Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Praktik PR2195MX, chassis Beko 12.1 - AV vstupy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
koutasek



Založen: May 10, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po květen 10 2010, 20:08    Předmět: Praktik PR2195MX, chassis Beko 12.1 - AV vstupy Citovat

Moc bych Vas prosil o radu. Dostal jsem praktik PR2195MX ma vstup SVHS a SCART. Pres oba zminene vstupy se po zapojeni STB objevi cerna obrazovka, bezici pruh, obcas se mi i zdalo ze blikl obraz, ale mozna jen fatamorgana.
Pres anteni vstup se klasicky analog najde. Kolega co mi ji daval rikal, ze snad dostal i ranu od antenniho vstupu, me se to vsak nepodarilo. Sasi neznam Sad

Název vlákna byl upraven. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po květen 10 2010, 21:26    Předmět: Re: Praktik PR2195MX, chassis Beko 12.1 - AV vstupy Citovat

koutasek napsal(a):
....Kolega co mi ji daval rikal, ze snad dostal i ranu od antenniho vstupu, me se to vsak nepodarilo.

Buď se mu nějakým způsobem dostala fáze na kostru nebo proráží VN(měl jsem takový případ kdysi u "Rubína"). Když do scart-ky zapojíš video,DVD také nejde obraz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: po květen 10 2010, 22:16    Předmět: Citovat

Dobre by bolo volaco aj merat.Takto to ma len oznamovaci charakter. Cry
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koutasek



Založen: May 10, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út květen 11 2010, 8:42    Předmět: Citovat

bohuzel ma domaci technika neobsahuje DVD ci Video. Zapojen ntb pres oba vstupy a nic. cerna obrazovka. Zkusim tedy promerit kam az se dostane signal. kopnuti pres antenu se zatim neprojevilo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radimj



Založen: Jan 05, 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út květen 11 2010, 9:25    Předmět: Citovat

Nepatral jsem sice cim je toto chassis osazeno, ale dej si pozor pri pripojování STB ci DVD (ke starsim televizorum to plati obecne) na nastaveni vystupu 4:3 nebo 16:9. Musis tam mit 4:3, protoze identifikace rozmeru obrazu se deje snizenim napeti na scartu pin 8. Nektere starsi obvody pri nastaveni 16:9 jsou potom dostatecne zmateny:-) Muze se to chovat dost divne, napriklad jde zvuk a obraz nejde, nebo prepinac zustane v nejakem rozpolozeni ze propousti signal jak ze scartu tak z tuneru apod. Dovedu si celkem predstavit i to co popisujes jako pricinu nedostatnecneho prepnutí signalovych cest
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33955
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 11 2010, 9:38    Předmět: Citovat

Ale pri zapojeni cez S-VHS sa musi TV prepnut do AV modu rucne, takze tento problem odpada (a pri SCARTe sa tiez da tento problem vylucit rucnym prepnutim).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koutasek



Založen: May 10, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út květen 11 2010, 20:08    Předmět: Citovat

no nejde ani zvuk. priznam se, ze jsem laik a nevim co merit, ale rad se poucim. Do opravny to smysl davat nema. Je tam procesor SDA5535, ktery nevypada pripalene Smile oproti Orave 3743, kterou jsem s pomoci fora zvladl opravit je tady ta deska 2x mensi, soucastek 2x vice :/ Kondiky vypadaji nevyboulene, par adeptu zmereno a OK. diky za kazdou radu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8821
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st květen 12 2010, 9:55    Předmět: Citovat

koutasek napsal(a):
no nejde ani zvuk. priznam se, ze jsem laik a nevim co merit, ale rad se poucim. Do opravny to smysl davat nema. Je tam procesor SDA5535, ktery nevypada pripalene Smile oproti Orave 3743, kterou jsem s pomoci fora zvladl opravit je tady ta deska 2x mensi, soucastek 2x vice :/ Kondiky vypadaji nevyboulene, par adeptu zmereno a OK. diky za kazdou radu Smile

Už jsi dospěl ke zjištění, že asi z tebe za týden servisák nebude?
(Totiž - jednoho takového kutaska mám i doma - syn Shocked ) - a jednoho podobného, velmi známého (z Hradce), máme i tady Laughing
Ono totiž není žádný kumšt opravit telku, když tě někdo "dovede za ručičku" až k závadě (trošku ti to tvoje sebevědomí shodím) Rolling Eyes
A už jsi z toho pročítání fóra tady, tak "zblbnutý", že tvoji Otavu, klidně "překřtíš" na Oravu (pro ostatní - tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=332008&highlight=#332008 ) Shocked Cry
A výměna kondíků - to je tady taky velká móda - "co se nosí" Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
koutasek



Založen: May 10, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st květen 12 2010, 12:53    Předmět: Citovat

orava nebo otava, dyt je to jedno Wink myslim si ze mam zdrave sebevedomi, ktere neni treba shazovat. To ze jsem reagoval vedle na Tvou radu, kterou si nekomu dal a nedostavalo se Ti reakce, bylo si myslim z me strany ferove vuci Tobe, kterou radu dal (tak jsem Ti zvedl ego).
Ja narozdil od pana z hradce televizu opravuju sobe a kdyz se nepodari hlavu si s tim lamat rozhodne nebudu. Na diskuzi jsem to nahodil z toho duvodu, ze kdyby to byla prkotina, kterou zvladnu zmerit, vymenit, proc ji vyhodit, kdyz ji muzu dat treba babicce. Rozhodne nefusu do remesla Vam, profikum, kteri zde davate rady zdarma.
Takze se pokorne omlouvam, pokud se Te muj hloupy dotaz dotkl. Jestli Tvuj syn ma prezdivku kutasek tak s nim nejezdi do polska Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st květen 12 2010, 14:15    Předmět: Citovat

koutasek napsal(a):
orava nebo otava, dyt je to jedno Wink

Pro diváka áno,ale pro nás opraváře to jedno není (to jen na okraj).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8821
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st květen 12 2010, 14:16    Předmět: Citovat

koutasek napsal(a):
orava nebo otava, dyt je to jedno Wink .... Ja narozdil od pana z hradce televizu opravuju sobe a kdyz se nepodari hlavu si s tim lamat rozhodne nebudu. .... Takze se pokorne omlouvam, pokud se Te muj hloupy dotaz dotkl. Jestli Tvuj syn ma prezdivku kutasek tak s nim nejezdi do polska Wink

Tak, kdybys tu byl déle a už mně trošku znal, na tohle (...dyt je to jedno Wink ) bys mohl jedině čekat odpověď: "Jedno je - když strčíš dva prsty do (_!_), tak je jedno, který oblízneš" Shocked Laughing Od jiných bys to "dostal" kulturněji: "Hodinky jako holínky - obojí se natahujou" Shocked Laughing
Já si totiž na přesné vyjadřování (co se techniky týká) "dost potrpím" Cry
Nesmíš být moc vztahovačný a urážlivý - tady na EB (zvláště "v telkách") bys moc neobstál Rolling Eyes
A - nesmíš si to tak brát - osobně nic proti tobě nemám.

Nad tvým problémem jsem ještě neměl čas pouvažovat a posoudit, kde je závada - možná i k tomu dojde a čas si najdu - Nevím

A k tomu poslednímu - vysvětli mně, proč by nesměl do Polska? Taky všechno nemusím znát a vědět Cry
Jinak synátor (pokud vím) tady bude (snad s jediným příspěvkem Cry ) pod nickem kutilek (doma mu říkám "kutásek") - Nevím - proto to "přirovnání".

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12492

PříspěvekZaslal: st květen 12 2010, 16:32    Předmět: Citovat

Pokud nejde ze scartu a SVHS ani obraz ani zvuk, je třeba zjistit, jest-li je ten STB v pořádku. Pokud ano, je třeba změřit, jest-li funguje přepínací napětí na výstupu IC151(STV2116A) pin11, který při přepnutí na externí signály musí být >+8V, pro interní signály <+0.7V. Pokud je napětí >+8V, musí signál video procházet z pinu 12 na pin 11 IC181(STV8223B) a audio z pinu 16 na pin 14.
Tak to zkontroluj. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
koutasek



Založen: May 10, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st květen 12 2010, 21:30    Předmět: Citovat

kokune, jasne, omlouvam se, priste se budu vyjadrovat explicitne. Mel jsem to zkontrolovat, oboji je znacka TV, avsak modely v hlave neudrzuji takze mi nedoslo ze sem se usekl. Co se tyce brani nebrani osobne. Ono, pokud clovek nema zajem pomoci, nepomuze. Jestli jsem reagoval neprimerene, promin. Myslim si, ze jsem se zeptal vcelku rozumne na novacka, snad.

K tomu kutaskovi bych mel jen jedine Smile delsi dobu se me jiz rika koutas(ek), od doby co sem zacal litat po zahranici a potkaval lidi z polska, vzdy jsem narazil na dotaz typu: "jak si rikal ze se Ti rika?" ono to totiz "kutas" v polsku znamena vulgarne panske prirozeni u nas znamenajici cu**k, proto se polakum radeji predstavuji martin Wink

masar, STB je urcite v poradku, provozuji jej doma u jine televize bez problemu (ted u te opravene Otave Smile ). Zmerim vse jak si napsal hned, jak to bude mozne. diky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund