Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Proč je dobré připlácet si na zelenou energii II. dějství

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po srpen 23 2010, 7:56    Předmět: Proč je dobré připlácet si na zelenou energii II. dějství Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: po srpen 23 2010, 12:41    Předmět: Citovat

Tu neide ani o EU,alebo zelenu energiu.Podvody ohladom DPH sa robily stale.A tie najvacsie ksefty su mimo EU-smer vychod...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po srpen 30 2010, 18:22    Předmět: Citovat

Tady je zajímavý rozhovor,zvláště ke konci,je zdůvodněna vysoká cena elektřiny. FVE je dobrý hromosvod pro Čezácké zdražování.

http://www.impuls.cz/clanek/martin-bursik-expredseda-sz/228217

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po srpen 30 2010, 20:17    Předmět: Citovat

pajosek2: já teda zdůvodnění nevidím ať hledám sebevíc.
Navíc dle ERÚ na každých 1000GWh připadá něco málo přes 1GWh energie z FVE, pokud by se mělo zdražit o 20%, tak by to znamenalo, že 1KWh energie z FVE si ČEZ cení na přibližně 800Kč (za předpokladu, že ČEZ nedotuje stavbu FVE - což podle nedotuje, pokud se nemýlím). Jsem jediný, komu se zdá, že se nás ČEZ snaží okrást? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6072
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po srpen 30 2010, 22:03    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
pajosek2: já teda zdůvodnění nevidím ať hledám sebevíc.
Navíc dle ERÚ na každých 1000GWh připadá něco málo přes 1GWh energie z FVE...


To odpovídá instalovanému výkonu k 1.1.2009 (66 MW). Ten je dnes už 10x vyšší (622 MW k 1.8.2010) a do konce roku ještě pěkně stoupne. Vydaná povolení jsou tuším ještě na osminásobek momentálního stavu (a rázem jsi na příplatku 10 Kč/kWh z FVE) - naštěstí se zdá, že z toho velká část byly jen spekulativní žádosti.

Edit: sorry, rezervovaných je dokonce 8 GWp, tj. 13-násobek současnosti.
Samozřejmě, takovýhle rozptyl dává prostor k mediální masáži, aby nás připravili na pořádnou pecku a my pak byli rádi, že to bude třeba míň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 10:30    Předmět: Citovat

To AmarokCZ: Ty jsi tam nepostřehl to,že podle propočtů na instalovaný výkon by se kWh měla zdražit o 22haléřů a ČEZchce zdražit o cca20 procent což odpovídá 90haléřům na kWh? Na co jde ten rozdíl? přece nemůžeš být tak zabedněný,aby jsi nepochopil,že ČEZ se chce napakovat a OZ používá jako záminku.Další věc je,že samotný ČEZ je ten,který oddaluje změnu legislativy,aby stihl svůj projekkt FVE,který mimochodem bude účtovat platičům elektřiny. Je to stále,tak jak už jsem mockrát napsal.Celý humbuk byl proto,aby si ČEZ uchránil energetický prostor pro vlastní stavby,takže to zdražení by nastalo i kdyby si tu FVE nepostavil vůbec nikdo,protže ČEZ by to zvládl za všechny.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 17:03    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
To odpovídá instalovanému výkonu k 1.1.2009 (66 MW). ..
Docela by mě zajímalo jak jsi na tenhle blábol přišel.
Já jsem to už počítal na těch 622MWe, asi jsi zapomněl na to, jaké mizerné roční využití má FVE. Počítat to z instalovaného výkonu je vrcholná kokotina (co jiného se ale dá od ČEZu čekat, že?).

pajosek2: že se ČEZ jen na FVE vymlouvá je jasný i obrazek_cenzura, každopádně jsem nic takového v tom rozhovoru nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6072
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 20:40    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
tomasjedno napsal(a):
To odpovídá instalovanému výkonu k 1.1.2009 (66 MW). ..
Docela by mě zajímalo jak jsi na tenhle blábol přišel.
Já jsem to už počítal na těch 622MWe, asi jsi zapomněl na to, jaké mizerné roční využití má FVE. Počítat to z instalovaného výkonu je vrcholná kokotina (co jiného se ale dá od ČEZu čekat, že?).


Nejdřív se nauč počítat a až pak něco vykládej o blábolech - jinak se ztrapňuješ.

Instalovaných 66 MWp vyrobí v našich krajích za rok cca 60 GWh elektřiny (jestli nevíš jak to spočítat tak použij třeba tohle http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps3/pvest.php ), a v ČR se spotřebuje za rok cca 60 TWh. To je to tvoje "dle ERÚ na každých 1000GWh připadá něco málo přes 1GWh energie z FVE". Současných 622 MWp už dělá poměr 1:100.

pajosek2 napsal(a):
To AmarokCZ: Ty jsi tam nepostřehl to,že podle propočtů na instalovaný výkon by se kWh měla zdražit o 22haléřů a ČEZchce zdražit o cca20 procent což odpovídá 90haléřům na kWh?

Těch +22hal/kWh odpovídá cca instalovaným cca 1,4 GWp, což je zřejmě střízlivý odhad. Ostatně ČEPS tvrdí, že to je strop, co je síť schopna přežít, a že kdyby bylo instalováno víc, tak by museli odstavovat.
Takže to vypadá, že +22hal nás nemine, a co je navíc, to je palebná příprava ČEZu na navýšení jejich skromných zisků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 21:47    Předmět: Citovat

tomasjedno: nechápu proč jsi do toho začal tahat ten výkon z 1.1.2009 a kde ve zprávě za rok 2008 máš těch tvých 66MWe/60GWh? Já tam teda vidím 66MWe/13GWh!
Já jsem bral údaje z roční zprávy ERÚ za rok 2009, instalovaný výkon k 1.1.2010 byl 465MWe.
kód:
rok 2009:
Vyrobeno celkem: 82 250GWh
Vyrobeno z FVE: 88.9GWh
Instalovaný výkon k 1.1.2010: 465MWe

Poměr je tudíž 1:1000 a není o čem diskutovat.
Navíc ten výpočet v tom odkazu vzhledem ke statistice ERÚ (konec roku 2009) docela přehání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6072
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 23:54    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
tomasjedno: nechápu proč jsi do toho začal tahat ten výkon z 1.1.2009 a kde ve zprávě za rok 2008 máš těch tvých 66MWe/60GWh? Já tam teda vidím 66MWe/13GWh!
J

Ty nejdřív vyrábíš elektřinu a až pak stavíš elektrárnu?
Když bylo k 1.1.2009 instalováno 66 MWp, tak nemohly za rok 2008 vyrobit 60 GWH, protože se teprve v průběhu roku stavěly (a postavilo se v průběhu roku 63 MWp z těch 66). Vyráběly až v roce 2009 (těch cca 60 GWh z celkových 89, zbytek udělaly nově postavené el. v r. 2009).
Zrovna tak nemohlo 465 MWp k 1.1.2010 vyrobit za rok 2009 cca 400 GWh, ale jenom těch 89, protože se teprve v průběhu roku 2009 stavěly (399 z těch 465) a vyrábějí až letos.
Ten výpočet na tom linku co jsem postnul není vůbec nadsazený, to je realita.
AmarokCZ napsal(a):
Poměr je tudíž 1:1000 a není o čem diskutovat.

Ano, k 1.1.2009 byl ten aktuální poměr cca 1:1000 a vydržel tak až do léta 2009, než se rozjelo zprovozňování dalších FVE. Dnes je cca 1:100.
Až bude k 1.1.2011 instalováno 1,4 GWp (a stop), tak za rok 2011 bude vyrobeno z FVE cca 1240 GWh. V porovnání s čistou spotřebou (cca 57 000 GWh) to tedy bude cca 2,2% čili 1:46

P.S. protože příplatek bude inkasován jen na kWh čisté spotřeby a vyplácen na kWh výroby z FVE, musíš porovnávat tahle dvě čísla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund