Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Školství (hlavně to technické)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
IO



Založen: Jan 29, 2009
Příspěvky: 60
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 16:33    Předmět: Citovat

To chce klid. Příprava studentů je adekvátní jejich budoucí uplatnění. Za pár desetiletí tu v Evropě budeme fungovat jako výrobna nepříliš kvalitních, ale zato levných výrobků pro vyspělý Čínský trh. Příliš vysoká kvalifikace by zbytečně zvyšovala náklady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19568
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 17:29    Předmět: Citovat

Příspěvek skutečně nabitý optimismem...
Ale vrátím se k předcházejícím: samozřejmě jsem to chtěl naznačit těmi středoškoláky, co navštěvují školu jen ve středu.
A uvedu příklad: profesor Janeba (technické kreslení) postavy už na první pohled budící respekt se při prvním příchodu do třídy uvedl slovy:
"myslete na to, že vás sem nikdo nezval. Na každou židli, kterou máte pod zadnicí, jste byli nejméně čtyři, tak se na ní koukejte udržet ty čtyři roky. Já vás na nich držet nebudu, ale taky vám je nebudu hlídat. Je mi jedno, kolik vás tu nakonec zbude a kolik z vás odmaturuje."
Možná jsem ještě na něco zapomněl, ale myslím, že řekl všechno.
Jak dalece si dnes může pedagog dovolit toto říci, aniž by se nenašel nějaký boreček, co si půjde stěžovat, že mu hned na začátku učitel vyhrožuje vyhazovem?
My jsme se učitelů ještě báli - a měli je rádi a vážili si jich, nebo aspoň těch, kdo si to zasloužili. Sice sem tam nějakou drobnou lumpárnu jsme jim vyvedli, ale spíše přátelskou, než ze zlomyslnosti. A na obou stranách se hrálo fér. A to bych přál i dnešnímu školství, jestli ještě není moc pozdě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavko3



Založen: Aug 31, 2007
Příspěvky: 91
Bydliště: Čáslavsko

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 17:58    Předmět: Citovat

2Hill-Absolvoval jsem stejnou školu, asi o pár let dřív. Domnívám se, že zrada bude zřejmě v chování rodičů. Kdybych si doma stěžoval na cokoliv ze školy, se zlou bych se potázal. Dneska v takovém případě běží jeden, či oba rodiče v lepším případě do školy "si to vyřídit", v horším je z toho stížnost na vyšší místa.
Je pravda, že nás naučili ve škole logicky myslet (internet neexistoval).Stejně dobrá průmka byla v Panské v Praze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 18:04    Předmět: Citovat

to pavko3: Oni to mají rodiče těžký. Na ulici bude tvoje děcko drzý, ty mu dáš lepáka a policajt když tě uvidí, tak ti za to dá pokutu. Stejně tak jako doma...dáš mu ránu, že je drzej, zavolá na linku bezpečí a máš doma hned sociálku.

To samý ve škole. Učitel pohodář, ti hajzlíkové ho úmyslně vytočí a natočí si to na mobil. Učitel dostane padáka. Tak kde to jsme? Takhle nastavený systém je jednoznačně proti jakékoliv výchově a přibrždění dětí. A oni toho umí perfektně zneužívat.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 18:51    Předmět: Citovat

Kadžo, EKKAR, stepa - souhlas, prakticky jste vynesli zbytek, co jsem měl na začátku threadu na srdci Cry

Hill- tak tyhle manuální práce mi chybí a docela zavidím kámošovi z Litomyšle, který vystudoal SOŠT. Nedělá mu problém sednout k jakékoliv dílenské práci. Zato já umím tak maximálně opracovávat plast a kov. V prváku na praxích sme se měli aspoň vyzkoušet výrobu plastoplechových krabiček pro výrobky, ale nedošlo k tomu. Takže až bude komise u maturity kroutit hlavou, tak se jim schválně o tom zmíním Twisted Evil (no je to "ubohé", ale mě je to už stejně jedno)

K tomu učitelé versus rodiče atd.

Na naší škole (a na Dobrušce co jsem slyšel to samé), když se někdo postěžuje na učitele anglličtiny (či někoho na předmět, kterých má škola dost), tak do týdne naběhne do třídy ředitel a rozdá dotazníky. Během týdne je záhadně nepřitomen daný učitel a žáci vyplnují dotazníky na dané téma: "Jsou na vás učitelé sprostí atd...". A po týdnu se žáci dozví, že v tom týdnu byl učitel nepřitomný schválně.
Zato když si někdo stěžuje například na učitele odborných předmětů, tak si neškrtne, i kdyby byl důvod sebepravdivější a oddůvodnitější.
Nevím jak si Hille pamatuješ na ing. Nobilise (já jsem ho na nic neměl a hrozně mě to mrzí), ale z vyprávění nebo když ho vidím jít po chodbě, tak vzhlížím k němu jako k bohovi Laughing (no ono to má za důvod ty jeho skripta, které si občas pročítám).
No k němu. Ten jedinej si může na naší škole dovolit křičet sprostě. Co jsem slyšel, tak naposledy dal takovou ránu knihou o hlavu studenta, že se roztrhla vejpůl. Může si dovolit nechat 3/4 třídy propadnout (má systém, že kdo má horší než 4, tak automaticky propadá dokud si známku neopraví) apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavko3



Založen: Aug 31, 2007
Příspěvky: 91
Bydliště: Čáslavsko

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 19:47    Předmět: Citovat

2Stepa- Svým příspěvkem jsem se chtěl zastat kantorů. Ono když vidíš nezájem a suverenitu namachrovaných "studentů" a nemáš prakticky možnost situaci napravit,tak tě určitě přestane bavit "házet perly...".
Své syny jsem naštěstí uvedl do života v minulém století (všichni jsou technici),kdy se sice nesměly "svěřené osoby týrat", ale na nějakou facku se nekoukalo. Ke dnešní situaci snad jedině tolik,že máme zákony podle toho, jaké jsme si zvolili zákonodárce.Ze zákonů se pak odvozují různé vyhlášky, směrnice, příkazy......atd.


Naposledy upravil pavko3 dne st únor 24 2010, 9:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6354
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 20:25    Předmět: Citovat

Hmmm, stížnost na zákony?

Zkuste se zamyslet sami nad sebou a nad výchovou svých dětí. Vždyť je to smutné - žádná morálka, jen egoismus, sobectví. Je mi těch studentů na středních líto. Ne k vůli učitelům, ale kvůli jejich rodičům/výchově...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19568
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 20:35    Předmět: Citovat

Nobilise jsme měli na laborky a vycházeli s ním dobře, uměl být ironický, mohl si to dovolit, ale neřekl bych, že by byl tvrdý. Ale s námi to měl jednodušší - šli jsme na školu proto, že nás elektronika bavila (z 31, kolik nás ve třídě bylo, snad jen dva šli na školu proto, že je výběrová a těžko se na ni dostává: však u zkoušek nás bylo kolem 540, u maturit snad ani ne 120).
A Nobilis, hádám, dodnes dokáže ocenit, jestli někdo prokáže skutečný zájem a samostatnost - takovým i půl stupně při známkování slevil s tím, že on sám také vždycky nemá dobrý den. A ovšem, my jsme se chovali, řekněme, adekvátně tehdejším zvyklostem ve vztahu kantor - žák.
A teď koukám na seznam kantorů a jsou tam hned tři spolužáci ze třídy, z toho dokonce jeden zástupce ředitele. Asi se toho tehdy na nás podepsalo víc.
Jinak na Nobilise vzpomíná rád i kamarád Břeťa, s nímž v práci sdílím kancldílnu (dělá u nás HW a správce sítí a je hóodně dobrej). Ten tam maturoval 14 let po mně. A minulý týden nás slyšel vedoucí jednoho z našich provozů Standa a přiznal se, že tam také maturoval, jen ještě o něco později.
A mohl bych pokračovat, ale snad to jako ukázka stačí: v době, která jinak samostatnosti a vyčuhování z davu příliš nepřála, se v Pardubicích samostatnost pěstovala, alespoň v odborných a praktických předmětech. Doufám, že i dnes tu školu opouští značné procento použitelných... asi jo, když vidím, kdo tam taky přednáší elektroniku od základů a kdo vede praxi. Rozhodně to škole přeju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4058
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 21:14    Předmět: Citovat

Nechte toho, jde z toho na mě deprese Twisted Evil
U nás na škole (gympl) je vetšina lidí jaksi ráda, že tam je, a snaží se tam udržet. Ke kantorům se chováme slušně, i když někteří jsou opravdu velcí volové... o to víc si ceníme těch dobrých. Ale taky je tu pár takových boreczků, kteří si můžou všechno dovolit. Spolužák dělá (?) laborku z fyziky, protokol do písmene opíše od někoho jiného i s chybou - ampérmetrem na rozsahu 0,3 A naměří 252 A. Budiž, fyzika ho nebaví a tak na to sere, je na humanitně zaměřeném gymplu, ale když mu to kantor dá napsat znova, jde si stěžovat na vedení. Proč ne, tatínek má velkou firmu.
Jinak ale musím říct, že kdo je na učňáku nebo na průmyslovce, tak se o svůj obor většinou aspoň trochu zajímá... snad ještě není všem dnům konec.
Na základce to ale bylo horší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 21:23    Předmět: Citovat

IO napsal(a):
To chce klid. Příprava studentů je adekvátní jejich budoucí uplatnění. Za pár desetiletí tu v Evropě budeme fungovat jako výrobna nepříliš kvalitních, ale zato levných výrobků pro vyspělý Čínský trh. Příliš vysoká kvalifikace by zbytečně zvyšovala náklady.

Možná bych to na desítky let ani nepočítal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 21:24    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
Nechte toho, jde z toho na mě deprese

Co je lepší? podívat se pravdě do očí jako chlap nebo zalézt pod polštářek a plakat do růžovýho kapesníčku? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 21:29    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
Pistolová páječka patří do minulého století, ale ne na dílenské pájení to samé kalafuna ta patří na smyčec, nebo na prase.

Vím že z kalafuny tu někteří mají kopřivku a jiní se vyžívají v pájení v rastru 0,625mm, ale na dílenské pájení se i v tomhle století nestydím použít pistolku a když si dám trochu pozor (nebo používám patice) tak i CMOS. Zapínat mikropájku na opravy kvůli pěti spojům z toho dva do pájecích ok 1,5mm2 je trochu neobratné. Rolling Eyes

Ale ve vztahu k hlavnímu smyslu vlákna mi to přjde už jako hodně fajnová nuance.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 21:46    Předmět: Citovat

Lukas-Peca - na gympláky co jdou na tech. vejšku má docela ostrý názor náš učitel praxí...samozřejmě existují světlé vyjímky Twisted Evil . Například ti co se o to zajímali a zajímají anebo ti co přestoupili radši na střední Laughing

Crifodo - existuje ještě třetí a čtvrtá možnost Razz
Ta čtvrtá spočívá v tom, že se zblázníš. Poté tě zavřou do cvokárny, kde tě budou krmit setřičky a každé ráno přebalovat. Čistý oblečení, čistý záchody...co si víc člověk může přát? Twisted Evil

Hill - máš SZ Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34015
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 21:53    Předmět: Citovat

Radsej zapnem jeden vypinac a idem si namocit spongiu (kym sa vratim, tak na displeji uz je ta spravna teplota) ako by som vytahoval tu pistolovu spajkovacku. Tu pouzivam len na specialne ucely.

K veci: mnohi rodicia zjavne maju problem s vychovavanim deti.

Ja som prave z tych, co isli z gymnazia na technicku VS. Ale problem v tom ziadny nebol, na gymnaziu som na humanitne predmety kaslal (z dejepisu 3) a kedze sa dali vyberat posilnene predmety, tak som vybral matematiku+fyziku+programovanie. Ono to vlastne dost pomohlo - ked som isiel na VS, uz som vedel napriklad derivovat a integrovat.


Naposledy upravil rnbw dne út únor 23 2010, 21:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 21:57    Předmět: Citovat

Adolfik: tak 4. možnost je (zatím) jen dozvuk ekonomicky blahobytné společnosti, která má na blázince se sestřičkama a čistým prádlem, žrádlem a podobné rozmazlování. Zjisti si, jak se vedlo (vede) cvokům v sociálně drsnějších společenstvích a rychle znormálníš Very Happy

námitky, že za rozvrat školství a zprimitivnění výuky můžou rodiče, podle mě míří docela k podstatě věci. I když příčiny budou ještě nějaké další.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund