Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přerušení SERIOVEHO PORTU při přijetí dat=Enable Urxc BASCOM
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 7:40    Předmět: Přerušení SERIOVEHO PORTU při přijetí dat=Enable Urxc BASCOM Citovat

Dobrý den přátelé, moc Vás prosím o pomoc.

Hraju si teď s přerušením a to pro chvíli, kdy přijdou nějaké data na seriovy port atmegy.

Před vším vysvětlením musím napsat, že když nepoužiju přerušení, normálně seriový port na ATmega16 funguje a vše je OK zapojené.

Když použiju přerušení takto:

$regfile = "m16def.dat"
$crystal = 4000000
$baud = 9600

On Urxc Serialprijimadata
Dim Prijemznaku As byte
Enable Interrupts
Enable Urxc

Do
'...program
Loop

Serialprijimadata:
Prijemznaku = Inkey()
Waitms 100
Cls
Lcd Prijemznaku
Waitms 5000
Cls
Return



Prosím o tyto rady:
1)
Když přivedu napětí do obvodu, tak pokud nemám připojen seriovy kabel k portu Atmegy, tak se program zastaví na začátku a jakoby čeká než tento kabel než ho připojím.....vůbec se nedostane do smyčky: DO...LOOP

....a jakmile připojím seriovy kabel, najednou se vše rozběhne a skočí program do do - loop a i správně reaguje na příjem dat

Jak udělat to, aby program ignoroval nepřipojený seriovy kabel (seriovou linku) k uart portum atmegy a rozjel se i bez nepřipojeného kabelu?


2)
Jak prosím mám vyřešit příjem textu, například: "Zpráva přijata" tak, abych vypsal na LCD displej celý tento text a ne jen jednotlivé znaky?


Děkuji,
michalino
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 8:12    Předmět: Citovat

Počas inicializácie po "power up" vyčistiť interup od priímača prečítaním data registra (blbé data), vysielač je prázdny a tiež požaduje obsluhu. Interup od vysielača musí byť blokovaný do času kým sa nebude vysielať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 8:23    Předmět: Citovat

Procesor, děkuji Vám za radu, nejsem v tom tak sběhlý, jak bych si přál.

Proč mám řešit vysílač, když chci hlídat přerušení ve chvíli, kdy se objeví nějaké data na PŘIJIMAČI serioveho portu Atmegy?

Vysílání dat z atmegy funguje normálně v podprogramu.

Nefunguje mi ale program ve chvíli, kdy nemám připojený seriovy kabel k obvodu. To mi program nenajede ani do DO-LOOP. Najede až ve chvíli, kdy připojim seriovy kabel.

Nevim, jak udelat, aby když nemam připojený seriovy kabel, aby tento stav ATMEGA ignorovala a přešla z inicializační fáze do DO-LOOP

jak to udělat v bascomu, prosím?

Děkuji moc


A PROSÍM O HELP....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 15:43    Předmět: Citovat

Pomůže mi prosím někdo nebo jsem napsal nesrozumitelně problém?

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 19:26    Předmět: Citovat

Toto skús dať pred ON Urxc......
kód:
Prijemznaku = Inkey()
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 19:55    Předmět: Citovat

On michalino zjevně dosud nepochopil, k čemu je takové přerušení dobré a jak se v něm chovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 20:16    Předmět: Citovat

Andrea,

omlouvám se, zkouším přerušení od serialu poprvé. ALe je to pravda, nechápu to přerušení tak, abych si dokázal s hodně věcma pohrát ke své spokojenosti.

Ale když se nenastartuje program a zadrhne se už při inicializaci, opravdu nevím, co dělat.

PROCESOR - děkuji, zkouším dát příkaz na různá místa, ale nefunguje...... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 20:30    Předmět: Citovat

Ale ono se to nezadrhne při inicializaci, ono to zůstane viset v přerušení. Proč vlastně chceš použít na příjem po sériové lince přerušení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 20:38    Předmět: Citovat

ANDREA,

proč to prosím přerušuje když ani nemám připojený obvod, na ktery je pripojen seriovy kabel a který zajišťuje seriovou komunikaci a tedy ani nema co přerušovat zvenčí, když seriova linka nic neprijima....? (Bude to asi ten problém, ve kterém jsem opravdu na začátku)

Potřebuju to takto přerušit, abych mohlprovádět základní program ve smyčce do loop a až ve chvíli, kdy něco přijde na seriovou linku ATmegy, tak se prováděný program přeruší na 5 sekund, kdy se ukáže na displeji, co přišlo za data na seriovou linku....

Neni to spravna cesta pouzit takove prerušení?

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 20:42    Předmět: Citovat

Připadá mi to jako "Všichni kolem mají auto, tak si taky koupím auto, sice nemám řidičák a ani netuším, k čemu je takový auto dobrý, ale bud mít před barákem auto, aspoň tam bude něco překážet."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 20:48    Předmět: Citovat

Tak to neni, je to tak:

Je to strasne krasna vec pozorovat, jak to vsechno funguje.
A navic tak rychle. Nekdy tomu procesoru pred kazdy prikaz dam waitms 100, aby si po kazdem prikazu odpocinul a v klidu nabral sily na dalsi prikaz, aby proste se tam neco nezapinkalo do jinych registru a tak.

Zamiloval jsem se do tohoto konicku. Venuju se mu uz pres rok, kdy diky vam jsem pochopil zakladni kroky. Nejsem zadny prebornik a ani byt nechci, to patri jinym opravdovym odborniku, kteri chapou ty klikyhaky, kdyz si ctou o registrech a prerusenich apod.

Bavi me to, libi se mi to a jsou kolem toho vseho lidi s krví,které rozumím. Proto to chci v klidu a v pohode delat pro radost a nespecham na to.

Takze s prirovnanim k autum jak pise andrea:
Nekdo ma auto - at ho ma, preju mu ho a pokud ho umi ovladat lepe nez ja, pak mu to taky preju. Ja chci mit taky auto, vlastni a jednou ho budu mit, přátelé...vy ale jezdíte ve ferrari, zatímco já za vámi jedu na oslovi..proto se tady ptam, proto tady pisu, protoze vim, ze jste mi vzdycky pomohli toho osla nakopnout a popohnat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 20:51    Předmět: Citovat

Ale z toho, že ti bude auto překážet před domem, se nedozvíš, k čemu je dobré a jak se s ním zachází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 20:56    Předmět: Citovat

Pokud ho dam pred dum, tak ano, ale to bych si zase u sousedu udelal ostudu, pokud bych ho nerozjel.

Taky si ho muzu nechat v garazi a chodit ho kazdy vikend umyvat a leštit, jak to delavali dědové se staryma a tehdy proslulýma MBéčkama.

Mnozí co mají embéčka ještě dnes, taky se chodí kochat na jejich slávu do garáže a málokdo je takový borec, že by ho vytáhl na ty dnešní rychloproudovky...

Nechci se o tomto přít. Uznávám Vaši pravdu, že tomu nerozumím, ale nechci se těch pocitů v garáži vzdát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 21:02    Předmět: Citovat

Troufnu si tvrdit, že ti dědové věděli(vědí), k čemu je to MBčko dobré i když ho k tomu účelu z rozličných důvodů nepoužívají. Ale ty máš to auto a přitom netušíš, k čemu se používá, místo abys v něm jezdil, tak ho před sebou tlačíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2010, 21:04    Předmět: Citovat

Je to pro mne nedobré, ale ano, jako s tím oslem.
Prosím o pomoc, přeju si ho tlačit dál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund