Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MC400 - pomoc pri renovacii
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nemadj



Založen: Feb 06, 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2010, 0:06    Předmět: Citovat

Problem je v tom, ze nastavim otacky na 33 a potom na 45 rovnakym postupom, ako ste doporucil, avsak po prepnuti spat na 33 su tie otacky rozhodene. Nemaju tie trimre vplyv jeden na druhy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kryst



Založen: Feb 28, 2010
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2010, 10:25    Předmět: Citovat

Ano trimry jsou na sobě závislé. Doporučoval jsem postup, který byl obvyklý i u jiných gramofonů. Ale možná si to už dobře nepamatuji je to víc než 25r.

Zkuste obrácený postup: Po přepnutí na 45 ot. seřizujte trimr R 34 a po přepnutí na 33 ot. - trimr R33.

Zase to ale neodpovídá popisu trimrů na schematě, a to se mi nezdá, že by tam byla chyba. Bohužel už nemám žádnou dokumentaci - na př. servisnávod.

Jisté je, že trimry jsou na sobě závislé !
Zajímalo by mě jestli se vám už ten talíř rozbíhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nemadj



Založen: Feb 06, 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2010, 10:41    Předmět: Citovat

Ano tanier sa rozbieha uz v pohode, zatial nebol cas na dlhsi test...myslim tym, ze ako sa to bude chovoat pri cca 3LP. Je tam citit aj ten narast kmitoctu, skusil som test co ste odporucil.Tie trimre som napisal obratene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2010, 18:12    Předmět: Citovat

Dokumentace říká: Regulátor otáček do střední polohy. Přepnout na 45, trimrem R34 nastavit otáčky motoru 324, přepnout na 33, trimrem R33 nastavit otáčky motoru 240.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kryst



Založen: Feb 28, 2010
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2010, 19:10    Předmět: Citovat

Ano přesně tak to tam asi stojí. Už dokumentaci nemám ale vzpoměl jsem si na tu stylizaci.

Ještě jednu věc bych rád uvedl do pořádku. Někde výše jsem reagoval na event.poruchu tranz. KF508. Napsal jsem, že je to stabilizátor napětí pro generátor kmitočtu. - Tak se mi to jevilo při zběžném pohledu na schema.
Ale mýlil jsem se. Jedná se o koncový tranz. spínače motoru. Pokud se hřeje nepomůže zvětšovat chlazení, ale naopak zjistit jestli je KF508 úpně otevřen, třeba tím předcházejícím tranz. Nebo KF508 nahradit jiným typem, který má menší satur. nap. v sepnutém stavu. Bude mít menší výkonovou ztrátu a nebude se hřát. O toto napětí na nedokonale sepnutém spínači je menší napájecí napětí motoru. Není sice důvod k obavám o nedostačující napájecí nap. mororu, ale přece.

Takže spínací tranz. KF508 by se neměl příliš hřát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nemadj



Založen: Feb 06, 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2010, 20:25    Předmět: Citovat

Zdravim, zopar postrehov:
- gramo sa po polhodine prevadzky zacal chovat divne, KF508ka za znova zacala prehrievat, otacky isli k "zemi". Mechaniku som vylucil, po repase je ticha, pri odpojeni pohonu ide tanier rovnomerne s pozvolna klesajucimi otackami, co je prirodzene, kedze je bez pohonu. Takze pes bude asi zakopany niekde inde. Pri pohone, ked tanier alebo otacky maju klesajucu tendenciu, tak tlejivka na strobo pohasina.

a par otazok:
- spominanu KF508 mi odporucil znamy vymenit nejakou nahradou BFxxx. Ma niekto susenosti?
- vychodzia poloha trimrov pri nastavovani otacok, z akej treba vychadzat?
- moze sa tlejivka nahradit Led s delicom? Ak sa dobre pamatam, tak NC452 mala na strobe 3 zelene ledky. Tato otazka je kvoli tomu, ze rozmyslam, ze by som dal zdroj oddelene a nemusel tahat dalsie dva fuzy konektorom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2010, 22:59    Předmět: Citovat

Za KFko 508 je nejlepší náhradou už výše zmíněný BD135/137/139, s chladicím "U"čkem. Myslím si ale, že bude nějaká závada v motorku, protože pokud odchází koncový spínací trand, je to nejspíš výkonovým přetížením. Chce to vošklivoškopek a všecko změřit...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kryst



Založen: Feb 28, 2010
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so březen 13 2010, 0:10    Předmět: Citovat

S náhradou KF508 za KD135 souhlasím. Ale dále platí to co jsem napsal výše.
Je třeba se zaměřit na dostatečné otevření tohoto tranz. Nesmí příliš hřát i bez chladídího žebra. Pro kontrolu zkuste zkratovat emitor a kolektor toho KF508. Gramofon by měl běžet a otáčky by měly být stabilní. Motor ovšem nepůjde vypnout.
Výchozí poloha trimrů - tomu nerozumím. Důležité pouze je zda při doporučeném postupu nastavování jsou správné otáčky v rozsahu trimrů. T.zn. že to jde nastavit.

Místo doutnavky je možné použít některou více svítivou LED. Bude třeba použít složitější obvod, aby bylo dosaženo napájení LED krátkými impulzy. Obraz značek potom není rozmazaný.
I zde v původním zap. je podobný obvod (ale pro doutnavku).

Určitě to půjde, ale je to dost práce mechanické i elektroniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so březen 13 2010, 0:27    Předmět: Citovat

A co se rovnou zaměřit na budič toho koncáku? Jestli dává potřebný proud pro dokonalou saturaci nebo jestli jsou náběžné a spádové hrany dostatečně strmé, aby se tranzistor nezdržoval příliš dlouhou část periody v lineární části pracovní charky, na které se nejvíc hřeje? Protože jestli je to budičem a ten koncák se nesaturuje, bude tam do křemíkovýho nebe po chvíli práce odlítávat skoro všecko, co tam kdo použije... Teda s výjimkou "neprůstřelnejch CCCP typů" (П201, П206 a podobnejch) ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nemadj



Založen: Feb 06, 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so březen 13 2010, 0:40    Předmět: Citovat

Kryst napsal(a):

Výchozí poloha trimrů - tomu nerozumím. Důležité pouze je zda při doporučeném postupu nastavování jsou správné otáčky v rozsahu trimrů. T.zn. že to jde nastavit.

ci treba mat oba na dajme tomu nalavo a potom zacat s nejakym nastavovanim, alebo maju byt na strede a potom ta ista procedura....jednoducho, oba su zavisle na sebe, ale treba najprv nastavit 45ku....otazka, oba trimre su v nule alebo v maxime odporu alebo v polovici....neviem, co som to vyjadril spravne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 13 2010, 7:00    Předmět: Citovat

Je přece úplně jedno, v jaké poloze jsou trimry před nastavováním rychlosti.
Obvykle je nechávám na polovině dráhy, ale stejně tak bych mohl začít od jednoho nebo druhého konce. Důležitá je výsledná rychlost bez ohledu na to, kam se kvůli ní natočí běžec trimru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 13 2010, 9:33    Předmět: Citovat

Zkontroluj průběhy osciloskopem


mc400.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  mc400.jpg
 Velikost:  189.91 kB
 Staženo:  222 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: so leden 24 2015, 19:51    Předmět: Citovat

Zdravím všechny na Bastlírně a mám takový dotaz: Dostal se mi do rukou MC400 očividně po zásazích "odborníka". Vše jsem dal do původního stavu, jen si nedokážu poradit s polohou raménka na stojánku-versus zvedáček.
Raménko při stop stavu neklesne na stojánek, ale zůstává trvale "ve vzduchu". Nezdá se mi, že by to byl normální stav. Při seřízení zvedáčku, si raménko "sedne", ale zase při nájezdu na desku při spuštění nemá požadovanou výšku a drsně narazí na drážku. Nesetkal se někdo z vás s tímto problémem ? Děkuji.

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so leden 24 2015, 20:46    Předmět: Citovat

Jistě, když chceš raménko posadit do stojánku, musíš spustit zvedáček dolů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: so leden 24 2015, 20:56    Předmět: Citovat

Pravda, přiznávám, že už oči neslouží jako dřív, ale na rozdíl od NC440, 45O... kde je raménko 1101, jsem zde mechanický zvedáček neobjevil. Raménko se dá ovládat pouze senzoricky.
_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund