Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zrychlení Firefoxu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2010, 15:13    Předmět: Zrychlení Firefoxu Citovat

Vhodné pro uživatele s rychlejším připojením, což je dneska skoro každý, pokud není ten nesprávný čas, jako 19.00 apod :

1. do okna prohlížeče vepište " about:config " a odešlete. Sjeďte po stránce dolů na následující položky
network.http.pipelining
network.http.proxy.pipelining
network.http.pipelining.maxrequests

2. Změňte položky ( dvojím poklepáním levého tlačítka ) a to takto :
"network.http.pipelining" na "true"
"network.http.proxy.pipelining" na "true"
"network.http.pipelining.maxrequests" na číslo 30 ( lze zkusit i jiné hodnoty od 8 výše)

3. Kdekoliv klepněte pravý tlačítkem, vyberte New-> Integer
do okna vložte : nglayout.initialpaint.delay
do nově otevřeného okna vložte číslo 0

*************************

VERZE 2 : http://www.emag.cz/jak-nastavit-firefox-aby-behal-rychleji/

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kelley



Založen: Jan 04, 2008
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2010, 19:07    Předmět: Re: Zrychlení Firefoxu Citovat

A nebo taky Google Chrome install... Z Firefoxu se stal nepoužitelný moloch. Podobně jako z Nera a jiných, kdysi dobrých programů. Mám obavy že se to časem stává úplně se vším. A pak zase někdo vymyslí něco malého a rychlého a to bude s novými verzemi zase bobtnat a bobtnat až k nepoužitelnosti a pak místo toho bude zase něco nového a menšího a tak pořád dokola...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2010, 20:08    Předmět: Citovat

kelley: přesně tak, já měl donedávna jen CPU 800Mhz a NET mám pomalej stále, takže Chrome byla jediná volba (po dlouholetém používání FFoxu), Chrome používám ale i na novém PC protože je dle mě víc "user-friendly" a přináší oproti FF jen pozitiva. Zatím se Chrome moc nerozrůstá o zbytečnosti jako Firefox a doufám, že se to nezmění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2010, 20:12    Předmět: Re: Zrychlení Firefoxu Citovat

kelley napsal(a):
A nebo taky Google Chrome install... Z Firefoxu se stal nepoužitelný moloch. Podobně jako z Nera a jiných, kdysi dobrých programů. Mám obavy že se to časem stává úplně se vším. A pak zase někdo vymyslí něco malého a rychlého a to bude s novými verzemi zase bobtnat a bobtnat až k nepoužitelnosti a pak místo toho bude zase něco nového a menšího a tak pořád dokola...


Lenze chrome si berie skoro reat time prioritu,ja sucasne pocuvam hudbu na notbuku a pekne to seka...

_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2010, 20:14    Předmět: Citovat

Zdenku, tys to poznal, že to je rychlejší? Ten návod na emagu jsem objevil před třemi dny, Firefox podle toho nastavil, ale žádné změny jsem si nevšiml. Tak jsem se vrátil zase k Opeře.
Navíc tam mám ještě nastaveno browser.sessionhistory.max_entries na 10.

(mám Firefox 3.6.6 Portable)

Edit: Teď už 3.6.7, vybafla na mě aktualizace.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2010, 21:23    Předmět: Citovat

Firefox nebude uz nikdy rychly. To bol mozno tak vo verzii 1.0.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2010, 21:33    Předmět: Citovat

No já teda nevím, já mám Firefox rychlej dost, vůbec nepozoruju nijaký zdržování. Jedině na slabších strojích mu trvá start trochu dýl. Používám ho už od verze 1.? a stále pozoruju jen zlepšování.
Google Chrome jsem testoval asi půl roku a vůbec mi nesedl. Vadilo mi taky jak se pořád něco někde spouštělo samo a aktualizovalo bez mýho vědomí. I Google Earth mi v tomto vadil, tak jsem všechno od Googlu odinstaloval a mám klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2010, 21:37    Předmět: Citovat

Asi mas rychly procesor a vela pamate. V Linuxe je to najpomalsi browser. Vo Windows neviem, tam ho mozno prekona MSIE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2010, 21:42    Předmět: Citovat

Na dnešní dobu už nijak zvlášť, je to tři roky starý C2D 6600 a paměti mám 3 GB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kelley



Založen: Jan 04, 2008
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červenec 22 2010, 21:48    Předmět: Citovat

No je fakt že se po upgrade Firefoxu myslím z verze 3.5 na 3.6 trochu zrychlil. Ty úpravy, co psal Zdenek jsem kdysi zkoušel, ale bez pozorovatelného výsledku.
A u Google Chrome mi chybí Adblock Plus Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá červenec 23 2010, 4:09    Předmět: Citovat

Burajko: Chrome má standardně normální prioritu, pokud se ti seká hudba máš špatně nastavenej přehrávač nebo sis bezdůvodně nastavil prioritu Chromu na real-time.
kelley: používám AdThwart a nestěžuji si...
forbidden: jaký zlepšování pozoruješ, to by mě fakt zajímalo, vždyť to je jen zhoršování - stále vyšší náročnost na HW, víc zbytečností, jediný, co se zlepšuje je zabezpečení. Chrome je prostě ideální, rychlej a bez zbytečností, akorát ten samovolný update může být pro někoho trochu nepřijatelný, na druhou stranu každý updaty stejně provádí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kelley



Založen: Jan 04, 2008
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 23 2010, 5:44    Předmět: Citovat

kelley: používám AdThwart a nestěžuji si...
to AmarokCZ: díky za tip, vyzkouším. Chrome používám poměrně krátce, tak ještě neznám všechny jeho vychytávky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá červenec 23 2010, 8:24    Předmět: Citovat

Asi je to můj subjektivní dojem, ale fakt se mi zdá čím dál lepší. Nevím o jakých zbytečnostech to mluvíš, mě to přijde tak akorát. Zbytečnýho tam nic nevidím. Z doplňků používám jen kontrolu pravopisu CZ a ENG, downloader videí a samozřejmě Adblock plus.
Nějakou náročnost na HW taky nevidím, u mě naprosto v pohodě.
Jediný co vím, tak uživatelé slabších mašin si stěžují, že žere dost paměti a při hodně otevřených oknech zatěžuje procesor. Ale když jsem u takových lidí koukal na PC, tak měli otevřených klidně 20 oken a v každým z nich samozřejmě blbý flashový reklamy a navíc Winy obrazek_cenzuraý různým užitečným harampádím jako různý skiny, obrazek_cenzuraý ICQ (original klient) a jiný...
Jak říkám u mě na dvou strojích co jsem to zkoušel jsem nepozoroval rozdíl v rychlosti mezi FF a Chrome. Dobře, možná byl Chrome o 0,1 s rychlejší, ale koho to zajímá?
Jinak obecně nemám rád, když si nějaká aplikace, nebo OS dělá něco bez mýho vědomí. Ano, stejně ty aktualizace nainstaluju, ale až já budu chtít a až to schválím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 23 2010, 10:58    Předmět: Citovat

na tie flashove sra_ky pouzivam doplnok "flashblock".zobrazi miesto flashu klikatelne okno s ikonou,po kliknuti sa flash zobrazi.da sa pridat na listu s tlacitkami a odtial vypinat v pripade potreby.Da sa definovat na ktorych strankach ma byt "fleš" povoleny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 23 2010, 12:53    Předmět: Citovat

Jirka napsal(a):
Zdenku, tys to poznal, že to je rychlejší? Ten návod na emagu jsem objevil před třemi dny, Firefox podle toho nastavil, ale žádné změny jsem si nevšiml. Tak jsem se vrátil zase k Opeře.
Navíc tam mám ještě nastaveno browser.sessionhistory.max_entries na 10.

(mám Firefox 3.6.6 Portable)

Edit: Teď už 3.6.7, vybafla na mě aktualizace.


Používám dvojkovou verzi, protože při práci jedu pořád v "nSP Win98SE v2.1 beta 4 CS by Petr" a to zrychlení je poznat jen tehdy, když to ucpaný dráty dnešního netu dovolí. Na start atd. to nemá vliv. Do XP Profi lezu jen tehdy, když se potřebuju nasr** nebo když není zbytí, ale tam zas prakticky nechodím na net. A souhlasím s tím, že bohužel dnešní trend je "nabobtnávat" všechno tak dlouho, až to všichni zahodí.

Operu používám taky, to prostředí je takový divný, ale dá se tam žít a mám ji na zábavu, takže se mě nehádají hesla, historie stránek atd.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund