Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Gramoradio Tabor II
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st březen 10 2010, 17:44    Předmět: Citovat

A do čeho bys to chtěl konvertovat, když ten Tábor má jen AM?
Já stejně nechápu, proč všichni chtějí mít každé rádio, a to pokud možno co nejvzácnější, na denní poslouchání. To si od toho slibujete, že to bude hrát líp než tranzistorák nebo co? Snad mám rádia, která ze skříně sundám jednou za půl roku, naleju si skleničku vína, připojím anténu a celý večer prolaďuju, a pak mám jedno moderní rádio s výkonným zesilovačem, stereodekodérem a kvalitníma bednama, které poslouchám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: st březen 10 2010, 20:02    Předmět: Citovat

ja podle nalady posloucham pravidelne vsechny radia... od rytmuse po A.-104, a taky zalezi, kde se nachazim... v pokoji mam ctyri radia, v loznici 2 a na chodbe mam celou sbirku...
a tranzistory neposloucham...

_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giftmacher



Založen: Aug 22, 2010
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: ne srpen 22 2010, 8:06    Předmět: Citovat

Existuje nějaká možnost výměny přenosky v tomhle gramorádiu, aby se dala použít pro pravidelné používání, tj. aby co nejméně poškozovala desky?
Taky potřebuju vyměnit vadné objímky žárovek, nevíte kde sehnat nové?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne srpen 22 2010, 21:21    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
A do čeho bys to chtěl konvertovat, když ten Tábor má jen AM?
Já stejně nechápu, proč všichni chtějí mít každé rádio, a to pokud možno co nejvzácnější, na denní poslouchání. To si od toho slibujete, že to bude hrát líp než tranzistorák nebo co? Snad mám rádia, která ze skříně sundám jednou za půl roku, naleju si skleničku vína, připojím anténu a celý večer prolaďuju, a pak mám jedno moderní rádio s výkonným zesilovačem, stereodekodérem a kvalitníma bednama, které poslouchám...



A jak to máme řešit my, co nechlastáme Very Happy, no já pouštím vše tak zběžně aby to zase nechcíplo nebo nechytlo nějákou nemoc jako je svod kondíků atd Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne srpen 22 2010, 21:29    Předmět: Citovat

Giftmacher napsal(a):
Existuje nějaká možnost výměny přenosky v tomhle gramorádiu, aby se dala použít pro pravidelné používání, tj. aby co nejméně poškozovala desky?
Taky potřebuju vyměnit vadné objímky žárovek, nevíte kde sehnat nové?


A. nahradit elektromagnetický systém PS17 za piezoelektrický VK03 jedná se pouze o přenosky (vložky) nikoli celého ramena
B. Nastavit pružinku na minimum (minimální přítlak) a to tak - a. povolení šroubu a pootočení očka tak aby pružinka byla namnutá co nejvíce b. opatrné odehnutí očka na druhé straně.

jen upozornuji, že není vhodné toto gramo na stálé využívání, i tak bude desky ohrávat, ale sníží se to, doporučuji přehrávat však spíše desky 78ot/min než klasické vinyly (33, 45) které jsou ještě náchylnější na větší přítlak a starší přenosku.

Jinak myslím že výměna celého ramene za nějáké z řady Hifi (bohužel i to jsem shledal) není vhodné řešení, protože nová (neorigo) přenoska znehodnotí cennost gramorádia
J
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne srpen 22 2010, 21:39    Předmět: Citovat

Asi bych se poohlédl raději po jiném šasi a připojil ho jako vnější, než něco měnit přímo v tom rádiu. Asi však tam bude dělat potíže korekce charakteristiky přenosky PS17, která vykazovala zjevně poměrně ostrý vrchol v okolí 1kHz.
Korekce je natvrdo zavedená v zesilovači rádia přepnutím na gramo: zdůrazňuje kmitočet 10kHz proti 1kHz o +8,5dB, kmitočet 100Hz zdůrazňuje o 6,5dB. To platí, když je potenciometr hlasitosti vytočený naplno. S ubíráním hlasitosti zdůraznění hloubek roste, až od třetiny dráhy potenciometru dolů se zdůraznění kmitočtu 100Hz proti 1kHz zastaví na +14dB.
Charakteristiky už tu někde v souvislosti s rádiem Tábor 2 jsou uvedené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giftmacher



Založen: Aug 22, 2010
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: po srpen 23 2010, 6:03    Předmět: Citovat

Díky a existuje nějaká dobová náhrada za originální přenosku vk 031, něco, co se dá ještě sehnat? Chvějka byla ohnutá a ani po narovnání to nehraje nejlíp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po srpen 23 2010, 6:42    Předmět: Citovat

Obávám se, že neexistuje. VK031 byla sice lehčí a poddajnější, než PS17, přesto i zabastlení VK311 už byl problém: jakkoli pérkem nadlehčované raménko nezvládá zejména zvlnění desky (velká setrvačnost v klidu a tření v čepech) a chvějka má velký rozkmit ve svislém směru.
Ještě modernější přenosky s tím budou mít ještě víc potíží.
Je to zkrátka z doby, kdy deska nebyla zdaleka tak vzácný artikl. Ohraná deska se vyhodila a koupila se nová, doslova za pár korun.
Asi by stálo za pokus vzít starou PS17, změřit polohu hrotu, odstranit chvějku (byly lepené nebo pájené na kotvu) a Lepoxem přikápnout novou, určenou pro novější přenosky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giftmacher



Založen: Aug 22, 2010
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: po srpen 23 2010, 7:57    Předmět: Citovat

Bohužel teď to bude nutnost, protože po otevření přenosky se vysypal nějaký spálený sajrajt.Takže číhat na aukru, nebo by se tady u někoho našla?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: po srpen 23 2010, 11:14    Předmět: Citovat

jánji mám, ale mam pocit ze nemá jehlu... nebo má ale nedrzí v ramínku. vyresil jsem to tak, že jsem tam vložl cele nove ramínko "hadi hlava" z H21 - kufrikovy gramec. do tohoto ramínka de vložit VK4302, po lehkem zbrouseni tech vroubku na bokach za ktere se vytahovala z originalni prenosky. akorad se musi odsroubovat ten prepinac hrotu, a taky to nebude hrat 78otacek... originalni raminko mam zabalene a polozene vedle gramce a stahovacim paskem k nemu přidělane, pro pozdejsi uvedeni do puvodnuiho stavu. takhle se historicka cena neposkodi, protoze po povoleno dvou sroubu, jedne matky a odpajeni dvou spoju se da vymnenit cele ramínko. bohužel uprava na jine raminko si vynucuje prevrtani otvoru v ovladacim plisku koncoveho vypinani co se nasazuje na tu trubicku co ji prochazi stineny drat a utahuje dvouma sroubkama. převrta se asi o milimetr, nebo se budeme muset obejit bez koncoveho vypinani.
_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giftmacher



Založen: Aug 22, 2010
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: po srpen 23 2010, 12:55    Předmět: Citovat

To by byl problém.Teď sice žádné 78. otáčkové desky nemám, ale plánuju si nějaké pořídit.Cože to máš za přenosku? PS 17? můžeš mrknout v jakém je stavu? Dík Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giftmacher



Založen: Aug 22, 2010
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: čt listopad 18 2010, 11:46    Předmět: Citovat

Podařilo se mi sehnat původní vložku PS-17, ale po instalaci do gramofonu raménko přenosky přejede desku během vteřiny. Dá se tohle někde nastavit? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt listopad 18 2010, 12:16    Předmět: Citovat

Nedá, to je hrot v deli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giftmacher



Založen: Aug 22, 2010
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: čt listopad 18 2010, 12:32    Předmět: Citovat

Nevadí, aspoň mám materiál na laborování s novou jehlou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 10:27    Předmět: Citovat

musíš něco zmerčit na aukru tehá sem zmerčil dva kusy těchto, oba ale mají blbý hrot pro Łp sice to hraje ale taky ryje, já hraju jen 78 a takže je ta jehla k.o mi neva

jehly se opravdu pájely.

j
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund