Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DPA222
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: st červen 09 2010, 7:29    Předmět: DPA222 Citovat

Sousedo mladej koupil na Aukru dvě osazené desky zesilovače DPA222. Zjevně přecenil své síly a přišel, jestli bych mu to nepomohl rozběhat. Neznáte to někdo? Uniká mi totiž smysl kondenzátorů C1-C4. Jsou pověšené na vstupu, ale vedou jaksi "do nikam". A kolik má modul bez zátěže odebírat, pokud je vše v pořádku? Já nevím proč si blbec nekoupil Leacha. To DPAčko možná hraje dobře, ale je s tím sraní, a víme o tom kulový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
popopepe



Založen: Oct 26, 2005
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: st červen 09 2010, 7:45    Předmět: Citovat

Je to dílo Pavla Dudka. Hraje to prý hodně dobře. Našel jsem schéma DPA220, a 222 byl měla být modernizovaná verze. třeba ti to pomůže.
http://www.zewel.tuliscz.com/dpa220.php
Jinak zkus pohledat na hifi.slovanet.sk, tam by si měl bez problémů kontaktovat autora, a k tomu zesíku je tam rozsáhlá diskuze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st červen 09 2010, 8:00    Předmět: Citovat

Celé počtení je i s nastavením od Dudka v AR 1992 . PS podle fora to čust stavěl ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: st červen 09 2010, 11:49    Předmět: Citovat

V pripade ze ide naozaj o DPA222 tak kondenzatory C-C4 idu zo vstupneho konektoru na vstup zpsilnovaca, teda tvoria vstypny oddelovavi kondik.

Edit: kludovy prud je 200mA. a mimochodom ak sa jedna o skutocnu DPA tak k tomu ma mat aj kopletnu dokumentaciu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: st červen 09 2010, 12:47    Předmět: Citovat

DPA222 jsem stavil celkem nedávno a při pečlivém osazování součástek a jejich pájení šlape na první pokus. Klidový proud mám nastavený na cca 160mA a na chladičích se nesmí moc šetřit. Optimum je Fischer SK-501 na modul.
Viz několik foto hotové konstrukce:
http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=172368#p172368

Jinak ty vstupní kondenzátory lze použít buďto v paralelním zapojení (C1-C4), nebo jeden veliký, jak je uváděno v podrobném návodu k této stavebnici. Desky jsou oboustranné, zlacené, všechny otvory prokovené.


Naposledy upravil svmbass dne čt červen 10 2010, 11:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 9:23    Předmět: Citovat

Takhle vymakaný stroj a poťáky takový šajsky ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 10:20    Předmět: Citovat

co je na tych potakoch zle teda okrem toho plastoveho čuda ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 11:08    Předmět: Citovat

Hoši, DPA222 jsem stavil jen tak ze srandy, ze zvědavosti, když bylo kolem toho povyku na všech forech Shocked Levná záležitost to zrovna nebyla, celkově cca 12tis. jen za materiál včetně precizní krabice a vůbec ho vlastně nepotřebuji. Mám jiné konstrukce zesilovačů pro domácí poslech, jež u mne vzbuzují větší placebo efekt. DPA222 jsem prověřil asi měsíc v provozu u mne na baráku – hraje slušně - a pak šel k ženě do činžáku Wink
Pro ortodoxní hifisty je možnost tlačítkem Lin. vyřadit korekční předzesilovač z cesty signálu.
Potenciometry nejsou nejdražší, ani ty nejlevnější, zatím nechrastící a víc do toho investovat nemíním… Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt červen 10 2010, 21:15    Předmět: Citovat

K DPA222 se prodává podrobný stavební návod a schéma s osazovákem. Sraní s tím není, stačí nastavit pouze klidový proud... tuším, že celkový odběr zesíku by měl být do 250 mA
C1 a C2 jsou vazební, nemusí být zapojené
C3 tvoří na vstupu dolní propust
C4 je integrační kondík v DC servu
toť mé schéma

PS: V čem je lepší Leach než DPA? O DPA máš napsáno hafo informací na hafo serverech a v češtine... A ještě hotline autora v češtině...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: pá červen 11 2010, 5:32    Předmět: Citovat

Tak pánové díky za rady, velice nám pomohli. Raději jsem si v práci půjčil reg. zdroj s proudovým omezením, na kterém jsem nastavil asi 0,3A. Ale s ničím jsem hýbat nemusel, protože oba moduly braly oněch doporučených cca 200mA. Připojili jsme to na stará teslácká dvoupásma, a nemůžu číct, že by mě zvuk nějak překvapil, protože by to nebyl ten správný výraz ...... Vyloženě jsem si sednul na prdel ..... "Kůrva to je dělo". Něco takového jsem asi ještě neslyšem. Končím s integráčema! Bez korekcí, bez EQ, jenom přez poťák rovnou do konců, a vyloženě lahoda - lahoda - lahoda. To s tím leachem beru zpět.

Jo a čuste, kde si to vzal s těmi kondenzátory???? Už jsem to všechno zjistil, C1-C4 jsou paralelně vazební na vstupu. C5 je na servu, a ta propusť je C6. I ty mystifikátore Smile ........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá červen 11 2010, 5:48    Předmět: Citovat

Bastlec: sorry mrknul jsem se ještě jednou, moje informace byla neúplná.
DPA222SE to má tak jak jsem psal, DPA222MkII to má jak píšeš ty. Tedy máš tu nejnovější verzi tohoto zesíku (teda soused).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: pá červen 11 2010, 6:12    Předmět: Citovat

Bastlecsi, to jsme rádi, že jsi nadšen Very Happy
Jaké máš použité tranzistory na pozicích Q17, Q20 ? Plastové - 2SC3955/2SA1540, nebo s vodivou podložkou - BF471/BF472 ? Při použití plastových je potřeba udělat ze strany spojů propojku napájení na kolektory Laughing


Naposledy upravil svmbass dne so červen 12 2010, 18:26, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: pá červen 11 2010, 10:27    Předmět: Citovat

Mlaďas už si to odnes, ta se mě už na víc neptejte. Teď mu dávám max. týden, než příjde že chce zdroj. Stejně mu to nakonec budu muset poskládat - vopruzovi. Ale nasadil mi tím brouka jak cyp. Že bych si ho taky postavil? Málo platný, ono to tomu Dudkovi fakt hraje!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá červen 11 2010, 12:06    Předmět: Citovat

Dnes to jde komplet koupit od Aldaxu i se součástkama...
Takže se nemusí nic shánět, snad jen ten chladič.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: so červen 12 2010, 18:55    Předmět: Citovat

…Aldax nedodává všechno komplet k DPA222; ale sady se součástkami jsem u nich taky koupil. Desky tehdy ještě neměli, originální zlacené desky jsem si sehnal jinde. Akorát je potřeba si dát pozor, Aldax dodává místo tranzistorů Q17/Q20 BF471/472 plastové 2SC3955/2SA1540, pak není propojení kolektorů přes šíny na napájecí napětí!! Ono to jaksi hraje, ale do osmiohmových beden jaksi záčíná chybět proklamovaný výkon, takže bacha!!
Určitě taky nebudou dodávat původní Dudkovy toroidy – ty na objednávku dodá Tronic, typové označení: 702352. Dva toroidy i s dobírkou vyjdou na 2172,-Kč.
Chladiče taky Aldax nedodává; je potřeba objednat u: http://www.alchladice.cz/ typ: CH 05/302-100, 2ks vycházejí na 1500,-Kč bez eloxu.
Nebo u Fišerů typ SK-501, což je na chlup stejný chladič. Vím to, kupoval jsem tam i tam Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund