Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kalouskův dluh
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ST78



Založen: Nov 16, 2009
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 8:38    Předmět: Citovat

Nevím, jestli je to pravda, ale někde z webu ke mně doputovalo toto.
Zdá se mi to celkem reálné...



zadluzeni.pdf
 Komentář:
Zadlužení - rozpočet

Stáhnout
 Soubor:  zadluzeni.pdf
 Velikost:  198.86 kB
 Staženo:  137 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2581

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 9:01    Předmět: Citovat

Ten graf si vysvětluji, že zachycuje přírůstek dluhu, ne jeho velikost. Abychom si mohli udělat správný náhled, bylo by třeba, abychom mohli posoudit, jestli jsme ty peníze prožrali nebo jestli se účelně investovaly, aby se díky investicím ten dluh mohl splácet. A to já si netroufám odhadnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 9:31    Předmět: Citovat

Už to tady bylo, největší dluh se navýšil v rocích, kdy HDP rostl o 5 -7 % a ministr financí byl B.Sobotka (ČSSD).
_________________
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 9:38    Předmět: Citovat

Myslím že vůbec není nutné se pouštět do nějakých odborných podrobností. Každý dospělý člověk/ne totální sklerotik přece vidí vývoj v delším horizontu jak hospodářství, tak politiky i třeba perspektivy spojené s další generací atakdál. Chování politiků a v poslední době především kopance v rozhodování EU dávají tušit, kam to povede, tak proč hlídat nějaká procenta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 9:40    Předmět: Citovat

Dohadování z které strany za to kdo může je venkoncem ku ho vnu, protože problém naší legislativy, exekutivy a bohužel většiny výkonné moci je ten, že jsou to dílem bývalí a současní komunisti, dílem karierní politici, kteří nikdy nepracovali a ani nebudou a dílem obyčejní vohnouti a obrazek_cenzura.
S tímhle materiálem se toho moc dělat nedá.

Ten dopis mi taky přišel. Jemně jsem ho zmuchlal, promnul opatrně mezi prsty aby se neprotrhl a po vykonání ranní potřeby jsem s ním učinil, co bylo třeba. Ještě teplý a použitý jsem ho opatrně zabalil do vlhčené obálky a odeslal přímo kalouskovi na adresu poslanecké sněmovny.
Jsem si vědom, že je to malicherné, dětinské, hloupé a nevhodné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalkolesa
Zablokován


Založen: Oct 01, 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 10:12    Předmět: Citovat

Co ten státní dluh znamená pro "obyčejného" člověka?

Ekonomiku jsme sice měli (v učnáku i na střední), ale toto jsme nebrali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 10:28    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):

Jsem si vědom, že je to malicherné, dětinské, hloupé a nevhodné.

Je to především neúčinné. Přes deset podržtašků a asistentek se ten dopis k adresátovi vůbec nedostane, ani se o něm nedozví protože asistentka dobře ví, že její mzda je závislá na spokojenosti šéfa a ke spokojenosti patří odfiltrovat obtěžující blbosti. A i kdyby se dostal, Kalousek patří mezi nejvíc splachovací cyniky, nevadilo mu ani když ho Topolánek použil jako náhradního ******, když mával fingerem ve sněmovně! Ten by to nakonec ještě dobře prodal jako historku v dobré společnosti. Celá story se složenkou má jeden cíl, vzbudit pozornost lhostejno jestli nasere národ nebo ne. On se toho nebojí, protože je to profík. Už dávno v 80. letech, kdy řada z nás byla ještě mladými naivy, tenhle člověk už byl perfektně orientovaný, kam se svýma konexema směřovat.
Daleko účinnější bylo, když ten nasranej volič flákl přes hubu Sobotku, ten si to bude pamatovat dlouho, co je to odezva lidu Twisted Evil
Jinak je to úplně fuk, každého z těch zmetků opět půjdou zvolit statisíce lidí a pak se opět budou divit.


Naposledy upravil Crifodo dne čt květen 13 2010, 10:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 10:28    Předmět: Citovat

Konkrétně pro vás pane Koleso, jako invalidního důchodce to znamená v brzké době snížení výše výplaty důchodu a nebo rovnou zastavení výplaty dávek.
Snížení a zastavení může mít různou formu ale smysl zůstává stejný.

Pokud by vás zajímalo co to znamená obecně, musíte nejdříve vysvětlit svoje pojetí definice "obyčejný člověk".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalkolesa
Zablokován


Založen: Oct 01, 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 10:55    Předmět: Citovat

Obyčejný člověk je víc kategorií

Zaměstnanec - dělník, zaměstnanec - manažer
Živnostník - malý s působností v malém městě, živnostník - střední ve velké městě
Důchodce - invalidní, důchodce - starobní

Já si nemyslím, že se budou důchody rušit, co by dělali třeba starobní důchodci co už nemůžou pracovat, já sice částečně pracovat můžu, ale nikdo mě nechce zaměstnat (to se už řešilo jinde)

Pro "šťourali". Invalidní důchod mi navrh Úřad práce !

Já se nechci moc rozepisovat, ale jsme diskuze o elektronice a né o ekonomice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 11:46    Předmět: Citovat

Kalousek je ožralej blbec.

Ty peníze nerozházeli běžní daňoví poplatníci, ale banda nenažraných politiků s chameleonem Kalouskem v týmu. Jeho srdceryvné projevy s dvěma promilemi alkoholu v krvi mě už docela zvedají ze židle a asi mu napíšu šťavnatý mail.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1570
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 13:40    Předmět: Citovat

S tím zase nemůžu tak úplně souhlasit, na začátku současné kryze byl krach hypoték v USA, tedy obyčejní lidé, kteří si půjčili víc než byli schopní splácet, dovedli ke krachu banky a tím se celý ten kolotoč rozjel. Proto každý kdo nestíhá splácet půjčky se může pyšnít tytulem spoluvíník kryze. Problém čr je ten, že zdejší sociální systém je dražší než si muže dovolit, bez ohledu na to zda je dobře nebo špatně, že je tak štědrý, vždy musí vycházet z finančních možností a pokud ne, tak to dříve nebo později skončí krachem. Další broblém jesou různá pochybení polytiků, tedy všechny prohrané arbitráže, špatná výběrová řízení a špatná privatizace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kajus



Založen: Feb 27, 2009
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 14:01    Předmět: Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=4sf9-_XgBJc , to video k té písni sedí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 17:17    Předmět: Citovat

To je zvláštní, jak si všichni pravicoví politici a jejich příznivci, vzali na mušku nadměrné čerpání socálních dávek. Ale nikdo se nediví, předraženým státním zakázkám, nikdo se neptá kam zmizely stovky miliard z výběru důchodového zabezpečení. Ale valná většina z nás vyrostla za přispění dětských přídavků valná většina z nás rodičů je pobíráme. A pokud jsme zodpovědní tak nedovolíme víc dětí, než kolik uživíme. Ale populace ubývá. Nějak mě u politiků chybí obyčejný selský rozum a kupecké počty, ono to ve finále o ničem jiném není. U nás pravice není žádná pravice , ale obyčejní extremisté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan121



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 722

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 18:02    Předmět: Citovat

bu2520- 1*
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2467
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt květen 13 2010, 18:17    Předmět: Citovat

Jo, 10 IT pracovníků a toner mění externí firma - 2000,- za výjezd, plus toner k tomu, taky vynáší počítače na půdu - http://www.novinky.cz/domaci/200125-zlinsky-magistrat-plati-firme-i-za-vyneseni-starych-pocitacu-na-pudu.html jen ta cena za hardware by zasloužila další rozbor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
Strana 2 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund