Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Školství (hlavně to technické)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 10:17    Předmět: Citovat

Ond3x - jo chlapče, tak to buď rád za to kde seš (a děkuj svým rodičům, že tě tam pěněžně drží)...fakt ti to závidím Wink
To já jsem za ty tři roky zjistil, že se mi zvětšily kruhy pod očima a minulej týden mi začali vypadávat vlasy Sad
Z
Na jinou školu už asi nepřestoupím a doufám, že jak si výškou prodloužím dětsví, tak se důležité věci doučím. Zatím se můžu zaměstanat ledatak v PC servisu (což jsem byl snad třikrát a přestává mě IT bavit Rolling Eyes )


Yarda - dříve bylo donucovacích prostředků víc. Dneska nemá sebeneuvědomělá mládež žádnej takovýto prostředek. Všichni žijou ve sladké vizi, jak tu už popsal kevin mitnick.

Mimochodem pro zájemce Nobilisových skript můžu upnout zbytek (hlavně první díl, 9, 10 + přílohy jako pro počítání tranzistorových stupňů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 11:06    Předmět: Citovat

nějak jsem tu nezaznamenal to podstatné, že dobrý učitel musí umět především zaujmout žáky, srozumitelnou a poutavou formou vyložit látku . A být morální autoritou. Když tohle není , tak může být sebevětší odborník , ale žáci od něj lezou jako v lepším případě nabiflovaní papoušci, nebo v horším ignoranti kterým je všechno jedno. A vo tom to je, umět učit je dar a ne každý ho má a bohužel spousta pedagogů tuhle vlastnost nemá . A stačí když se dítě dostne na prvím druhém stupni na několik let do rukou učitele který to neumí tak ho často pokazí na celý život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 11:09    Předmět: Citovat

naprostý souhlas
zkrátka ve škole může učit prakticky každej Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 12:33    Předmět: Citovat

kvůli zájmu jsem provedl upload skript

http://adolfik.ic.cz/Nobilis.rar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19561
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 12:34    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
nějak jsem tu nezaznamenal to podstatné, že dobrý učitel musí umět především zaujmout žáky, srozumitelnou a poutavou formou vyložit látku . A být morální autoritou......
Ano, máš pravdu, takhle to tu ještě nikdo nenapsal. Ale dá se to vyčíst z nejméně třetiny příspěvků.
Také jsem byl v životě pár let školníkem na ZŠce a viděl jsem to zblízka (jestli bych měl být v příštím životě něčím jiným, tak jen ne učitelkou národní školy ani učitelem "měšťanky", i když racionálně to nevysvětlím, v té škole je už jiná, tak těžko srovnávat, jak moc mládež zvlčila za posledních 20 let). Jenže to bylo v malém okresním městečku, kde si rodiče po vesnicku uměli srovnat děti do latě, a taky se tam sešla dobrá parta kantorek a několika málo kantorů, z nichž bych těžko někoho zařadil jen na či dokonce pod průměr (snad jen tehdejší ředitelku, ta musela na povinný respekt upozorňovat, všichni ostatní ho prostě měli). A naproti přes ulici byl klub techniky, kam chodili ti, kdo opravdu měli zájem. Promiňte mi to označení: to byl materiál, se kterým se dalo něco dělat a také se dělalo.
Být dobrým a respektovaným pedagogem, který zaujme, dá dobrý příklad a naučí, to je dar, který dnes nikdo nezaplatí. Ještě, že zbylo těch pár nadšenců, co si na plat zanadávají (třeba i hromadně před Strakovkou nebo na Václaváku), ale stejně zůstanou a s větší či menší dávkou optimismu jdou válčit s ignoranty na všech stranách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 13:26    Předmět: Citovat

když nevím proč, ale alespoň co znám z vlastní zkušenosti nejvíc si na malé platy a neúctu žáků stěžují právě ti kteří mi přijdou spíš jako pedagogové na baterky , naopak ti co jsou učitelé jaké bychom chtěli všichni mít, tak si tak úpěnlivě nestěžují a mnohem víc je trápí nedostatek kvalitních pomůcek, než platy. Ještě dnes se vytočím když si vzpomenu, na t o jak na základní škole učili synátory fyziku jen se zapojeníma namalovanýma na tabuli. A já jim doma musel ukazovat jak reaguje ampérmetr na změnu proudu a jak se z merkuru udělá ss motor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2581

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 13:53    Předmět: Citovat

Moji potomci na gymplu se ptali fyzikářky, jak to, když různé hudební nástroje zahrají stejný tón, tak to zní různě a také jim neuměla odpovědět. Tak jsem doma vzal samohrajku co ji mám od Vietnamců, do PC jsem nahrál program "Osciloskop ze zvukovky" a ukázal jsem jim to.
Vzpomínám si, že na jedné třídní schůzce se rokovalo, jestli by měli mít předmět "Informatika" i v dalším ročníku kdy už být neměl. Já jsem byl proti a zdůvodnil jsem to tak, že informatiky už bylo dosti a počítače by měli začít používat v jiných předmětech. Bylo mi řečeno že to nejde protože ne všichni vyučující by to zvládli.

BTW: Nebylo by možné toto zajímavé téma přesunout na hlavní stránku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 14:04    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
BTW: Nebylo by možné toto zajímavé téma přesunout na hlavní stránku?

Ne prosím vás ne. Kdyby si někdo dal dvě a dvě dohromady ohledně SPŠE Pardubice, tak já se zlou bych se potázal Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19561
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 14:46    Předmět: Citovat

Adolfik napsal(a):
....Kdyby si někdo dal dvě a dvě dohromady ohledně SPŠE Pardubice, tak já se zlou bych se potázal Shocked
A myslíš, že tady se to utají?
Zatím to teda začíná až 69. odkazem v gůglu, ale to pořadí není konečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
buger



Založen: Apr 12, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 14:54    Předmět: Citovat

Zdravim,

plne souhlasim s citovanym prispevkem (s celym, citaci sem zkratil at to tu neprudi). Navic kdyz to vezmu z pozice cloveka hledajiciho praci, tak existuji hlavne tyhle 3 druhy nabidek:

- "lepic chladicu u pasu" - obvykle pro velkou firmu osazujici nebo jinak kompletujici hw pro jinou, zpravidla jeste vetsi, pracovni doba nejcasteji 12h, pracovni napln velmi nezazivna, potrebne IQ minimalni stejne jako plat ktery lehce vylepsuji zakonem stanovene priplatky za nocni a weekendy - nejcasteji existujici jen a pouze proto, ze platit cvicenou opici je levnejsi nez koupit automat na lepeni chladicu, pro bastlire silne nezajimave, flustrujici, moznost dostat se a udrzet se zavisi jen a pouze na tom, jak moc si zamestnanec necha srat na hlavu

- "PCB / necojineho masta" - navrh DPS slozitosti PC motherboardu a horsich, high-frequency buses, spousta vrstev, temer zasadne spojeno s pozadavkem na nekolik let praxe v oboru coz bastlir nevlastni (na skole / doma je rad kdyz zvladne bezny 2vrstvy spoj fotocestou), financni ohodnoceni casto velmi zajimave ale moznost dostat se (a udrzet se) na takovou pozici prakticky nulova

- "jakobytechnik ale veskutecnosti podomni obchodnik" - technicky pojmenovana pozice, nicmene v naplni prace je pak uplne neco jineho - napr hledat a levne skupovat pozemky pro solarni elektrarny

Me treba elektro bavi a to velice, nez sem nastoupil do soucasneho zamestnani (oblast PC SW, nic jinaho sem nesehnal viz dale) venoval sem se mu temer kazdy den, hlavne NF a x51 ukontrolerum, casto samozrejme opravy vseho co donesli znami (udel kazdeho bastlire), pak sem hledal praci jakozto absolvent vyssi odborne skoly el. a zjistil sem, ze pokud nechci byt lepicem chladicu ci podomnim obchodnikem, mam smulu :-/, jina nabidky nejsou - nasel sem 1, kde si me pozvali na pohovor, koukli se na to co sem delal, nerekli ani dobre ani spatne, vrazili mi do ruky pdf k nejakymu x51 mcu s USB ktery se chystali pouzit v novym projektu a naznacili cosi "az to budes umet programovat, dej vedet"....

V oblasti PC je situace podobna, hleda se bud vyvojar znajici snad vse co existuje (asp, php, spl, .net, c#, sap, ad) nebo holka pro vsechno za minimum, nebo manager ktery bude mit na starosti reporty a podobne radosti a bude riti nejaky team (zde se opet chce x let praxe). Nabidky stredni obtiznosti, zajimavosti a dostupnisti opet chybi. Navic pri pohovorech se vic hraje na to "jak je clovek velky teamovy hrac", stoupa se na cedulky s hesly jako "kvalita prace", "zisk firmy" a vysvetluje se proc si clovek stoupl prave na tu onu cedulku a ne na jinou, nez na to co zna... Kdyz pak clovek nastoupi, zjisti, ze stejne 75% casu dela administrativu, vyplnuje xlsa, chodi na brainstormingy a podobne radosti :-/ .... a na elektro ma cim dal min casu, prace ho s prominutim sere a prejit neni kam. Ve firme kolem sebe vidi par schopnych a spousty "bc podrzklicku", kteri jen preposilaji maily z jednoho cloveka na druheho a nejsou ani chopni vyresit zareportovany problem.

Jsem tedy velmi rad, ze tu zaznelo ze jeste existuje nejaka firma, ktera hleda opravdu lidi kteri dokazi neco vytvorit a pote dokaze nalezite tuto cinnost ohodnotit, funguje (aspon z popisu ta tak vyznelo) ne podle uzasneho modelu americkeho businessu, ale podle takrikajic "zdraveho rozumu". Je to k videni uz hodne malo a osobne bych rad pro takovou spolecnost delal

kevin_mitnick napsal(a):
Prispeju k teto teme z pohledu cloveka, ktery je podnikatelem a zamestnavatelem. V prvni rade naprosto nechapu tu dnesni inflaci VS vzdelani, kde se pozaduje Bc. pomalu i po hajzlbabe. Docela nechapu, kdyz nekde ctu inzeraty s nabidkou prace a nadejny zamestnavatel chce, aby prodavacka nekde v ochodnim centru mela minimalne Bc., umela alespon dva jazyky a praci s PC...
...
...

_________________
### One love - Jah - Rastafari ###
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 15:05    Předmět: Citovat

Hill - už lituju, že jsem tenhle thread založil

buger - z tvého postu se mi náležitě udělalo blbě, ale pravda to je, já jsem ji viděl už před dvěma roky, když jsem hledal brigádu/praxi, ale namlouval jsem si, že to tak nemůže být.


dovolím ci citovat post na stejné téma od člověka nickem Lukfi
citace:
No jenže to je právě ono. I když budeš třeba výborně ovládat dva programovací jazyky, stejně lepší poměr cena/výkon nabídne nějaký Číňan nebo Ind. Evropan se může jakž takž uživit jedině jako nějaký projektový manažer, kde využije ten široký rozhled, co mu dalo nabobtnalé školství, a které vyžaduje řešení analytických problémů, rozhodování... na což ti Indové zase tolik nejsou.



EDIT: no takže to tak vypadá, že dodělám školu, vejšku a hurá jít učit teenagery. Snad budu mít dar na respekt a předávání vědomostí z otce na syna Vozeďbouch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 15:23    Předmět: Citovat

asi to bude podle lokality - já jsem problém se sháněním práce po škole neměl - nabídek byla spousta a to jsem vynechával velké firmy, které měli v reklamě, že dělají týmbildink
nakonec to skončilo tak, že jsem se rozhodoval já kterou nabídku přijmu (super práce a horší plat/super plat a horší práce)
vzal jsem tu první variantu Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
buger



Založen: Apr 12, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 16:29    Předmět: Citovat

no ja sem taky tu praci hledal pred ~2 roky a hledam stale, ale rozumnych nabidek je jako safranu, a to sem si taky rikal ze v Brne to az takova traga byt nemuze :-/ Kde zijes ty ze je tam takova nabidka?

Cust napsal(a):
asi to bude podle lokality - já jsem problém se sháněním práce po škole neměl - nabídek byla spousta a to jsem vynechával velké firmy, které měli v reklamě, že dělají týmbildink....

_________________
### One love - Jah - Rastafari ###
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1570
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 17:02    Předmět: Citovat

buger napsal(a):
no ja sem taky tu praci hledal pred ~2 roky a hledam stale, ale rozumnych nabidek je jako safranu, a to sem si taky rikal ze v Brne to az takova traga byt nemuze

Jen jestli nejsi příliš vybíravej, padinu s usb bys snad s VOŠ zvládnout mohl a VF DPS po pár měsících tréninku na lehčích věcech s dobrým SW vybavením také. Krom toho nemusíš čekat až ti ideální práce spadne do klína a můžeš na trhu najít prázdné místečko a založit vlastní firmu, dnes velké firmy tu taky nebyly od stvoření světa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 17:12    Předmět: Citovat

buger: 6 let zpět, Praha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund