Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Supraphon HC07
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lex200



Založen: Nov 26, 2009
Příspěvky: 141
Bydliště: Hlušice

PříspěvekZaslal: so březen 13 2010, 19:54    Předmět: Supraphon HC07 Citovat

Zdravim
dostal jsem od kamaráda tento gramofon. nevím jestli bude fungovat ale je tam přepínač 120/220V pod talířem řek bych že je přepnutý na 120V a nevim jak se to přepíná otočit s ním nejde, a vyndat ho zespoda taky nejde. Nevíte někdo jak to zapojit na 220V?

http://img694.imageshack.us/i/hc07.jpg/
http://img130.imageshack.us/i/hc07.jpg/
přepínač http://img42.imageshack.us/i/pepna.jpg/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so březen 13 2010, 20:09    Předmět: Citovat

Je to "špunt" ve speciálním konektoru. Vytáhneš ho ven, pootočíš tak, aby zvolené číslo udávající velikost napětí bylo proti značce na šasi a zastrčíš zpátky. Jestli ho ale přepnutý na 120V nějaký doveda zapojil do 230V, bude to už asi mít celý gramec za sebou...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so březen 13 2010, 20:14    Předmět: Citovat

Velka skoda by to nebola, hra to dost hrozne s tou krystalovou prenoskou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lex200



Založen: Nov 26, 2009
Příspěvky: 141
Bydliště: Hlušice

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 12:48    Předmět: Citovat

díky Ekkare, gramofon se točí jak má, teď už jenom sehnat jehlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 13:31    Předmět: Citovat

Patří tam tahle: http://www.blackpointmusic.cz/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=8&products_id=10251 . Ale myslím, že by se dala sehnat levněji, například v AME v Hradci Králové a podobně. Ujec G určitě rád pomůže.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 13:37    Předmět: Citovat

To sa ani kupovat neoplati. Radsej zohnat nejaky lepsi gramofon s MM prenoskou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 14:43    Předmět: Citovat

Kdyby to nějáký ,,šikula" zapnul na 230V a bylo by nastavené na 120V tak by se s největší pravděpodobností spálilo ,,vinutí" motoru, ale naštěstí je těchto motorků poměrně dost, dokonce kdyby blo zanutno bych jeden našel. Největší vtip je v tom, že přepínač napětí funguje tím stylem, že přepíná zapojení cívek paralerně/sériově alespon bylo tomu tak u starých motorků typu Supraphon M1, dokonce některé H21/H20 atd které byly vymontovány z gramorádií byly zapojeny na 120V a žádný přepínač nebyl (pouze na štítku pod talířem ~120V) a stačilo (opatrně) rozšroubovat motorek a když nebyl manuálí přepínač tak to přepojit ,,elektronicky" přepájením drátků a pak to normálně šlape na 230V, ale pozor nepřehodit vinutí a kryty motorků, nebo se bude talíř točit pozpátku!!!! Přepínače měli pouze šasi, které byly instalovány do těch různých chlebíků nebo skříněk a připojovaly se k zesilovači, anebo naopak kompletní gramofony, kdy přepínnačem se nastavovalo napětí i pro motrek šasí i pro zesilovač, bylo to li nějké gramorádio přepínač pod talířem není, protože je centrální pod zadním krytem a motorek je vždy na 120V a v příp. že je v síti 230V postará se o to transformátor. platilo to i u šasí s VK311 jako bylo v operetách myslím H45.

A k těm VK4302, v dnešní době si člověk nevybere, tyto Německé s dvěma hrotama (oba pro vinyl) jsou prý svině, co jsem slyšel od lidí,nikdo mě ji nedoporučil, mají od krystalu k vývodům nějáké tenké nešikovné vodiče a při sebemenším klepnutí nebo nešikovnosti, upuštění raménka a dopadu vložky atd. dojde k přerušení vývodu a vložka je pak ,,zničená" nepoužitelná. Zde v této prodejně mají ještě tu klasickou (alespoň na obrázku) s jedním hrotem od Druopty Praha, která se již nevyrábí, jde pravděpodobně o skladové zásoby, zde je zase šance že když jde o dlouholeté skladové zásoby, že bude zvlhlá, ale stejnak bych jí věřil mnohokrát více než té dvojhroté.

http://www.tipa.eu/cz/produkt/09930004-gramo-vlozka-vk4302/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 17:03    Předmět: Citovat

Zapoměl jsem dodat že v tomto přístroji (HC 07) je motorek M 101.

(momntálně je součástí aukce na aukru)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 17:09    Předmět: Citovat

hm...proč je piezo VK4302 dražší než slušná a kvalitnější magnetická dynamická ? (Ortofon, AT, Nagaoka apod.) že by jejich horší dostupnosti a malosériovou výrobou ?
viz také:
http://www.tsnova.cz/nahradni-dily-a-prislusenstvi/gramofonove-vlozky-jehly/

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 17:27    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
hm...proč je piezo VK4302 dražší než slušná a kvalitnější magnetická dynamická ? (Ortofon, AT, Nagaoka apod.) že by jejich horší dostupnosti a malosériovou výrobou ?


To opravdu netuším, ale jsou všechny VK docela poruchový, krystal navlhne a je to v pr..(čicích).. Asi to bude tím, že se používala vě většině gramofonů a gramorádií Tesla, které vynikali kvalitou, a je jim jasné, že spousty lidí tyto grama mají a že to bude pro ně slušný přínos, i když i tesla používala ty magnetodynamické tak fakt nevím. nejlevnější tu VK4302 mají v ELLAX Praha za 499,- (když si tuknete do vyhledávače tuto firmu) ale tu Německou, která jak jsem psal není nejlepší řešení, poté tutéž mají za 510,- v sirius, 516 - Ame HK, a 529 TIPA SPOL - Kde mají tu Druoptu která je kvalitnějš než ta německá, myslím že se vyplatí těch (Maximálně) necelých 50,- přidat a koupit tu v té Tipa. SPOL Druoptu která jak jsem psal je lepší (když ji maj zde http://www.tsnova.cz/nahradni-dily-a-prislusenstvi/gramofonove-vlozky-jehly/ za 412,-)


Naposledy upravil CZJKP1 dne ne březen 14 2010, 17:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19535
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 17:28    Předmět: Citovat

Uhádls, Konosuke, - jsou nedostatkové a neexistuje za ně přímá náhrada. Když ji moc chceš, nezbude ti, než akceptovat cenu.
To už CS2x je na tom líp, její systém vlhkostí nedegeneruje a na zem ti, jak psal CZJKP1, nemá co padat.
K jakékoli přenosce by ses ostatně měl chovat jako ke každému citlivému zařízení jemné mechaniky a bude ti věrně sloužit.


Naposledy upravil Hill dne ne březen 14 2010, 17:50, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 17:36    Předmět: Citovat

tak, to bude podobná situace jako dneska nové volně vinuté pásky (š=6.3mm) v metráži (360-540-720m) na cívkách (130-150-180mm)
a jejich cena umocněná nedostupností, viz:
http://www.vintageaudio.cz/prodej/rmgi/pasky/

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 17:48    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
K jakékoli přenosce by ses ostatně měl chovat jako ke každému citlivému zařízení jemné mechaniky a bude ti věrně sloužit.
To je samozřejmé že se ke každé se chováme opatrně, ale myslel jsem když ti vyklouzne raméno z ruky a dostane náraz tak je po ni. jo CS2x (CS29 atd.) znám jsou to ty NDRácké mám na ni pouze jeden gramec, kterej jsem našel u popelnic (NZC 030 - myslím) vložka tam nebyla, a já ji neměl, tak jsem deinstaloval patici na tu CS (tu jsem schoval) a nainstaloval jsem tam na VK4302 - tu jsem měl jednu z ořízlími těma bočnía plasovima ,,západkama - zástrčkama" nebo jak bych to řekl, patici nebylo ani zanutné lepit nebo uchycovat oboustrankou, stačilo ji tam prostě zandat a drží tam sama. No kdybych sehnal CS tak to mám za minutku v původním stavu, přeletuji patici, strčím CS a je to..

JO A JEŠTĚ SE ZEPTÁM ABYCH NEMUSIL DĚLAT NOVÉ VLÁKNO
CS je prý keramická nebo co? Tím by neměla mít tu vadu zvlhnutí. Též se vyráběla keramická i tesla, ostatně vypadala stejně jako VK4302 avšak jmenovala se VB4302, jednu jsem takovou dostal z GrR. Synkopa ve které byla, avšak zajmavé bylo, že nefungovala, když jsem vyndal jehlu tak pod gumovou kostičkou byla kapka vody, tak jak tomu bývá u krystalických když zvlhne. ještě jsem s ní dělal experimenty, že jsem ji zkusil zmerazit, a taky ji nerozehrálo, tak jsem ji otevřel, a byla v ní naková ta voda i v ní. Ta voda mě připadá že bývá i trošku ,,mastná" a dělá to krystal když zvlhne.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19535
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 17:54    Předmět: Citovat

Pánové, jste rychlejší, než jsem čekal, tak to doplnění přesunu sem:

Cena odpovídá příjmům, v době, kdy se objevila tato přenoska jako novinka za Kčs 46,- a chvějka do ní za Kčs 13,-, byla průměrná mzda v republice kolem devatenácti set Kčs měsíčně.
Předevčírem jsem zaslechl, že průměrná mzda v republice přesáhla 25 tisíc Kč. Sice nepotkávám mnoho těch, kdo by brali aspoň tento průměr, častěji polovinu, ale ani tehdy to nebylo o moc jinak.
Čili z výplaty si můžu dnes koupit o pár kousků této přenosky víc, než v době, kdy se na trhu objevila. Takže vlastně ani tak drahá není.
A cívkové pásky? Podle výše příjmů by dnes cívka se 720m pásku měla stát kolem patnácti stovek až dvou tisíc. Nejsou ty pásky nakonec výrazně levnější?


Naposledy upravil Hill dne ne březen 14 2010, 17:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 17:58    Předmět: Citovat

A co odpověd na mojí otázku jak je to s tou Keramikou?
Toto se mě cenově libí, kdyby to bylo v praze, a měl účet na aukru tak to kupuji levou zadní: http://www.aukro.cz/item952345232_gramochassis_hc_07_gramofon_darek_zdarma.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund