Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zosilnovac 2x5W
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roxio



Založen: Nov 15, 2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: út únor 02 2010, 21:36    Předmět: Citovat

Very Happy Dost nějak začít musí...Jak už tady bylo řečený i já sem tak začínal...Zajdi si na zběrnej dvůr otevři tam nějakou starou TESLU TV je jedno jesli barevnou nebo černobílou a vyber tam zvukovej modul u některejch TV je to zpojený i z MF takže tam budou dva IO...A najdi si katalogový zapojení z TESLáckýho katalogu jak je ten MBA810 zapojenej...Ty písmena na konci označujou jesli má ještě tepelnou a výkonovou pojistku proti přetížení tuším...Není to špatnej zesilovač a kdyby sis sehnal ty moduly třeba 4 tak si muže udělat tzv. mustkový zapojení koncovýho stupně záleží jak moc se stím budeš chtít "srát" nebo jesli se chceš něco naučit a časem třeba splodit i něco lepšího...Pokuď hledáš jen obyčenej zesák aby sis mohl pouštět hudbu do uší tak to splácni z těch modulů a nebo co bude pro tebe lepší si kup stavebnici stím TDA2005 a máš to... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cezet



Založen: Jan 24, 2010
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2010, 14:40    Předmět: Citovat

Ekkar neponizuj Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation



Chcem to na pocitac kedze mam reproduktory ktore by som chcel vyuzit je to jedno aky io ale aby mi to dobre hralo a na nete su vseliake schemy ale nemusia byt funkcne a ja nemam peniaze nazvys tak sa pitam vas aby ste mi dali nejaku osvedcenu schemu.Dakujem

A nejake skusenosti uz mam uz som cosi aj postavil tak to nemusi byt az take jednoduche
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31970
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2010, 16:23    Předmět: Citovat

Cezeťáčku, na nikoho tady nekřič - to za prvé. Za druhé - v době Googlu najít schéma a případně katalogové zapojení nějakého integrovaného obvodu, který dává 5W zesílení není práce, to je zábava na 5 minut. I kdybys nehledal Googlem, tady na fóru už jsi se ptal na tolik věcí a tolikrát Ti bylo odpovězeno, že takové otázky už tady někdo zodpověděl, že už bys musel umět najít odpověď sám i jen tady na Bastlírně - POKUD BYS TEDY SÁM CHTĚL.
Z toho, že se ptáš furt dokola tedy vyplývá, že Ty se nic učit NECHCEŠ - protože Ty chceš hotovou věc, kterou někdo pokud možno udělá za Tebe. Sice tvrdíš, žes postavil nějaká zařízení, ale ještě jsi neprokázal ani co by se za nehet vešlo nějakých znalostí a zkušeností, které bys zákonitě stavbou takových zařizení musel načerpat. Takže pokud jsi opravdu něco takového postavil, dalo by se spíš říct, že JSI SESTAVIL STAVEBNICI - a měl jsi z (_!_) štěstí, že ty stavebnice byly natolik vychytané, že fungovaly na první zapnutí a nemusel jsi s ničím laborovat, něco nastavovat nebo dokonce hledat nějakou závadu. Na Tvém místě bych sedl a začal se sám učit - dostupnýhc knížek je i ofocených a oskenovaných přímo na netu na půl sklápěčky - JEN HLEDAT... Ale to se našemu malému princátku nechce - TO JE TOTIŽ PRÁCE... Nezapomeň - většina z nás tady vyrostla v době, kdy jediné dostupné věci, ke kterým jsme se nedostali ve škole nebo koupením knih se dala sehnat jedině v knihovnách - a taky jsme se to naučili. Dnešní možnosti jsou miliónkrát větší, co se získávání informací a možností samostudia týče - a takoví jako Ty se ale miliardkrát méně snaží. Všecko chcete pokud možno včera a bez práce a studia problému - a od nás, kteří jsme se nad tím proseděli týdny a měsíce. Za ten týden, co tady tenhle dred visí, už jsi mohl mít takový zešilovač 5x postavený a oživený - kdybys udělal i jen jednu věc, kterou tady někdo radil. Místo toho kladeš další stupidní otázky a nebo odpovídáš hlouposti - jako dne 30.01. ve 20:50 - "Googlil som a nic poriadne mi nevyplulo". Kdybys opravdu Googlil, optal by ses na konkrétní věci, které jsi vygooglil - takhle ses neoptal na nic a tím jasně odpověděl "nenamáhal jsem se googlit, bo je to pitomost - však ono tady z vás něco vyleze, když budu vytrvalej..." . Ještě se divíš, že se tady na takové lidi koukáme skrz prsty?

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cezet



Založen: Jan 24, 2010
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2010, 17:19    Předmět: Citovat

Nie nie ja som ziadnu stavebincu nekupoval vsetko co som daval dohromady je vsetko moja praca ziadna stavebinica jedine dps som si stahoval z internetu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12515

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2010, 18:01    Předmět: Citovat

A on ti někdo na tu tvoji práci navrhl DPS? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19556
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2010, 18:19    Předmět: Citovat

Kluci, nechte už toho dohadování, stejně je to o ničem - musím totiž uznat že
zdenoeddie měl také svůj díl pravdy, když napsal(a):
...dnes je taka doba, ze do elektro saha kazdy blbec, a vsetko hned visi na nete. A potom pride este vacsi blbec, postavi to podla "super" navodu, a zisti ze je to na prd. Sam som sa dal parkrat nachytat, ked som bol este mlady a pekny (a hlupy)...
Samozřejmě, uvítal bych větší připravenost tazatele, například typu "mám moduly Z z TVP Bajkal, mám i schéma, chci z nich udělat stereozesilovač k počítači, už to někdo zkoušel? Na co si mám dát bacha při zapojování?"
Na takový dotaz se přece jen odpovídá daleko líp: jde to, tyto moduly nepotřebují žádné vnější součástky mimo potenciometry (případně jeden tandemový), nejlíp 10k až 25k/G nebo Y, zdroj asi tak 15V/1,2A na to obvykle stačí, zvlášť, když použiješ osmiohmové reproduktory.... atd.
Myslím, že navržených cest je tu pro cezeta dostatek a teď se uvidí, kam se pohne dál.
Nějaké ty debaty o schopnostech bych nechal na později, až jak se ukáže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2492
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2010, 21:02    Předmět: Citovat

cezet: nic proti posluchni rady skusenych a starsich (nie zeby som sa k nim radil, ale tak za tie roky uz som cosi preskakal), a pozhanaj/vydoluj/... si modul s MBA810 z nejakej TV, najmenej prace, ziadne ozivovanie,... a hned to hraje Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cezet



Založen: Jan 24, 2010
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2010, 21:06    Předmět: Citovat

Dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: so únor 06 2010, 17:58    Předmět: Citovat

To cezet: pokud z nějakého důvodu nemůžeš jít do zběrného dvora něco nabrat, nebo máš málo eur, tak jsem ochotnej zdarma Ti poslat nějaké zesíky na DPS. Mám nějaký moduly uplně nové a nevím co s nimy. Stačí knim dobastlit zdroj a bedýnku. Ale jen když budeš v krizy, neb mám hrozně málo času a strašně nerad něco posílám.
_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mkat



Založen: Jun 22, 2009
Příspěvky: 615
Bydliště: tisovec

PříspěvekZaslal: ne únor 07 2010, 9:16    Předmět: Citovat

No a konečne sa dočkal .Ved na to čakal asi od začiatku. Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cezet



Založen: Jan 24, 2010
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: ne únor 07 2010, 9:29    Předmět: Citovat

pida_m napsal(a):
To cezet: pokud z nějakého důvodu nemůžeš jít do zběrného dvora něco nabrat, nebo máš málo eur, tak jsem ochotnej zdarma Ti poslat nějaké zesíky na DPS. Mám nějaký moduly uplně nové a nevím co s nimy. Stačí knim dobastlit zdroj a bedýnku. Ale jen když budeš v krizy, neb mám hrozně málo času a strašně nerad něco posílám.
Do zberneho dvora nemozem ist preto lebo ziadny nemam na okoli a financie su.Na internete je hrba takych schem len ci su funkce? a preto som napisal sem aby ste mi tu hodili nejaku osvedcenu schemu Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: ne únor 07 2010, 10:21    Předmět: Citovat

U tohoto IO zesilovače určitě žádná zrada se zapojením nenastane, je to klasika prověřená věky, a určitě jsou ověřená schémata s TBA810, či MBA810. Pohledal jsem ve starých AR, např. v čísle 5/1977 je sympatické řešení i s korekcemi.



Že bych to jen tak cvičně sfouknul? Na tom mnoho práce nemůže být …. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: ne únor 07 2010, 12:50    Předmět: Citovat

dost hrůza. Sice to nehraje, ale zato to strašně šumí.
_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31970
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 07 2010, 12:53    Předmět: Citovat

Píďo, šumí - ale jen na bednách, co "chodí" nad 16-18kHz. Pokud se použijí reprobedny s nižším horním kmitočtem (naprosto převážná většina plastoškvrků k PC), ten šum zaniká...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: ne únor 07 2010, 19:34    Předmět: Citovat

…šumí, nešumí; takový bastl si neklade zvlášť velké nároky na kvalitu. K tomuto zesilovači se budou akorát hodit staré dobré ARO667 Confused
Ze šuplíkových zásob jsem připravil všechny součástky pro zesilovač s TBA810 Wink

Všechno je k dispozici, až na to že původní rozměry plošňáku z AR 5/1977 jsou 150 x 120mm. Nemám zrovna tak veliký cuprextit, bylo třeba poněkud upravit, zmenšit původní velikost. Takto to může vypadat i lépe, kompaktněji. Nyní je návrh dps 150 x 90mm Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund