Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

V koši nejsou vidět tři soubory, a nejdou smazat
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 20:50    Předmět: V koši nejsou vidět tři soubory, a nejdou smazat Citovat

V koši mam tri soubory ktere nejdou smazat. Po otevreni kose je tento prazdny. Ale kdyk kliknu na kos pravym tl. a dam vysypat kos tak tam jsou tri soubory. Kdyz vytvorim slozku a tu dam smazat, tak je kos opet prazdny. Pr. tl. vysypat a uz jsou tam ctyri. Zkusil jsem unlocker, pri prejmenovat se ukaze D*.* . Pri vyberu smazani se slozka DC a cislo jako smaze ale misto toho se vytvori nova a s vysim cislem. Jednu chvili se mi to podarilo snad vymazat ale misto toho se me to ptalo jestli chci smazat slozku Windows. To jsem se uz i zhrozil. Pri pohledu na C:\recycler je v tom slozka s nazvem S-1-5-21-527237240-507921405-1644491937-1004 a po otevreni je tam slozka DC77, DC76.ini a INFO2. Ten DC76.ini po otevreni v pozna. bloku se ukaze
[.ShellClassInfo]
CLSID={645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}.
Zkusil jsem v nastaveni velikosti kose dat 0 a okamzite smazat. Taky nic.
Co s tim. Rad bych aby kos fungoval jak ma. Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 21:04    Předmět: Citovat

Je to vírus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirku



Založen: Jun 15, 2006
Příspěvky: 238

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 23:27    Předmět: Citovat

... jaký používáš antivirus? ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5221
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 8:43    Předmět: Citovat

Mne to na xp zvyklo tiez takto blbnut-"chcete zmazat subor windows"? po restarte to zmizlo.alebo pomohlo obcas do kosa nieco hodit a potom vysypat...pod w7 sa mi tento problem zatial neobjavil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15531
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 10:37    Předmět: Citovat

Pokud se chce někomu nastartovat do nouzového režimu, tak tam to může vymazat přímo z koše. V nouzovém režimu se standartní rezidenty nespouštějí a většinou to platí i na ty virové, takže to půjde smazat. A potom hned prověřit na spyware, případně na viry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 10:39    Předmět: Citovat

Antivirus ma starej nod 2.70. Mohu s radosti zdelit ze problem vyresen. Sice nevim jak ale kos funguje jak ma. Ruzne kombinovani s unlockerem, nespocet restartu a kos zustal prezdny. Nasledovalo overeni funkcnosti kose a je ok. Ted se vrhnu na odvsiveni. Taky si myslim ze to bude nakaza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 11:01    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
.... Ted se vrhnu na odvsiveni...

Tenhle krok mel byt prvni.(Uz jen pro jistotu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31948
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 12:00    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Antivirus ma starej nod 2.70. ... Ted se vrhnu na odvsiveni. Taky si myslim ze to bude nakaza.

Ten starej NOD je akorát tak brzda počítače - stáhni si pokud možno co nejnovější verze něčeho free se spolehlivým firewallem, třeba AVG 9 má i trial verzi, která má jen o maličko oškubanější funkce než plná = placená licence, dá se stáhnout i Kaspersky a další silné antiviry. V poslední době jsem slyšel i docela dost chvály na "firemní" antivir od MS - měl by jít najít na stránce MS-update. Nevím, nepostřehl jsem, jaký máš systém - jestli jsi to vůbec napsal, v XP ten antivir údajně nic moc, ale pod jehoVistou a hlavně pod W7 prý šlape jak vzteklej. A hlavně je nutné mít jakýkoliv antivirák + firewall zapnutý v rezidentním režimu na pozadí, tedy aby kontrolovaly ne disky a systém, ale vše, co se stahuje, ukládá a spouští - jedině v takovém případě je ochrana účinná a funguje s předstihem - a není potřeba komp "odvšivovat" a "léčit soubory", nebo něco dokonce nenávratně mazat z důvodu zavíření.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Holly



Založen: Aug 24, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 14:43    Předmět: Citovat

Jak píše EKKAR
Mám ten antivir Microsoft Security Essentials (na W7) a nemůžu si stěžovat, vůbec o něm nevím, kdysi jsem pužíval free Avast a už nikdy více!! Jedinou "nevýhodu" vidím v tom, že ten kdo má nelegál widle tak si ani neškrtne, páč při instalaci ověřuje pravost widlí...

_________________
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 16:08    Předmět: Citovat

Ekkar: ten starej NOD je akorát brzda počítače...
Mám taky NOD v. 2.7 + XP Professional a jsem s ním spokojený, vůbec jsem nepostřehl že by nějak PC zatěžoval. A to mám starý Pentium 4. Zatím spolehlivě zachytil každý vir. Spíš je otravný Spyware Terminátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 16:21    Předmět: Citovat

AVG bych teda nedoporučoval, ten absolutně nic nedělá do doby než se (ručně) spustí test a i pak nic moc, firewall jedině zvlášť.
Já bych doporučil COMODO Firewall ("starou" verzi 2.4, nová je dělaná pro obrazek_cenzura, nedá se v ní nic nastavit, stále otravuje, prostě se to chová jak Visty) + [NOD32, avast!, Kaspersky]. Nejlepším kompromisem z těch 3 antivirů je jednoznačně Avast!, pouze trochu víc zatěžuje systém (ale to je dáno tím, že něco dělá na rozdíl od AVG)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 16:40    Předmět: Citovat

Ja používam (u sestry pod W7) Aviru. Ale k Vianociam som jej kúpil origo W7 home premium krabicovú (retall či ako; keby chcela upgrade systému alebo ak by chcípla doska alebo niečo) a tam jej nahodím Microsoft security essentialis.
BTW, mám skúsiť 64-bit. systém, alebo škoda času? Sry za OT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31948
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 16:43    Předmět: Citovat

Na AVG (ex-Grisoft) jsem taky nadával jak na mor - dokud jsem nevyzkoušel trial verzi "AVG Internet security pack 8". Při porovnání s free Avastem a cracknutým NODem (v.3.něco) vyšel AVG8 jednoznačně jako nejlepší volba - a to už v té trial verzi. Obsahuje totiž i firewall a umí se učit. V zavirovaném kompu odchytil a zneškodnil zdaleka nejvíc neřádstva, než Avast a NOD dohromady (spuštěné postupně po sobě). Takže po několika hodinách/dnech používání už AVG připomíná rottweilera spícího u krbu - vstane jen když má proč se zvednout - ale pak rve bez výstrahy. Lepší už je asi jen Kaspersky. Počítač zpomaluje jen v okamžiku, kdy se aktualizuje (minuta-dvě - četnost i doba kdy se aktualizuje se dá nastavit) nebo když kontroluje nový přírůstek - jinak leží a čeká. Plánovaná kontrola se dá spustit ručně nebo v naprogramovanou hodinu a den. Se staršími verzemi se to nedá vůbec srovnávat - ty se spouštěly defaultně po startu počítače a minimálně 5 minut naprosto znemožnily na něj jakkoliv sáhnout. Dnes už mám díky automatickému updatu verzi 9 a rozhodně bych neměnil. A to, že "absolutně nic nedělá" znamená, že nemá co dělat - několikrát ověřeno v okamžiku, kdy jsem se pokusil stáhnout nebo třeba z flashky spustit potenciálně nakažený soubor. NOD i Avast "startovaly" se zpožděním, AVG blokuje činnost už ve fázi načítání stránek nebo otevírání infikovaného souboru.
A ještě něco - všechny antiviry je potřeba srovnávat tam, kde můžou být rovnocenné - to znamená, že nemá cenu porovnávat AVG8 nebo 9 určené pro prostředí W-XP až W7 s NODem 2.4 nebo 2.7 určeným pro W2K, nanejvýš W-XP. Pokud by se s AVG8/9 mělo něco srovnávat, musel by to být ESET 4 (ex-NOD) a podobné varianty.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 16:50    Předmět: Citovat

Je lepší, než ten od MS? Pr. čo tak ich dať "paralelne" (a pre každý nastaviť výnimku, aby nenapádal ten druhý)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 17:41    Předmět: Citovat

OS WinXP, firewal Outpost firewal pro 2009 a ten nod32, verze 2.7. Procesor AMD 2200+ a 512 MB pamet. Ten antivir by to chtelo pozmenit. Jen najit, vzhledem ke konfiguraci pc, nejaky ktery nebude moc brzdit system. Veskere xp efekty mam vypnuty. Dulezita je pro mne rychlost pc ne nejaky sminky. Projel jsem to Adware a Spybot aktualizovane. Naslo to nejake mrsky, po dvou kusech v kazde aplikaci. No snad uz bude klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund