Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sluneční budoucnost
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2010, 10:34    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Já jsem to udělal proto,že jsem rychle pochopil

Odpovím úplně bez souvislosti:
když před 16 lety důchodci nalítli na kampeličky a byli za svou naivitu oškubáni, zásadně jsem nesouhlasil s tím, že jsme se museli všichni složit na zamáznutí jejich škody, protože když já půjdu s k***ou která mě nakazí a ještě okrade, taky musím za svoji blbost zaplatit já a ne celá ulice.
pajosek2 napsal(a):
protože je to nová technologie,kterou budou chtít všichni využít..

není to ani nová technologie ani ji nebudou chtít všichni využít. Soudné lidi mezi ně nepočítej.
Solární energie má omezenou možnost využití dle klimatického pásma a to co se děje nemá žádnou spojitost s technologií, ale s vidinou mega tunelů, kterou se bohužel dali korumpovat politici a zblbnout někteří důchodci, pardon snílci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2010, 10:40    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
pajosek2 napsal(a):
FVE budou ať chceme nebo ne, protože je to nová technologie, kterou budou chtít všichni využít.

Nová techologie je to asi tak jako parní lokomotiva a nebýt EU, tak o tom ani nikdo neví.
A máš tam chybu, nemá tam být VYUŽÍT ale ZNEUŽÍT.
Napíšu to,aby jsi to pochopila i Ty. Technologie,která se nyní výrazně zpřístupnila.

Že Ty jsi slavila s Crifodem?

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2010, 10:45    Předmět: Citovat

pajosek2: jestli nemáš lepší "argumenty" než narážky, tak se odstěhuj jinak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2010, 10:46    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
AmarokCZ napsal(a):
pajosek2 napsal(a):
FVE budou ať chceme nebo ne, protože je to nová technologie, kterou budou chtít všichni využít.

Nová techologie je to asi tak jako parní lokomotiva a nebýt EU, tak o tom ani nikdo neví.
A máš tam chybu, nemá tam být VYUŽÍT ale ZNEUŽÍT.
Napíšu to,aby jsi to pochopila i Ty. Technologie,která se nyní výrazně zpřístupnila.

Že Ty jsi slavila s Crifodem?
Ty fole, nepřeháněj to tak s tou slivkou, dyť už si mě pleteš s Amarokem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2010, 10:49    Předmět: Citovat

To Andrea:Amarok není holka? Surprised

To Amarok: už jsem napsal dost argumentů.Nemůžu zato,že jste zabednění jak sud.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2010, 10:52    Předmět: Citovat

Jasně, všichni jsme tu holky a Hill je blonďatá 14ka která to vede.
Někomu něco říkej o chlastu, pajosek Twisted Evil

Já zatím argument neviděl ani jeden, akorát tvoje starosti jak ze šlamastky z neuváženě nakoupených panelů, který ti teď nikdo nechce dotovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2010, 11:01    Předmět: Citovat

Dobře,jaký je rozdíl ve výkyvu sítě z větrné elektrárny a z FVE.Vítr
fouká nepravidelně srovnatelně se změnou slunečního osvělení.Proč vítr nikomu nevadí a slunce ano.

Já nevím jaké máš info,ale já mám dotace jasně potvrzeny. A i kdyby je snížili,tak je mi to celkem fuk.
A už nechlastejte holky.

Howg,jdu do práce.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2010, 11:09    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):


Já nevím jaké máš info,ale já mám dotace jasně potvrzeny. A i kdyby je snížili,tak je mi to celkem fuk.

Ještě nedávno jsi psal, že teda dotace nechceš a že ti stačí výroba z FV pro vlastní potřebu. pajosek, nepopírej aspoň sám sebe, chlape! Twisted Evil
Jestli ti seberou dotace a tím pádem se ti návratnost odsune tak že budou splácet ještě tvoje děti, nemá to ekonomické opodstatnění. FV bez ekonomického opodstatnění je jen drahá hračka (což je v podmínkách ČR skoro všude).
Vítr fouká bez ohledu na denní dobu a navíc zpravidla častěji v sezóně kdy je větší potřeba energie. V tom je rozdíl mezi VE e FV. Mamutí FV zaberou plochu která chybí na osev, pod VE se dá v pohodě pěstovat nebo pást. I tak ale nebude stačit obnovitelná energie nahradit fosilní v současné spotřebě. Celý to je zelenej humbuk z Brusele od stolu byrokratů a chytli se toho tuneláři. Jenže Brusel to přivedl až k Řecku a za rok bude s dotacema AMEN a za další dva roky třeba s celou Bruselí.
Vyvařili na tom jako obvykle akorát čínani, kteří sem ty panely serou.
A jestli se lidi fakt naserou že zchudli a že jim Brusel nasliboval a teď nemají na žrádlo, klidně je možný že vezmou FV plantáže kladivem.
Pajosek, pěstuj meruňky a vyráběj klobásy a my si tě budem vážit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2010, 11:22    Předmět: Citovat

pajosek2: to jsi řekl pěknou zhovadilost, tady jsou grafy rychlosi větru a přímého slunečního svitu. Jak je vidět vítr se chová značně stabilně narozdíl od slunečního svitu kde se rychle střídají minima a maxima.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt červen 03 2010, 19:06    Předmět: Citovat

holky nechte toho Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 10:04    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
pajosek2: to jsi řekl pěknou zhovadilost, tady jsou grafy rychlosi větru a přímého slunečního svitu. Jak je vidět vítr se chová značně stabilně narozdíl od slunečního svitu kde se rychle střídají minima a maxima.
Dobře tento argument není to pravé,tak jinak.Pokud doma zapnu nebo vypnu motor např 3kW tak způsobím nestabilitu sítě? Ono se to chová stejně.A pokud by přišla oblačnost,tak asi nepřijde najednou celoplošně. Samozřejmě se nebavím o velkých elelktrárnách,tam je to jasné.Já mám pořád namysli ty malé elektrárny na střechách do 10kW.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 10:28    Předmět: Citovat

pajosek2 mnohokrát napsal(a):
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.
Pajosku, to že děláš věci jinak než ostatní neznamená, že je děláš dobře a že ostatní uznají, že je děláš dobře, když jsou přesvědčeni, že je děláš špatně.
Nezamotal jsem se do toho? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 10:29    Předmět: Citovat

Jenže oblačnost i když je nad celou ČR má tu nevýhodu, že se rychle střídá "světlo a tma" (podívej se na ty grafy teď - střídání minima a maxima je naprosto běžné) narozdíl od větru který fouká "rovnoměrně".
Co se týče těch domácích FVE, tak KDYBY měl například každý doma na střeše takovou FVE, tak by to určitě dalo 2GW, které by v měsíci jako byl tento květen chyběly a nedodaný výkon by musela dodat jiná elektrárna, tudíž ta FVE je naprosto k ničemu když je to extrémně nespolehlivý zdroj, který se musí stejně zálohovat, nemluvě o tom, že si na sebe ekonomicky ani energeticky nevydělá a musí se dotovat. Navíc kdyby celý den svítilo, tak by se musela odstavit nějaká elektrárna (třeba JEDU) jenže v noci by ta energie chyběla ale nebylo by ji jak dodat, protože elektrárny pokrývající základní část DDZ nenaběhnou hned.
Já proti FVE nejsem, ale měly by být vybaveny např.průtokovými bateriemi tak aby v rámci například jednoho týdne dodávaly energii rovnoměrně (to je ale trochu sci-fi).
Každý inteligentní člověk přeci ví, že to co se dotuje je "šmejd" který by se na normálním trhu nikdy neprosadil (viz. FVE, úsporky a další zelené kraviny).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 10:55    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
pajosek2 mnohokrát napsal(a):
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.
Pajosku, to že děláš věci jinak než ostatní neznamená, že je děláš dobře a že ostatní uznají, že je děláš dobře, když jsou přesvědčeni, že je děláš špatně.
Nezamotal jsem se do toho? Confused
Já vím,to je pravda,jenže jde o to nekritizovat lidi jen proto,že jejich činnost se vymyká zaběhnutému standartu. Samozřejmě ani konat za každou cenu jinak něž je zvyklost není to pravé.

To Amarok musím nesouhlasit. Ty kW nebudou chybět protože dlouhodobě zabere ostatní výrobní sféra,hlavně jaderná. Pokud se kvůli kontrole ostaví blok temelína,tak to taky nechybí. Já vím,že tu dost sporů a dost diskuzí. Na jedné věci se asi shodnem.Dotace jsou hlavně proto,aby firmy,které provádějí projekty na základě dotací měli,co dělat.Potažmo odváděli daně a dotace se dostane zpět do státní kasy a samozřejmě se sníží výdaj,protože lidé,kteří pracují nejsou na pracáku. Ovšem tady je to horší protože dotace,"zelený bonus" jde od platičů elektřiny a pak se v podobě daní dostane do státní kasy taky.Ale jak už jsem psal,dopadne to stejně ať už ma í investoři staví FVE nebo ne,protože pokud stavět nebudou,tak veškerý energetický prostor pro FVE shrábne ČEZ a my stejně plati budem. Proto jsem zvolil,aby platili oni mi než já jim. Klidně mne za to můžete soudit,ale je to moje volba.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 11:16    Předmět: Citovat

To je účelová demagogie až to bučí. Stačí když to napíšu takhle nebo to chceš rozebrat bod po bodu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund