Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zákoník práce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 22:21    Předmět: Citovat

Akorát, že se jim už Řecko nehodí, tak už o něm není moc slyšet. Sám jsem zvědavej na ten novej zákoník. Pokud z toho tady udělaj "čínu" (omezení práv zaměstnance na minimum, z toho plynoucí rapidní snižování mezd a tudiž snižování hodnoty práce), tak propad tunelu BLANKA v praze je jen slabý odvar toho, co přijde. Vím o tom své.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2010, 5:16    Předmět: Citovat

S temi odbory to máš Hille těžké . Lidé , kterých se to právě týká , ti to nechápou , že je to jediná cesta , jak se vůbec dostat k zaměstnavateli . Ale v podstatě každý kouká jen pro sebe . Jsem tady u soukr 14 let a vidím ten posun . S tím jak přišla krize , tak se dělá 3dny v týdnu a tak se nikdo na sezonu nevzal , dělají se 12-16ky . Přesčas se proplácí nad 80 hodin , jinak se ne může , ale MUSÍ vybrat . Na Vánoce nucených 14 dnů (10) . Takže jen nyní na pár dní pár brigádníků (ze stran některých zaměstnanců) na překlenutí pár letních dovolených , toť vsjo . Kdo by na přesčas nechtěl , tak příště půjde na horší činnost s méně penězi - to Tě vyléčí , neb všichni jsou pracovníci linky , takže můžeš být kdekoliv . No a přesto nedonutíš lidi , aby dělali "kvalitně" . Už je to několik let a přestože několikrát viděli , že dosledovatelnost výrobku je 100%ní , tak přesto nechají vyjet nějak vadnou výrobu ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alovka
Zakladatel fóra/superadmin


Založen: Jul 29, 2002
Příspěvky: 286
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2010, 6:02    Předmět: Citovat

Jen by mě zajímalo kdy to už skončí. Od revoluce uplynulo spousta času a nezadlužená a v té době ze strany výroby celkem nezávislá země se dnes dostává na dráhu Řecka. Běžný pracující občan ty dluhy nenadělal a půjde navíc do důchodu v 68 ( někdo v 55 ). Nyní nás čeká další vlna utahování opasků.
Jinak za sebe můžu říci, že si dovedu představit jak někteří zaměstnavatelé budou těchto upravených pracovně-právních vztahů a zákoniků práce využívat ve svůj prospěch a zaměstnancův neprospěch. Rovnováha to rozhodně nebude. Možná je má skepse daná tím, že jsem zatím vždy narazil na velmi vyčůrané podnikatele. To potom můžeš měnit zamestnavatele donekonečna, protože to je jak přes kopírák a Ty jsi pro ně pouhý nástroj, který jim vydělává prachy a on ti naoplátku znepříjemňuje život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2010, 6:23    Předmět: Citovat

Jó, co jsme si zvolili, to máme. A teď jdu vynadat bábě a dědkovi, že se nechali přemluvit. A až zaklepou bačkorama, tak bez obřadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2010, 6:28    Předmět: Citovat

BOBOBO, je to tak, jen jednou v bleděmodrém, podruhé v hnědém. Samozřejmě, že to jinak vidí ten, kdo právě výpověď dostal, jinak ten, který soutěží o zlatou chobotnici, aby všechno stíhal, protože zaměstnavatel se rozhodl, že místo sedmi lidí na tu práci stačí čtyři.
S tím ale odbory nic nenadělají, firma má nějakého vlastníka a ten se snaží řešit své problémy (pokud možno v rámci platných zákonů). Všechno se to točí kolem financí. Když jinak šéf umí zorganizovat práci, má lidi na marketing a funkční odbyt, ba dokonce někdy přihlédne k názoru zaměstnanců (ať už jednotlivě nebo přes odbory), i ty priority se daří posunout, aby firma přežila třeba pokles prodeje, zdražení energií, dopravy a materiálu... Ono jde o to, že dojde ke zdržení lodi, surovina dorazí pozdě, když došla zásoba, objednaný jeřáb včera neprošel technickou, musí se honem sehnat jiný z větší dálky a termín se nezadržitelně blíží, na stroji odešla součástka, kterou je nutné vyrobit, protože ji nikdo skladem nedrží, a technologie proto tři neděle jela s omezenou kapacitou, pak je přesčas, zejména u kvalifikovaných lidí, asi jediná možnost, jak následky takového průseuru zmírnit. Ale to jsou situace, k nimž zase nijak často nedochází a člověk skousne i zrušenou dovolenou, nejen nějaký přesčas. Jestli ale mají přesčasy pravidelně kompenzovat jen organizační neschopnost nebo pažravost šéfa, to naštve.
Takže, Romane, asi tu lepší radu nenajdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2010, 13:59    Předmět: Citovat

K těm volbám - to je omezené vnímání.
Celá Evropa se snaží schizofrenicky chovat jako bohatá - dotuje různé výmysly, přikazuje dražší varianty, svazuje pravidly a přitom se na trhu potkává s konkurenty chudými, s nízkými náklady a velmi benevoletními k pravidlům.

K těm přesčasům - mít pevnou pracovní dobu, taky by mě narušení plánů štvalo. Ale užívejte této doby, bude hůř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2010, 15:20    Předmět: Citovat

Děkuji všem za reakce.Nakonec to dopadlo tak,že mám hotovost na telefonu s tím,že pokud bude velikej pruser tak zavolají.... Very Happy
_________________
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá červenec 09 2010, 17:08    Předmět: Citovat

To je ideální, hlavně jestli k tomu je alespoň nějaká finanční odměna. V mé bývalé práci to bylo zadarmo. Nechtěli si nechat vysvětlit, že lidem blokují celé víkendy. Hrozně se divili, že o takovej prezent nikdo nestojí. Jo a přesčasy, tak ty byly za odměnu. Laughing Podle oblíbenosti nebo jinak řečeneo vlezdoprdelství se rozdávaly na určitý den a směnu. Čím míň oblíbený někdo byl, tím míň přečasů a když už, tak na ty nejhorší víkendové šichty. Jak je vidět, funguje to všude stejně. Pokaždý je na ale na tom bit jen ten dole. Když se chtěli někoho zbavit, bossing byla ta pravá metoda. Dotyčný raděj odešel sám a nemusely se řešit nějaké prkotiny s výpovědí a zákoníkem práce.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 5:50    Předmět: Citovat

Sice už nějaké první vlaštovky byly, ale víceméně zanikly v šumu - chci tím říct, že čekám, kdy se začnou nasraní zaměstnanci ve větší míře mstít šéfům za podobné vydrbávání s lidma fyzickou cestou, v krajním případě až likvidací - myslím že cosik proběhlo vloni tuším na Zlínsku, ale moc dlouho si to pozornost neudrželo - tam taky šlo o vyhozeného dlouholetého zaměstnance, který si prostě nedal líbit dlouhotrvající šikanu ukončenou vyhazovem - a vytáhl na ex-šéfa bouchačku...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 12:49    Předmět: Citovat

Zaráží mě ta strašná nenávist zaměstnanců vůči zaměstnavatelům, která ze všech těch příspěvků, kromě Hillových, čiší. Fakt se divím, že pro ty parchanty ještě pracujete. Také by mě zajímalo, jestli jste se, někdy, zkusili na celou problematiku podívat i z druhé strany? Píšete o ZP jako o biči na zaměstnance, ale všimli jste si, že se v něm píše o PRÁVECH a povinostech zaměstnance a jenom o POVINOSTECH zaměstnavatele?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 13:09    Předmět: Citovat

Brudr napsal(a):
Fakt se divím, že pro ty parchanty ještě pracujete.

protože náhradních míst není. a nebude, ubývají denně. a toho si jsou majitelé firem moc dobře vědomi, a proto stupňují nároky a požadavky. každý je dnes snadno ihned nahraditelný, top manažer, mistr, obsluha linky i vrátný - stačí zvednout telefon, za hodinu máte ucházečů dvacet. nastoupí moc rádi, za psí halíř. poňatno ? pravda : kdo nezažil jen těžko uvěří...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 14:50    Předmět: Citovat

Těžko uvěřit. Já např. 1,5 roku sháněl člověka pro takovou kumulovanou funkci - obchodník/technik. Když jsem to vyhlásil, ozvalo se mi asi 20 lidí. Všem jsem odpověděl a poslal jim bližší informace o tom, co bych od nich očekával. Když zjistili, že kromě sezení u PC by museli občas i pracovat rukama, tak jich 13 odpadlo. 7 si jich domluvilo pohovor, přišlo jich 5 (ti 2 se ani neomluvili). Dostali veškeré informace o firmě a její činnosti a samostatný domácí úkol - zpracovat z volně dostupných zdrojů např. internetu malou rešerši kolik firem s podobným nebo stejným zaměřením je na trhu a zpracovat jednoduchou nabídku na jeden konkrétní produkt (veškeré informace o něm také dostali). Úkol zpracoval 1 člověk, ostatní se už neozvali. Toho jednoho jsme oslovili aby se přišel domluvit na podmínkách a už 3/4 roku čekám na odpověď. Abych pravdu řekl, teď co je trochu ten hospodářský útlum, tak mi to až tak moc nevadí, ale tuším že za půl roku už mi to vadit bude a fakt nevím jestli mám chuť to podstoupit znovu.
Těch, kteří si myslí, že jediné, na co podnikatel myslí je to jak je propustit, je mi fakt líto. Najít dobrého zaměstnance, který je šikovný a loajální je velký problém. Když už ho mám, vrazím do něho hromadu peněz na vyškolení, dlouhou dobu si ho vypiplávám aby byla práce odvedená tak jak si představuji, tak bude tento zaměstnanec to poslední ve firmě, čeho se zřeknu v případě problémů. Jestli to někdo vidí jinak, jeho věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 15:09    Předmět: Citovat

Brudr napsal(a):

Těch, kteří si myslí, že jediné, na co podnikatel myslí je to jak je propustit, je mi fakt líto. Najít dobrého zaměstnance, který je šikovný a loajální je velký problém. Když už ho mám, vrazím do něho hromadu peněz na vyškolení, dlouhou dobu si ho vypiplávám aby byla práce odvedená tak jak si představuji, tak bude tento zaměstnanec to poslední ve firmě, čeho se zřeknu v případě problémů. Jestli to někdo vidí jinak, jeho věc.

Naprosty souhlas.
A kdyz si vezmu, ze se kazdy rok zmeni terminy a formulare na 3 instituce, pricemz vsechno vyplnene a odeslane se vrati s poznamkou "Spatny formular, opravte" tak bych vrazdil. Mit zamestnace je fakt lahudka, hlavne co se tyka administrativy. Odmenou je jenom statni buzerace.
A pak jeste cist, jaci jsme my zamestnavatele vlastne obrazek_cenzura, to je fakt uzasny.
Nekdy mam pocit, ze nekteri vidi jen PRAVA, ale jaksi uz ne POVINNOSTI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jezibabak



Založen: Jan 06, 2008
Příspěvky: 259
Bydliště: v dědině s Jízdou králů

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 15:12    Předmět: Citovat

Brudr napsal(a):
Najít dobrého zaměstnance, který je šikovný a loajální je velký problém. Když už ho mám, vrazím do něho hromadu peněz na vyškolení, dlouhou dobu si ho vypiplávám aby byla práce odvedená tak jak si představuji, tak bude tento zaměstnanec to poslední ve firmě, čeho se zřeknu v případě problémů.


Tenhle názor se mi docela líbí. Ale ze skušenosti spíš vím, že člověk co něco umí je zaměstnavateli těžce u pr.ele, pokud to není jeho známý/kamarád.
Chlap co u nás dělal servis (opravdu profík, jakákoliv oprava pro něj byla jen otázkou minut) si po 5 letech šel říct o přidání zhruba 5 kč na hodinu.
Bylo to ve čtvrtek. V pátek už nepřišel. Pak se asi 2 měsíce víceméně skomíralo, než se našla firma co nám to opravuje. Před časem zaměstnali jiného, taky podobný profík. Po půl roce šel taky, i brigádníci u nás měli víc než on.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2564
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so červenec 10 2010, 16:21    Předmět: Citovat

To je u nás to samý.Táta kterej pracuje v podniku 45 let má menší plat než brigádník,smrkáč co eště nevylez ze školy.
Taky je u nás v podniku dost husto a tu a tam někdo chytí šéfa pod krkem.A to doslova.Samo že zaměstnanci se sebou orat nenechaj.Ale nikdo nikdy za to nebyl trestán.My si dáme prostě dodržky,zanadáváme si do obrazek_cenzuraů a čur...ů a dáme rozchod a jede se dál.Žádný soudy nebo tak na to tady nemá nikdo žaludek.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund