Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zanussi TL Advantage 800, programátor?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 19:47    Předmět: Zanussi TL Advantage 800, programátor? Citovat

Zdravím.
Přestala mi fungovat moje pračka Zanussi TL Advantage 800.
Dál jsem do ní prádlo a normálně ji zapnul .... ona si napustila vodu a pak začla ždímat ! (což bylo s bubnem plným prádla a vody celkem zajímavé). Skoro okmažitě toho ale nechala a pak už nedělala nic.

Prádlo jsem vytáhnul a zkusil to znova ... pračka napustila vodu a pak roztočila buben do ždímacích otáček. Po chvilce toho nechala a pak už nedělala nic.

Vytáhl jsem programátor, je tam typ AKO 513 257. Na desce je teda ten mechanickej programátor a (zřejmě zákaznický) obvod AKO451675.Na desce nevypadá žádná součástka poškozená, enbo spálená a programátor sám o sobě vypadá nerozebiratelně.


Nemáte někdo schéma té pračky, nebo jakékoli jiné informace, které by mi pomohly k tomu ji opravit? Byla by jí škoda, protože motor i ložiska jsou OK ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: po leden 25 2010, 19:44    Předmět: Citovat

Tak progrmátor asi nee ...

... na jednom zahraničním foru mi poradili, že by to mohlo být tacho. Změřil jsem ho a má kolem 7MegaOhmů, což mi přijde dost. Čekal jsem nanejvýš kiloohmy.

Můžete nekdo potvrdit moji domněnku, že problém je v tachogenerátoru?

BTW .. dá se tu taková věc sehant? Typ motoru je SOLE 20584.056.

Dík !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po leden 25 2010, 23:58    Předmět: Citovat

Ja to taky vidim na tacho - pračka napustí vodu což je logické a elektronika do motoru pustí proud ale neví jakými otáčkami se motor točí,protože ji od toho tacha chybí zpětná vazba. Motor vytáhni a proměř tacho - kruhová cívečka na konco hřídele motoru - strana u uhlíků. Máti má ten samej motor jak píše HRABOSH v Zanussce již sedmým rokem a je sice po výměně uhlíků a pračka po výměně ložisek bubnu ale opět zase šlape jako zamlada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: út leden 26 2010, 6:15    Předmět: Citovat

tatramacek napsal(a):
Ja to taky vidim na tacho - pračka napustí vodu což je logické a elektronika do motoru pustí proud ale neví jakými otáčkami se motor točí,protože ji od toho tacha chybí zpětná vazba. Motor vytáhni a proměř tacho - kruhová cívečka na konco hřídele motoru - strana u uhlíků. Máti má ten samej motor jak píše HRABOSH v Zanussce již sedmým rokem a je sice po výměně uhlíků a pračka po výměně ložisek bubnu ale opět zase šlape jako zamlada.
Smile Oba příspěvky psal Hrabosh (já) .. vlastně ted už všechny tři Smile Taky jsem v tom druhým psal, že sem tacho už vytáhl a měřil a má kolem 7 MegaOhmů (hodnota drobně kolísá) - což sem vyhodnotil jako vadné tacho. Teď spíš řeším, kde se tu dá taková věc koupit ...

...mimochodem: Jsem blb a když sem z té pračky vytahoval desku s programátorem, tak jsem si nepoznačil, kam patří kterej konektor. Nemáte k domu někdo schéma, nebo nějakou dokumentaci?

Cíle mise jsou tedy naprosto jasné:
- koupit tacho generátor a vyměnit ho
- zapojit zpátky programátor, tak jak byl

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nepo



Založen: Dec 17, 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: út leden 26 2010, 7:51    Předmět: Citovat

Tady je drátovačka. Zdravé tacho má cca 170 Ohmů Cívka odchází v případě, že na svorkovnici motoru nateče voda a pak musíš zkontolovat i desku programátoru. Hoří smd odpory ve vstupu z tacha!!


ADV.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ADV.pdf
 Velikost:  31.63 kB
 Staženo:  576 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út leden 26 2010, 9:25    Předmět: Citovat

ty - s těma konektorama - ja rozebral taky celou pračku - totálně do šroubku abych mohl vytáhnout vanu - skrz výměnu ložisek - a nepoznačil sem taky konektory ale je to jen skládačka - ta deska a ty konektrory maj na sobě výřezy a podle výřezů a podle počtu kontaktů jsem to zapojil i přesto že jsem to neměl poznačeno - jinej konektor na ten protikus té elektroniky prostě nedáš... Jinak - s těmi příspěvky - omlouvám se za to -. ja si nevšim že oba dva před tím jsi psal ty Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: út leden 26 2010, 15:27    Předmět: Citovat

Nepo napsal(a):
Tady je drátovačka. Zdravé tacho má cca 170 Ohmů Cívka odchází v případě, že na svorkovnici motoru nateče voda a pak musíš zkontolovat i desku programátoru. Hoří smd odpory ve vstupu z tacha!!


Dík moc !! Ty odpory zkontroluju, ale ta svorkovnice byla suchá ... třeba se to prostě utřepalo.

tatramacek napsal(a):
ty - s těma konektorama - ja rozebral taky celou pračku - totálně do šroubku abych mohl vytáhnout vanu - skrz výměnu ložisek - a nepoznačil sem taky konektory ale je to jen skládačka - ta deska a ty konektrory maj na sobě výřezy a podle výřezů a podle počtu kontaktů jsem to zapojil i přesto že jsem to neměl poznačeno - jinej konektor na ten protikus té elektroniky prostě nedáš... Jinak - s těmi příspěvky - omlouvám se za to -. ja si nevšim že oba dva před tím jsi psal ty
Doufal jsem, že to tam nepůjde nacpat špatně, ale s tím schématem jsem mnohem klidnější Smile


Mimochodem sehnal jsem to nakonec v Brněnským chladservisu za 550,- . Levněji to asi nikde nesplaším, co?
[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: so únor 06 2010, 12:35    Předmět: Citovat

Tak jsem včera přinesl nové tacho, namontoval a pračka jede !! Dík všem !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: st leden 04 2012, 10:56    Předmět: Citovat

Nemate prosim servis dokumentaciu ku typu ZANUSSI TL ADVANTAGE 500?
Potrebujem objednat nahradny diel - nadobku na avivaz.
Vdaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: st leden 04 2012, 12:34    Předmět: Citovat

Servisný manuál skús pozrieť.
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund