zřízení, jakási pařížská komuna? Komické je, že to píše jedinec, který možná v '89 ani nebyl na světě ... Jakpak asi vypadá taková nekomunistická výroba gramofonů, to se ovšem nedovíme.

Stačí pár takových přispěvatelů a odradí to potenciální bastlíře-novice od chuti cokoli začínat, pokud se dozvědí, že všechno v podstatě stojí za "góvno", že prim hraje konzum, že nejlepší je nedělat nic a všechno co není zánovní, patří do Skladařovic. S prvním přispěvatelem by se dalo možná někde u piva dalo podebatovat a decentně polemizovat, zato ve druhém případě by asi nepomohl ani bejkovec ...

Na shledanou za tři měsíce u vyhotovené servisní dokumentace k desce řízení motoru v MC600Q!

Petr de Zviqov



xDA1533x_2ks.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  xDA1533x_2ks.JPG
 Velikost:  162.03 kB
 Staženo:  94 krát


xDA1533x_101ks.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  xDA1533x_101ks.JPG
 Velikost:  207.7 kB
 Staženo:  115 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepper



Založen: Nov 21, 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: Sokolov

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 22:38    Předmět: Citovat

Zdravím,
na UPLOAD jsem dal výsledky mých pokusů a omylů při opravě MC600Q.

Je to v hlavním adresáři.

Schema a návod je též na
www.radiojournal.cz/schemata/mc600q.pdf

Katalogový list MDA1533
http://www.lda.eu.sk/files/mda1533.pdf
Ten jsem pro lepší čitelnost přepsal a přidal k popisu gramofonu.

Soubory jsou malé, dal jsem je přímo sem. Pepper



MC600Q popis.ZIP
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  MC600Q popis.ZIP
 Velikost:  52.11 kB
 Staženo:  279 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jurik



Založen: Dec 12, 2007
Příspěvky: 320
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne únor 27 2011, 20:26    Předmět: Citovat

Zdravim
Po nekolika mesicich jsem se znaova do 6ti stovky pustil a vysledek...Funguje!!!!!!!!!!! Dalo me to ale OPRAVDU zabrat ale o mych 10 listu poznamek vlozim tady na bastlirnu az bude v prepsane podobe!!! A pokud se tyce tech trimru ke kterym neni nic vysvetleno tak muzu konstatovat ze i ty budou popsany v dokumentaci!! Timto chci podekovat hlavne chlapikovi s nickem judeware!! Wink Strasne mi pomohl co se tyce rizeni otacek a pepperovi za strucny popis jak se chova vyhledavani okraje desky...Mejte se fajn a cekejte dokumentaci!!! Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
armaman



Založen: Feb 18, 2011
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so březen 12 2011, 17:14    Předmět: Citovat

Vie mi dakto pomoct s tymto?
http://www.elektroworld.h51.eu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=42714
Alebo to nie je tak podstatne??? Myslim ,ze nie. To sa fakt nenajde dakto kto to ma rozobrane a hlavne funkcne?
Navyse ak Jurik robis ten dokument nebolo by mozne aby si do toho dako zapracoval aj spravne zapojenie kablov od ramienka po konektor k DPS? Pretoze jeden sa mi odtrhol a neviem ci som ho pricinoval spravne. Dost mozne ze aj v tomto je daky zadrhel.
Dakujem. Nechcem zatial tu MC 600 rozpredavat na ND i ked by rovny tanier urcite dakomu helfol. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurik



Založen: Dec 12, 2007
Příspěvky: 320
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so březen 12 2011, 17:49    Předmět: Citovat

To armaman:
Velikost mezery mezi magnetem a civkami neni nijak kriticka, taky jsem ho rozebral a dal tak jak predtim byl mezera je +- 2mm, ale tedkom si nepamatuji zdali jsou pod deskou jeste matky na nastaveni te vysky-zdali tam jsou tak musis ty civky posadit do roviny!!! co se tyce kabliku mam jednu radu!!! VZDY SI VSECHNO OZNAC-a co nejmene pajej trafo pajkou!!! (nevim jestli ji teda mas ale to radsi rikam pro jistotu)
Jinak kabliky jsou od jednicky (to je tam kde PIN vede na desce ke spoji R5 a C3) K blokovemu schematu cervena barva je zapsana jako "R"



Zapojeni vodicu.JPG
 Komentář:
zapojeni vodicu

Stáhnout
 Soubor:  Zapojeni vodicu.JPG
 Velikost:  184.23 kB
 Staženo:  153 krát


Civky.jpg
 Komentář:
Pozor ty hrube vodice jsou predelane jinak....

Stáhnout
 Soubor:  Civky.jpg
 Velikost:  206.04 kB
 Staženo:  134 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund