Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HP PSC1510 All-in-One_nebere papír
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3747
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út březen 23 2010, 19:33    Předmět: HP PSC1510 All-in-One_nebere papír Citovat

Ahoj.Mám problém s tímto multifunkčním zařízením.Nebere papír,bliká kontrolka-"Zkontrolujte papír".
Než to rozeberu,chci se zde poradit,co to konkrétně způsobuje,zda už někdo měl tuto závadu a nač se konkrétně zaměřit.
Vložil jsem do toho nějaké ty finance,takže bych ji chtěl zprovoznit a né vyhodit zavřeným oknem. Wink
Za rady předem děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 23 2010, 20:11    Předmět: Citovat

Co to dělá když to nebere papír?
Aspoň to skusí "na kousek", rachotí, nebo jiný zvuky?
Bliká kontrolka papíru pořád nebo jenom když dáš tisk?
A zhasne když stiskneš storno a rozbliká se zase před tiskem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3747
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út březen 23 2010, 21:48    Předmět: Citovat

Papír je v zásobníku,když zpustím(zapnu síťovým vypínačem tiskárnu)začne se nastavovat,je slyšet jak projíždí tiskové kazety.Počet kopií, svítí 1-čka,pak naskočí "E",začne blikat "Zkontrolujte papír" a něco je v ní slyšet,jakoby chtěla vzít papír(díval jsem se přez zásobník papíru,tak se otáčejí přítlačné kolečka,ale papír nebere),ale ani kousek se papír nepohne.
Kontrolka bliká stále.Když dám "STORNO",kontrolka blikat přestane,tiskárna se začne připravovat a pak opět začne blikat a místo "1" se vypíše "E".
Zkoušel jsem i skenovat,ale ani to nefunguje. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 23 2010, 22:07    Předmět: Citovat

Aha.
Takže jestli tomu rozumím tak se papíru nenatáhne ani kousek?
Zezadu má ta tiskárna takovou jako záslepku, pro vytahování zaseklých papírů.
Otevři ji a podívej se na přítlačnou kladku. při pohledu zezadu bude vlevo.
Je to taková páka s gumou na konci.
Bude tam taky čidlo papíru, poznáš ho podle dvou barevných drýtů co k němu vedou. je to plastový praporek který uzavírá optickou závoru.
Nech to otevřený, zresetuj chybu a dej tisk. Zároveň koukni na brací gumu jestli má snahu se točit a nabrat papír.

jedna poměrně typická závada těchto tiskáren je zaschlá servisní stanice a ulomený přesmykač pohybu čistících gumiček. Pokud se to ulomí, tiskárna hlásí chybu papíru. Já tady teď tento typ tiskárny nemám, že bych ti to vyfotil ale vystavím podobnou tiskárnu. Tak to zkontroluj taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 23 2010, 22:15    Předmět: Citovat

Je to jenom z webový kamery ale pro orientaci snad stačí.


Picture 12.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Picture 12.jpg
 Velikost:  47.06 kB
 Staženo:  140 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda_k



Založen: Apr 15, 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: út březen 23 2010, 22:33    Předmět: Citovat

Mám PSC1610. Měl jsem taky problémy s braním papíru. Mně pomohlo odtsranit takouvou zelenou gumu o kterou se opírá štos papíru když je uložen v zásobníku. Vysvětluju si to tak, že se papír do této gumy opřel tak, že ta posouvací kladka nedokázala papír přes tuto gumu přetáhnout a klouzala po jeho povrchu. Od doby kdy jsem ji odtranil mám klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3747
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út březen 23 2010, 22:43    Předmět: Citovat

Tak jsem to otevřel,zpustil a sledoval.Podávací přítlačné kolečko se točilo,ale papír nepodalo ani o milimetr.Když jsem na něj přitlačil,tak se papír pohnul(popojel),kontrolka však bliká od začátku.Ten přesmykáč se mi ulomený nezdá.Zepředu,kde se vytahují tiskové hlavy je však děsný bordel od inkoustu.Čisticí gumičky stírají.udu to muset každopádně rozebrat,důkladně vyčistit a zkontrolovat.
Jsem rád,žes mi poradil,děkuji Ti zatím a až to vyčistím,odzkouším,tak dám vědět jak to dopadlo.
Kdyby Tě něco ještě napadlo,nebo někoho jiného,budu velmi rád za každou radu,zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3747
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út březen 23 2010, 22:49    Předmět: Citovat

jarda_k napsal(a):
Mám PSC1610. Měl jsem taky problémy s braním papíru. Mně pomohlo odtsranit takouvou zelenou gumu o kterou se opírá štos papíru když je uložen v zásobníku. Vysvětluju si to tak, že se papír do této gumy opřel tak, že ta posouvací kladka nedokázala papír přes tuto gumu přetáhnout a klouzala po jeho povrchu. Od doby kdy jsem ji odtranil mám klid.

U mně je to něco bílého,něco jako filc.Když jsem po tom zkoušel jemně přejet šroubovákem,tak to opravdu děsně brzdilo.Může být také unavená pružinka,to vyzkouším až to budu mít rozhozené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 23 2010, 23:02    Předmět: Citovat

To je separační podložka, která má za úkol odělit papíry od sebe a zajistit posun pouze toho posledního. Nech to tam nebo ti to bude brát více papírů naráz.
Pokud se při braní papír nepohne a brací guma jenom klouže po povrchu tak je to buď spalbý přítlak brací gumy. To může mít souvislost se servisní stanicí, je zanesená zaschlým inkoustem. Může být něco s tím mechanismem který zajistí otáčení tý gumy při braní papíru a přítlak brací gumy k papíru.
Nebo něco brání posunutí papíru při záběru brací gumy.
To se pozná nejlíp tak když je sloupec papíru hodně vysoký, naláduj ten zásobník co se vejde a zkus jak se to chová.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3747
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út březen 23 2010, 23:27    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):

Pokud se při braní papír nepohne a brací guma jenom klouže po povrchu tak je to buď spalbý přítlak brací gumy. To může mít souvislost se servisní stanicí, je zanesená zaschlým inkoustem. Může být něco s tím mechanismem který zajistí otáčení tý gumy při braní papíru a přítlak brací gumy k papíru.
Nebo něco brání posunutí papíru při záběru brací gumy.

To se pozná nejlíp tak když je sloupec papíru hodně vysoký, naláduj ten zásobník co se vejde a zkus jak se to chová.

Může být.Guma vypadá obroušená a popraskaná.Jak jsem na přítlačnou kladku zatlačil,dal se papír do pohybu.
Ten bordel tomu nasvědčuje.
Zkusil jsem naplnit zásobník doplna,nepomohlo.Rolka se točí,ale jen klouže po papíru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 24 2010, 14:15    Předmět: Citovat

Rada opravářů mechanických psacích strojů : gumovou kladku obrousit šmirglem napřed hrubším, pak vyhladit 400 kou. a většinou to na čas pomůže poku se kladka nerozpadne. Mnohokrát jsem úspěšně vyzkoušel hlavně u různých HP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3747
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st březen 24 2010, 15:46    Předmět: Citovat

Nyní jsem se díval,kdy byla vyrobena.Musel jsem na slunce k oknu,neboť oči už moc neslouží(málem mi vyklouzla z rukou oknem ven Very Happy ).Byla vyrobena v 11.měsíci 2005,takže zase tak stará se mi nezdá.Ovšem ty gumové kladky z Malaysie kdoví z jakého jsou materiálu. Rolling Eyes Ta podávací rolka je jemně rýhovaná,zkusím obrousit a uvidí se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gino



Založen: Oct 17, 2008
Příspěvky: 343
Bydliště: Prešovský kraj, SR

PříspěvekZaslal: st březen 24 2010, 17:06    Předmět: Citovat

Raz som takto opravoval svoju laserovku, papier mi natiahlo len do polovičky. To gumové koliesko na posun papiera som hodil na hodinku do riedidla (teraz už nepamätám či C alebo S), riedidlo tú gumu vyčistilo, trochu rozleptalo a zdrsnilo, potom to už bralo pekne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3747
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st březen 24 2010, 19:09    Předmět: Citovat

Tak teda to gumové kolečko bych se já osobně bál co jen na chvíli ponořit do ředidla Upset .Ale vidím,že Tobě to pomohlo.Neztvrdlo úplně po nějaké době?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 24 2010, 22:23    Předmět: Citovat

No hrabu se ve všem možným od počítačů hodně let, ale dávat gumu do ředidla bych neměl odvahu. A pokud se mu to povedlo tak to bylo S nebo O, určitě ne C (aceton) ani toluen. To by asi rozleptalo i tu kladku. Jinak poprvé jsem to broušení gumy viděl, když kolega opravoval psací stroj a potah válce byl tak tuhý že papír klouzal a neposouval se. A nakonec to pomohlo. Jinak když to chodí tak tu gumu ještě očistím lihem , aby nešpinila papír.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund