Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ulet jmenem O2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 22:33    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
dobrovolně se upsat následníkovi SPT Telecom a pak mu věnovat svůj čas a energii v reklamačních voláních... to je dobrý masochismus.
Neučili nás, jak trh všechno zařídí a že špatné poskytovatele a služeb trh sám vytlačí? Nějak v tý době, kdy si lidi dobrovolně měnili fabriky=zaměstnanost za výlet do Vídně spojený s nákupem mikrovlnky.


No jo, kdyz on ten internet je i potreba a kdyz neni jine volby (resp. jina volba je nejspis jeste horsi)....fakt by meli mit v logu tu dvojku jako horni index a ne dolni.... a pro jistotu jeste diagonalu pres 0 aby nedoslo snad k zamene
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanizek



Založen: Apr 01, 2009
Příspěvky: 364
Bydliště: Uganda

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 23:32    Předmět: Citovat

Já mám od nich internet už asi šest let a jsem celkem spokojený.

8Mbit internet má sice většinou kolem 5Mbit, ale to se dá překousnout. Komunikaci se zákazníkem nemohu posoudit, jelikož jsem nikdy neměl žádný problém (za celou tu dobu internet nefungoval asi 2x, po pár hodinách už bylo vše v pořádku). Počítač je zároveň i moje televize, takže surfovaní na netu a současné sledování TV u mně nehrozí.

_________________
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 23:48    Předmět: Citovat

Ha, zrovna minulej tejden jsem byl v celkem zajímavý situaci. Dělám ISP technika v jedný firmě a volala paní že jí to poslední tejden nějak nejede. Takže jsem tam jel a po chvilce zkoušení jsem dospěl k závěru že to tam někdo zarušil, takže 2,4GHz frekvence je nepoužitelná. Paní jsem to vysvětlil a řekl jí že bude potřeba přejít na 5GHz, ale že si bude muset zaplatit nový zařízení na příjem. Panička na mě začala prskat a frflat proč to má platit když za to nemůže a podobný kecy. Potom se tam přisral její chytrej synáček a začal jí říkat ať si nechá udělat net od O2, že to je rychlejší, bez omezení a instalace zadarmo. Samozřejmě že paní žádná sosařka nebyla, ale to je jedno. Když jí to ten kluk říkal tak jsem se v duchu smál a říkal si že asi zapláče pokud přejde k O2. Nedávno jsem zas byl na jedný vesnici v penzionu kde maj net od O2 a já sem tam dával na každej pokoj WiFi a tahaný to bylo po el. rozvodech. Mno co mě bylo platný že jsem z jedný strany baráku na druhou protlačil 10Mb\s, když konektivita byla úžasných 1Mb\s s pingem skoro všude kolem 100ms a výpadkama Rolling Eyes Ale třeba u maminy v práci těch 8Mb\s naměřim, ale to je přímo v centru města a bylo by blbý kdyby jim to nechodilo ani tam. Ale ten upload je stejnak strašnej . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 23:52    Předmět: Citovat

ten upload je tragickej...ono i tech proklamovanych 512kbit/s je hruza...navic kdyz je clovek zmlsanej z netboxu, kde si nekoupis maximalni, ale minimalni rychlost.... v noci nebyl problem jit na 40mbit i vic a to jsem mel 16/10 mbit linku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st únor 17 2010, 19:03    Předmět: Citovat

PixelOrgy napsal(a):
RadekB napsal(a):
Jo a pokud se nepletu, tak O2internet ADSL je jen za 500Kc ne ? Aspon tak je to v reklame.

No mozna v reklame.... 8Mbit ADSL je za 750 s DPH

EDIT: ted koukam maji v ceniku 600.- .. no jeste to k tomu...ja mel nabidku za 750 :-/


To RadekB - teď právě jsem domluvil s "Kyslíkama" - mám od loňského března ten jejich akční tarif "O2 DUO" (tj. NET 8Mb + 300 min. na volání - za těch 500,-Kč/měs.), který mně právě končí. Smlouva-akce byla ale jen na 12 měsíců. Od března bych (podle pův. smlouvy) měl platit plnou taxu 898,-Kč/měs. - a to nevím, jestli by se to ještě nezvedalo o 1% (to zvýšené DPH: z 19 na 20% Cry ).

Do konce února "běží" akce na pouze O2 INTERNET, za těch 600,-Kč, jak píše PixelOrgy.
Já jsem "ukecal" pokračování toho O2 DUO za konečných 620,-Kč/měs. (už s novým DPH). Ale o tomhle jsem věděl už od kolegy - ten to takhle prováděl už po vánocích.
Bydlím tak 200 - 300m od digit. ústředny a taky jsem se nedostal přes 4Mb (často to neměřím), ale jinak vcelku spokojenost. Do loňského února jsme jeli skupinově na baráku (bylo nás 9) WIFI - sice jen za 300,-Kč/měs., ale jen NET a bylo to podstatně pomalejší - proto jsem se těm "Kyslíkům" ještě na rok upsal Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so únor 20 2010, 21:20    Předmět: Citovat

Hmm... u mně byl minulý týden jejich dealer nabízel úžasný 8 Mbit ADSL + k volání volných 300 minut na pevné "JEN" za 720,-. Když jsem se ho ptal, na kolik měsíců bych se musel upsat a jak dlouho ta cena bude platit, tak prý by to šlo bez závazku a cena stálá.

Kolit těch tarifů a cen vlastně mají?

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2010, 0:15    Předmět: Citovat

Známý mi potvrdil, že oněch proklamovaných "osum mega" se týká těch účestníků, kteří nemají spoj z ústředny delší jak asi 1200m - a to ještě jako nejvyšší dosažitelné maximum, které je díky agregaci samozřejmě daleko nižší... Spousta poskytovatelů nabízí poměr Download/Upload daleko výhodnější než "nula na druhou", najdou se i tací, u kterých lze dostat připojení s D/U 1:1 s běžně dosahovanou rychlostí v řádu megabitů za sekundu - a ne nějakého šneka s Upem 128 -512k - a TO CELÉ JEŠTĚ VÝHODNĚJI, než od "bublinek...! Proč se k nim tolik lidí vlastně váže...?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2010, 9:34    Předmět: Citovat

N my prave preto ze v porovnani s jedinou firmou ktora v nasom meste poskytuje internetove sluzby je "nula na druhu" na tom najlepsie co sa tyka ceny a rychlosti...tych 512kilo mi nevadi a dame za to o cca 4 stovky menej (firma co prevadzkuje kablovku a net chce za 8/4 Mbit 999/mesiac...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2010, 15:12    Předmět: Citovat

Spousta lidí nemá jinou možnost než ADSL, protože další místní poskytovatelé jsou ještě horší. Tedy pokud vůbec jsou.

Taky mám ADSL, už jsem to tady někde psal, ale vybral jsem si alternativního operátora, ikdyž jede stejně na technologii O2. Rychlost uploadu je tragedie, ale co se týká spolehlivosti připojení, nemohu říct ani ň. Za 5 let, co ho mám, byl výpadek snad jen 2x. Co by za to dali ti, co jsou u nás připojení k internetu přes místního poskytovatele, a věčně nadávají, že jim to nejede, zákaznická podpora k ničemu ....

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: po únor 21 2011, 23:47    Předmět: Citovat

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Tak Volný taky končí s poskytováním ADSL a přebírá ho O2. Takže mě O2 stejně doběhlo!!! A to jsem je tolikrát vypoklonkoval...

Je v tomto státě ještě vůbec nějaký jiný operátor s ADSL než O2, co přiděluje pevnou IP?

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund