Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Trochu v obráceném garde /kompresor/
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 19:38    Předmět: Trochu v obráceném garde /kompresor/ Citovat

Chtěl by se tu pozeptat některého z techniků opravujících ledniček a mající zkušenosti s využitím /vyřazeného/kompresoru z chladničky /případně mrazáku/ je toho dnes možno získat v recyklačních dvorech a využít to pro foukání vzduchu do kol,měchu vodního čerpadla,expančky apod. včetně stříkání pístolí na to už by ovšem bylo zapotřebí nejspíše nějaké tlakové nádoby s použitím průchozí odkalovací nádobky zabranující vniknutí oleje do duší apod. který pak následně po čase gumu naruší a rozleptá.Díval jsem se na použité či nové kompresory v různých nabídkách od Aukra po Ebay apod. a zjistil že nic moc kompresory firemní se začínají pohybovat od cca 3500,-Kč což jsou ovšem spíše hračky /konzumní zboží na krátké použití,ty lepší se pohybují řádové kolem 15 000,-Kč takže nebylo by to snad k zamýšlení si něco takového po domácku vyrobit doma?Ono to není na druhé straně zase věc která by se používala denně,čili vynaložené prostředky v poměru cena/výkon jsou neúměrné.Má tu někdo v tomto ohledu zkušenosti ,případně si zmíněný kompresor dělal?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xmurgi



Založen: Apr 23, 2007
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 20:11    Předmět: Citovat

Na fukanie pneumatik je taky kompresor celkom OK, ale tam to konci. Na zivenie striekacej pistole to ma strasne maly vykon, to by si potreboval velky vzduchojem, ktory by si pol dna fukal, aby si pat minut striekal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: pá květen 07 2010, 21:50    Předmět: Citovat

Kompresory na trochu serioznejsi uziti (treba nanaseni barev strikanim) fakt zacinaji nekde kolem 15 tisicovek, pro piskovani tak kolem 30. Pro domaci hobby pouziti a husteni kola nebo vodarny vyhovi i ten za 5000. A ten kompresor z lednice - to je snad opavdu jen na nahusteni kola, nebo treba mice a i to jen v pripade ze moc nespechate.

Kdyz jsem kdysi delal pokusy strikat obrobky ve sve firme, zjistil jsem, ze na byt jen trochu serioznejsi uziti se strikaci pistoli potrebujete vzduchojem nejmene 70 litru a kompresor schopny dat 200 litru/minuta. Jinak je to fakt jen trapeni. Kompresor z lednice ma nejakych 10 litru minuta. To by s normalni strikaci pistoli fakt bylo na tema 20 minut cekat, minutu strikat. lednicovy kompresor tak mozna s prihmourenym okem staci na nejakou malickou airbrush pistoli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 5:50    Předmět: Citovat

I tak děkuji za příkladné a vyčerpávající odpovědi které mě dali více do obrazu a o to mě v podstatě u tohoto vlákna šlo,nedávno jsem totiž zkoušel dofoukat jízdní kolo právě se zmíněným po domácku upraveným kompresorem z ledničky od kolem projíždějícího souseda mé garáže který jej zrovna převážel na vozíčku domů a skutečně fungoval co se týče až silného tlaku nad mé očekávání a někde na netu jsem se dočetl v nějaké bastlírně že si to tam někdo upravil /zkonstruoval/i s přídavnou tl. nádobou což mě inspirovalo právě k tomuto kroku,a to s příhlédnutím na jeden z nedostatků těchto kompresorů /vyplivování oleje určenému jinak k nutnému mazání pístu/což lze ovšem údajně odstranit odkalovací nádobce jinak určené k palivovým soustavám dieselových vozů u které je ovšem prý nutné vyměnit skleněnou banku /s ohledem na vysoký tlak který ji umí odstřelit/za dodatečně vyrobený na soustruhu z kovu.Jinak nechápu co je na těch komerčních hobby kompresorech tak drahé když sekačku s pojezdem/motorovou/již lze v současné době koupit už od nějakých 5 litrů a to je nepochybně složitější nářadí než zmíněný kompresor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ceeert



Založen: Apr 05, 2009
Příspěvky: 105
Bydliště: Plzen

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 7:16    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
...když sekačku s pojezdem/motorovou/již lze v současné době koupit už od nějakých 5 litrů a to je nepochybně složitější nářadí než zmíněný kompresor.

... A jeste si k tomu zatocis kolem a dostaneš kameru, xbox, nebo nb Very Happy

_________________
Ceeert
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 7:46    Předmět: Citovat

ceeert napsal(a):
salora napsal(a):
...když sekačku s pojezdem/motorovou/již lze v současné době koupit už od nějakých 5 litrů a to je nepochybně složitější nářadí než zmíněný kompresor.

... A jeste si k tomu zatocis kolem a dostaneš kameru, xbox, nebo nb Very Happy

Před léty jsem si chtěl pořídit frézu na orání spolu s kultivátorem a sekačkou trávy.V tu dobu v telce probíhala reklama od Manfild-u s kolem "štěstí".Já pro toto moc uši neměl,ale žena dala na synové slova(ty mají větší váhu než moje).Syn stále mlel,že si "možná" vytočíme 100% Rolling Eyes ,nepomohlo ani přesvědčování o fíglech a neposledně o kvalitě této frézy.Zatočilo se a na ty nejdrahší položky padlo max.20%.Potom jsem si vzpomněl ještě na olej a světe div se padlo 85%.Tak mi to někdo vysvětlete. Nevím
Od té doby na takovéto akce-chytáky mám svůj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ceeert



Založen: Apr 05, 2009
Příspěvky: 105
Bydliště: Plzen

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 8:11    Předmět: Citovat

Zdálo se mi to,nebo to pres ty 80-100% slevy cvakalo lehce,nez pres ostatníSmile
Zpět k tématu: někdo mi říkal,ze se s kompresorem z lednice doměřil tlaku 8atm. Nezkoušel jste to někdo změřit? By se s tím daly hustit náklaďáky Smile

_________________
Ceeert
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 9:10    Předmět: Citovat

Já mám doma kompresor ze staré Calexky, výkon je 0.5l/s do volné atmosféry, já tam mám ale tlakovou nádobu 21l kterou na 4atm naplní za 8minut. Zkoušel jsem co to dá, ale přes 7atm jsem se nedostal, protože mi došla trpělivost - je to hrozně pomalé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 9:17    Předmět: RE: Citovat

Ano je to pravda dočetl jsem se někde v netu že to dá dokonce více až 15 atp a docela tomu věřím problém je ve volume takže na nějaké stříkání pistolí ani náhodou trvalo by to opravdu asi hodně dlouho,ted mě jeden kolega napsal že s tím pliváním oleje to není tak hrozné ,musí se údajně nechat chvilku běžet bez připojení /do hadry nechat cáknout a pak už to prý fouká čistá vzduch,nicméně si myslím že je to i tak dobrá cesta a volba si udělat takový příruční kompresor ba kola aut,kol,exp. nádob,vodních čerpadel s gum. měchem apod. je to pořád lepší než ten byt levný harapák z OBI apod. za 200,-Kč který jde pouze na 12 V takže tahat se po baráku s autobaterii či nějak zvlášt pro tento účel vyrobený zdroj se mě nezdá moc praktické,sít je v baráku všude k mání a dá se to sestavit do velikosti kufříkového přenosného šicího stroje.Kromě toho nesmí tá /*hračka/* běžet příliš dlouho dle výrobce se doporučuje tuším max. 5 min. což je dosti málo na svou velmi malou kapacitu,sice to snese víc osobně jsem to zkoušel a mám ho v autě také ale je to na úkor brzkého odchodu do věčných lovišt /velké opotřebení/moc se hřeje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 9:22    Předmět: To:amarok cz Citovat

No vida tak přeci se tu ozval už jeden z majitelů a kutilů takového kompresorku který jsem si představoval ale po těch radách a zkušenostech pochopitelně od toho upouštím,nicméně by mě pak zajímalo proč jsi k tomu dával tu tlakovou nádobu když to trvá tak dlouho ,defakto to přijde pak /časově/na stejno když budeš foukat do duše přímo bez nádoby ne ?Nebo to byla teoretická představa která tě k tomu vedla a pak zklamala ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 9:30    Předmět: Citovat

Jednak to byla teoretická představa, že to bude krapet rychlejší (on ten kompresor nepatří mezi nejlepší, má přes 30let - s novějším by to bylo asi lepší), druhá věc je to, že si doma vzduch nafoukám a pak si ten vzduch vezmu kam chci (především to mám kvůli ATS ke které mi nevyjde hadice od velkého kompresoru).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 9:58    Předmět: RE: Citovat

Ano o tom jsem také uvažoval že by to svůj smysl přece jen mělo ,připomíná mi to ty přenosné kyblíky na benzinkách které k nám přišli z německa a už se ani nedívím že od toho u nás upouštějí,když jsem se totiž ptal u nás tak mě řekl čerpadlář že to lidé kradou ,tehdy jsem se podivoval na co by jim to bylo /k pitašovi za kov velký přepych/tak zbývá to zminěné jako rezerva pro dohuštění a pak s přehledným integrovaným tlakoměrem hurá za foukáním.Kromě toho je to taková okamžitá rezerva vzduchu kdy se nemusí dlouho čekat než to doklepe požadovaný tlak,ano dobrá myšlenka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31895
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 10:16    Předmět: Citovat

Jezdím porůznu k asi 3 různým benzínkám - a na jedné ty "dofukovací kabelky" mají taky - jenže jsou doslova na 3,14ču. Sice mají integrovaný tlakáč, jenže ta nastrkovací rukojeť s koncovkou je asi řešená pro jiný tvar a úhel ventilků nebo co - protože já s tím teda kola u osobáku dofoukat nedokážu, pořád mi to fičí někde vedle a kola si spíš upustím než dofoukám. Ale minulý týden jsem tam načapal maníka foukat Tranďáka - a měl k tomu hadici s "pistolí" s integrovaným tlakoměrem, jako používají v pneuservisech a s obyčejnou rovnou koncovkou - a tu hadici měl rychlospojkou "přicvaknutou" k odbočce u toho "plnicího gintru" na ony prokleté "kabelky"... Kola jsem nakonec po chvíli ukecávání obsluhy dofuněl během několika sekund - a bez pobíhání k plničce a z5.
Jinak kompík z lednice nebrat - jak tady padlo, sice dává poměrně vysoký tlak (musí, kvůli zkapalnění chladiva), ale má přitom malý objemový výkon (taky má váleček jako náprstek) a přitom plive olej.
Kdo chce nebo potřebuje kompresor, může se podívat tady: http://www.orlik.cz/cs/produkty.aspx . Ceník zatím na webu není, ale jde tam zavolat. Když je můžou používat Tatrováci i na Dakaru, proč by se nedaly používat v dílně...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 10:48    Předmět: RE: Citovat

Tak tos mě s tou přenosnou tlakovou láhví u benzínky dost rozesmál ale na druhou stranu jaksi nechápu proč jsis nemohl dofoukat na svém voze kola ?Bud máš jedniný atypický auto ne světě /čemuž nerozumím poněvadž je kolo jako kolo,nebo jsis nejspíše popletl tu pevnou /přisávácí/tlakovou zahnutou trubici s tlačnou částí poněvadž tam snad chyběla ta hadička která normálně je všude použitá,v německu se to běžně bez problémů úspěšně používá nejméně 20 let téměř u každé benzinky a nedovedu si představit kdyby to tak fungovalo /nefungovalo/ jak píšeš že by se to obzvlášt pohodlným němcům dařilo nafoukat,osobně jsem tam za mého 8 letého pracovního pobytu s tím neměl jakýkoliv problém čili nechápu.Přece z té přenosné tl. nádoby se hustí vzduch pomocí hadičky k tomu určené ,ledaže by naše chytrá hlava mapa čerpadláře nenapadlo v případě ukroucení hadičky apod. nějaká úprava v podobě zkrácení a znovuupevnění což by bylo pochopitelně za dané situace nepoužívatelné poněvadž nádobka stále musí stát ventilem nahoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so květen 08 2010, 11:38    Předmět: Citovat

My jsme se známýma zkoušeli tlakovat takovým kompresorem (myslím z calexky) bečku s pivem - šlo to (jen se musel vypínač trochu zajistit proti indisponovaným osobám), ale pouštěl olej - na pěně byly hnědé fleky (ale na chuti se to moc neprojevilo). Ale jinak - tlakovalo se s ním sice dobře, ale nakonec jsme zůstali u ruční pumpy. Ten známý to prý ale také používá na foukání pneumatik, ale podrobnosti nevím Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund