Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Porucha pračky LG F1056QDP Direct Drive
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petrmu



Založen: Dec 02, 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so březen 06 2010, 18:46    Předmět: Porucha pračky LG F1056QDP Direct Drive Citovat

Porouchala se mi nová pračka LG s pohonem Direct Drive, hlásí chybu LE, v českém uživatelském manuálu je tato chyba popsána jako přetížení elektromotoru, našel jsem si ovšem servisní manuál, kde se píše o poruše hallova senzoru otáčení motoru. Porucha se projevuje tak že se motor sám neroztočí, potřebuje vnější impuls. Pračka je samozřejmě v záruce, ale přesto mně zajímá, setkal se někdo s touto poruchou?Pračku jsem kupoval právě pro moderní systém pohonu, tak mně to trochu zklamalo. Navíc na díly servisí technik čeká už třetí týden, prý bude měnit vinutí motoru s hallovým snímačem a celý čelní panel elektroniky.Pokud by měl někdo zájem, servisní manuál můžu upnout.


DSC04881_10.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC04881_10.jpg
 Velikost:  255.95 kB
 Staženo:  773 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so březen 06 2010, 21:38    Předmět: Citovat

Ahojki - nevim no já osobně bych zůstal asi u klasiky - komutátorový motor,řemen atd... Je to spolehlivá klasika a vychytaná klasika i když bohužel hlučnější. Vždyť pračky s regulací otáček se vyráběli už kolem roku 1990 - mám doma motor z roku 1990 který používám k pohonu sloupové vrtačky. Motory direct - drive nejsou vychytané a stálo by mne dlouhé přemáhání si pračku s tímto pohonem koupit - měl bych strach - motor je dle mne dosti proudově namáhán - pohon na přímo a ne do lehka - klasická koncepce - koukal jsem na tu fotku - což je brutal - poprvý vidím jak je to řešené a koukal se na ty cívky - jak je na nich silný vinutí...
Omlouvám se že nepíšu,co může být za problém - pouze sem napsal svůj názor k tomuto pohonu tak mne prosím neukamenujte Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 6:40    Předmět: Citovat

No určitě upni . Je dobře se podívat alespoň do schema , co nás bude čekat stále častěji .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrmu



Založen: Dec 02, 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 8:07    Předmět: Servisní manuál pro pračky LG s Direct Drive Citovat

Servisní manuál : http://uloz.to/4192411/wd-1-0-9-nd-k-td-k-fd-k-.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 9:48    Předmět: Citovat

Děkuji i za jiné .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nepo



Založen: Dec 17, 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 11:20    Předmět: Citovat

Měl jsem několik kusů téhle potvory a skoro vždy byla hallova sonda polohy v pořádku. Nejčastější závadou na motoru byl prasklý magnet (vlasová trhlina) na rotoru. Motor se třepe jako drahý pes a elektronika hlásí kraviny.A to je konečná za asi 3800. Jinak je pračka konstruována do tropů a proto má veškerou elektroniku utopenou v takovém sulcu co prakticky nejde vypitvat. Taková výměna síťového trafa ve zdroji, co odchází nejvíce, je děs a vypadá to jako bolavá noha. Nejdřív musíš proříznout dno krabičky ve které je modul utopený, odstranit silikonový hnus z obou stran desky a vykostit trafo. Vývody trafa mají jiný modul než zná Evropa. Hnus velebnosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrmu



Založen: Dec 02, 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 11:57    Předmět: Citovat

Podobná zalévací hmota se používá v oblasti řídících modulů u autoelektriky, zvyšuje to jednak odolnost vůči prostředí a také vůči vibracím, je fakt, že se to potom hůře servisuje. Ještě k té poruše-pokud v servisním modu mám navoleno např. otáčení bubnu prací rychlostí , tak po zmáčknutí příslušného tlačítka se motor nerozběhne , je třeba do rotoru lehce strčit rukou, potom už to běží jak má, na displeji to ukazuje 47rpm, přesně jak je popsáno v manuálu.Žádně podivné zvuky a vibrace to nedělá. Zkusím proměřit cívky motoru, ale myslím že tam chyba nebude. Snad ještě že by motor šel jen na dvě vinutí místo třech, čili chyba v přívodu, nebo v koncovém stupni napájení motoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 13:07    Předmět: Citovat

Úvahu máš správnou , nyní aby byla chyba na opravitelném postu ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrmu



Založen: Dec 02, 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 17:43    Předmět: Citovat

Po proměření motoru je chyba tam, kde jsem nečekal, jedna ze tří větví vinutí je přerušená.Na pohled vinutí vypadá neporušené, možná je chyba ve svorkovnici, ale tam se nedostanu tak, abych neporušil záruční podmínky.Na motor dávají dokonce 10 let záruku, jen se divím, že v republice nemají žádný stator náhradní, protože stále čekám, až ten díl dostane servis. Přitom tento typ motoru má určitě několik modelů praček.Celkově musím konstatovat, že kabeláže , mechanické provedení je na vysoké úrovni, snad jsem s tím motorem vyjímka....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 20:09    Předmět: Citovat

prosím tě jak ten motor vypadá s tím rotorem ? ja mel za to že ten motor funguje upně nejak jinak... Takže na fotce máš stator ale rotor je kde ? mohu videt jak to vypadá pls..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33896
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 20:23    Předmět: Citovat

Rotor bude len magnet - ako u malych brushless motorov (napr. PC ventilatory).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 20:32    Předmět: Citovat

aha já měl za to,když jsem to viděl na fotkách že rotor je stator a naopak - njn musím se ještě dlouho učit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petrmu



Založen: Dec 02, 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 6:56    Předmět: Citovat

Je to tak, jak píše kolega nade mnou, motor je prakticky totožný s motory PC ventilátorů. U těch PC ventilátorů je jednotka elektronické komutace integrována přímo v motoru , u této pračky je elektronická komutace na desce čelního panelu.Vinutí statoru je zapojeno do hvězdy jako u klasického střídavého asynchronního motoru, motor je ale napájen na vstupu do elektronické komutace proudem stejnosměrným.Tyto motory se označují jako BLDC (brushless DC) , nebo inverter motor.Podobné motory používají letečtí modeláři a myslím že by se to našlo i ve všech disketových a diskových mechanikách.Všiml jsem si že BLDC motory se používájí i u dražších praček AEG, ale předpokládám že to bude varianta s převodem řemenem.I LG v minulosti dělalo pračky s BLDC motorem a převodem řemenem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9763
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 9:12    Předmět: Citovat

Doopravdy mě to připomíná capstan motor z novějšího videa,principem je podobný spindle motor z CD-ROM. Tyto motory jsou z senzorem polohy - hall sondy. Modeláři a harddisky používají bezsenzorový motory. Tam se poloha rotoru zjišťuje indukcí do nevybuzených cívek. Podle me u těchto motorku je horší režim rozběhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petrmu



Založen: Dec 02, 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 17:58    Předmět: Citovat

Rotor-plechový hrnec s nalepenými magnety


DSC04872_1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC04872_1.jpg
 Velikost:  299.92 kB
 Staženo:  497 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund