Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zákoník práce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 16:28    Předmět: Citovat

sakra chlapi ! asi žiju na jiný planetě nebo co ? u nás se rozdává výpovědi za časté používání WC, noviny v ruce cestou na oběd nebo příjem soukromé sms v pracovní době či vyprávění o tom jak bylo včera na pivu
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2564
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 16:35    Předmět: Citovat

Tak pojď dělat k nám do JZD.Tady můžeš vegetovat za 12-15 hrubýho Laughing
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 16:37    Předmět: Citovat

Myslím že tohle tady nikdo nerozlouskne. Jsou zaměstanavatelé slušní co si váží schopných lidí a jsou zaměstnavatelé vyčůraní, co jen koukají jak by rychle zbohatli a z každého stáhli kůži.. Na druhé straně stojí několikanásobný počet zaměstnávaných kteří se chovají naprosto stejně. A pokud prostě někdo nezvládá, nemůže nebo nechce hrát na nastavenou notu firmy, musí jít prostě dělat někam jinam, někam kde mu to vyhovuje. Některým to ale nevyhovuje nikde a nikdy. A vzhledem ke stávající sociální štědrosti státu končí tihle nejraději na štemplu a platíme na ně všichni. Výsledek a příklad = jedu odpoledne z práce a oni dřepí vychechtaný od 10:00 na terase před hospodou u piva. Já jedu okolo, jazyk mám venku a připadám si jako idiot..

Killroy


Naposledy upravil Killroy dne so červenec 10 2010, 16:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2564
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 16:40    Předmět: Citovat

Ne že bych ti přisíral nebo tak ale vidim to hodně podobně.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 16:41    Předmět: Citovat

Sandal napsal(a):
Tak pojď dělat k nám do JZD.Tady můžeš vegetovat za 12-15 hrubýho Laughing


trochu z ruky, jinak zvážím, dík...ale mám jeden diskriminující handicap: VŠ diplom, ten se dá u výběru zatlouct a tvářit se dostatečně pologramotně Very Happy

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2564
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 17:06    Předmět: Citovat

Myslíš že jsme tady samý blbci? Laughing Neboj i vysokoškolák může osedlat traktor a vyrazit na pole.Tady se ti vyskoškolskej diplom neuplatní ani omylem.Ale.Nejedeš na píchačky.O svačině si dáš pivko.Zastavíš se v krámě pro gábl kdykoli jedeš kolem.Je ti v traktoru hyc?Zastavíš dle vlastního uvážení někde ve stínu.Zapálíš si cígo.Pak jdeš něco dělat a je oběd.Tak zas pivko,gáblík zapálíš si.Místo půl hodiny sedíš hodinu.Přijede šéf jestli něco nepotřebuješ,tak ti přiveze chlazenou limču.Práci zabaláš o půl hodiny dřív a počkáš jen na půl čtvrtou a valíš domu.
No neni to pohoda?Dělám za almužnu ale ta volnost.To ničim nenahradíš.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 17:40    Předmět: Citovat

no, chtěl jsem do blízkých železáren, jako brusič ocelových sochorů na válcovací trať, na tři směny a přes agenturu tedy žádná dovolená a jiné lidské vymoženosti minulého století. stupidní a stereotypní práce kterou zastane zacvičená opice, teplota v hale 40-50C, hluk a prach...neuznala mě ovšem závodní doktorka - pro můj vyšší věk a ta nešťastná vejška - pane, to není pro Vás, hledejte jinde. tedy hledám. a čas letí. tož tak. chcete k nám ? kontakt zašlu. 12.000.-Kč / brutto / měs.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
belkvl



Založen: Nov 01, 2007
Příspěvky: 267

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 18:04    Předmět: Citovat

Takze tam behate behate kolem kvadratu ci kulatin s bruskou a brousite vady (praskliny)? Ne musite rikat jaky to je sam delam ve valcovnach tak vim jaky to je jaky tam je horko zvlast u chladniku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19533
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 19:36    Předmět: Citovat

Nějak se nám ta diskuse na téma zaměstnavatel - zaměstnanci rozjela. Tak uvedu příběh o tom, jak majitelé firmy pozdě zjistili, jaký hajzl u nich uspěl v konkursu na vedoucího.
Byla tu řeč o bossingu: poprvé jsem se s ním potkal (v čisté krystalické podobě) před pěti lety na dovolené. Jel s námi kámoš s dcerou. Sice měl dovolenou nahlášenou od února, podepsanou vedoucím, ale v rámci obnovy personálu v květnu toho šéfa přeložilio vedení firmy jinam a jmenovalo nového. Tomu se hodilo, že se může ukázat (a taky potřeboval uvolnit několik kamionů, aby na ně přetáhl řidiče od konkurence, jak na to, totiž bylo jednou z otázek při vstupním pohovoru), tak řekl, že ho nějaká rezervovaná a předplacená dovolená nezajímá. Kámoš ho odkázal na mzdovou účtárnu, že už to mají v rozpisu i tam. A podepsané ředitelem. S tím už nic dělat nešlo, tak ho nechal na tu dovolenou odjet.
Po týdnu mu volal, že do pondělka bude na kamionu, jinak že se nemusí vracet. Kámoš sbalil dceru, naházel věci do kufru a jel 1200 km domů.
V neděli odpoledne byl v garážích a tam na něj všichni čuměli jako puci, proč se vracel o týden dřív, když stejně zrovna není moc co vozit a zvládli by to i bez něj a ještě se nepřetrhli. Vedoucí si ale v pátek předtím odjel na dovolenou, jistý si tím, že kámoš se z dovolené včas nevrátí a bude zralý na padáka.
Tak milej kámoš si pobalil věci, odjel ještě na týden aspoň do Beskyd, ale napřed se stavil na P+Ch učunit trestní oznámení. Jenže ti mu řekli, že rozsah škody, kterou tím utrpěl, nedosáhl prokazatelné výše, aby se tím zabývali, ať to řeší v občanskoprávním řízení.
Tak si kámoš počkal, až se vedoucí vrátí a z titulu občanského práva mu ubalil pár facek. A se třemi dalšími, kteří to téhož dne ze stejného důvodu udělali po něm, se sebral a od následujícího týdne už jezdil u konkurence, co od ní na uvolněné kamiony přišli čtyři noví řidiči. Ředitel a spolumajitel této dopravní firmy a šéf zfackovaného vedoucího v jedné osobě odmítl podepsat výpovědi pro hrubé porušení pracovní kázně a nechal to přepsat na dohodu. A z vedoucího udělal skladníka a navíc mu důrazně doporučil, aby to nikde venku nerozmazával, jinak se rozloučí i s ním, že za takovou sviňárnu může být ještě rád, že má nějakou práci (mimochodem - pamatuji toho ředitele už jako malého kluka a jsem rád, že nezblbnul).
Protentokrát si tehdy dva dopravci navzájem jen vyměnili dvě čtveřice řidičů, takže to dopadlo poměrně dobře. A kámoš to má do práce blíž. Jen tu hořkost ze zkažených dovolených, ale hlavně z bezmoci a zlé vůle, z těch čtyř asi dodnes nic nevymylo, i když kámoš je dobrák a kliďas a všechno, co ho potkalo, brzy obrátí v kabaret.
Toto vyprávění je stručný výtah toho, jak to viděl on, já, i ti ostatní (včetně toho, co se tradovalo ještě nějakou dobu potom na CB kanálu 10).

Tím jsem chtěl ukázat, že zaměstnavatel zastoupený na nižších pozicích struktury firmy křivákem vlastně najednou přijde ke špatnému jménu, aniž by měl možnost tomu včas zabránit. Ale tento se aspoň pokusil tomu zabránit do budoucna.
Ovšem neminuly mě příběhy jiných zaměstnanců o jiných zaměstnavatelích, ale to by bylo vůbec na dlouho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 14:15    Předmět: Citovat

Myslím, že Killroy to vystihl naprosto přesně. Hill mi zase svým příběhem potvrdil to, co si již delší dobu myslím - nejvíc problémů bývá ve firmách s víceúrovňovým vedením. Také si myslím, že hodně nespokojenosti je způsobeno malou ochotou lidí převzít odpovědnost a to nejenom ve vlastní práci, ale i za vlastní život. Mnohokrát jsem se setkal s tím, že člověk raději zůstal ve stávajícím zaměstnání, kde byl nespokojený, pořád nadával a tak, než aby šel na místo, kde by si polepšil, ale musel by pracovat samostatně, za svou práci by si ručil, neschoval by se v kolektivu apod. Nebo by se mu narušily jeho rituály a návyky. Pro mnoho lidí je nepřekonatelná překážka když musí čas od času někam vycestovat na pár dní, odvést práci a zase se vrátit. To že není, jak je zvyklý, denně doma v 16 hodin nevyváží ani o polovinu vyšší plat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 15:10    Předmět: Citovat

Když ono převzetí odpovědnosti znamená říkat šéfovi i to , že udělal blbost . Taky už mi přes dva roky ni haléře nepřiřkl .... Tak nevím , co se vyplácí .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po červenec 12 2010, 16:56    Předmět: Citovat

To máš ještě dobrý. Mě tam, odkud jsem nakonec po letech odešel sahali na peníze jinak. Dostal jsem nového člověka do party a byl jsem hodnocený podle jeho výkonu. Že je nový a nemůže to umět jako staří mazáci nikoho nezajímalo. Že se po třech měsících může s naučit bídou tak akorát základ toho, co jiným trvalo několik let to taky nikoho nezajímalo. Že se mu někdo musel věnovat a učit ho nové věci a navíc dělat ještě svojí práci, to taky nikoho nezajímalo. Nakonec ten člověk odešel a místo něj přišel jiný člověk a koloběh se opakoval. A tak to bylo jednou -500Kč, jindy -1500Kč a vytrvale hezky každý měsíc, jen suma byla pokaždé jiná. Tohle celé trvalo skoro rok a půl. Poslední kapka byla při -2800Kč. Pak ve mě chytly saze a byl jsem za 3 dni pryč. Mrzelo mě to, práce mi bavila, ale nechat si kálet na hlavu, to se nedá vydržet pořád.
Celé to všechno začalo vznikat ve chvíli, kdy přišel mladý a perspektivní vedoucí, ale o provozu nevěděl nic a opravdovou práci viděl snad jen v televizi. Byl proto odkázaný na to, co mu řekl menší vedoucí a dál to neřešil. A menší vedoucí toho náležitě využíval. Svoje průšvihy obratně přesunoval na lidi pod sebou a ještě byl dobrej, jak jim za to dokáže šlatat na paty. Párkrát jsem jim řekl, že to co vymysleli je kravina a pak už to jelo jako dobře namazaný stroj. Přesto, že se to dřív nebo později potvrdilo. Byl jsem tam o dost delší dobu než oni a tak proč by si drželi člověka, který do toho vidí víc než oni. Takovej je nebezpečnej, co kdyby zatoužil po jejich židli. Very Happy

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červenec 13 2010, 11:31    Předmět: Citovat

No a tím se opět dostáváme k tomu, co jsem už psal:
Brudr napsal(a):
nejvíc problémů bývá ve firmách s víceúrovňovým vedením.

Vím, o čem mluvíš. Sám jsem dělal 11 let na dráze, pak 7 let u jedné soukromé firmy a něco přes rok u druhé soukromé firmy a v podstatě všude podobné problémy. Tak jsem si řekl, že ve vlastní firmě to budu mít tak jak chci já a šel jsem do toho. Letos moje a.s. oslaví 10 let a pokud si to sám nepos**u, tak snad vydržím až do důchodu - tedy pokud se té 70-ky dožiju Very Happy, jak už nám to tak chlapci z EU naplánovali .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19533
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 13 2010, 12:45    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
...proč by si drželi člověka, který do toho vidí víc než oni. Takovej je nebezpečnej, co kdyby zatoužil po jejich židli. Very Happy

Nemusí ani zatoužit. Některým šéfům stačí strach z toho, že si toho jejich šéfové všimnou, a začnou šlapat po každém, kdo něco umí. Například proházejí lidi tak, aby nikdo z nich nedělal svou dosavadní práci. Jednoho takového znám, dělal u nás ředitele největšího závodu. Potenciál zaběhlého týmu ho nezajímal, nesnášel totiž, že něco funguje i bez něj. Jenže to přehnal a najednou neměl výsledky. Když se provalila příčina, byl odejit pro neuspokojivou personální politiku. Ale přitom se ukázalo, že ze stejného důvodu byl odejit už z předchozího místa. Co a kde dělá dnes, nevím. Doufám, že ne další paseku.
Teď jsem zděšený z jednoho mladého dravého absolventa nějakého manažerského oboru, který vyhrál konkurs na logistika a byl promptně jmenován vedoucím expedice. Takový by se mě neměl ptát na vnitřní rozměry kontejneru 40"HC, to přece jako logistik měl vědět líp, než já (nota bene, když mám spočítané a vyzkoušené, jak a do kolika kontejnerů to zařízení půjde bez poškození naložit)... a myslím, že tím neodkryl ani půlku špičky svého ledovce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út červenec 13 2010, 13:23    Předmět: Citovat

U vás to byl alespoň konkurs. U nás to fungovalo na systému všichni máme kamarády. A tak se brali kámoši a ti brali zase svý. K tomu se musely vymyslet místa, na které by mohli nastoupit. A skončilo to na tom, že jediná zodpovědnost byla ta, kterou měli poslední a předposlení šmudlové. Dál už se nedalo nic dohledat a když náhodou ano, systém kámošů to přikryl. Co kdyby taky někdy potřebovali helfnout. Všechno překombinované, neuvěřitelný systém papírů, výkazů, tabulek a dalších nesmyslných hovadin. Nejlepší na tom bylo, že část nejspíš nikdo ani nečetl, natož aby se tím zabýval. Díly co se dřív nakupovaly přímo, ty se začaly nakupovat přes spřátelené firmy své nebo jiných kámošů. Co na tom, že to stálo víc a trvalo déle než díl přišel. Hlavně, že z toho kšeftu byla malá domů.
To co se dělo za komančů, to byl jen slabý odvar toho, co je v některých firmách dnes.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund