Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Popis prístrojových panelov, Sieťotlač

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2006, 22:02    Předmět: Popis prístrojových panelov, Sieťotlač Citovat

Vyrobite dake zariadenie a ako urobite popisky???
Mate čierny panel a pouzivate Propisot, bielu fixku, nalepky, sietotlac ci daco ine?

Vyrabam dake gitarove zosilnovace mozno aj viac kusov pre kamaratov a preto chcem zvolit bezkompromisnu Sietotlač. Pretoze ani jedna s alternatýv nedosahuje moje požiadavky. Sietotlač by som chcel robit od zakladu doma. Nieje to tažke. Technologiu v podstate ovladam ,co som nasiel na nete a pamatam si z dectva ked som to videl ako sa to robi:). Je to este lahsie nez vyroba ČB fotografie Smile Dake prislusenstvo ako rámy a sietku, mozno daku zaschlu svetlocitlivu farbu doma mam. Ked rusili v meopte sietotalč, tak to mama zobrala domov, inak by to vyhodili.

Teraz by som to chcel doma sprovozit.
Je to prefektna vec nielen na vyrobu elektroniky ale aj triciek nasiviek a kadecoho ineho....

preto by som chcel vediet:
Mate niekdo so sietotlačou skusenosti?
Kde mozem zohnat tu svetlocitlivu farbu?
A s akou farbou sa robi uz hotova tlac cez spravenu sietku. Mozem pouzit klasicky acetonovy emali spray? Nepokazim - nezalejem tým formu (perforovanu sietku)?


--------------------------------------------------------------------------------

A este by ma zaujimalo s cim a ako farbite plechove krabice vasich pristrojov - napriklad na cierno. Ja som doteraz pouzival len klasicky Email sparay ale ten sa hlavne z hliniku lahko zaosupe a je to dost drahe. Existuje daka stalejsia mozno lacnejsia farba? Pocul som o praskovej? Ako sa nanasa? A ako ju zapeciem - mohl by som to zapiect aj doma vo vyraadenej trube Smile)) Alebo existuje este niaka ina fakba ktora by sa dala naniest striekacou pistolou a nelupala by sa tak z plechu?

Dakujem za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2006, 22:38    Předmět: Citovat

Sítotisk jsem viděl dělat i jsem si to zkusil ve firmě, kde byla tahle technologie k dispozici ještě od bolševika. Tiskový motiv jsme si ale stejně na síto dali dělat u firmy, která se sítotiskem zabývala. Takže jestli to můžu zhodnotit, připrav si předlohu v nějakém grafickém editoru - a pak se na to ostatní klidně vyser a zadej to specializovanému studiu, to je tak nejlepší rada, co ti můžu dát, zvlášť jestli chceš panely dělat bezkompromisně. Něco jiného je mlhavá znalost principu a něco jiného přesné a opakovatelné výsledky. Nemluvím o ekonomickém a časovém hledisku - to už je vůbec nesmysl, protože za vybavení (tiskový rám, vývěva, expoziční výbojka, chemikálie, barvy...) dáš nejspíš pěticifernou sumu a pak budeš měsíc ležet v odborné literatuře, abys něco uměl a ten materiál nezkurvil:) Sítotiskových barev je hodně druhů podle potiskovaného materiálu i podle účelu použití. V principu je to podobné, jako kdybys řekl, že víš jak se vyrobí žárovka nebo fotoaparát, takže se do toho pustíš Wink
Prostě si zajdi do nejbližší sítotiskové dílny a ty panely si nech potisknout! Eventuëlně by v úvahu připadal tampónotisk nebo laserové značení.
http://www.sitaservis.cz/clanky/
Na kovové skříňky je asi nejkvalitnější prášková barva, nanáší se elektrostaticky a pak se v té komoře vypaluje. V nějakém provozu kde se stříká třeba kovový nábytek ti to za padesátikorunu nastříkají.
Ale jestli nevíš co s volným časem a potřebuješ zruinovat půlmiliónové konto, dělej pokusy s náhradním řešením Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 23 2006, 18:22    Předmět: Citovat

před mnoha lety jsem to používal a prostě doma se to udělat nedá . Jedině pokud chceš podnikat v oboru tisku a povrchových uprav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopein



Založen: Jul 07, 2005
Příspěvky: 413
Bydliště: Kostelec na Hané

PříspěvekZaslal: po leden 23 2006, 18:30    Předmět: Citovat

Předlohu si vytisknu na tiskárně , zespodu nalepím oboustranou samolepící folii a shora nalepím průhlednou samolepící folii. Nevypadá to zas tak špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po leden 23 2006, 18:39    Předmět: Citovat

ještě jsem zapomněl, jednou jsem zkusil udělat dřevěný panel: dubovou dýhu jsem nalepil na list kancelářského papíru a potiskl v inkoustové tiskárně s přímou dráhou papíru - DeskJet1120C. Jen černou barvou, protože nemám velkou důvěru k světlostálosti barevných inkoustů. Docela se to povedlo, barva se vsákla a už jsem to nijak povrchově neupravoval. Ale vyříznout z dýhy obdélník přesných rozměrů aby se na kraji nenaštípl je docela honička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po leden 23 2006, 21:35    Předmět: Citovat

Crifodo : presne taketo som caka. "Vyser sa na to aj tak ti to nepojde..."
No od čoho je bastlír bastlerom:) Aby skusal a robil si sam. DIY:) Samozrejme ze som najskor skusal firmi co to robia ale ked mi povedali podmienky ze vyroba sitovej predlohy 900sk a farbenie plechu 200sk, tak by ma vyslo tych mojich 5 panelou na pkne drahy peniaz 2000sk. A to mi nechceli ani tu sietku predat. Ano vysledok zaruceny a kvalitna ale ta cena a podmienky. Takze toto nie....

Ja ptrebujem castokrat kusovu vyrobu, davat do firme by ma kazopadne zrujnovalo.
Spomenul som si ze mam technologiu na sietotlac dom. Preto to chcem robit. Fak to nieje az tak tazke (vsetko co pises mam Rami, sito, exp vybojku, odstredivku na nanasanie emulzie - urobenu zo stareho grama 78ot...) a urcite by som do toho nevrazil viac ako 500sk na nakup emulzie - inak aj ta sa da vyrobit doma. No a mat za lacný peniaz doma funkcnu technologiu sietotlace. Samozrejme musim vychytat dake muchy kym to bude mat dobry vysledok, a original vystupu z firiem sa tazko priblizim ale je tu absolutna financna uspora, a som si sebestacny.

Mozno je to blaznive ale ako vravis výrobu žiarovky aj Fotoaparatu mam uz za sebov:) Obe masinky fungovali ziarovku som robil ako male dieta s kamosom, zohnali sme vlakno cez viecko zavaracieho pohara sme pretiahli kable zaondili dakym sersamom aby dierkou nesiel vzduch. Vlakno sme dali do zavaracieho pohara a zavreli vieckom. Dakedy existoval taky Vákuový odsavac "WS easy sill Smile" na odatie vzduchu zo zavar pohara aby potraviny dlhsie vydrzali. Urobilo to dierocku vo viecku, vysalo vzduch a potom sa to dako zalepilo "leukoplastom". Tym sme odsali vzduch, zapli na zdroj a zarovecka svietila tak 15min pokial nepraskol zavaraci pohar teplom. - Takze uspech, ziarovka Edisonska

A fotoaparat co fotil som tiez postavil. Jednalo sa o (cameru obscury) s posuvným objektvom, zlozeneho z 1čocky a clonky. Pred matnicu "fotoaparatu" som pichol klasicky foto popier. Cele to vyniesol von, postavil a dal dole krytku, pocital do 10 - clona bola dost velka, a fical to vyvolat. Po troch nevydarených pokusoch co som muesl odskusat dobu expozicie to cuduj sa svete fungovalo a robilo paradne Negativy. Pozitým som z toho dostal kontaktou kopiou papier - papier. A vásledok, na daco tak jednoduche to dost dobre fotilo, este tie fotky niekde mam:)

To len take odbocenie ze co vsetko sa da doma a to som chodi este na ZŠ.

Inak uz sa mi pomocou dobrych lidicek z kyberii.sk podarilo najst tie spravne navody:
see: absolutne jednoduchy navod na domacu sietotlac a date za to max 100sk:) !!!
http://www.volny.cz/homerous//tworbo_manual.jpg

Obchod v BA specializujuci sa na predaj potrieb pre sietotlac (ochotne poradia)
http://www.kasi.sk/

Idem sa s tým hrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po leden 23 2006, 22:05    Předmět: Citovat

Pole: já jsem měl na mysli žárovku a ne "jakožárovku" a podobně sítotisk a ne jakosítotisk Razz
jestli máš nějaké komponenty doma, tak máš situaci usnadněnou, aspoň v tom smyslu, že se dřív dostaneš do stadia, kdy uvidíš rozdíl mezi domácím a profesionálním sítotiskem Very Happy
jinak já jsem tvůj výraz v prvním dotazu "bezkompromisnú tlač" pochopil jako požadavek kvality na prvním místě. Právě že znám sítotisk, kde jsou slité tenké linie, který se loupe z podkladu při změně teplot a který nevydrží půl roku dotyk ruky (klasický příklad je potisk DO Tesla Color blahé paměti...)
Jestli rozumím výrazu "bezkompromisní" tak, že hotový výrobek pak chceš prodat zákazníkovi a nést 2 roky záruku, pak bych rád připomněl že jen plechovka kvlaitní sítostiskové barvy stojí okolo 2000,- Kč... ale to už jsme někde jinde než u žárovky ze zavařovací sklenice Very Happy
Na bastlení a hraní jsou jiné podmínky, to máš pravdu. Možná jsem si trochu neuvědomil, že se to tu jmenuje bastlírna. Studenti se na cenovou výhodnost možná dívají trochu jinak, než člověk který je nucen si hodinu své práce cenit aspoň 200,- Kč, protože je zatím živí rodiče a jsou tak trochu mimo ekonomickou realitu Very Happy i když bastlení třeba zkoušejí kombinovat s podnikáním a potřebují dělat 5 různých panelů měsíčně Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po leden 23 2006, 22:22    Předmět: Citovat

Crifodo: Jasne pohodička Smile

Tou vetou : "preto chcem zvolit bezkompromisnu Sietotlač" som myslel ze nechcem predne panely popisovat bielou fixkou, ci propisotom ale urcite kvalitnejsou technologiu aj ked robenou na kolene - Sietotlacou.

Samozrejme ze len tazko sa priblizit kvalte vystupu z firmi ktora to robi profesionalne. Ale na druhej strane potesi zosik potlacený sietotlacou:)

Hej som studak, v tej praci co robim ze vyrobim 3 komba za 2 mesiace hladam skor zalubu - to ze ma to bavi nez obzivu rodiny. Preto sa mi chce prplat s neznamimi vecami. O 10 - 15 rokou budem asi tiez uvazovat inak....

Ak je nekvalitnejsia farba a ma tendenciu sa zosuchavat je dobre cely panel prestrieknut s matným email lakom a je po ptakoch, Podobne ako pri propisotoch.

Este si vravel ze praskova farba sa nanasa elektrostaticky. NO to ma ties zaujalo, vymontovat dáky generator elektrostatiky z laserovky alebo kopirky:) Vie o praskovom farbeni viac, pri akej teplote sa farba zapeka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund