Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Taneček na hřišti
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 11:29    Předmět: Taneček na hřišti Citovat

Místní pipky se rozhodly, že na začátek fotbalové sezóny předvedou na hřišti taneček. Všechno bylo přísně tajné, takže nikdo nic nevěděl - až na to, že je potřeba dovézt na hřiště reprobedny. Mám dvě s tesláckýma 15" basákama + 2x200W zes, stačí to tak na ozvučení sálu, na větší plochy to už nemá moc šanci (kámoš dobře poznamenal, že musím pustit zvuk po větru). Přímo do zesilovače se dá připojit i mikrofon s 10m kabelem, takže se dá i držet nějaká ta řeč k širokým masám, pokud ovšem masy dobře slyší.

Zvukový doprovod jsem obdržel dvě hodiny před akcí na vypáleném CD, což byl první okamžik, kdy jsem mírně ztratil půdu pod nohama, i když CD hrálo bez problémů, ale co se dalo dělat, předpokládal jsem, že proběhne nějaká zkouška a tam se všechno prověří. Omyl.

Hodinu před akcí jsem byl nastoupen v plné polní a čekal jsem, kdo se přijde domluvit. Nic. Ani 5 minut před začátkem nikdo nic nevěděl (ani to, kdo bude pouštět hudbu atd.), jen jsme usoudili, že to pipky asi nasměrovaly na přestávku. Tak jsem umístil a zapojil reprobedny provizorně před kabiny pod střechu (protože občas pršelo), poměrně blízko u sebe, ale zas tak, aby před nima byl volný prostor. Předpokládal jsem, že "manévry" proběhnou někde poblíž, např. před brankou. O přestávce se konečně pipky objevily - jediná informace od nich byla, že na mě jedna mávne, až se má pustit cd, A ROZPRCHLY SE PO CELÉM HŘIŠTI. Obrátil jsem oči v sloup, otočil volume naplno a doufal, že to nějak dopadne. Dopadlo to tak, že díky mocným úderům bubnu a vibracím "zaúřadoval" stůl pod CD přehrávačem a milý Technics prostě přeskočil část skladby. Protože byly na CD dvě skladby, předpokládal jsem, že první mají na nástup a druhou na tancování. Opět omyl. Pipky samozřejmě ztuhly, první skladba dohrála a jak začala druhá, začalo i mávání, které ovšem nebylo součástí vystoupení. Celé to završil jeden z pořadatelů slovy "Asi je něco špatně...." Špatně to bylo celý a už od začátku, včetně použitýho média, CD je na tyhle akce sebevražda, stejně tak zvukař bez jakékoliv informace o tom, co se vlastně bude dít, protože v případě podobného průšvihu prostě nemá šanci rozumně reagovat. Takže se manévr s nástupem opakoval, tentokrát už jsem celou dobu držel přehrávač raději v ruce.

Krásný příklad toho, jak být zadarmo za vola. Vysvětlovat cokoliv bylo zbytečný. Ještě, že tam měli dobrou slivovici a Plzeň, i za cenu toho, že jsem dnes musel preventivně vyhlásit "celozávodní" dovolenou... Very Happy

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 12:00    Předmět: Citovat

Jo, jo. To znám.
A pipky na dotaz: A co jste to tam holky vlastně předváděli?
Standardně odpovídají: To zvukař podělal my byly nastoupený v pořádku.

Když přijde dcera abych jim ozvučil venkovní vystoupení pravidelně mi skáčou pupínky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 12:03    Předmět: Citovat

Je nějaké video ke shlédnutí? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 12:09    Předmět: Citovat

Zdeňku, příště pipinám poraď, ať k ozvučení svého hopsání povolají příslušníky místního SOBu (Sbor Ozbrojených Brigádníků, po staru Myslivecké Sdružení) - ti jim svými "inštrumenty" přivodí skočnou jak bič. A SOBům to taky přijde vhod, když si provětrají laufy, stejně si pořádně neprásknou, jak je rok dlouhej...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 12:10    Předmět: Citovat

příště už budeš vědět, že zvukař je Pan zvukař a ne slouha na hřebíčku, a za kterým se chodí týden předem s písemným scénářem a kapalnou žádostí (nebo písemnou objednávkou a zálohou).
Bude to prospěšné i pro tu drůbež, protože se dočká lepších výsledků Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19540
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 13:09    Předmět: Citovat

To mi připomíná Standu Procházku staršího a jednu jeho estrádu ve čtyřiasedmdesátém: účinkující byli, nějaké ty rekvizity taky, ale ztratilo se jim auto se zvukařem a technikou. Hudební podklad ze záznamu, zpěv naživo. Čtvrt hodiny před začátkem jsem dostal pásky (jmenovaný s sebou naštěstí vozil jednu pracovní kopii po nácvik natočenou na devítku, pro ty, kdo se s tím ještě nesetkali, jde o rychlost posuvu 9,52 cm/s). Po ruce byla jedna lampová AZK401, lampový Neumann, čtyři stovoltové bedny v sále už visely a na jeviště byly vyvedené. Zrovna jsem měl v parádě jednu B400, tak se šlo na to. Bez zkoušení.
Dostal jsem orientační scénář a ujištění, že skladby na páskách skutečně následují v pořadí, v jakém jsou napsané. Mixoval jsem přímo na zesilovači, jako monitor mi musela posloužit bedýnka od dráťáku.
V hledišti bylo přes 250 celkem spokojených diváků, až na ty staré fóry to prý docela ušlo. Suma sumárum, tehdy to dopadlo celkem dobře.
Ale, jak jsme se spolu s organizátorem akce zpotili, aby nás neofouklo, neodmítli jsme páně Procházkovo pozvání na panáka. Taky nezůstalo jen u jednoho a ráno bylo krušné.
To se mi stalo poprvé. Kéž bych dnes mohl konstatovat, že i naposledy...
Naštěstí bylo publikum vždy dost tolerantní (nebo mu to bylo jedno).
Jisté zadostiučinění jsem dostal v sále Koruny v Hořicích, na oblastním kole Porty, tuším v roce 1981, kde si zvukař nepopsal mix, během vystoupení přendával mikrofony a po jevišti se plížil jak ta plíživá kontrarevoluce. Nebyl místní, tak jsme se škodolibě bavili. Jistě, některým kapelám to pohnojil, takže některé slabší na tom vydělaly, ale poprvé v životě jsem viděl, jak zvukař sklízí potlesk na otevřené scéně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7944
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 13:24    Předmět: Citovat

Zdenku, toto se mě stává naprosto pravidelně a neomylně. Naposledy loni při zahájení 300 ZGH v Hořicích. Pipky dorazí na poslední chvíli, všechno bez zkoušky na ostro. Někdy na to holt doplatí jako onehdy mažoretky donesly skladbu na CD, nějakej SW doveda pro lepší efekt vypálil CD s WIDE-(obrácenou polaritou L/P signálu). Jelo se bez zkoušky a protože aparát byl MONO, smíchali jsme oba kanály dohromady. Kdo uhodne co se dělo? Very Happy
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 13:30    Předmět: Citovat

V jednom ochotnickém divadelním představení, podle hesla našeho pana režiséra "Všichni dělají všechno" jsem naráz hrál i zvučil, t.j. mimo jiné obsluhoval minidisk. Bohužel až při závěrečné zkoušce se zjistilo, že při jisté scéně to prostě naráz nejde, takže jeden zvuk musela pustit "nápověda". Ovšem hned druhý den se jí podařilo minidisk vypnout, takže než jsem přišel (spíš přiletěl) a nastavil správný track, musel se jistý řecký bůh na jevišti obejít bez hromů, ač se snažil, jak se dalo...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 17:34    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
nějakej SW doveda pro lepší efekt vypálil CD s WIDE-(obrácenou polaritou L/P signálu). Jelo se bez zkoušky a protože aparát byl MONO, smíchali jsme oba kanály dohromady. Kdo uhodne co se dělo? Very Happy

příští rok se magoretky obrátily na profesionála? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7944
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 18:36    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
mi-ro napsal(a):
nějakej SW doveda pro lepší efekt vypálil CD s WIDE-(obrácenou polaritou L/P signálu). Jelo se bez zkoušky a protože aparát byl MONO, smíchali jsme oba kanály dohromady. Kdo uhodne co se dělo? Very Happy

příští rok se magoretky obrátily na profesionála? Rolling Eyes
Nevím kam se později obrátily ale tehdy smícháním dvou stereo kanálů s opačnou polaritou vznikla úplně nová skladba, magoretky měly stife, šéfová na mě přiletěla že jsme jim vyměnily CD ale když ho uviděla, nechápala která bije. Pak mě to docvaklo a vyrval jsem jeden cinch z míchačky a už to jelo. Jinak s mažoretkama je dobrá spolupráce, hlavně když se vám nakvartýrujou do zákulisí začnou se tam převlíkat Confused to mě pak padá všechno z ruky.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
proel64



Založen: Jan 28, 2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 20:05    Předmět: Citovat

V takychto pripadoch asi neostava nic ine len spravit to,co urobil vojin Kefalin-ist sa radsej vozrat... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 20:40    Předmět: Citovat

.... dovedu si představit. Ale radši ne zažít. Mne stačil scenář ze soboty, Utkani legend hokeje..ČR: RUS se mnil ještě v sobotu ráno před zápasem...atd..
A to tam bylo ca. platících 2500 diváků.
To je teprv fofr.. o přestávkách krasobruskařky, které dodaly podkres hodinu před exhibicí.
Obdivuji režisera že to zvládl.
Ale nutno uznat, že ta krasobruslařka z Ruska to byl profi výkon, všichni jme čuměli..
.. asi krasobruslařky nemají vlohy dávat scenář včas...

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 20:46    Předmět: Citovat

teď sem si přečetl pozorněji zprávu od mi-ro:
škoda, u nás s nepřevlíkaj, do sektorů režie je přístup jen přez čipovou kartu..
Jedině že bych chodil natáčet do šaten..
...ale to asi nerpojde.

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po březen 29 2010, 20:50    Předmět: Citovat

pida_m napsal(a):
teď sem si přečetl pozorněji zprávu od mi-ro:
škoda, u nás s nepřevlíkaj, do sektorů režie je přístup jen přez čipovou kartu..
Jedině že bych chodil natáčet do šaten..
...ale to asi nerpojde.

Na to máš ještě čas ne? Teď by tě to mohlo ještě mravně ohrozit. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út březen 30 2010, 8:58    Předmět: Citovat

Lehko na cvičišti...

Časem se všechno přejí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund