Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

INSPIRA "TV28IN225S" uvnitř ale OVP "CTV2843
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 21 2010, 15:44    Předmět: INSPIRA "TV28IN225S" uvnitř ale OVP "CTV2843 Citovat

Včera jsem měl na stole tenhle paskvil Shocked
Tvp, ač stár cca 6 let - zatím jsem se s tímto "mutantem" nesetkal. INSPIRA byla u mně vždycky jen Litva nebo China.

"Střeva" ale 100%-ně OVP "CTV2843"!
Skříň evidentně z OVP - pod obrazovkou ale štítek (logo) INSPIRA, namísto běžného loga OVP.
Typ. štítek na zadním deklu zase evidentně OVP-éčkový, ale s tím, že jeho horní část ( s potiskem: OVP Orava - MADE IN SLOVAKIA) byla odstřižena - zřejmě, aby na první pohled nebylo vidět, že se jedná o OVP-éčko - Nevím
Na 1. řádku model: TV28IN225S, dále pak 2003 - U (čili zase rok výr. dle OVP).
Po plombě ani stopa (ač byl někdy přede mnou otevřený - po origo plombě OVP by ale stopa zůstala).
VDO - zase origoš OVP "RC5840".

Dnes jsem zavolal do Č. Těšína (či Třince?) k nositeli servisu OVP pro ČR. Dozvěděl jsem se toto:
Pod zn. INSPIRA se z OVP dodávaly telky pro spol. PROTEC (těsně před jejím krachem) cca 1/2 roku Rolling Eyes
Dále byly ještě prodávány také pod zn. INWEST.

Kdo z vás se ještě s podobnou kuriozitou setkal Question
Netušil jsem, že se k takovéto obch. politice snížila i tak věhlasná fa, jakou je OVP - ale zřejmě i u nich platilo: "kšeft je kšeft" Shocked

Že se takto kšeftovalo na západ od našich hranic už před více než 20-ti roky, bylo úplně běžné.
Že třeba pod zn. SIEMENS (který určitě nikdy nevyrobil ani jednu telku) bylo prodáno tisíce tvp (uvnitř ale třeba Grundig, či Blaupunkt) bylo úplně běžné. Zřejmě chtěl být ten gigant. koncern SIEMENS na trhu zastoupený i telkami - když už ho měla široká veřejnost "zafixovánu" v paměti jako elektro-koncern.
O obchodních firmách, typu NECKERMANN, či OTTO VERSAND ani nemluvě - pod TV zn. "UNIVERSUM" se uvnitř dalo najít "téměř cokoliv" Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne pá duben 23 2010, 11:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: st duben 21 2010, 16:18    Předmět: Citovat

Vsetci ideme po stopach velkeho brata... Wink
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 6:04    Předmět: Citovat

Překvapuje mne, že vás to překvapuje. Je celkem normální, že obchodní firmy prodávají výrobky jiných výrobců pod svou značkou. Kdysi, ještě hluboko za časů totality, jeden kolega byl v NSR a přivezl spoustu katalogů. A v jednom jsme našli televizor "Universum" - byla to naše Tesla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 9:16    Předmět: Citovat

Do NSR sa vyrábala napr. Olympia pod názvom Taunus - bolo tam o 5,5 mf cievku menej, výrobca cievky do servisov dodával ako ND a po dodatočnej montáži to bola zase Olympia Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 12:03    Předmět: Citovat

To Yarda1 - to, že obchodní firmy prodávají výrobky jiných výrobců pod svou značkou, mně nepřekvapuje - to přeci píšu výše.
Taky jsem psal, že např. v tvp UNIVERSUM se dalo najít ledasco Rolling Eyes

Jdyž jsme (s kolegama) hned (cca 2-3 týdny) "po převratu 89" vyrazili do Vídně, tak při procházení "vyhlášené" Mariahilferstrasse jsme se zastavili před výlohou prodejny s elektronikou. Za výlohou na nás "čučela" ruská přenosná JUNOSŤ - ale v černém provedení a s potisky stříbrnou latinkou (samozřejmě pod úplně jinou značkou!).
Na rozdíl od toho, co jsme znali z domova (u nás byly zásadně červené, či béžové - potisk azbukou !!!. A zase na rozdíl od toho, co se dovezlo individuálně ze CCCP, to nemělo /na zadním deklu/ "vylisovanou" i cenu - v rublech a kopějkách!).
Tady mně to taky nepřekvapovalo - když totiž němci (či rakušani) už dávno přestali ČB telky vyrábět, a přesto ještě nějaká poptávka po nich byla (i ten Němec, či Rakušák si říkal - na chatu stačí /na ukradení/ i ta ČB telka), tak si to prostě nechali vyrobit tam, kde se ve světě ještě dělaly - a třeba "pod svojí značkou" Wink
Totéž bylo přeci i u nás - poslední ČB telky (a nejen přes MULTISERVIS) byly přeci rumunské DIAMANTy, STANDARTy, či jak se všechny ty jejich "klumpry" jmenovaly (jenom se nemusely "přejmenovávat" a retušovat z nich to: Made in Romania) - byli jsme přeci "jedna velká rodina - RVHP" Shocked

Jen mně překvapilo, že se k tomuto kroku "snížilo" i OVP-éčko. A že tomu je už cca 6-7 let zpátky a až teprve teď se s tím "setkávám".
A že se snížili k tomu, že byl jejich výrobek "dán na roveň" těch Litva, či China chassis Cry
A zajímalo mně (to bylo obsahem mého dotazu), kdo z vás (a jak často) jste se s tím taky setkali (šasi OVP - v jiné značce !!!)

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 14:51    Předmět: Citovat

jogo napsal(a):
Do NSR sa vyrábala napr. Olympia pod názvom Taunus - bolo tam o 5,5 mf cievku menej, výrobca cievky do servisov dodával ako ND a po dodatočnej montáži to bola zase Olympia Smile

Jo, to jste mi, pánové, připomněli...
já tyhle exoty mám.



tv1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  tv1.jpg
 Velikost:  36.15 kB
 Staženo:  110 krát


tv2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  tv2.jpg
 Velikost:  35.94 kB
 Staženo:  122 krát


schema.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  schema.jpg
 Velikost:  62.85 kB
 Staženo:  101 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: čt duben 22 2010, 23:50    Předmět: Citovat

Myslím že aj ten môj Taunus by sa ešte našiel Smile

ale kokun nehnevaj sa že sme zase odbočili,
ja by som už nechal priestor pre tých,

kto našiel chassis OVP v inej značke??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pesko



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 562
Bydliště: vých.SK

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 16:31    Předmět: Citovat

A čo toto ?????


SDC11194.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SDC11194.JPG
 Velikost:  127.65 kB
 Staženo:  189 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 17:32    Předmět: Citovat

No, tak podle MENU i když špatně čitelného (proč na to svítíš bleskem?) je v tom taky OVP-čko Shocked
Však jsem taky psal, že v tvp UNIVERSUM se dá nalézt snad cokoliv - i když OVP bych taky zrovna nečekal Rolling Eyes

Jak je to staré?
A víš taky jaký "model OVP" Question

EDIT: Sorry - bez blesku by zase nebylo vidět o jakou telku jde (logo UNIVERSUM) Embarassed

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
juca



Založen: Jun 05, 2006
Příspěvky: 860
Bydliště: slovakia

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 20:34    Předmět: Citovat

jogo napsal(a):
kto našiel chassis OVP v inej značke??

V CROVN,nepamatam si uz presne model, ale tam bolo chassis OTF COLOR 459 SAT

_________________
juca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 23:57    Předmět: Citovat

Z trochu jiného soudku:
Měl jsem kdysi jakousi MP3 od TEACu. V nějakým katalogu jsem viděl, že SENCOR vyrábí tvarově a vzhledově stejnej typ. Tak mě nenapadlo nic lepšího, než jsem od SENCORa stáhl FW a flashnul jsem ho do TEACu. A MP3 fungovala, akorát logo SENCOR v TEACu bylo docela kuriózní.
Kdysi jsem byl od jedné firmy na školení v Izolitu v jablonné nad Orlicí (pro neznalé - BRAVO - friťáky, varný konvice..). Když jsme tam viděli naskládany na paletách jakýsi friťáky od firmy "tristar", tak po dotazu na vedoucího pracovníka nám bylo řečeno, "pokud si zákazník zaplatí, natisknem mu tam jeho logo" a tak se proto můžeš setkat i z tím, že výrobky ORAVA a ROADSTAR se liší jen tou cedulkou..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pesko



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 562
Bydliště: vých.SK

PříspěvekZaslal: po duben 26 2010, 0:56    Předmět: Citovat

V tom Universumu bolo šasi z CTV281 ale už s procesorom uPD78015 ,lebo v spodnom riadku hlavného menu je už DEMO. Bolo to asi z roku 1999. Stretol som sa s tým asi pred tromi rokmi a zachovala sa iba táto fotka ,takže neviem o aký typ Universumu sa jednalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2176

PříspěvekZaslal: po duben 26 2010, 8:01    Předmět: Citovat

to je to iste ako s prackami. ignis sa robia v tej istej fabrike, tie iste vnutornosti. len logo je ine a prilepi sa tam made in... (italia/germany/england...)
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovka



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 564
Bydliště: Brumovice

PříspěvekZaslal: út duben 27 2010, 22:46    Předmět: Re: INSPIRA "TV28IN225S" uvnitř ale OVP "CTV2 Citovat

Ahoj Honzo, no moc se nediv "dovozci "televizoru ze skladek a chodniku,pozbiranych at uz ze svajcu a jinych zemi mimo vestavby kvaziku,regenerace obrazovky a dodani nejakeho univerzalniho ovladace se neštitili vyskrinovat prestrikat a osadit stitkem od uplne jineho vyrobce.
Takovy dovozce konkretne z Brna timto zasoboval siroke Brnenske okoli.
Asi bych to nevidel na "šachy" u slovenskeho vyrobce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 28 2010, 12:10    Předmět: Citovat

Zdar Stando - ty ještě žiješ? Rolling Eyes Laughing
Ty sám nejlépe víš, že mně rukama prošlo snad několik tisíc tvp, z toho OVP-ček taky určitě "nějaká stovka" Shocked
Nechtěj mně tvrdit, že (po těch letech, co do tvp dělám) nepoznám OVP-éčko.

Aby to bylo "skutečné OVP-éčko", tak té telce chyběly jen: logo OVP, horní (ustřižená část) typ. štítku (kde byl pův. potisk: OVP Orava - MADE IN SLOVAKIA) a plomba OVP Cry

Já měl taky jednoho "zásobovače" (který měl tetku ve Vídni) a který těch tvp dovezl z Rakouska hodně. Mám taky jednoho kolegu, kterému to vozili po Aviích (pokaždé cca 50ks). Z toho jich tak 35 opravil (+ doplnil DK zvuk normu) - zbytek zůstal na souč. a na šrot Rolling Eyes Pak to různě rozprodávali (po bazarech apod.) Wink
Tohle všechno bývalo ale tak začátkem a v průběhu 90. let.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund