Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava elektroniek aj doma
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 19:11    Předmět: Oprava elektroniek aj doma Citovat

Robil som menšie pokusy z elektronkou.Zistil som,že su z nejakeho ľahko tavitelneho skla.Skušal som ju aj otvoriť,ale stale mi praskne/vakum tam samozrejme neni,odlomil som tu trubičku/.Piloval som ju okolo pätici diamantovým pilničkom,ale vždy pri konci ,keď už to skoro je prasne Confused.
Nemate nejaky lepši napad?A ten getr ja vraj horčik,ten sa da kupiť.Zataviť to nebude problem šlo by to aj plynom./horakom/.A odsať vzduch by sa dalo komresorom z chladničky,alebo veľkou striekačkou Idea.Katodu naniesť na novo,veď chemikalie niesu problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 20:05    Předmět: Citovat

Nevim nevim. Smile Skor si to predstavujes ako hurvinek valku. Viem ze na zatavenie banky sa pouziva ako plyn vodik. Pri praci s elektrodami treba mat hrozne cisty vzduch nemyslim na obsah prachu ale nekysly a tak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 20:11    Předmět: no jak myslíš Citovat

Já chci taky kompresor z ledničky, kterým se dá vycucnout tolik vzduchu, aby ho uvnitř zbylo méně molekul, než bude getr schopný sežrat...
Prosím, zajdi do knihovny, půjč si nějakou učebnici elektrotechnologie a přečti si o tom něco. Třeba jak se dostat na vaakuum o jedné miliardtině torru (s kompresorem z ledničky se totiž dostaneš tak na 100 torrů z původních 760, když to dobře půjde), jak zabránit otravě katody kyslíkem při montáži a spoustu dalších věcí...
Ale třeba některá fabrika bude vyprodávat nějaké strojní vybavení pro malé série či kusovky, zkus to koupit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5674
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 20:17    Předmět: Citovat

Nevědomost a naivita je tak krásná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jasin



Založen: Feb 22, 2005
Příspěvky: 1440
Bydliště: Kunratice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 20:22    Předmět: ?? Citovat

Já myslím, ať to zkusí. Výsledek prosím zde zveřejnit.

Odborníci vždycky tak dlouho říkají, že něco nejde, až přijde někdo, kdo to neví a udělá to.

A i když to nepůjde, každé přitom získané poznatky jsou cenné Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 20:30    Předmět: Citovat

To: JEZEVEC -->>> Diky za podporu Shocked
Forum je tu nato,aby sme sa mohli poradiť,a podeliť o svoje skusenosti,a nie
robiť z niekoho hlupaka. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
62.177.125.97
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 21:04    Předmět: Re: Oprava elektroniek aj doma Citovat

Very Happy Nemám slov.Souhlas Jezevec.
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5674
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 21:16    Předmět: Citovat

To mety: Je třeba si uvědomit co je a co není reálné udělat v amatérských podmínkách. O tom se pak dá diskutovat, ale nemá ceny se bavit o nesmyslech. Jak říkal Hill, napřed si něco nastuduj a pak se nebudeš cítit dotčený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 21:23    Předmět: Citovat

Nezkušené mládí by se nemělo srážet k zemi, a pokud, tak nějak ohleduplně. Mělo by to být motivační.
Když mi bylo 10, vrazil jsem do kotoučového magnetofonu Uran koaxiál od antény a zkoušel nahrávat Smile a pak přes TV reprodukovat Very Happy věděl jsem nějak mlhavě, že se TV přenáší neslyšitelnýma vlnama a že existuje VIDEOMAGNETOFON Very Happy
říkal jsem si "co když zrovna já? třeba to akorát nikdo přede mnou nezkusil" Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 22:46    Předmět: Citovat

Ja som len prišiel s tým návrhom preto,lebo som zistil,že to sklo sa da veľmi jednoducho roztaviť.Inak som netušil,že katoda sa na vzduchu môže otraviť a ten kompresor som použil jak priklad,možno by sa dalo použiť niečo ine.
Čo sa týka toho rozrezania a zatavenia,v domacich podmienkach je to realne.To sklo sa fakt tavi v obyčajnom plameni napr: v kuchyni na sporaku.Skušal som ho všeliak tvarovať,prepichovať špendlikom Smile Samozrejme,že by som elektronku nezatavoval na sporaku ale použil by som horak kyslik+plyn.Tak len toľko k tomu.To je všetko Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 22:46    Předmět: ale jo Citovat

-->Crifodo: svým způsobem máš pravdu, taky jsem si zhruba ve stejném vyráběl přenosku do gramofonu na kliku - ze zvukovky bez membrány a dvou křížem přes sebe opřených tuh do versatilky. Přes gumu se o ten kříž opírala chvějka. Zapojeno jako uhlíkový mikrofon to skutečně hrálo. Asi příšerně, už si ten zvuk nevybavuji. Ale ta radost, že to jde! Krystalová přenoska za pětačtyřicet korun se mi totiž zdála neskutečně drahá. Za sobotní roznášení novin jsem totiž měl jako brigádník jednoho Žižku (tehdy pětadvacet Kčs).
Ani později to nebylo o moc lepší: dlouho jsem dělal s elektronkami. Bylo jich všude dost, nechaly si hodně líbit a fungovaly dobře. Zatím, co na tehdy poměrně drahé tranzistory 103NU70 nebo OC170 či SFT354 se stačilo křivě podívat, a bylo po nich. Tak nezbylo, než shánět informace, kde se dalo, aby mi polovodiče vydržely co nejdéle.
Ovšem mezi tradiční dárky ke každé příležitosti vždy patřila nějaká odborná nebo aspoň populárně naučná knížka o tom, co mě zajímá. Elektronika, jemná mechanika, fotografie, technologie... ale přiznám se, že spoustu technologických procesů jsem si taky neuměl představit a myslel jsem, že z toho, co najdu doma a seženu po bazarech, třeba vyrobím i ten tranzistor... no nevyrobil. Jiný polovodivý materiál než selenové sloupce jsem neměl a ono mi to nezesilovalo a nezesilovalo, ať jsem ty elektrody lepil, kam chtěl. Taky jsem si myslel, že to chtělo ještě pár pokusů. Když to jde s germániem a křemíkem...

Podle hesla: "ono asi záleží i na tom, jakým směrem se do toho praští..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2006, 23:39    Předmět: Citovat

Sladké pokustonské mládí. V 15 letech jsem s pomocí kazeťáku MK235 se pokoušel nahrávat z videozesilovače televizoru 4001A a divil se , proč se při zpětném přehrání zobrazují jen pruhy....
Doporučuji si sehnat si v antikvariátu příručku od Francka Duroquiera: Radiotelegrafie pro amatéry z roku 1924, tam je krásný návod, jak si podomácku zhotovit ze zkumavky a vlákna ze žárovky triodu pomocí rtuťové vývěvy. Oprava současných elektronek podomácku nepřinese žádné výsledky, nedodržíš čistotu a nedosáhneš ani původního vakua. Pokud si chceš hrát na tomhle teritoriu, zkus nejdřív opravovat žárovky, ve 20. letech to byla docela běžná činnost a hodně se na tom naučíš se sklem a s vakuem. Pro začátek si sežeň aspoň rotační vývěvu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sejny



Založen: Sep 29, 2005
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: po leden 30 2006, 1:05    Předmět: Citovat

nj...ale tady ti průkopníci taky uměli spoustu jinejch věcí...třeba byli mistři skláři Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: po leden 30 2006, 1:27    Předmět: Citovat

http://www.radiojournal.cz/fpeelky/fpeelky3.htm
Už mi je to jasne,tu je popisana výroba elektronky. Embarassed
No to som fakt blby,najprv som si to mal prečitať a až potom niečo pisať sem.No ale ak by som si to prečital,tak by som tu isto nič nenapisal Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po leden 30 2006, 11:59    Předmět: Citovat

He he tiez som skusal v desiatch nahravet video signal z TV na bezny kazetovy magnetofon a divil sa preco to nejde Smile

Inak neviete teraz ma napadlo. Nedala by sa vybavit exkurzia v vyrobni elektronok JJ electronic v cadci? Rad by som sa tam pozrel. Bolo by to hrozne zaujimave.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund