Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Robot UKS E23, prosba o radu od všech znalců
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
iva



Založen: Dec 07, 2012
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07 2012, 22:25    Předmět: Robot UKS E23, prosba o radu od všech znalců Citovat

Zdravím všechny zde přítomné (asi hlavně muže) a velmi prosím o radu: máme doma model UKS E23, se kterým pořád vařím a nedokážu se ho vzdát. Bohužel jsme někde za roky stěhování a jiným přesunů přišli téměř o všechno příslušenství. Na Aukru se ale právě objevila nabídka kompletního příslušenství pro model UKS E26. Takže jsem se chtěla zeptat, jestli náhodou nevíte, zda jsou kompatibilní??? Moc děkuju za případné odpovědi.
Iva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07 2012, 23:15    Předmět: Citovat

Ano, je to stejné uchycení. K ceně musím podotknout, že s výjimkou posledního robotu UKS 26 na aukru, který vylezl naprosto nepochopitelně, jsem jich postupně pořídil několik (pravda různě kompletních) od zdarma do 500,-
Rameno hnětače (nádoba chybí) a loupače brambor vychází jinak vysoko, než kolénko UKS 23. Asi by to srovnalo nějaké prkénko. Na loupači by měla být gumová poklice.
Odstředivý odšťavňovač je komplet.
Chybí masomlýnek, je tam jen vložka na odšťavňování rybízu a násypka, která je vzácně nerozbitá.
Mlýnky kafe + mák těžko z fotky posoudit.
Šlehač je koncepčně jiný než původní na UKS 23 - chybí nádoba, originál je úzký profil. Dá se nahradit nádobou s užším rantlem, ale musí se říznout kroužek a opatři kufrovou sponou.
Struhadla jsou komplet.
Odšťavňovač citrusů má často rozbitý ten vsouvací plast, je potřeba extrémně opatrně balit.
Jestli vám chybí jen něco, napište soukromou zprávu, třeba překonám lakotu a něco vám pustím ze zásob Laughing

Návod k superrobotu UKS 26 je ke stažení http://uloz.to/xQ3Vupv/superrobot-rar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út prosinec 11 2012, 1:21    Předmět: Robot uks e 26 Citovat

Zdravím všechny příznivce a znalce starých poctivých českých mechanických elektrických výrobků, strojků, mašinek, robotů, praček atd. Dlouho jsem řešil zakomponování kuchyňského robota do nové kuchyňské linky, konkrétně se jedná o UKS e26. Robota dokonele znám, a poslední dobou je o něj dost velký zájem. Až budu mít chvilku podělím se o fotky jak to vypadá. pro pohon jsem použil jiný motor, asynchronní,který řídím elektronikou atd. Ceny tohoto robota na inzerátech jsou dost vysoké, na aukru se vyšplhají jak kdy až do dvou tisíc. Já pro první robot se vším příslušenstvím jel až na Slovensko, pak jsem koupil tady v Čechách ještě jeden na náhradní díly - to ale nebyl dobrý kup, spoustu toho chybělo, bylo ve špatném stavu, což na fotkách nepoznáte. Právě na Aukru se objevilo příslušenství robota e 26, vypadalo velmi zachovale, nicméně se po druhé neprodalo. S prodejcem jsem si psal, zdali by mi to neodprodal, nasadil ale myslím zbytečně velkou cenu... a zatím ho neprodal. Abych se nerozepisoval, potřeboval bych proto poradit s renovací příslušenství, tedy rezavých částí. Má někdo zkušenost s cínováním, nebo jiném pokovení - sítek, struhadel, mlýnku na maso a hliníkových věcí? konkrétně, jak se to bude pak chovat v pouzdrech, pokud to bude pokovené celé, tedy futro i náboj, např. těleso mlýnku na maso+šnek? Kejki ty máš zkušenosti.... no a mám ještě další otázky... díky za odpovědi

Naposledy upravil dzenkyns dne út prosinec 11 2012, 1:43, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út prosinec 11 2012, 1:32    Předmět: robot uks e26 a zbrojovka brno zu1 Citovat

Ještě mám jeden dotaz, sice ke kompatibiletě strojků příslušenství robotů Uks e26 a robotu zbrojovky Brno ZU1 - měl dva vývody, podobné a bohatší příslušenství, konkrétně strojky které se nasazovali na Zu1 do pomaloběžného vývodu půjdou nasadit na pomaloběžný Uks e26? A je vůbec ZU1 ještě někde v sehnání? Kejki poraď... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út prosinec 11 2012, 9:25    Předmět: Citovat

O Zbrojovce a pak samozřejmě i o jiných věcech jsme se bavili - http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=50680 Já jsem necínoval, ale jsou tam obrázky a můžeš se doptat. V Praze jsem našel galvanické cínování bez potr. atestu, nebo na Mělníku je cínařství klasické, ale říkám, nakonec jsem to nepotřeboval. Hliník asi není vhodný k cínování a rozhodně nedávat do myčky - získá škaredou barvu.
Zetka má jiný průměr vývodů, jedna je na aukru a počítám, že teď před vánoci půjde vysoko. O zabudování UKS 26 jsem taky uvažoval, ale je to příšerně hlučné a UKS 23 má nádherně oblé tvary.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út prosinec 11 2012, 17:15    Předmět: Citovat

Především děkuji za rychlou odpověď. Dávám sem fotky(z telefonu, pravda nejsou moc kvalitní) instalace robotu Uks e26 do kuchňské linky, kdyby to někoho zajímalo. Rychloběžný motorek pro mixér jsem vypustil, používám i etu Mira. Pro převodovku pomaloběžného vývodu jsem použil jiný motor - asynchronní se zpětnou vazbou - motor z automatické pračky, který řídím elektronikou - použil jsem - také z pračky obvod tda 1085c. motor má dvojí vinutí, 18pólové a dvoupolové, rozbíhá se tedy od velmi pomala, s maximální zátěží a za několik sekund elektronika přepne na dvoupolové vinutí. Celkem mám 5 rychlostí+zpětný chod, řemenice motoru je o něco větší, tzn že na maximum se tocí vše rychleji. Rychlosti přepínám pomocí otočného přepínače. Motor je silnější - 450w o proti původnímu250w. Motor, díky tomu, že je ve skříni v lince a je celkově odpružený , nepřenáší téměř žádné vibrace, není vůbec slyšet.


2012-11-13 17.47.38.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2012-11-13 17.47.38.jpg
 Velikost:  36.69 kB
 Staženo:  324 krát



Naposledy upravil dzenkyns dne st prosinec 12 2012, 0:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út prosinec 11 2012, 17:16    Předmět: Citovat

Uks e 26 v kuchyňské lince


2012-11-13 17.49.41.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2012-11-13 17.49.41.jpg
 Velikost:  32.88 kB
 Staženo:  280 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út prosinec 11 2012, 17:16    Předmět: Citovat

Uks e26


2012-11-22 17.18.53.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2012-11-22 17.18.53.jpg
 Velikost:  42.55 kB
 Staženo:  303 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 0:47    Předmět: Citovat

Skvělé, jen koukám, že také používáš několik různých přístrojů Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 1:17    Předmět: Citovat

Jo,jo, ještě i klasickou etu, novější nástavce i všechny starší z uks 27 po babi. Nelpíp se ale dělalo asi na zetce,tu jsme měli ve škole,to je ale 20let.Hlavně šlehač a hnětač i škrabka na brambory pracovalo lépe, než vše ostatní co dnes vyrábějí.vždycky jsem chtěl Kenwooda, ale rovnou se vším - je to ale randál to koupit komplet co ktomu dokoupit jde, proto nakonec uks 26 , že jsem to mohl zabudavat do linky, do nevyužitého prostoru. zatím jsem nad míru spokojen, jen ještě dokončit renovaci některých kovových strojků.


2012-11-22 17.19.30.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2012-11-22 17.19.30.jpg
 Velikost:  51.51 kB
 Staženo:  281 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 9:35    Předmět: Citovat

Tedy ten plnovýsuv něco nese! Někde jsem potkal diskuzi (na dortářky?), že Kenwood je stejně je naleštěné nic, že ta převodová kolečka odešla a nedají se koupit. Ze současných vypadá dobře i Elektrolux http://elektro.bazos.cz/inzerat/20350084/Kuchynsky-svedsky-robot-ASSISTENT-ORIGINAL-de-LUXEAKCE.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 11:44    Předmět: Citovat

ano. Na hotelovce byl i tento robot, samozřejmě starší - jen s mísou sttěrkou a šlehací metlou. co si pamatuji , mísa se otáčela, a rameno se stěrkou a jednou šlehací metlou s gumovým kolečkem - poháněla vlastně ta mísa. bylo to přitlačováno k rantlu mísy a roztočilo tak metlu. po léta používání byla ta přítlačná pružina už špatná, takže vetšinou metla stála a gumové kolečko se dřelo o mísu. pak to některý z učitelů odnesl a pak už jsem to tam nikdy neviděl. dneska už to rameno vypadá jinak , viděl jsem to při práci asi na youtubu. dobrá mašinka. ten plnovýsuv k té kuch linky byl na tom nejdražší, stál kolem 2 tisíc - accurade 120 kg, 90cm. já ten kenwood neměl nikdy možnost vyzkoušet, tak nevím, viděl jsem kitchen akorát, to je asi podobné. v práci si chtěl někdo nadrtit led, tak ho dal do mlýnku na maso, který byl u toho plastový (těleso), a to šlo do věčných lovišť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 11:50    Předmět: Citovat

dzenkyns napsal(a):
Především děkuji za rychlou odpověď. Dávám sem fotky(z telefonu, pravda nejsou moc kvalitní) instalace robotu Uks e26 do kuchňské linky, kdyby to někoho zajímalo. Rychloběžný motorek pro mixér jsem vypustil, používám i etu Mira. Pro převodovku pomaloběžného vývodu jsem použil jiný motor - asynchronní se zpětnou vazbou - motor z automatické pračky, který řídím elektronikou - použil jsem - také z pračky obvod tda 1085c. motor má dvojí vinutí, 18pólové a dvoupolové, rozbíhá se tedy od velmi pomala, s maximální zátěží a za několik sekund elektronika přepne na dvoupolové vinutí. Celkem mám 5 rychlostí+zpětný chod, řemenice motoru je o něco větší, tzn že na maximum se tocí vše rychleji. Rychlosti přepínám pomocí otočného přepínače. Motor je silnější - 450w o proti původnímu250w. Motor, díky tomu, že je ve skříni v lince a je celkově odpružený , nepřenáší téměř žádné vibrace, není vůbec slyšet.


Máš opravdu moji velkou poklonu... Tohle sem snad ještě nikdy neviděl a asi nikdy neuvidím Cry

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 12:18    Předmět: Citovat

jo, jsem takový hračička, díky za kompliment, dalo to dost práce, aby to bylo funkční, byl k momu přístup a neznicil novou linku. největší radost ale mám z toho řízení a motoru. nižší otáčky na hnětení, nikde není bordel, z mísi nic nevystříkne, naopak na mletí vyšší otáčky, nedávno jsem mlel dost masa ze zabíječky, škvarky, sádlo - vše jelo jak po másle, a kdyby náhodou se mašinka zahltila, nemusí se rozebírat, stačí zpětný chod a pak znovu meleme....byla to taková zátěžová zkouška, běželo to skoro celý den, pozoroval jsem jestli se bude stačit chladit motor. zatím v pohodě, motor má i tepelnou pojistku. zatím nikdy nerozepla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 12:53    Předmět: Citovat

Mno pokud tam mas zpetnou vazbu jak jsi psal.. a k tomu podle fotky je to asynchron a ne komutator.. tak si myslim ze to bude ok... fakt se skláním.. taky vymyslim vselijake veci.. ale toto by mne nenapadlo- a takto to propracovat do detailu...
_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 1 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund