Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rychlost změn atmosférického tlaku
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt srpen 12 2010, 19:17    Předmět: Rychlost změn atmosférického tlaku Citovat

Stavím si barometr a jeho součástí je i zaznamenávání tendence tlaku. Pamatuje si to 8 stavů. Jde mi o to, jak často mám hodnoty zaznamenávat, abych dostal nějaké relevantní výsledky. Nevím jak rychle se dokáže tlak měnit za běžných podmínek (nepočítám s tím, že přijde tornádo). Momentálně zaznamenávám změny každou půlhodinu, takže mám v časovém úseku 4 hodin do minulosti přehled o tom jak se měnil tlak.
Předpokládám, že bych dokázal na základě znalosti tendence třeba snížit pravděpodobnost zmoknutí Very Happy
Jde mi o to, jestli třeba nebude vhodnější sledovat 8 hodin místo 4, nebo ještě víc.

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt srpen 12 2010, 19:26    Předmět: Citovat

Záleží na rychlosti pohybu vzduchových mas i třeba na denní době. Myslím, že nejlepší obrázek dostaneš, když budeš chvíli sledovat server zpravodajství ČHMÚ, kde se neustále aktualizují synoptické mapy, tabulky tlaků i teplot v různých měřicích bodech republiky.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PLV



Založen: Oct 21, 2007
Příspěvky: 400
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: čt srpen 12 2010, 20:22    Předmět: Citovat

Stanice co mám, sleduje 12 hodin ale v delších intervalech. Půlhodiny jsou podle mě zbytečně krátké časy.
_________________
Netřep se mnou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 13 2010, 5:24    Předmět: Citovat

No zakousl jsi se řádně forbiddene . Včera jsem se pobavil , když ze Zárybnické jedna redaktroka ptala asi 4x za sebou , kde přesně bude pršet a ona s klidnou tváří odpovídala všelijak , jen ne o tom ,že to nikdo neví Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá srpen 13 2010, 8:12    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
No zakousl jsi se řádně forbiddene . Včera jsem se pobavil , když ze Zárybnické jedna redaktroka ptala asi 4x za sebou , kde přesně bude pršet a ona s klidnou tváří odpovídala všelijak , jen ne o tom ,že to nikdo neví Laughing Laughing


No mě jde o lokální záležitost. Třeba když bude venku zatažený a já budu vidět, že tlak už stoupá, tak můžu vyjet na kolo bez rizika, že se vrátím jako prase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 13 2010, 8:15    Předmět: Citovat

To si opravdu , ale opravdu fandíš .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá srpen 13 2010, 8:27    Předmět: Citovat

No asi jo, mě jen už štvou ty kecy meteorologů, který se vyplní sotva v 50-ti %. Vůbec nechápu proč se namáhají třeba s dlouhodobou předpovědí, když přesněji by to věděla i cigánka na rohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 13 2010, 9:02    Předmět: Citovat

Nyní mají nové počítací centrum a výsledky , alespoň doposud , můžeme po ránu diktovat s prtem v nose i my .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá srpen 13 2010, 14:06    Předmět: Citovat

forbidden: mě zase štvou ty kecy lidí kteří si z předpovědi vyberou to co se jim hodí a pak dokážou jen nadávat na meteorology kteří za to nemůžou. Dlouhodobá předpověď (tzn. ta na měsíc dopředu) je taky docela solidně přesná.
Já mám s předpověďmi zkušenost hodně dobrou, málokdy se stane, že se seknou (mluvím teď o předpovědích CHMI, ostatní soukromé předpovědi jsou špatné).
Třeba je to ale tím, že bydlíš na "špatném místě".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá srpen 13 2010, 15:46    Předmět: Citovat

Těmito problémy se zabýval slavný profesor Parkinson, snad ho znáte. Ten objevil, že mimo masu průměrných lidí existují jedinci, kteří: A-mají vždy pravdu; B-nemají nikdy pravdu. Jedinec A bývá neoblíben. Pokud řekne "Jestli uděláte to a to, tak to špatně dopadne", oni to udělají a dopadne to špatně, dívají se naň, jako by za to mohl. Když ale jedinec B řekne "Jestli uděláte to a ono, tak to dobře dopadne", oni udělají přesný opak a dopadne to dobře, jsou všichni spokojeni a jedinec B je hýčkán.

Poučení: když není meteorolog A, najděte si meteorologa B! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá srpen 13 2010, 18:00    Předmět: Citovat

ČHMÚ = státem placená věštírna. Nic víc a nic míň. Daleko líp mi počasí na 3 dny dopředu předpoví moje před 16 lety na motorce skoro na kaši rozlámaná a nerezovým hřebem 44cm délky vyspravená noha. Jak mě "vezme loupání", vím že do 72 hodin bude ch.cát jak z konve nebo jiný prů.ser s počasím. V práci si už ze mne dělají (_!_) a chodí se mne ptát, jak bude o víkendu, když chtějí někam vyrazit...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá srpen 13 2010, 18:28    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
forbidden: mě zase štvou ty kecy lidí kteří si z předpovědi vyberou to co se jim hodí a pak dokážou jen nadávat na meteorology kteří za to nemůžou. Dlouhodobá předpověď (tzn. ta na měsíc dopředu) je taky docela solidně přesná.
Já mám s předpověďmi zkušenost hodně dobrou, málokdy se stane, že se seknou (mluvím teď o předpovědích CHMI, ostatní soukromé předpovědi jsou špatné).
Třeba je to ale tím, že bydlíš na "špatném místě".


Hmm, to asi bydlím opravdu na špatným místě. Dřív jsem koukal sem:
http://www.meteopress.cz/index.php?action=1-2-1-22-137
a sem:
http://pocasi.divoch.cz/brno.php

Srovnej si ty předpovědi, jsou úplně opačný.
Jinak nesleduju počasí nějak cílevědomě, ale semtam někde nějakou předpověď zaslechnu a pak vidím jak to dopadne. A přesný dlouhodobý předpovědi? Který prosímtě, vždyť se jim mění každej týden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: pá srpen 13 2010, 18:52    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
ČHMÚ = státem placená věštírna. Nic víc a nic míň. Daleko líp mi počasí na 3 dny dopředu předpoví moje před 16 lety na motorce skoro na kaši rozlámaná a nerezovým hřebem 44cm délky vyspravená noha. Jak mě "vezme loupání", vím že do 72 hodin bude ch.cát jak z konve nebo jiný prů.ser s počasím. V práci si už ze mne dělají (_!_) a chodí se mne ptát, jak bude o víkendu, když chtějí někam vyrazit...


Tzv. cit v kostiach by malo byť jedno z preferovaných kritérii pre meteorologov.
Dúfam a želám že nôžka poslúcha Polka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá srpen 13 2010, 20:13    Předmět: Citovat

EKKAR: ČHMÚ není státem placená organizace ale příspěvková organizace a i kdyby to tak bylo, tak to nic nemění na tom, že nemají konkurenci.
forbidden: Metopress je největší hovadina, přečti si tohle - http://www.chmu.cz/Meteopress.pdf
Já počasí sleduju tady:
http://www.chmu.cz/meteo/om/inform/ppcr1.html
http://www.chmu.cz/meteo/om/cr/pre_o_cr.html
http://www.chmu.cz/meteo/om/tyden/tyden.html
Výstupy z ALADINu: http://portalh.chmi.cz/http://pr-asv.chmi.cz/aladin/index.php?run=latest&tt=on&rr=on&ff=on&nb=on
Dlouhodobá předpověď: http://www.chmu.cz/meteo/om/inform/mesicni.html
Nejlepší je sledovat normální předpověď a když se shoduje s ALADINem, tak se i podle ALADINu dá hodně přesně zjistit např. prostorové rozložení srážek.
K tomu ALADINu je vhodné pro pochopení (ne)přesnosti vědět něco o teorii chaosu a motýlým efektu - http://www.chmu.cz/meteo/olm/Archiv/Teorie_chaosu.htm
citace:
Does the flap of a butterfly’s wings in Brazil set off a tornado in Texas?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so srpen 14 2010, 1:01    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Třeba když bude venku zatažený a já budu vidět, že tlak už stoupá, tak můžu vyjet na kolo bez rizika, že se vrátím jako prase.

Záleží, na jak dlouho to potřebuješ vědět dopředu. Když jen pár hodin, tak by mohl stačit radar http://www.chmi.cz/meteo/rad/index.html a odkaz Aktuální radarová data (vyžaduje JavaScript). Taky ho kontroluju, než vyrazím. A pokud vozíš na kole mobil, tak to jde zkontrolovat i na cestě.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund