Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Recept na pečenou kachnu.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 13:03    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Rozpadajících se uzených žeber , bych se bez tlakáče nedočkal .


Ano, ale to maso rozpadá jakoby na povrchu a směrem do hloubky je tvrdé (což u žeber moc poznat není, ale u ovaru třeba ano, navíc je slanej jen na povrchu, uvnitř je jalovej). Při pomalém vaření je maso měkké rovnoměrně, navíc se z něj lépe vylouží všechny ty sr*čky - pokud je tedy řeč o komerčních uzených žebrech, či lépe natáhne sůl a česnek, pokud je řeč o ovaru.

V případě komerčních uzených žeber ten vývar většinou vyliju, není dál k použití.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 13:12    Předmět: Citovat

K tomu bych dodal jen jednu věc. Při pomalém vaření se míň solí a koření a přesto je ta chuť lepší. Takže ve finále je to i zdravější. Wink
Máme to ale pěkné téma na Bastlírně, kdo by to byl čekal. Very Happy

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 13:55    Předmět: Citovat

Tak kachnu jsme neměli už dlouho, nejsem moc na hodně mastná jídla ani na knedlíky. Za to k včerejšímu nedělnímu obědu jsme měli tohle: http://www.dobrerecepty.cz/view.php?nazevclanku=kure-na-limonade&cisloclanku=2008072801 . KUŘE PEČENÉ V LIMONÁDĚ. Taky jsem si myslel že to nepůjde jíst, ale to jsem byl na omylu! Bylo to výborné a určitě to někdy zase uděláme. S americkými brambory a ďábelskou omáčkou je to skutečná pochoutka.

Zajímala by mě ale jedna věc. Nezdá se vám, že jídlo z elektrické trouby je chutnější než z plynové? Mně tedy ano. Loni jsme předělávali kuchyň a při té příležitosti jsme zrušili starý sporák a objednali plynovou varnou desku a vestavnou elektrickou troubu. Dělal jsem pro ni nový přívod z rozvaděče, 15m do panelu a v největším vedru. Ale přijde mi že nejen mnohem lépe peče, ale že jídlo z el. trouby i lépe chutná. Je někdo stejného názoru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 14:06    Předmět: Citovat

Jsme na tom stejně. Elektriku máme asi 5 let a i podle mě je to lepší. Plyn je nějaký divný. Přece jen je to otevřený plamen se vším, co k tomu patří. Hlavně ta divná mastnota která se dělá při jeho spalování. Ještě bych se rád zbavil plynové varné desky, ale v paneláku je to docela problém. Sad
Jestli to neznáš, tak jednou zkus Opilé kuře , taky dobrota. Marinádu můžeš samozřejmě dát jakou chceš. Základ je ta plechovka.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 14:12    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
K tomu bych dodal jen jednu věc. Při pomalém vaření se míň solí a koření a přesto je ta chuť lepší. Takže ve finále je to i zdravější. Wink


To je přesně ono. Stačí vzít kus bůčku (či něčeho mastnýho "tlustýho") a půlku uvařit jen v soli a česneku v papiňáku a druhou půlku "pomalu". Rozdíl v chuti je obrovskej.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 22:11    Předmět: Citovat

Nakopu vás do prdele všechny.Přišel jsem z odpolední a zařekl jsem se,že dnes už nic jíst nebudu.Po přečtení tohohle vlákna už to nevydržím blbouni.

Kachnu dělám tak,že ji osolím a celou obalím v majoránce.Podleju vodou a při pečení občas poleju tím,co se vypeče.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 22:18    Předmět: Citovat

Jen si dej a nestyď se. Tělo si to žádá, tělo to potřebuje. Jestli si budeš odpírat, budeš mít pupínky. Very Happy
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 22:32    Předmět: Citovat

Nevím, mně zase ta elektrická varná deska do paneláku nesedí. Jednak právě proto že je k dispozici také plyn, jednak kvůli příkonu (i kdyby mi ČEZ povolil 3F přípojku s 25A jističem, tak kdyby to udělal každý, nevydrží to stoupací vedení). A taky mi elektřina přijde moc "nóbl", prostě že umí lepší věci než jenom topit, takže na vaření a topení mi jí přijde škoda.
Na chalupě elektrický sporák máme, klasický čtyřplotýnkový, protože v obci plyn není. A pak mi zase přijde lepší elektřina než manipulace s plynovými lahvemi. Dovoz, odvoz, výměny (levý závit na ventilu a dva různé klíče, 27 na čepičku a 30 na regulák), zkouška těsnosti mýdlovou vodou, na noc pro jistotu zavírat..... Vždy musely být dvě láhve, provozní a záložní. Občas se záložní zapomněla vyměnit za plnou a plyn tak v nejméně vhodné chvíli došel. Dodnes si pamatuju, jak jsem vařil fazole s párkem z piksly na obrácené žehličce Laughing . Plyn došel, k rezervnímu elektrickému vařiči jsem nemohl najít šňůru (později jsem zjistil že jsem si ji půjčil k BM215-má stejnou přívodku jako ten vařič). Takže když se před lety předělávala kuchyně, šel starý vyrezlý sporák do šrotu a místo plynu nastoupila elektřina. Ale jak jsem zvyklý z domova na plyn, skoro pokaždé mi na elektrickém sporáku přeteče polévka. Plyn ztlumíte hned, to rozehřátá plotýnka i po vypnutí topí a polévka v hrnci vesele kypí..... Twisted Evil

Takže kombinace plynové varné desky s elektrickou troubou mi přijde do paneláku jako ideální kombinace. Varná deska má elektrické zapalování jiskrou (podle mě je v tom prachobyčejný několikastupňový násobič), takže se nikde nepovalují sirky. Plynový hořák lze mnohem lépe regulovat podle potřeby než elektrickou plotnu, která má značnou tepelnou setrvačnost (i když nevím jak u sklokeramiky). Naproti tomu elektrická trouba má dvě topná tělesa, ventilátor a více funkcí. Do uzavřeného prostoru trouby se neuvolňují žádné zplodiny hoření (což je podle mě důvod proč jídlo z elektrické trouby lépe chutná). A příkon max. cca 3kW je za předpokladu nového samostatného okruhu z rozvaděče novým kabelem ještě snesitelný.

To kuře na pivě někdy vyzkouším, ale limonáda taky super, chuť sladkého a slaného se krásně doplňuje. Chutná to trochu jako kuře na medu, limonáda udělá na povrchu něco jako karamel. Slyšel jsem i o pečení kuřete na čokoládě Shocked , ale na to opravdu nemám odvahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 22:43    Předmět: Citovat

Ta elektrika o které pořád uvažuji by měla být indukce. Pak je to dost podobné plynu, co se regulace týká. A hlavní důvod? Ten je prozaický, právě ta neskutečná mastnota, která se při vaření na plynu objevuje. Známí, kteří mají elektriku s tím nemají žádný problém, na rozdíl od plynu. Kuchyň uklidíš a za 14 dní je všechno v kuchyni nějak podivně mastné. A pak je tady ještě ekonomické hledisko, jenže to jsem zatím nespočítal. Já teď platím 2x paušál. Jednou za plyn a podruhé za elektriku. Napadlo mě, že když bych platil jen jeden, mohlo by vyjít levněji.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: út červenec 13 2010, 6:39    Předmět: Citovat

Děkuji všem za odpovědi a za reakce. Kačku jsem posypal kmínem a solí. Dal jsem ji do trouby na osmahnutou cibulku a přiklopil druhý pekáč. Byla vinikající.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund