Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sluneční budoucnost
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 12:05    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
To Amarok musím nesouhlasit...

Ty seš vážně na kebuli:
1) Ty KW budou chybět - musí je nahradit jiná elektrárna, takže proč stavět FVE, když pracují jen když se jim chce a navíc destabilizují síť (viz můj příklad s 2GW FVE - jak bys tam řešil noční provoz kdy 2GW budou chybět?).
2) Výdaj státní kasy se nesníží ale zvýší a to dost podstatně, protože se státu víceméně "nic" nevrací, navíc na tyhle ***** jako ty kteří si postaví FVE doplatí celá ČR tím, že se stát zadluží a ČEZ zbytečně zdraží.
3) Dotace jsou vždy jen proto aby se podpořilo něco co není schopné na trhu obstát. A jak jsem už psal, pro stát by bylo podle mě výhodnější kdyby ty lidi byli na pracáku a panely by zůstali v Číně.

Crifodo: měl bys to asi rozebrat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 12:29    Předmět: Citovat

tohle nemá cenu, dej si radši oběd Smile

pajosek:
Byl jsi někdy u toho když se taková elektrárna najíždí?
Za jak dlouho myslíš že je soustava kotel-turbína připravená pro fázování?
Myslíš si, že když se generátor odpojí od sítě, že se do kotle přestane přikládat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 21:25    Předmět: Citovat

Jenda_KL napsal(a):
tohle nemá cenu, dej si radši oběd Smile

pajosek:
Byl jsi někdy u toho když se taková elektrárna najíždí?
Za jak dlouho myslíš že je soustava kotel-turbína připravená pro fázování?
Myslíš si, že když se generátor odpojí od sítě, že se do kotle přestane přikládat?
Jo byl,protože dělám na teplárně ,tak o tom něco vím. Je zvláštní,že když jsme přifázovali turbínu 4MW,tak elektřina nikomu nepřebývala a po odfázování to nikomu nechybělo. Navíc v tom máš chaos.Nejde o celý proces od nahřívání přes roztáčení až po přifázování.Jde o zvýšení nebo snížení výkonu a to se u nás dělo během několika desítek vteřin.Nevím jak je to v jaderné elektrárně,ale vzhledem k tomu,že jde vpodsatě o parní turbíny,tak to bude dost podobné.
Jen tak mimochodem,jak je možné,že ještě nedochází k výpadkům sítě,když už je instalováno poměrně dost výkonu FVE. Nebo tobě doma nějak blbne síť? Když o tom víš prd,tak se do toho nemotej.Je hodně jednoduché se připojit ke kritizující většině.

To Amarok: Mám němcké panely,jak jsi přišel na čínu.Nejsi trošku ovlivněn davovou histerií?

To Crifodo: Aby to bylo fér,tak by jsi nám mohl napsat čím se živíš nebo jsi se živil Ty.Já jen,že bychom posoudily jak je morálně čistý Tvůj způsom obživy.Máš na to odvahu? Na kritiku záměrů ostatních lidí máš odvahy dost.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 22:57    Předmět: Citovat

Teplárna není elektrárna, to ale asi nepochopíš, je zásadní rozdíl mezi rozjezdem 4MW hračky (která je jen na "odbočce" u teplárny) a 0.5GW parní elektrárny. Jinak zajímalo by mě kde děláš, protože na Zlínsku není žádná teplárna s 4MW elektrárnou...
pajosek2 napsal(a):
Jen tak mimochodem,jak je možné,že ještě nedochází k výpadkům sítě,když už je instalováno poměrně dost výkonu FVE. Nebo tobě doma nějak blbne síť? Když o tom víš prd,tak se do toho nemotej.Je hodně jednoduché se připojit ke kritizující většině.

Ty o tom víš prd, jinak bys tady nechrlil takový kraviny - k výpadkům nedochází, protože zatím je instalovaný výkon "jen" 511MWp ale to stejně nikdy do sítě dodáno nebude protože je to silně teoretická hodnota a i kdyby, tak to nerozhodí síť kde je spotřeba 6 až 10TW.
A nebuď nasranej, že ti na FVE měsíc nesvítítilo...přidat se k menšině která okrádá zákazníky distributorských společností umí (jak je vidět) taky každej blbec.
Jsi naivní - fakt že máš panely od "německého výrobce" ještě neznamená že se tam vyrábějí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 8:39    Předmět: Citovat

pajosku, mně je fuk čím se živíš a tobě je putna čím se živím já, protože to s FV nijak nesouvisí. Svoje názory můžeš mít takovýhle ať jsi učitel tělocviku nebo třeba majitel motorestu. Ať se každý živí jak umí, mně je to fuk do momentu, kdy začne propagovat nebo přímo realizovat činnost která útočí na moje finance. Co mám přesně odpovědět tobě, po pravdě nevím, protože jsi tu už vyjádřil spektrum názorů které si v čase odporujou, jeden čas jsi schaloval dotace ostatních lidí na tvůj soukromý projekt a pak zase prohlašoval, že si FV pořizuješ pro vlastní spotřebu.
Jinak počínání firem v oblasti FV a jejich občasné snahy tu rozhodit sítě si klidně můžeme probrat na konkrétních hotových FV v ČR a na jejch výsledcích, i když nebudeme znát přesně pořizovací hodnotu a míru úroků na půjčku atd, ale to se dá odhadnout. Že je to tunel anebo drahá hračka, z toho vyplyne každopádně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 9:29    Předmět: Citovat

Trochu odbočka - včera jsem viděl nějakej skopčáckej dokument o těchto kravinách a nějakej maník co na tomhle má velký podíl říkal, že by chtěl 100% energie z obnovitelných zdrojů - ale jak by řešil noční provoz a provoz v zimě to už neříkal - to nikdo neříká, protože to nejde vyřešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 9:40    Předmět: Citovat

Proč ne? když dokáže přesvědčit obyvatelstvo na 3% současné spotřeby, tak ty větrníky a křemíkový střechy spolu s vodou energii dají.
zapomeneme na klimatizace, TWh spotřeby, v zimě navlečeme svetry v 15°, prát budeme jen když svítí slunce a v zimě radši vůbec a je to doma Wink
za Marie Terezie to taky šlo... nebo to už se těžilo uhlí, sakra... to je dost pomalu obnovitelný Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 9:47    Předmět: Citovat

V Indii (nepočítám-li hlavní město) to tam tak mají...
Tedy ne ty FVE a VE - tam měli jádro dřív nežv ČR/SK, ale pro nedostatek energie ve špičcce odpojují vesnice a menší města Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 13:13    Předmět: Citovat

Je zvláštní, že třeba jeden generátor Prunéřova 2 se pod 10MW odstavuje, jeho provoz je neefektivní, výkon kotle se při takhle nízké zátěži špatně reguluje.
Po odpojení běží soustava naprázdno.
Po nějakém čase (asi 90minut) odpojení jde soustava do útlumu.
Celou dobu po odpojení spotřebovává palivo, v útlumu samozřejmě méně. Za nějaký další čas se rozhodne o odstavení bloku.
Znovu připravit kotel s turbínou do úplné koherence trvá 5-8 hodin.
Synchronizace trvá nějakých 10-30 minut.
Na změny výkonu reaguje soustava asi do minuty.

Jeden blok elektrárny má přes 200MW, bloků má 5.

A teď z budoucnosti:
Přijde sbor FVE ze slunných plantáží jižních svahů krušných hor do sítě a začne všem cpát svojich 750MW. Je krásné slunečné poledne, klimačky v nedalekém Chomutově mají plné kompresory práce na probíhajícím létě.
Je 1 hodina odpoledne a z prunéřovských komínů už nevychází ani pramínek dýmu, vešechny bloky P2 jsou ostavené, v P1 se rozhodli pro udžení bloků ve stavu stand-by. Meteorologům se zase něco nepovedlo a tak se neplánovaně kolem čtvrté přihnala bouřka, která ze slunných plantáží jižních svahů krušných hor vyhnala většinu pobíhajících ampérů.
Klimačkám ještě nedošlo že se venku ochladilo a v P1 začínají fázovat, bohužel zátěž je už jak veliká, že se ne tak úplně daří. V P2 panuje totální mobilizace. Uhelná vlečka nemá na zátop všech kotlů dostatečnou kapacitu a najíždí se skládka. Mezitím lidé severočeského kraje nadávajícně na nevlídné počasí se navrací domů, aby si v mikrovlnkách ohřáli zbytkový oběd, zapínají televize a počítače a venku bouřkový mrak vklidu sedá na senzory intenzity slunce a ve městech rozsvicí pouliční osvětlení a společně se startem umělých osvětlení ve fabrikách nakládají už přifázované P1 která jede na plný výkon. je 6 večer a němci na horách začínají zatápět, čím jiným než tím, co chybí. V síti už je podpětí, a pulzní zdroje si začínají ze sítě brát ještě více proudu. V P2 se pro katastrofální situaci rozhodnou rapidně zkrátit čas náběhu turbíny. Synchronizace vypadá dobře, tak se generátor rozhodnou připojit. Je 7 hodin a právě připojený generátor navyšujevýkon. V tu se soustava vlivem velmi rychlého nájezdu vytrhne ze synchronizace a na rozvodně Hradec začíná ohnivé ródeo. Začíná vypínání měst jako Kadaň, Žatec, Vary..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 18:50    Předmět: Citovat

Tad jeden zajímavý odkaz.
http://www.fotovoltsystem.cz/fotovolt-system/novinky/

Amarok jsi vedle,tu turbínu tu máme.Krásná synchronní mašinka se 4MW výkonu a protitlakou turbínou.Stará poctivá práce.
K těm panelům jen trošku. Na fabriku nám namontovali FVE s výkonem kolem 300kW,nevím přesně a ta v minulý šedivý měsíc nedala téměř nic.Jsou tam čínské panely.Já mám dost drahé a kvalitní němce a mi to dodávalo mezi 10 a25 procenty intalovaného výkonu. Amaroku vůbec mne minulý měsíc nesere,protože teď vím,že můžu být klidný i v zimě. A pokud nejsi zcela ignorantní magůrek,tak pochopíš z výše uvedeného odkazu,že nějaké rozhození sítě je prostě blbost hodná podpory jen pár choromyslných jedinců.

Papa prdelky moje

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 20:57    Předmět: Citovat

Pajosku, mě FV nezajímá - do vlákna jsem přispěl jen proto, že se mi zdálo usměvné. Nicméně bych si dovolil dvě připomínky.

1. Celou zprávu z tvého příspěvku (html odkaz) jsem nečetl - je to na mě dlouhý a zrovna se nenudím. Ale po zběžném prohlídnutí se zmiňuje jen možnost blekautu jen z důvodu nadměrné dodávky výkonu... Pánové se na to nedívají z druhé strany - neočekávaný mrak a tedy nečekané snížení výkonu FVE v době kdy se s ní počítá. Pokud se pletu, tak mě oprav - opravdu jsem to podrobně neprtočítal. Potažmo, zprávu ti napíšu jskou chceš i s měřením a výsledkem jaký chceš.
2. Ať si každý staví co chce. Jen nechápu proč ti to mám platit já!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 21:34    Předmět: Citovat

pajosek2: Ty jsi fakt totálně mimo - to co je na těch stránkách psané o Blackoutu (i o jiném) je naprostá zhovadilost, jak může někdo napsat cituji "v létě dochází k extrémní spotřebě elektřiny způsobené klimatizačními zařízeními" když v létě je spotřeba elektrické energie nejmenší za celý rok (cca 8TW vůči 11TW v lednu).
Napiš v jakém městě tu turbínu máte, protože by mě to docela zajímalo.
Rozhození soustavy blbost je ale jen díky organizacím které pozastavili připojování FVE do sítě (náhlý výpadek FVE se teď ještě dá kompenzovat spuštěním špičkové VE nebo pomocí HDO ale to je jen způsob jak zabránit spadnutí sítě, není to věc která se dá provozovat denně). Jenže ty budeš radši věřit demagogii od prodejců panelů, než odborníkům z ČEPS kteří vědí proč dělají to co dělají.
Jinak jaký máš názor na toho skopčáka kterej chce 100% z obnovitelných (FVE a trochu i vítr, biomasu moc nemá rád) zdrojů? Souhlasíš s ním, nebo si myslíš, že je to magor?
Těch tvých 10 až 25% bych chtěl vidět, když všechny FVE dohromady za únor daly jen necelých 5%. Od jaké firmy máš ty panely?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 23:57    Předmět: Citovat

asi to nepochopil.
Jinými slovy - tím, že klasická konvenční elektrárna je v permanenci připravena k okamžitému nafázování z důvodu zastínění VELKÉ FVE, stojí 1kWh nevyrobená tepelnou el., která se ve slunný okamžik v podstatě do sítě nedodává (dodává jí FVE), dejme tomu 80% nákladů oproti situaci,kdy jí do sítě skutečně dodá, tzn když FVE nefunguje. A to je právě ten největší zelenej podvod,kterej nechci platit.
Jsem fanda alternativních zdrojů, ale ne v téhle koncepci.
Jednou přijde čas, kdy 1kWh bude tak drahá, že dostavim turbínu a odkopnu od baráku dráty.
Všechny tyhle zdroje ale budou naplno uplatnitelné až se povede jedna zcela zásadní věc - najde se vhodný kýbl na elektřinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 08 2010, 7:28    Předmět: Citovat

Myslím, že míchat dohromady problematiku malých FV jednotlivých domkářů o výkonu 2-4 kW a velkou energetiku nemá význam. I kdyby si milion domkářů dal na střechu 3 kW panel a sto tisíc domkářů 10 kW panel, pro celostátní energetiku to nemá zvláštní význam. Ani příspěvek do sítě ani nestabilita nebude stát za řeč, při průměrné účinnosti 15 nebo 20%. A to milion investorů se tu asi nenajde. Když do toho zamotáme dotace, nemá smysl se o ekonomice bavit - je to tunel na ostatní lidi. Když z toho dotace vyškrtneme, dostaneme nestabilní zdroj energie s dlouhou návratností, s vrcholem dodávek v době jindy než je vrchol potřeby energie.
Pokud jde o větší FV farmy, vznikající v současnosti všude jako produkt eurobolševické propagandy a korupce, je to pseudopodnikatelský záměr, který kalkuluje s vynucenými dotacemi a který je připraven přenést svoje případné ztráty na "stát" - tedy na občana daňového plátce. Zaangažované firmy se dopouštějí manipulací, které mají vyvolat iluzi výhodnosti FV, ale je to bublina jako okolo bionafty, jako byly LTO nebo jako je dneska kšeftování s emisníma povolenkama. Někdy je to vyslovená demagogie. Je nutná, protože jinak by nevýhodnost FV ihned vyšla najevo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 08 2010, 7:47    Předmět: Citovat

http://www.novinky.cz/krimi/202569-o-pulmiliardovy-danovy-unik-pri-obchodu-s-emisnimi-povolenkami-se-zajima-policie.html

VŠUDE, kde se pracuje s demagogií a s kecama o péči o životní prostředí, s kecama o obnovitelných zdrojích atd., se tohle objeví a na peníze vydojené z lidí se nabalí tihle sráči a agentury.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 5 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund