Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Centrální zamykání Felicie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27 2009, 15:45    Předmět: Citovat

Dobrý den. Včera jsem se teprve dostal k opravě centrálu, byla to pojistka, takže to zase maká jak má. Děkuji za pomoc a přeji dodatečně hezké svátky Very Happy
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: ne leden 03 2010, 10:29    Předmět: Citovat

Kamoš mi doniesol Octaviu combi TDI Advantage(cca r.v2000), že mu dlhšiu dobu nejde centrál a medzi sviatkami mu "nenechavci" otvorili-vypáčili zámok. Teraz nevie ani mechanicky kľúčom zamykať.
Kúpil nejaký alarm(M-A02-RC), aby som mu to tam zamotoval. Čumím do schém octavii, a naviem kde to zapojit, ak vôbec sa to dá. Vonku je "kosa" tak by som to rád preskúmal teoreticky.
Otvoril som ten jeho pôvodný DO ...a kua, chýba mu tam kryštál, alebo kryštálový oscilátor (SMD cca3x7mm). Iba plôšky so stopami cínovania.
a/ Nevie niekto hodnotu toho kryštálu, prípadne aj kde by sa dal pozháňať?
a/ Dá sa dobastliť do octavky iný alarm, ktorý má výstupy(píšu 300mA vývody na Otváranie a Zatváranie)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1837
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: ne leden 03 2010, 13:15    Předmět: Citovat

Hod foto DO, tipujem tam 32,768KHz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: ne leden 03 2010, 18:33    Předmět: Citovat

Je to k tejto jednotke, DO je original, octavia je dovezená z Nemecka.
Na servisnom CD s rokmi 1999 až 2002 som nenašiel zapojenie, ktoré by odpovedalo skutočnosti.
To DO už nemám k dispozícii, možno to čo tam chýbalo (SMD súčiastka cca 3x3x8mm podľa plôšok) je vystupný keramický filter 433-434HMz- .. no neviem. Už to DO nemám v ruke.



CIMG6909_500.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CIMG6909_500.jpg
 Velikost:  99 kB
 Staženo:  121 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 03 2010, 20:46    Předmět: Citovat

Taky si myslím, že to co "tam chybí", bude spíš rezonátor pro pásmo 70cm a ne "hodinkový" X-tal.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
naj



Založen: Jan 17, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út květen 11 2010, 19:23    Předmět: Centrální zamykání Felicie Citovat

Zdravím. Můj problém s origo centrálem bez DO je v opálených kontaktech mikrospínače v ,,motorku'' dveří u řidiče. Vyčistil jsem jej a fachčí,ale jak dlouho? Má označení DM-03,3A,125V AC. Na internetu jsem našel polský výrobek,ale není možné jej objednat-nedostupnost u prodejce. Nevíte někdo jakým typem by šel nahradit? Možnost je výměna motorku za čínu,ale to se mě nechce riskovat /možná zbytečná nedůvěra?/ a celý komplet od Jablotronu za 3000 Kč se mě zdá dost velká investice do 13 let staré feliny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: so květen 15 2010, 18:25    Předmět: Citovat

a prečo ten mikrospinač neobjednaš ???. http://www.ges.cz/dm-03s01p-ges06500363.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Evelina0



Založen: Feb 25, 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 25 2011, 22:06    Předmět: Citovat

Dneska ráno jsem přišla k autu (felicie 1.3Mpi GLXi 1997) a už mě překvapilo, že najednou nefungoval centrál (nemám s dálkovým ovládáním). A nešlo nastartovat. Tak jsem usoudila, že je to baterkou. Manžel říkal, že je hodně stará. Tak jsem koupila na benzince novou a namontovala. Auto normálně startuje. No ale ten centrál dál nefunguje. Manžel se vrátí ze služebky až za 14 dní. Četla jsem příspěvky tady. A nevím, kde je pojistková skřín (nebo jak se tomu říká). Poradí mi někdo prosím? Smile. Že bych aspon zkontrolovala tu pojistku, jestli je to ní. Přestěhovali jsme se a bohužel tu nemám žádného známeho chlapa Smile. Prosím, poradte někdo, jak mám postupovat. Do servisu se mi zatím nechce. A sorry, že se vám tu motám do chlapské diskuze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so únor 26 2011, 0:32    Předmět: Citovat

Klid, to se vstřebá.
Felina má pojistky na desce nad nohama spolujezdce stejně jako Favorit. Je potřeba si kleknout vedle auta na straně spolujezdce, ohnout se a podívat se na spodní stranu palubní desky zhruba do míst, kde má normálně sedící spolujezdec nárty. Je tam plastový knoflík zvíci desetikačky, který je potřeba odšroubovat a tím se uvolní ona deska s relátky a pojistkami. Odklopí se směrem dolů a dopředu, zůstane viset na pantíku. Pojistky jsou ty barevné (červené, modré, hnědé, oranžové ...) plastové špalíčky široké asi půl centimetru a dlouhé cca 2cm s malou oválnou dírkou na horní straně. Jsou zastrčené v jedné řadě vedle sebe, na každé je dvakrát vytištěno bílou nebo stříbrnou barvou číslo, které označuje její hodnotu. Dají se vytáhnout kolmo vzhůru z desky, někdy je potřeba mírně zaviklat. DŮLEŽITÉ JE POJISTKY NEPŘEHÁZET - takže vyndat jen 1, vyzkoušet a zastrčit zpátky - potom teprve vyndavat druhou.
Na zkoušení pojistek je nejlepší měřicí přípravek nebo malý multimetr, ale v nouzi stačí i plochá baterka a malá žárovka, případně tužková baterka a sluchátko ze starého telefonu nebo starší repráček - třeba z nějakého vraku rádia. S pomocí dvou kousků drátu se baterie zařadí do obvodu s žárovkou nebo s reproduktorem/sluchátkem. Žárovka musí svítit, reproduktor nebo sluchátko po spojení cvakne. Pojistka se po vyndání z té desky v autě vloží do některého místa obvodu - pokud je nepoškozená, žárovka se znovu rozsvítí nebo při přerušování obvodu s pojistkou je slyšet cvakání z repráčku. Pokud je pojistka vadná, žárovka nesvítí nebo repráček necvaká. Nahradí se novou, koupenou někde v obchodě s ND k autům, případně u pumpy - bacha, tam mají sady pojistek a ke všemu předražené. Každé auto má mít v povinné výbavě sadu žárovek + pojistek, kde by měla být aspoň jedna od každé hodnoty v autě použité.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: so únor 26 2011, 11:23    Předmět: Citovat

Ekkare, Felicie mela casto central zapojen primo z privodu (velke kabelove oko v pravym rohu pojistkovky) a pojistka je soucasti kabelu k centralu.

Central se u felicii montoval pod kastlik u spolujezdce - je potreba otevrit tu odkladaci skrinku a vybrat z ni plastovy vnitrek - lehce zapacit po obvodu a pak tahem smerem vzhuru. Central je cerna krabicka volne hozena na dratech v prostoru pod kastlikem. Je potreba jit po hrubem cervenem dratu smerem dolu k pojistkovce a hledat cerny kvadrik s pojistkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so únor 26 2011, 13:14    Předmět: Citovat

Pokud byl centrál z linky, měl pojistku na desce - jiná věc asi byla, pokud se dával třeba u prodejce jako "doplňková výbava navrch".
Jinak dík za doplnění.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po únor 28 2011, 11:08    Předmět: Citovat

Chlapi , jestli nám tu evelinu neodfoukl airbag , jestli se chtěla podívat pod "kastlík".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Evelina0



Založen: Feb 25, 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po únor 28 2011, 12:06    Předmět: Citovat

Ani mě nezasáhl proud při zkoušení pojistek v el.obvodu. Mluvila jsem s jedním mechanikem, a říkal, že pojistkou to nebude. Že u těch starších felicii se při výměně baterie odpojil centrál a je potřeba to celý nějak "něco". Takže zítra mám schůzku s autoeletktrikářem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po únor 28 2011, 12:31    Předmět: Citovat

Já si myslím , že kecá , ale to je bez možnosti osobně pomoci jedno . Mám feldu s centrálem bez DO a aku bylo odpojeno mnohokrát , bez výše uvedeného efektu . Jinak ve svém okolí znám jen jednoho Autoelektrikáře , který si poradí s elektronikou a to ne na 100% . Sám jsem tu škatulku hledal dlouho i při vymontované kapličce . A když je airbag , tak u mne je napravo od volantové tyče napláclá na přepážku . A u pojistek nestačí kontrola na zkrat , ale je nutné kouknout , jestli na tu pojistku i něco jde .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Evelina0



Založen: Feb 25, 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 14:34    Předmět: Citovat

Zdravím. Centrál už je opravený. Prý byl zaseknutý motorek ve dveřích u spolujezdce. Možná bude potřeba, až se to sekne znovu, koupit nový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund