Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

pokousala mne hoblovka
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 16:47    Předmět: pokousala mne hoblovka Citovat

Dělám synkovi něco na způsob malé lodi,ale na zahradu,aby si tam mohl hrát a měl tam svou kajutu. Na poslední desce se mi to nějak šprtlo a odnesl to ukazováček levé ruky. No, už ho nemám.Nevěděl jsem,že je to tak žravá mašina.Bolelo to jak sviňa. Máte nějaké pomůcky pro bespešnější práci na srovnávačce? Protahovačka mne nezajímá,ta je k jiným účelům.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5232

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 17:02    Předmět: Citovat

Jak se ti to povedlo? Znám spousty lidí co mají "plochá " bříška na prstech. Když si je ohoblovali. ale jeden prst?
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 17:05    Předmět: Citovat

No ona ta svině to tam vtáhla nasilu. A při cca 3500 otáčkách za minutu a třech nožích to šlo hóóódně rychle.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5227
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 17:11    Předmět: Citovat

AUUUUU Neutral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 17:13    Předmět: Citovat

Mám úrazové pojištění,ale kolik dostanu,to nemám představu.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 18:45    Předmět: Citovat

No, keby si bol huslista, tak určite veľa...
P.S. Ááááuu

_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 19:28    Předmět: Citovat

Ejha, ukazovák je veľmi dôležitá súčasť ludského tela. I keď je to na ľavej ruke. Bude to asi dlho trvať, než si navykneš na prácu bez neho!
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PLV



Založen: Oct 21, 2007
Příspěvky: 400
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 19:47    Předmět: Citovat

Zásada je, nikdy nedržet desku rukou před a nad noži. Je dobré si z dřevěného hranolu vyrobit přítlačné těleso a tím desku posunovat proti nožům. Nebo si vyrobit otočný pogumovaný přítlačný válec, kterým se deska tlačí proti nožům. Z hoblovky je třeba mít respekt, protože společně s okružní pilou je jeden z nejnebezpečnějších strojů. Very Happy
_________________
Netřep se mnou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 20:27    Předmět: Citovat

AAAAUUUUUUU, hrozný Sad Sad Sad ! Kdyby alespoň ten amputovaný prst zůstal vcelku, jako třeba u úrazu na cirkulárce, s tím se ještě často dá leccos udělat. Šoupnout do lednice, obalit ledem a hned volat 155. Pokud to není moc poškozené nebo infikované, dokážou ho často doktoři tzv. replantovat, přišít zpět. Ale u úrazu na hoblovce asi už ne Sad . To ti tedy nezávidím Sad .

Když jsme u těch úrazů, napíšu taky jeden odstrašující příklad. Můj děda, taky veliký kutil a pokusník, který si chtěl za každou cenu všechno opravit sám (mnohdy bez ohledu na bezpečnost) třeba běžně VRTAL NA CIRKULÁRCE. Pila byla podomácku vyrobená a nahoře byla hřídel, kde na jedné straně byl pilový kotouč, následovaly řemenice a na druhé straně bylo sklíčidlo. Děda v něm míval upnutý brusný kotouč a po odklopení horní desky cirkulárky na něm občas brousil kosu. Protože neměl vrtačku, napadlo ho že bude vrtat na pile. Místo brusného kotouče upnul vrták, vrtaný předmět vzal do obou rukou a přitlačil na vrták. Větší otvory, hlavně do železa, vrtal samozřejmě postupně. Ale nebál se vrtat i desítku díru do 5mm silných úhelníků. Jednou se mu v tom vrták zakousl a málem mu to zlámalo ruce. Motor té pily měl 2,2kW. Po téhle zkušenosti se rozhodl že si koupí vrtačku. Bylo to ke konci 80.let. Koupil si Narexku se sklíčidlem do 6mm. Takže větší otvory musel na pile vrtat i nadále. Naštěstí se za celou tu dobu nikomu nic nestalo.
Samozřejmě nechci nikoho nabádat aby něco takového zkoušel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OK2STO



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 439
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 20:45    Předmět: Citovat

Mně se stalo něco podobného, loni jsem zeteploval chalupu a obkládál palubkami, a při poslední palubce mně malá cirkulárka sekla zpět a přišel jsem o poslední článek ukazováku levé ruky. Tu odříznutou část jsem nenašel uplně se to rozšmelcovalo. Tak mně nezbylo nic jiného než jsem to zavázal, sednul do auta a jel do nemocnice. Tam , jak je české zdravotnictví, jsem nejprve musel zaplatit 30 Kč, pak ukázat průkazku zdr.pojišťovny a po 40 minutách mně ošetřili, přišili zbytky kůže a jel jsem domů. Nejhorší bylo až po 10-ti dnech vytahování stehů, to jsem vytrpěl jako zvíře. Teď už je to rok a stále si zvykám používat místo ukazováku prostředník.
Mám starou pojistku před 30 ti léty bylo to sdružení pojištění pracujících,
platím ho dodnes 30 Kč měsíčně, tak mně za ten úraz dali cca 3000 Kč.
Zdravím všechny a dávejte pozor. Jarda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2494
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 21:15    Předmět: Citovat

och och, tak skore uzdravenie a nabuduce viacej pozornosti. Moj bratranec je stolar, a to ze mu chyba uz par clankov nielen na jednom prste snad nemusim rozpravat. Sam som pri nemu nejaky cas pracoval a poviem vam neni to ziadna sranda. nikdy nezabudnem ked som na formatovacej pile rezal bukas, a ja obrazek_cenzura nie zeby som ho cely pretlacil cez pilu ale v polke, ked mi uz odisla zelana cast, som potiahol spat. bukas vyskocil na pilu, a ta celou silou mi to doslova je*la do brucha. panove za tyzden ma bolelo brucho, len som sa bal aby som nic nemal potrhane, ale zijem doteraz, stolicu mavam pravidelne, tak asi je to ok Laughing ale odvtedy velky respekt! na hoblovacke jedine na vrubkovanie, inak nehrozi. k elektronike prsty treba a tie este v tescu nepredavaju Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 21:34    Předmět: Citovat

U celé řady strojů nelze z důvodu jejich funkce namontovat kryt nebo zábranu. Vyplatí se přečíst návod nebo normu, co je potřeba dodržet. Důležitá je údržba stroje, perfektní nástroje a pořádek kolem stroje. Než mašinu pustím provedu vizuální kontrolu, taková lať položená volně na hoblovce je smrtící projektil. U horní srovnávačky jak už bylo popsáno výše, nikdy nemít ruce nad válcem - vždy přehmátnout. Nastavit šponu raději menší a srovnat vícekrát. Pozor na suky! Zarostlý suk nevadí, ale volný spolehlivě vyrazí oko. Nestát proti srovnávanému materiálu, obzvláště u tenkých latí, zpětný ráz může i propíchnout břicho. Někteří borci břichem materiál do řezu tlačí. U dolního protahu mít v pořádku pojistky proti zpětnému rázu, nestát proti hoblovanému materiálu. Odklízet hobliny při vypnutém stroji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1777
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 21:37    Předmět: Citovat

Ono se říká že nešikovné maso musí pryč. Já mám zatím všechny prsty. Strejda léta děla v lese s pilou. Zdraví nějak neslouží tak má hospůdku. S bráchou jsem tam byl na pivku, všude bylo obsazeno tak si k nám přisedl starší pár lidí. Po chvíli že budou platit, strejda sčítá útratu a paní povídá "Á pán je taky truhlář?" S bráchou jsme se zasmály. Strejda se taky zasmál a povídá "Už nejsem ale máma těchle kluků byla moje sestra. Když nám bylo kolem 5 let tak jsme ve dřevníku chtěly naučit kočku lézt po topůrku od sekyrky jako v cirkuse. Sestra se napřáhla že zasekne sekyru do špalku a já tam zrovna strčil ruku tak nemám na prsteníčku a prostředníčku pravé ruky poslední články.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 22:29    Předmět: Citovat

Znám spousty starých řemeslníků co celý život obrábějí, dělí, opracovávají nějaký materiál.
Sklenáři, truhláři, ev. soustružníci, jednoho kameníka a dva kováře.
Nikdy mě nepřestane fascinovat to doslova masové množství chybějících částí těla u těchto řemeslníků
S jednou výjimkou: soustružníci, kováři, obecně vzato lidi co dělají s kovem jsou většinou vcelku; spíše by se dalo říct, že jim toho chybí daleko méně než ostatním řemeslníkům.
Těžko říct čím to je.
Strýc mé ženy je co se týká ztráty částí končetin zářná výjimka potvrzující pravidlo: sice je zámečník ale prakticky všechny části těla které mu chybí, pozbil při práci se dřevem. Dokonce v jednom jediném dni přišel o špičku ukazováku na pravé ruce a jak neměl v ruce cit tak si ten ukazovák zkrátil ještě o článek hodinu nato.

Jo, a nemůžu si pomoct ale mě to připadá legrační. Tehdy jsem si definitivně pokazil pověst u celé jejich rodiny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 22:33    Předmět: Citovat

Já mám z velkejch, hlučnejch a rychle se točících strojů respekt a nerad s nima dělám. Něž abych tahal flexu, tak onu věc budu pižlat pilkou na železo ( do určitý míry Wink ) Zatím mám všechny končetiny kompletní s doufám že to tak navždy zůstane . . . ťuk, ťuk, ťuk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund