Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zredeni obsahu zumpy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 9:17    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Kbelík se savo vodou lije kolega domkář výhradně na cestičku, vyloženou dlaždicemi, kde nic růst nemá..... ....Celé léto si pak užívali a 2x vyčerpávali jímku "až do dna", než se bakterie měly šanci chytnout.

To vubec neni spatny napad!! Na betone ke garazi mi stale ve sparach prorusta trava. BOMBA

_________________
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 9:39    Předmět: Citovat

Musíš to brát tak , že v septiku obsah nikdy nestihne "vyhnít" , protože jedou jen anaerobní procesy - bezkyslíkové . To máš jako vybělit hadru bez chloru - potažmo kyslíku , který při chemických přeměnách vznikne . Takže tam vždy bude přibývat . Tedy při běžných velikostech septiků . Mám zkušenost s čističkou . Museli jsme ji postavit při rekonstrukci . Z počátku jsem byl co měsíc reálně ve sračkách , než jsem správně skloubil kompresor s jiným čerpadlem než původně dodaným , výměnou všeho za poctivě nerezové . Také jsem , blbec , dal na provozní řád a nechal po půl roce čističku vyčerpat . Takže rady k nezaplacení - čističku nečerpat , co nejvíce vzduchovat . Jde do ní odpad z pisoiré s kostičkami a žádný problém . Dnes se do čističky dívám jen aby se neřeklo , stříkám koš a jeto! No a se septikem to bude podobné . Původně byl určen na suché záchody , bez automatky a vodu z koupelny a dřezu . Kámoš nelenoval a voda z pračky mu jede okolo a také se stav značně zlepšil . Můžeš uvažovat i o vzduchování septiku .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 10:49    Předmět: Citovat

já mám striktně oddělenou vodu z dřezu, vany a napojují se až za septikem . Do septiku jde jen hajzlík a po dvaceti letech používání, nepotřebuje vyvézt , je tříkomorový a bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 10:55    Předmět: Citovat

To bu2520 , ale takto můžeš vypouštět bez napadení jen do kanalizace nebo trativodu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 11:11    Předmět: Citovat

septik také nic jiného není, pokud se jedná o jímku, tak ta se prostě vyvážet musí. Pokud nesákne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 11:13    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
já mám striktně oddělenou vodu z dřezu, vany a napojují se až za septikem . Do septiku jde jen hajzlík a po dvaceti letech používání, nepotřebuje vyvézt , je tříkomorový a bez problémů.


U nás taky léta fungoval tříkomorový septik, přepad vyvedený k lesíku do tratiče, vyvážet nepotřeboval, jen u lesa rostla trochu vyšší tráva. Teď už mám kanalizaci...

Se Savem je problém, ale ono se velmi rychle rozloží, takže když se kbelík nechá chvíli ustát, mělo by to být bez problémů. U nás se Savo téměř nepoužívá (nejsme ve špitále), já pořád vytírám podlahu směsí jaru + trochu pěny do koupele a záchod myju tekutou Avou, či jak se to jmenuje. Jakousi supermoderní směs na podlahy jsem milé sebral a vytírám s ní jen ve sklepě, protože smrdí jak nechci říkat co.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 11:17    Předmět: Citovat

Zajímavá otázka se nabízí, co se děje s obsahem několika umrtvených žump, které fekál vysákne a pak vyklopí do čističky (vynechám variantu, že řidič fekálu zaparkuje na nejbližším poli s kukuřicí). Ty čističky přece taky potřebujou hnicí procesy, aby se nečistoty odbouraly, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 11:24    Předmět: Citovat

Však hej , se vzduchem , viz výše . Jen plastové a latexové věci zůstávají .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12337
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 12:00    Předmět: Citovat

Tak prý se oplachy s desinfekcí sbírají separátně do cisterny, pokud jich je dost. Savo - chlornan se rozkládá světlem a teplem, nebo se dá čímsi neutralizovat a je z toho směs neškodných solí, taky to možná zdegeneruje na chlorid při styku se solemi železa, které se do některých procesů používají furt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 13:21    Předmět: Citovat

No, řekl bych, že tuhé produkty zůstanou vždycky tuhé více či méně. Takže chtít rozpustit něco tuhýho na tekutinu je volovina. Dá se to jen naředit, ale hmota tam zůstane vždycky. Mám domovní čističku a jednou ročně z ní musím kal odčerpat, prostě ten se nevypaří a neodteče, protože to by pak nebyla čistička. Tak bych řekl, že to, co se do žumpy, nebo septiku, nebo čističky nakadí, tak tam zůstane a nějaká přeměna na tekutinu nemůže fungovat. Vždycky se hustá část, byť by naředěná na kaši musí odstranit. A pokud čistička funguje dobře, tak ta kaše je překvašená a nesmrdí. Aspoň mě to tak funguje. No a ten hustý kal ode dna vypustím na kompost a jede se další rok dál.
Dobrým zvykem hovnocucařů, kteří jezdí odčerpávat jímky je to, že obsah tozmíchají tak, že trochu natáhnou, pustí zpět a tak to promíchají, že celej obsah pak odsají bez problémů. Takže nějaká pochybná chemie je zbytečná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 14:00    Předmět: Citovat

Největší chyba , vysát celou čističku .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 14:13    Předmět: Citovat

Konečně vlákno, kde jde o h.... seriózne. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 16:13    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Největší chyba , vysát celou čističku .

Nikdy ji nevysaješ celou, to ani nejde, vždycky pár centimetrů u dna zůstane a ten zbytek se postará o pokračování biolog. procesu v čističce na další období.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 18:09    Předmět: Citovat

V návodu k čističce která je vyrobena z nerezu je zakázáno používat chlorové mycí prostředky. Smí se používat jen "ekologické" mycí prostředky (drahé a neučínné). Čistička která je vyrobena z plastu nemá v návodu nic o zákazu používání chlorových čistících prostředků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 7:31    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
No, řekl bych, že tuhé produkty zůstanou vždycky tuhé více či méně. Takže chtít rozpustit něco tuhýho na tekutinu je volovina. Dá se to jen naředit, ale hmota tam zůstane vždycky.... ....zvykem hovnocucařů, kteří jezdí odčerpávat jímky, je to, že obsah rozmíchají tak, že trochu natáhnou, pustí zpět a tak to promíchají, že celej obsah pak odsají bez problémů. Takže nějaká pochybná chemie je zbytečná.

Vyvazi mi to znamej z JZD. Samozrejme ze nekolikrat pousti i to natahnute zpet a tim to rozbije a zredi, ale mozna od doby co mame mycku a s ohledem na predchozi reakce se zacalo dit, ze dole se vytvori cca 20 cm vysoka tvrda smes. Tvrda tak, ze jedine zebrik a vlezt tam. Proto to chci resit nejakym pripravkem. Samozrejme pocitam s vyvazenim, ale drive to bylo tak cca 1x za rok. Ted 2x a vzdy jeste problem

_________________
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund