Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zapojení kamery.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po leden 30 2006, 11:45    Předmět: Citovat

Zapojis to jednoducho.
Odkial ide ten koaxial to je anteny vystup
Pod nim bude video vstup
a v lavo je napajanie tusim 5V.
Zem je na kostre....

Dakedy bude treba medzi Video vstup a zem pripojit odpor 75ohmov lebo ink sa stane ze sa to premoduluje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po leden 30 2006, 12:35    Předmět: Citovat

Tak přátelé mám to před sebou,vykuchal jsem to ze starého Panasonicu. Má to vývodů několik. Vstup anténa, výstup anténa potom stíněný káblík-souosý konektor, co jde dál do videa do další plechové krabičky a dále je tam plochý konektor, který má 6 přívodů. Na jednom je napětí cca 12V, to bude zřejmě napájení a na jednom 0,68V a na dalším 1,32V. Na dalších nic. Takže tu kameru do vstupu, výstup do televize, napájení 12V a co s tím dalším? nechat volné, nebo tam musí jít ta napětí všechna 3? Poslal bych fotku, ale nevím jak se přikládá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po leden 30 2006, 12:56    Předmět: Citovat

V tej skatulke bude asi integrovany aj TV Tuner - teda prijimac. Nie len TV modulator - vysielac. Tie dalsie napatia budu najskor ladiace napatie tunera a AFC. Nie je tam napisane ze video in alebo daco podobne.? Ak mas doma osciloskop skus ze kde najdes video signal. Ak nie tak skus jednotlive vyvody pripajat ale cez kondik 100nF na video vstup na tv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19535
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po leden 30 2006, 16:13    Předmět: omyl! Citovat

ten cinch slouží jako výstup do klasického kanálového voliče. Rozhodně nebývá na škodu ho zatížit pětasedmdesátiohmovým odporem, ale připojit do něj kameru, je stejná blbost, jako ji zapojovat do anténního konektoru.

Škoda, žes neměřil osciloskopem - už jsi mohl vědět, na kterém pinu toho plochého konektoru je videosignál a na kterém zvuk. Kde je napájení, sis změřil, kde je kostra, poznáš podle spoje základní desky. Přesto už nám ty vývody zbyly jen 4 !

Kamera se připojuje mezi kostru (na krabičce) a se živým pro začátek postupuj takto:
1.) připoj napájení na modulátor a propoj ho s televizí.
2.) zapni TEST ON a najdi na televizi kanál, na kterém vysílá. Prostě tam budou ty dva bílé pruhy. Pak dej TEST OFF.
3.) zemní vývod od kamery spoj s plechem krabičky
4.) "živý" vývod z kamery přes odpor asi 100 ohmů připojuj na jednotlivé ZBYLÉ vývody TOHO PLOCHÉHO KONEKTORU. Až trefíš ten správný, mělo by se na televizi objevit něco jako obraz.
5.) odstraň ten odpor a zkus, jak to chodí napřímo. Možná budeš muset mezi vstup modulátoru a živý vodič z kamery dát elektrolyt, možná stoohmový trimr, možná nebude potřeba nic.

Kdybys ten modulátor nechal ve videu, mohl sis tohle hledání ušetřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po leden 30 2006, 20:28    Předmět: Citovat

Hille, díky, nějak se s tím popasuji. Ten modulátor jsem prakticky odpojil pouze konektory, takže vrátit ho zpět by nebyl problém. Ovšem myslím, že bych si tím pozici nijak nezlepšil. Jedině, že by se to pouštělo přes to video. Ovšem tak bych zase nezjistil jak a co zapojit. Alespoň já ne. Osciloskop bohužel nemám. Jsem elektrobastlíř spíš příležitostný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19535
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út leden 31 2006, 6:03    Předmět: tak jo, Citovat

šestivývodové modulátory mívají na každém druhém vývodu od kraje (2, 5) kostru (nebo jen na jednom, protější je odpojený).
Vstup videosignálu bývá na prvním (1) od hrany modulátoru; na posledním (6) bývá napájení +5V nebo +12V.
V některých verzích se napájením také rozlišovalo, jestli video bude propouštět signál z antény během přehrávání nebo ne. Takže může potřebovat napájení i na pinu (4).
Zbývá pin (3) a vstup zvuku.

To jsem ti popsal jednu z nejrozšířenějších verzí staršího modulátoru od Paňáců, nemusí to být zrovna ten tvůj. Tak zkoumej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: út leden 31 2006, 21:25    Předmět: Citovat

Hille, tak jsem nepochodil, ten modulátor má sice přepínač, je nad tím napsáno LEVEL a 2 polohy, HIGH a LOW. Ten test s tím nešel, zřejmě je to na něco jiného. Dál jsem zkoušel všechny kroky, co jsi popsal a bezúspěšně. Jelikož jsem neuspěl, vyrobil jsem ten jednotranzistorový vysílač podle schematu, co mi navrhl Pole. No je to nestabilní, nejde to naladit, obraz je pořád křivej a když se k tomu přiblížím, tak to uteče. Pravý opak, než píše autor.Takže zkusím ještě zítra něco jiného.Těch schemat je víc. Dostal jsem totiž přenosný černobílý televizorek, který bych chtěl využít jako monitor. Až vyčerpám všechny možnosti, tak to zase uložím k ledu. Ještě zkusím k televizoru dát nějakou anténu. Zkoušel jsem to bez antény, jen na kus koaxialu. No myslím, že by to mělo stačit, když to stačí na normální programy.
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: út leden 31 2006, 21:27    Předmět: Citovat

U předchozího příspěvku je anonymní, je to však ode mně. Stasek
Návrat nahoru
toom



Založen: Sep 17, 2004
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: st únor 01 2006, 7:58    Předmět: Citovat

No mozna bude nejlepsi pouzit modulator z nejakych starych televiznich her od "Wjetvi". Myslim, ze v dnesni dobe PC se budou nachazet v kazde rodine nekde na spodu skrine (sam mam doma asi 3). Vetsinou je to samostatna deska i se zdrojem a napajecim konektorem pro adapter. Pokud bys neuspel a nebo nesehnal, tak Ti klidne jeden venuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: st únor 01 2006, 11:53    Předmět: Citovat

Díky Toome za nabídku, možná ji využiji, jestli neuspěju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: čt únor 02 2006, 0:40    Předmět: Citovat

Ak mozes odfot ten modulator z videa odpredu odzadu z vrchu a hlavne od konektorov a hod fotky sem. Takto sa tazko radi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt únor 02 2006, 11:46    Předmět: Citovat

Bohužel nevím, jak fotky přiložit. Může někdo poradit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopein



Založen: Jul 07, 2005
Příspěvky: 413
Bydliště: Kostelec na Hané

PříspěvekZaslal: čt únor 02 2006, 16:45    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Bohužel nevím, jak fotky přiložit. Může někdo poradit?

Musíš si je hodit na nějaký web a na to udělat odkaz. Jestli nemáš, kam bys to dal, pošli mi je na můj mail já to sem dám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá únor 03 2006, 20:55    Předmět: Citovat

Jopein, fotky jsem ti poslal už včera večer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so únor 04 2006, 18:17    Předmět: Citovat

Tak jsem sehnal vyvrakované video Samsung a zkoušel modulátor, aniž bych ho vypojil. Má přepínač test, tak jsem si nastavil test a po přepnutí připojil kameru na drát, co vedl do plošáku s nápisem Vout. Kromě toho je ten modulátor zapájen ještě vývody označenými Aout, Boost ,Mod. A samozřejmě kostra, tedy plechová krabička. Na vývodu Mod je 11,8 V, zřejmě to bude napájení a na vývodu Boost je 3,3V. Vout bude asi video ven, nebo něco tak, no kamera po přepnutí testu jde, ale obraz je pokřivený a nepomáhá nic. Tedy živý od kamery přes 100 ohm, příp. přes trimr 250 ohm, malý ellyt, velký ellyt a kondenzátor 50 piko.Taky kameru jsem zkusil napájet z baterie, myslel jsem že zdroj na ni není čistý, nepomohlo nic. Jinak ten modulátor je pořád ve videu a napájím ho ze zdroje videa. Nevím, co bych s tím měl více dělat. S tím modulátorem z Panasonicu jsem nepochodil. Kamera vadná není, protože pokud ji zapojím do originál cinch vývodů tak běží bez problémů. Kdyby měl někdo radu či nápad, nepohrdnu. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund