Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ulet jmenem O2
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 20:11    Předmět: Ulet jmenem O2 Citovat

Zdravim. Dostal jsem chut podelit s vama se svou nedavno nabytou zkusenosti. Jednoho krasneho dne doslo k tomu, ze jsme menili podnajem. Duvodu bylo vic a nejsou predmetem tohoto sdeleni. Stehovali jsme se do celkem peknyho prostredi obce Mokra-Horakov kousek od brna. Jedna z prvnich veci, ktery jsem zacal resit bylo internetove pripojeni. Zjistil jsem, ze existuje jeden poskytovatel ze slapanic, avsak behem "googlovani" jsem o nem zjistil nepekne veci (nereagujici tech podpora, vypadky apod.). Protoze jina moznost nebyla (neni), rozhodl jsem se obratit na spolecnost Telefonica O2. Po asi pul hodinove debate s prodavacem jsem dospel (resp. mel jsem dospet) k zaveru, ze neni lepsiho pripojeni, a ze zrovna ja mam stesti, ze adresa kterou jsem mu uvedl je v blizkosti ustredny a tudiz bych nemel mit problem s rychlosti ani odezvou (jeho slova). Nechal jsem se napalit. To, ze nejvetsimu poskytelovateli internetu nefungujou radne DNS servery bych jeste prehlidnul, nicmene asi po 10 telefonatu na tech. podporu (obcasne vypadky, pripadne rychlost v radu stovek kbit/s) jsem se od O2 slecny dozvedel (zkracene), ze 8Mbit NENI rychlost pripojeni, ale pouze OBCHODNI OZNACENI, a pouze LIMIT rychlosti, navic mi bylo sdeleno, ze nemam zadnou garanci krome dostupnosti (ano, k internetu se pripojim) a i kdyby linka bezela treba na 10kbit, tak jim stejne muzu polibit misto, kde zada ztraci slusne jmeno (k rychlosti uploadu se nebudu vubec vyjadrovat). A to vse za svelych 750kc s DPH...no neberte to!! Je tohle vubec mozny???? To jsem to dopracovali az tak daleko, ze s nama bude vyj*****t jakasi zahranicni spolecnost????? Ja to sem proste musel napsat.................. Zajimaly by me i vase zkusenosti s touhle nemoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 20:24    Předmět: Citovat

No však přirozeně. 8 Mbit poskytují a to jakou budeš mít rychlost záleží na obrovské spoustě faktorů mezi nimi i ta vzdálenost od ústředny.
Nicméně před instalací technik provádí měření a zjištění útlumu linky a z toho určí max rychlost kterou to tam pojede. Dokonce se to tuším dá zjistit i někde online.

Ve tvé případě bych ale doporučil reklamovat, reklamovat a reklamovat. Když nebudou reagovat, tak klidně každej den volat na jejich linku a každej den podávat novou reklamaci. Já mám s nima už taky špatný zkušenosti a když jsi v reklamování vytrvalej, tak nakonec uspěješ Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 20:31    Předmět: Citovat

He a to jsi od nich nezažil CDMA to je vůbec sračka že se nedostaneš kolikrát vůbec na web.Stránky co mám v záložkách šla půlka dopoledne a druhá odpoledne Very Happy .Maj opravdu nadupanej internet. Volal jsem jim snad 100x ,tím jak jsem je otravoval tak dokonce pak bylo blokovaný na mojich asi 3 SIM kartách číslo na operátora.Pak asi po 2 měsících jsem se dobojoval až na nějakýho technika a ten se vyjádřil po nějakým testu že nás je na vysílači 10 připojených a vysílač to nezvládá,to je paráda!Ale nejdřív jsem přišel o 3 SIM a že chyba je někde v PC a podobně.Tak jsem se nasral až jsem napsal přímo na jejich ředitelství a že odstupuju od smlouvy.Šlo to pak i bez toho poplatku za nedodržení smlouvy a předčasný ukončení a ten jejich sráč jsem jim mohl odevzdat kdekoliv na jejich prodejně.

Teď jedu na wifi a jede obstojně.

O2 už nikdy !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 20:31    Předmět: Citovat

Do 31.12.2009 jsem provozoval v obci wifi sit ve stylu czfree. Kdo se staral, mel rychlosti kolem 2-4Mbit/s. kdo ne, mel rychlosti dane tim, co slo po Wifi2,4 protlacit, ale pod 1Mbit/s nesel. Kazdej dokazal jenom picovat, ale kdyz mel nekdo jit poomoct, kazdej se na to obrazek_cenzura. Teda ne kazdej, asi 3 prisli.
Tak jsem se nasral, sit jsem prevedl po komercniho ISP, at si kazdej zaplati rychlosti a tarify dle ceny. Zacalo docela divadlo - proc, proc jsou ceny vyssi, proc jsem si to nenechal ale taky - ja se na to vyseru, dam si ADSL mam 8 mega a nemusim se o nic starat, settopboc na 02TV dostanu zdarma a balblabla.
A uz jsem slysel prvni reakce - vecer max 2mega, casto ani to ne, pokud jede TV, nejede poradne net a naopak. Latence take kolisa a byl tu clovek co pouzival pripojku na terminalovy pristrup - pres ADSL s bidnym uploadem a dost promennou latenci je to nyni docela bida. Holt nekde to jede suprove, nekde hur a garantovany neni taky nic. Pravda, nemusi se nic delat.

Pokud vim, tak ve Slapkach funguje http://volnynet.info/ a co jsem s nekolika lidmi ve styku, tak slape velmi dobre.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 20:37    Předmět: Citovat

Jo a pokud se nepletu, tak O2internet ADSL je jen za 500Kc ne ? Aspon tak je to v reklame.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 20:38    Předmět: Citovat

Jsem rad, ze nas je vic Smile Zrovna dneska jsem potreboval uploadovat par souboru na server, no asi tam zitra dojedu s flashkou, jelikoz prumer 13kB/s (cca 100kbit/s) je fakt tregedie. Ty reklamace zkusim. ta jejich dezinformacni linka je zdarma, tak proc ne....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dalik



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 305
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 20:45    Předmět: Citovat

No tak CDMA bych zrovna nehaněl, mám ho tak 5 let a nemůžu si stěžovat... když je dobrej den tak to dělá i 1mbit, jinak 0,7 průměrně, což je dostačující, a hlavně je to PŘENOSNÉ. Nějaký výpadek že by to nešlo jsem zažil snad 2x a po zavolání na techniky to do půl hoďky šlo jako před tím. Jsem spokojen.
_________________
Líp už bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 21:05    Předmět: Citovat

u CDMA bych to taky az tak neresil, zavisi na lokaci, pocasi apod...a hlavne jak bylo zmineno je to prenosny, ale u pevne linky bych ocekaval jiny parametry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 21:05    Předmět: Citovat

Neviem ako vy ale ja som celkom spokojny,DL mam okolo 7 Mbit,Up okolo 512kbit.a tych 7 MBit mam dovolim si tvrdit ze stabil,taham co to da.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 21:12    Předmět: Citovat

Jasný že je to jiný připojení já to psal jen jakou mám zkušenost s O2.A ten jejich přístup,maj to sračku ale já mám bloknutý 3 SIM že si stěžuju když to nejde vůbec. Hmm paráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 21:39    Předmět: Citovat

No pristup k zakaznikovi a O2,to viem svoje.Ale s tou konektivitou som docela spokojny,aj ked...Ak by tu bolo dostupne UPC tak asi riesime to,a teraz maju just akciu 10M za 250kč...bohuzial v nasej lokalite chello zatial nedostupne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 21:44    Předmět: Citovat

RadekB napsal(a):
Jo a pokud se nepletu, tak O2internet ADSL je jen za 500Kc ne ? Aspon tak je to v reklame.


No mozna v reklame.... 8Mbit ADSL je za 750 s DPH

EDIT: ted koukam maji v ceniku 600.- .. no jeste to k tomu...ja mel nabidku za 750 :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 22:20    Předmět: Citovat

dobrovolně se upsat následníkovi SPT Telecom a pak mu věnovat svůj čas a energii v reklamačních voláních... to je dobrý masochismus.
Neučili nás, jak trh všechno zařídí a že špatné poskytovatele a služeb trh sám vytlačí? Nějak v tý době, kdy si lidi dobrovolně měnili fabriky=zaměstnanost za výlet do Vídně spojený s nákupem mikrovlnky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 22:25    Předmět: Re: Ulet jmenem O2 Citovat

PixelOrgy napsal(a):
.....Stehovali jsme se do celkem peknyho prostredi obce Mokra-Horakov kousek od brna.....


Bydlím velmi blízko toho pěkného místa. Úřadují tady dva provideři, již zmíněná nula na druhou a firma Aspectis. Tato firma poskytuje připojení cca 3Mb/100kb za 490,- měsíčně.(Jasný, dneska je to spíš k smíchu, ale furt lepší jak nic)
Osobně mám velmi dobrou zkušenost jak se stabilitou netu tak s tech. podporou. 90% problémů odstranili do 24h.

Jednou ke mě taky přišel takovej hezoučkej klučina od O2 a začal mi valit do hlavy Mb a GB. Řekl jsem mu, že si ofotím jeho občanku a pokud nesplní svoje sliby, tak si ho najdu. Od té doby mám od obrazek_cenzura pokoj Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po únor 15 2010, 22:32    Předmět: Citovat

Jeste je tu nabidka VIVO...nabizi 20/10 mbit za 700, ale prave jsem na ne cetl spoustu spiny (zmineno v uvodnim prispevku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund