Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CTV2138A, náhrada TDA9364 miesto TDA9366
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 15:52    Předmět: CTV2138A, náhrada TDA9364 miesto TDA9366 Citovat

Rad by som poprosil ci by mi bol niekto ochotny helpnut s navodom na upravu pri nahradeni TDA9364 miesto TDA9366.
V AVELMAKU kde som TDA9364 kupoval uvadzaju ze s upravou ho mozno pouzit miesto TDA9366.V poznamkach pri objednavke som aj poprosil aj o zaslanie navodu na upravu,ale zrejme to nedopatrenim prehliadli.Dost ma to suri,preto sa obraciam s prosbou o pomoc od niekoho,kto tuto upravu uz robil a je ochotny sa podelit.
Vopred dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 16:11    Předmět: Citovat

Je to v objednavke naozaj uvedne?
Poslem emailom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 17:14    Předmět: Citovat

Fero,dakujem za super rychlu reakciu,uz to mam v maile.
Mam pocit ze som to do poznamky pisal,ale ak nie tak sorry,ten text mohol ist kludne mimo okna,nezvyknem po sebe citat co napisem...v tejto rychlej a potrhanej dobe sa kludne mohol stat aj omyl z mojej strany,podstatne je ze to uz mam,este raz velke dakujem.Ako vsak pozeram tu upravu,moj problem to neriesi,zrejme zamena tychto procakov naopak nefunguje,pri TDA 9366 mi fungovalo vsetko,az na IR,vsetko az po IR-prijmac som samozrejme preveril,IR po prijati signalu z DO data posiela,len TDA9366 ich nevyhodnoti.Ked som zalozil new TDA9364,tak sa mi telka ani nezapne zo stdby,len svieti kontrolka.Logicky som si myslel ze ked funguje jedna zamena,musi to fungovat aj opacne Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vavco



Založen: Nov 18, 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 8:07    Předmět: Citovat

zaujalo ma to kvoli procesoru rady TDA 936x , pretoze som pred par dnami hladal nejaku radu prave kvoli TDA9364 v nefunkcnom OVP a ked to tak citam tak vidim ze tieto procesory maju svoje muchy. Ak je pravda to co opisujes tak cinnost procesora je zvlastna - vsetko kontroluje okrem toho co ma urobit z povelov DO . Kvoli comu moze vzniknut taka chyba ???? Mam vsak jednu vec k tomu ,predpokladam ze si to uz urcite vyskusal ale predsa: ja som uz mal pripady ked oravy nespracovali povely DO pricom kombinacie impulzov DO odoslalo , IR prijimac prijal a aj vyslal procesoru.Dalo sa to pozorovat na osciloskope. Problem bol v DO , bolo potrebne vymenit rezonator (myslim typu 429) - zrejme sa to vymykalo nejakemu spravnemu casovaniu , mam vsak dojem ze aj takyto rezonator ktory som nevyhodil pracoval v inom DO dobre ,ale netvrdim to na 100%, uz si presne nepamatam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 8:42    Předmět: Citovat

Stalo sa asi to,ze port ktory je v procaku nadefinovany pre prijem IR .mohol lahnut kratkodobym prepatim,statikou atd...aj ked nie je shortnuty voci GND...log.1 v kludovom stave na nom je...nuz ale cesty procesorov su nevyspytatelne Very Happy
DO je samozrejme v poriadku,vzdy mam v servise niekolko OVP,takze medzi prvymi krokmi bolo otestovanie DO na inom TV,napokon nejde to ani s mojim servisnym ovladacom.Skor je nad moje chapanie preco sa s TDA 9364 telka nerozbehne,hardwarovo su tie obvody takmer identicke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 9:16    Předmět: Re: nahrada TDA9364 Citovat

BaluSK napsal(a):
ze s upravou ho mozno pouzit miesto TDA 9366.

Pri TDA9364 je uvedene: = TDA9366+uprava. Co znamena, ze namiesto TDA9364 je mozne pouzit TDA9366+uprava. Neviem ci to funguje aj opacne. Zvycajne plati, ze vyssia verzia softu dokaze nahradit nizsiu (nie vzdy!), ale naopak to neplati.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 9:33    Předmět: Citovat

Tiez si myslim ze to bude takto nejako,potvrdil mi to aj kamos z Oravy,ktory robil programatora v OVP...tiez sa priklana k tomu,ze ak je hardware stavany pre procak s vyssou verziou softu,tak te s nizsou nemusi v tom chodit.Nevadi,ja tu 9364 urcite niekde vyuzijem,len teraz musim narychlo vyriesit tuto telku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8823
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 13:19    Předmět: Citovat

Balu - mám v dílně OVP-čko po blesku Cry
Chvíli jsem ho už neměl "v ruce", tak se musím podívat na model - jen vím, že je to 28", 50Hz, ale s PIPem! (žeby CTV28MM42PIP - S.M. č.7.1? - už Nevím ).

Podobný problém. Telku jsem postupně rozchodil (řada závad), teď ale ještě nejde právě ovládání z DO (lokálka funguje) - právě nereaguje na povely z IR-čidla (to je dobré - pulzy jdou až na pin64 NL301/TDA9364?), ale reakce µC na ně žádná (asi je taky ten procák v kopru).
Na obrazovce pouze zrno a tl. z lokálky mohu vyvolat pouze OSD zobrazení (předvolby mně přepínají, analog. f-ce se rovněž zobrazují).
Tím pádem nemohou ověřit ani další f-ce (jestli je dobrý třeba hl. K.V., OMF, ... ), páč nic nemůžu naladit Cry
Taky bych ho potřeboval (na zkoušku) prohodit (za dobrý) - mám sice k dispozici ještě telku (tuším) CTV28MM41, ale ta je bez PIPu a rozhodně bude mít jiný sw (nedíval jsem se dosud, nakolik se ty µC od sebe liší ("nejsou lidi" - není čas Cry ) Rolling Eyes
Kdyby nebyl, v té telce, v (_!_) rovněž modul PIPu (každopádně je na něm vadný NL702/SDA9489X - SMD a Nevím , pravděpodobně také K.V.), tak bych se tím začal ještě zabývat. Ale při takto nákladné opravě, to už bude nerentabilní (jedině, že bych ještě něco sehnal z nějakého vraku - za nové ND tu sumu rozhodně dávat nemíním!).
Kdybych neměl z dílny "vrakoviště" (jedna lepší zakázka než druhá Cry ), tak bych se do toho snad ještě i pustil (nebo se aspoň na to podíval), ale obávám se, že z této strany vánoc už k tomu nedojde Shocked Cry
Pomalu se mně z dílny stává hřbitov (cintorín) Cry - teď jsem rád, že jsem se zbavil aspoň tohoto (doufám, že na dlouho) Potlesk
Buď taky konkretnější - hoď sem aspoň model tvojí telky Exclamation Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 14:01    Předmět: Citovat

Jasne...takze model je CTV2138A.1 S povodnym TDA9366 funguje setko vratane lokalnej klavesnice,jedine co nejde je IR. Vsetko vratane IR primaca som samozrejme preveril.S TDA 9364 nejde absolutne nic iba svieti stdby. Vyhrabal som so sufliku TDA 9351 ,s tym ide aj lokalka aj IR,akurat nefunguje RGB (zatial som nepreveroval rozdiel) islo o to testnut IR a to s tymto procakom funguje.Znamena to ze sasi je OK,problem je len a len s tym portom na TDA9366
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8823
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 17:25    Předmět: Citovat

Který z těchto dvou jsi koupil? Předpokládám, že ten 1., páč ten 2. nemá uvedenu cenu - tudíž asi není ani skladem.
Kdybys nebyl ze Slovenska (zase to komplikované a drahé poštovné Cry ), tak bych si ho nechal poslat (na odzkoušení) a když by fungoval (na 99% určitě), tak bych ti od něj "pomohl" (odkoupil bych ho).
Jenže bych tím stále neřešil ještě ten PIP, takže mně to vůbec neláká Shocked Cry

V mém případě bude ten nefunkční vstup od IR-čidla způsobený (na 99,99999....%) tím bleskem Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 17:44    Předmět: Citovat

Kludne Ti ho darujem ak by Ti mal pomoct.Pre mna je bezcenny,kedze moj problem neriesi.Staci ked mi das do SZ adresu a zajtra Ti cestuje v obalke ako list.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vavco



Založen: Nov 18, 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 17:52    Předmět: Citovat

pozrel som do "knihovne" na tomto fore a okukol dve schemy kde su pouzite TDA 9366 a TDA 9364 . Porovnaval som piny procesorov a ich funkcie , videl som v podstate dve odlisnosti : (ak som bol pozorny )

9366 9364
pin 5 P3.0 - nc PERI2 -0V
pin 20 AVL - nc E-W

nc - nezapojeny vyvod

za predpokladu ze softverovo nie su az tak odlisne pri zamene

9366 za 9364 by som ukostril pin c. 5 , korekcia E-W od 9364 by
nebola vyuzita a ani fyzicky pripojena

Myslim ze minimalne by sa mal procesor spravat aspon tak , ze zmeni pri povele svoj stby stav .
Ak sa to nerozbehne , skusil by som este zmerat uroven na pine 60 (reset ) , tento je podla schemy nezapojeny , v prevadzke by tam mala byt nula (pre reset 3,3V)
Je tu vsak otazka ci tie verzie procesorov su take ako su v tvojom pripade , mozem sa mylit . (myslim tu funkcie tych spominanych pinov)
A vyskusal by som to este s eepromou a taktiez bez nej , pripadne tak aby na scl,sda zbernici nebolo nic zavesene .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 18:06    Předmět: Citovat

Smile to su zakladne veci,ktore som samozrejme vyskusal,ked vsak precitas pozornejsie,pisal som ze povodnym 9366 vsetko funguje...myslim tym uplne vsetko az na IR.Kedze tento procak ma v sebe zdruzeny aj videoprocesor,tak zbernicu pouziva len na komunikaciu s EEPROM a s tunerom,IR po zbernici nekomunikuje,teda vlastne ano,ale nie po tej o ktorej sa bavime (SDA SCL) Wink
Vdaka Ti za snahu mi pomoct,ten reset este urcite zajtra preverim a skusim aj uzemnit pin c.5,aj ked si od toho vela neslubujem.Medzitym som uz zohnal od chalana z Oravy origo 9366,zajtra by mi mal dorazit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vavco



Založen: Nov 18, 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 18:22    Předmět: Citovat

mne je to jasne kde komunikuje IR , precital som vsetko dosledne ako ti to (ne)funguje ... to mi je divne preco ti absolutne nefunguje novy TDA nema preco sa tak chovat , ale je mozne zo ho blokuje ten pin 5 ktory by som skusil uzemnit a mam aj inu uvahu : co ak si ten novy procesor precital nieco z eepromy a nieco nesedi s tym co tam napr. zapisal ten stary a preto to nefunguje. Co keby si tam napr. vlozil cistu eepromu a potom skusil novy procesor ... alebo odpojil tu zbernicu aby procesor s nikym nekomunikoval ... mozno blbe uvahy ... Smile ale neda sa tym nic pokazit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vavco



Založen: Nov 18, 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 18:30    Předmět: Citovat

este jedna otazka , spominal sa tu Avelmak , k tomo procesoru tam je napisane ze pasuje za 9366 + uprava . Vies co znamena ta uprava ? (ked si to odtial objednal ... )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund