Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Grundig ST55-908/8 DOLBY, chassis CUC2121
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 20:25    Předmět: Citovat

rada199 napsal(a):
Jětě se chci zeptat nejni náhodou celej problém v tom trafu poslali mi sice HR6689 ale jinde píšou HR6686

A není nakonec celý problém v tom, že jsi možná neuvedl celé číslo toho trafa a tím pádem sis objednal trafo nesprávné?

Když jsem si totiž (na str. HR Diemen) zadal číslo tak, jak jsi ho na začátku uvedl M29221031, HR vyhledávač mně vyhodil toto: http://www.hrshop.es/index.php?command=search&by=tvmonitor&q=M29221031&x=9&y=8
V SM tvé telky je uveden v seznamu souč. (str. 86) - Spare Parts List zase toto: TR 53010S ..... 292210315700 ..... TRAFO DIODEN-SPLIT
Podle tohoto by pak skutečná náhrada měla být opravdu tato: HR 6686 Shocked

Tady: http://www.hrshop.es/index.php?command=viewSchema&filename=http://www.hrshop.es/products/img/esquemas/HR6686.gif - jsou tech. parametry a sch. trafa HR 6686 - na pinu 2 je 205Vpp Laughing
a tady: http://www.hrshop.es/index.php?command=viewSchema&filename=http://www.hrshop.es/products/img/esquemas/HR6689.gif - zase toho tr. HR 6689 - kdežto tady je na pinu 2 jen 130Vpp Cry

Rozdíly obou traf jsou evidentní - zřejmě tam nemáš teď tu správnou náhradu - což bude teď hlavní problém Cry
Chybu jsi udělal ty sám, že jsi tu na EB nepřišel, s tvým problémem, už před objednáním trafa Cry
Zkus se domluvit s dodavatelem na event. výměně - pokud by ti byl ochoten vyjít vstříc (mimochodem - kdes ho bral?) Rolling Eyes
A co bylo tomu původnímu? - máš 100%-ní jistotu, že bylo vadné?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne ne duben 25 2010, 20:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rada199



Založen: Nov 10, 2008
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 20:29    Předmět: Citovat

Bral jsem ho v ame,bohužel HR6686 tam nemaji,puvodní trafo melo proraženou izolaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 20:44    Předmět: Citovat

Tak bohužel - pravděpodobně teď na konci řešíme to, co jsme měli řešit na začátku vlákna Cry

Ten rozdíl: 205Vpp a 130Vpp dělá zase ten rozdíl: 25Vss a "tvých" jen 15Vss Cry Cry Cry
Pin 2 (na sch. označen jako B) trafa TR53010 je skutečně napájecím bodem "+D" (+25V) pro vertikál Exclamation

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 21:08    Předmět: Citovat

Tady (na rumunských stránkách): http://www.magearu.ro/scheme%20TV/Pret_componente.txt - můžeš číst toto:

HR6686 .... 2922103157 ..... CUC7303 (chassis) ....................... 35,00 lei
HR6689 .... GRUNDIG M29221031 ...................... 45,00 lei
I z tohoto rum. ceníku je zřejmé, že se mělo použít trafo, které se používá i v hojně rozšířeném šásku CUC7303 Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kasa



Založen: Mar 24, 2010
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2010, 22:39    Předmět: Citovat

rada199 napsal(a):
Bral jsem ho v ame,bohužel HR6686 tam nemaji,puvodní trafo melo proraženou izolaci.

Nejjistější způsob, jak si přidělat problémy a dostat se při opravě do slepé uličky, je používat náhrady. Nejlépe toho lze dosáhnout nákupem u odborníků v AME-bazény. <-- to není můj citát (Čenda víSmile, ale naprosto s tím souhlasím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po duben 26 2010, 7:19    Předmět: Citovat

kasa napsal(a):
.....
Nejjistější způsob, jak si přidělat problémy a dostat se při opravě do slepé uličky, je používat náhrady. Nejlépe toho lze dosáhnout nákupem u odborníků v AME-bazény. <-- to není můj citát (Čenda víSmile, ale naprosto s tím souhlasím.

Tys zase "sežral ze všech chytrých rozum" Rolling Eyes
A nevíš tak náhodou, kde se ty originály (po letech) dají sehnat? - když se při opravách (tipuju tak z 80-90%) musí používat náhrady (od náhr. výrobců), právě kvůli nedostupnosti originálů Shocked
A úplně nejlepší je motat do TV sekce "nějaké bazény" - o kterých něco víš jen ty a nějaký Čenda Shocked Cry

EDIT: Pokud jsi někdy, ve svém dřívějším příspěvku, napsal toto:
kasa napsal(a):
.....
(Tak nějak už to před patnácti roky říkával Franta Novotný, že?!)

a Frantu Novotného jsi znal, měl bys patřit mezi "profíky-servisáky".
Pak mně ale udivuje, že se pozastavuješ nad používáním náhrad VN-splitek Shocked

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kasa



Založen: Mar 24, 2010
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: út duben 27 2010, 18:42    Předmět: Citovat

Podle neopodstatněné snahy o nahrazování všeho (tyhle originální trafa budou přece určitě k sehnání!) se lecos pozná. Je to nemoc, ze které se musí každý vyléčit sám.

kokun napsal(a):
Tys zase "sežral ze všech chytrých rozum"
Tenhle tón se mi vůbec nelíbí. Respekt? Slušnost? Nechybí tu trochu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 27 2010, 20:41    Předmět: Citovat

kasa napsal(a):
Podle neopodstatněné snahy o nahrazování všeho (tyhle originální trafa budou přece určitě k sehnání!) se lecos pozná. Je to nemoc, ze které se musí každý vyléčit sám.

Tak, k sehnání (přímo v Grundig servisu !!!) bude asi takhle:

Ceník Grundig Service: http://www.videoprogress.cz/nahr_dily.php#download - položka: 1642 .... 292210315700 .... 292016651103 NO MORE AVAILABLE TRANSFORMATOR VN SPLIT (90) TRAFO DIODEN-SPLIT KPL (29201- CUC7303VNA,CUC2121 ..... 0 (cena bez DPH !!!)
- u položky cena 0,-Kč, tzn. dostupnost asi 0ks Cry Cry Cry

Ještě stále budeš tvrdit, že lze bez problémů sehnat?

kasa napsal(a):
kokun napsal(a):
Tys zase "sežral ze všech chytrých rozum"
Tenhle tón se mi vůbec nelíbí. Respekt? Slušnost? Nechybí tu trochu?

Tak na tohle ti mohu napsat jedině toto:
přišel jsi tu před měsícem a ve svých (zatím) 14-ti příspěvcích jsi tu jenom "házel rozumama" a "mlátil prázdnou slámu" - ale nic konkretního jsi neporadil Cry
Třeba tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=35249&postdays=0&postorder=asc&start=15
- tě např. kozoka "ohodnotil" takto:

kozoka napsal(a):
.... Kasa (Další chytrej teoretik na bastlirně)
když už tak TAB IC (COF v praxi snad ještě žadný výrobce panelů nepoužival) ....

Když je ten "originál" trafák (podle tebe) jednoduše k sehnání, tak napiš jasně, srozumitelně
a hlavně "prokazatelně" - kde
Question

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kasa



Založen: Mar 24, 2010
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: út duben 27 2010, 21:36    Předmět: Citovat

- Nejsem tu dlouho a nesleduji, kolikrát jsem něco napsal. Že to víte lépe než já, je pro mne skutečná čest!
- Nemám v úmyslu tu nezištně radit mnohdy naprostým laikům, jak domrvit věci, které by průměrný opravář opravil s úsměvem a hravě za pár korun.
- Nemám chuť oponovat ukvapeným názorům typu "Další chytrej teoretik na bastlirně". Rád se o sobě dovím více - zároveň se tím i více dovím o ostatních.
- Slušnost a vzájemný respekt jsou nejlepší cestou k plodné diskuzi. Pokud jde o povýšený tón, který je tu několika uživatelům vlastní, doporučuji jim pro inspiraci navštívit některá zahraniční fóra (o čemkoli). Ono stačí mrknou i třeba jen na http://diskuse.elektrika.cz/

Zpět k tématu, když už mě tak "slušně" žádáte o pomoc ("tak napiš jasně, srozumitelně..."):
Stáhnul jsem ten ceník z uvedené adresy, hledané trafo tam má odkaz na dostupnou náhradu na řádku 1580. Chce to jen trochu pozornosti. (Jestli to trafo je vůbec to správné a jestli je příčinou závady, neřeším)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 27 2010, 22:33    Předmět: Citovat

kasa napsal(a):
....
Zpět k tématu, když už mě tak "slušně" žádáte o pomoc ("tak napiš jasně, srozumitelně..."):
Stáhnul jsem ten ceník z uvedené adresy, hledané trafo tam má odkaz na dostupnou náhradu na řádku 1580. Chce to jen trochu pozornosti. (Jestli to trafo je vůbec to správné a jestli je příčinou závady, neřeším)

Neřešíš, zato zase jen mudruješ - i k tomu ceníku jsem tě "dokopal" já Cry

A co jsi našel ty? - o tom trafu z řádku 1580 nejsem vůbec přesvědčený, že by pasovalo, když tam chybí přesný typ (jedno "takové" už přeci koupil Cry ) - že bys mu "doporučil", ať si koupí další? To si pak může otevřít obchod s VN-trafama Shocked
Možná tak konzultovat s VIDEOPROGRESSem (ing. Machulda) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kasa



Založen: Mar 24, 2010
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: st duben 28 2010, 23:22    Předmět: Citovat

Pane kokune,

firmu, k jejímuž ceníku jste mne "dokopal", neznám a zmíněné jméno mi připomíná jen jednoho hokejistu z Livínova, co hrával v šedesátých letech v reprezentaci s Golonkou. Chtěl jsem jen na Vámi uvedeném příkladu ukázat, že není třeba používat náhrady, zejména pokud jsou k dostání - sám jste mě přece o to přece žádal. Pokud jsem Vás nepřesvědčil, nevadí. Třeba příště Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt duben 29 2010, 21:54    Předmět: Citovat

To kasa
Tady na EB si tykáme (přestože i já patřím ke generaci dříve narozených, tak i mně tu nejeden "ušák" už poslal, když ne přímo do (_!_), tak aspoň "do prodloužených zad", ale to tak nějak přehlížím - ty se tady ale velice pozastavuješ, nad mým výrokem, na tvou adresu: "Tys zase "sežral ze všech chytrých rozum" Rolling Eyes ) Cry
Fa VIDEOPROGRESS Pha (ing. Machulda = její šéf a žádný "hokejista") - je vlastně zastoupením fy GRUNDIG v ČR Shocked
Stačilo se jen na ty jejich str. "kouknout - když už jsem tě na ně "dokopal" Shocked
Předpokládal bych ale (když ses tu nedávno "oháněl" Frantou Novotným), že GRUNDIG servis (a jeho šéfa Machuldu) znáš - asi nebudeš "takový profík", jakým se chceš prezentovat Cry

Ale k věci: Zadavatel vlákna rada199 si otevřel "své vlákno" za tím účelem, že potřeboval (a očekával) pomoc v řešení svého problému. Na čtyřech stranách vlákna jsme nakonec dospěli k alespoň dílčímu výsledku - našli jsme (nebo jsem snad našel já) přesnou (a úplnou - kompletní !!) dokumentaci - přesně na jeho model TVP Wink
Přestože udelal chybu (objednal si špatně vytipovanou náhradu trafa, ale ještě předtím, než otevřel své vlákno Cry ), ale byla to jeho chyba, která mrzí především jeho, ne tebe - ale nikdo není neomylný, nemyslíš Wink
Ty ses ale do této debaty "vlomil", aniž bys čímkoliv v dané věci pomohl - zmohl ses pouze na blbé kecy a pindy Cry
A ukaž mi, jak konkretně jsi pomohl, třeba tímto:

kasa napsal(a):
Pane kokune,
.....
Chtěl jsem jen na Vámi uvedeném příkladu ukázat, že není třeba používat náhrady, zejména pokud jsou k dostání - sám jste mě přece o to přece žádal. Pokud jsem Vás nepřesvědčil, nevadí. Třeba příště Smile

Ukaž mně, kde a za kolik bude dostupný ten jeho "konkretní - potřebný" originální VN-trafák Question

Zatím jsi poradil asi takhle: (Jestli to trafo je vůbec to správné a jestli je příčinou závady, neřeším)" Cry
O něco výše jsi "poradil" zase takhle: "- Nemám v úmyslu tu nezištně radit mnohdy naprostým laikům, jak domrvit věci, které by průměrný opravář opravil s úsměvem a hravě za pár korun." Cry
Já také nejsem zastáncem toho, aby se tu radilo kdejakému "vychcanému trotlovi", který tu přijde jen na rozumy. Usoudil jsem ale, že zadavalel tohoto vlákna není "naprostý laik" a že si pomoc zaslouží - a také jsem se mu snažil všemožně pomoci.

Už jsem ti napsal - jsi tu chvíli - a nevím, kolik jsi toho přečetl ve starších vláknech.
Ale narazil bys třeba i na takováto - namátkou tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=215131&highlight=#215131 - jeho pokračování tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=215239&highlight=#215239 .
Jeden z dalších "exotů" tohoto fóra byl tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=28759 - a zase pokračování tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=28806 .
Další perly - tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=31617 - a jeho pokračování zase tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=33110 .
A takto by se dalo pokračovat (a to jsem vůbec nezavadil o "našeho Zdendu", nebo o Oberleutnanta) - jen nechtěj, ať si tě "zařadím" mezi ně Wink

Ale těmito kecy a pindami (o O.T. ses zasloužil na této 5. str. vlákna hlavně ty Cry ) moc v opravě telky uživateli rada199 asi nepomůžeme - tak toho raději nechme, nemyslíš Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kasa



Založen: Mar 24, 2010
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: čt duben 29 2010, 23:59    Předmět: Citovat

Ten nepřehledný rozbor o tom, co jsem udělal jinak, než se podle Vás sluší, koho bych měl znát a koho ne, se mi ani číst nechce. Nápadně mi to připomíná nějaký kádrový profil. Vám ne?
Shodneme se tedy alespoň na tom, že radit lidem z ulice, jak si opravit televizi je krátkozraká pitomina? Nebo snad znáte nějaké fórum, kde třeba doktoři radí laikům, jak si odoperovat slepé střevo na kuchyňské lince?
Tak na to pojďme založit nové téma! Možná by se přidali i ostatní a mohla by vzniknout zajímavá diskuze. Třeba bude alespoň nějaká sranda Smile

PS: Omlouvám se, ale na potkání jsem zvyklý tykat pouze Angličanům.
PPS: Nejsem žádný profík - kdybych jím byl, tak bych tu nebyl.

@rada 199: Omlouvám se za zkažené téma o slepých uličkách, ale pokud chcete tu TV opravdu opravit a neztrácet peníze a čas, dejte ji do servisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá duben 30 2010, 7:25    Předmět: Citovat

Pro kasa,nechtěl jsem reagovat ale nedá mi to.Chlapče,pořádně jsi mně nasral tými svojími řečičkami.Třepeš tu páte přez deváté a nic z toho.
Je sice chválihodné,že vykáš starším ale(jak už psal Honza Kokúň)tu jsi na ElektroBastlírně a zde si každý tykáme bez rozdílu věku nebo pohlaví.
Velmi by mně také zajímalo,proč zrovna tykáš pouze Angličanům?
citace:
PS: Omlouvám se, ale na potkání jsem zvyklý tykat pouze Angličanům.
Takové frajery opravdu "zbožňuji".
Jak admini uznají za vhodné,tak tento příspěvek klidně smažte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kasa



Založen: Mar 24, 2010
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: ne květen 02 2010, 0:35    Předmět: Citovat

Vážený otakarve,

angličanům tykám bez rozdílu proto, že anglicky mluvící lidé si odjakživa tykali. Agličtina přece žádné Vykání nezná! U jiných jazyků ale tahle možnost odlišit, zda je někdo důvěrně známý nebo k němu cítím určitou úctu, naštěstí je. Vám je snad jedno, otakarve, kdo s Vámi pásl prasata? Mně ne a proto to rozlišuji.

Na nějakého frajera si tady v žádném případě nemám potřebu hrát. Snažím se jen o fair play a pokud se nějaký admin rozhodne mé příspěvky smazat, vůbec mi to nevadí. Opravdové myšlení je nejnáročnější disciplínou ze všech a proto je chápe poměrně málo lidí. Patříte mezi ně Vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund