Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka whirpool awe 7316
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: pá leden 22 2010, 23:23    Předmět: Pračka whirpool awe 7316 Citovat

Zdravím vás tady,chci se zeptat zda jste se již někdo setkal s takovouhle závadou u tohoto model.Po nastavení programu at již praní nebo odstředování se na displeji ukáže pokaždé zbývající doba praní.U kteréhokoliv nastaveného programu mi dochází vždy k tomu že již těsně před konce kdy na displeji zustává 8minut do konce pracího cyklu se stane tohleto.Displej na okamžik problikne a celý program začne běžet znovu.Třebas vybraný program který trvá 1.15minut tak spustím a při zustavajících 8 minutách dokonce pracího cyklu celý displej na pul vteřiny zhasne a okamžitě se rozsvítí a ukáže se opět zbyvající doba 1.15 minut a běží znovu.Tento jev se opakuje stále dokola takže žáden prací program nikdy nedojde do konce.Pokud navolím program jen na ždímani který trvá 8monut tak tento jev se projevuje pravidelně u třetí minuty před koncem cyklu.Jakoby došlo k samovolnému resetu celého programu a ždímání pokračuje stále dokola od 8 minuty.Pračku jsem již rozebrak zkonrroloval kabeláž i konektory,samozřejmě i topné těleso zda nemá svod i jej odpojil také čerpadlo jsem prověřil a vše vypadá v pořádku.Mám tušení na programátor ale takové tušení jakoby se stalo něco s řídícím softwarem programatoru.Co si myslíte.Pračka jinač pere nahřívá a vše funguje jak má i ždímani,a problém je jen v tom,že program vždy před koncem u 8 minuty naběhne znovu takže se pračka musí hlídat před koncem cyklu a vypnout natvrdo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 9:02    Předmět: Citovat

Skontroluj plošný spoj-studenty,pripojovacie konektory k nemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 10:45    Předmět: Citovat

anebo jeste mne napada mene pravdepodobná vec - zkus si nechat přehrát software řídící jednotky - tyto pračky to umožnují... Když si ja kupoval na moji AWE řídící modul tak byl holej a mechanici Whirlpool mi museli ještě nahrát program aby fungovala. Je to divny takova zavada a neverim tomu ze by se studenak objevil pokazdy při osme minute konce programu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 1:16    Předmět: Citovat

Jo děkuji za odpověd,taky si myslím,že bude asi něco s tím softwarem,a aspon jsi mě usvědčil,mluvil jsem taky s jedním servismanem že by to chtělo zkusít přehrát ten softwar ale jen musím donést k tomu ten kod co byvají na wirpolkách jak je ten čarovy kod zezadu nalepený a jsou tam ty čísla aby to mohl přehrát.Otázka je jen kolik to muže stat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 11:39    Předmět: Citovat

ty,v Brně v Perfekt Servise za to chteli potvory 400 kč ale v Holešově mi to udelali zadáčo - nevím - jsem jejich stálejší zákazník víš - beru tam díly na mixéry,pračky a nějakou tu další domácí havěť - Ještě mne napadá jedna věc - jestli ti třeba ještě neodchází čidlo snímání polohy bubnu - systém DSP - zkus se ho na to taky zeptat - i kdyz o tomto pochybuji - ja na sve AWE vyměnil ten snimač a tu řj a pračka šlape - ještě asi příjdou na řadu uhlíky motoru Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: st leden 27 2010, 22:46    Předmět: Pračka opět nejde Citovat

Tak jsem nechal u pračky v programatoru dnes přehrát celý softwar a závada je uplně stejná.Pračka opět před koncem pracího programu celý program při zbývající době do konce praní což je pravidelně 8 nebo 7 minuta naskočí celý program nanovo.Servisní technik mně dnes řekl pokud to nepomuže,že mi celý programátor prověřil a je skutečně v pořádku,že závada bude v tachodynamu motoru.Tak jsem motor demontoval a díval jsem se na cívku od tacha a vypadá jak nová.Myslel jsem zda nebude třebas nějak přehřátá,že by došlo k zavitovému zkratu.Pak jsem cívku změřil a má 17,5 ohmu.Nevěděl by mi poradit někdo co dál nebo jak se dá tacho opravit?Již jsem za přehrání softwaru zaplatil 600kč a pračka opět nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2010, 7:09    Předmět: Citovat

Naposledy,keď som meral cievku tachodynama na Whirlpool mala odpor v rádoch kiloohm.Ťažko povedať,či tá tvoja je zlá.Zišlo by sa zistiť,koľko má mať odpor,aj keď veľmi neverím ,že bude tá tvoja cievka zlá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2010, 7:21    Předmět: Citovat

co vím tak pokud je v háji tacho tak se motor ani neroztočí jen cuká spíš bych se zaměřil na to , co se děje za úkon v okamžiku když programátor zblbne. tam se dá usuzovat co by to mohlo dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2010, 9:01    Předmět: Citovat

Tak co dělá v okamžiku pračka kdy program naběhne znovu?Zkusím to popsat.Je to vždy ke konci programu přibližně tak 8 až 7 minuta před koncem celého pracího cyklu kdy probíhá ždimani.Pračka vypustí vodu,motor začne vyvažovat buben s prádlem a pak se roztočí.Pračka má při ždímaní 800ot.Nejdříve motor ždíme asi tak 200ot za minutu a postupně je přímo slyšet i vidět jak motor zvyšuje otáčky tak to tak píská a jakmile má motot dosáhnout těch 800ot tak programátor celý na okamžik tak na pul vteřiny zhasne a znovu se rozsvítí displej a kontrolky a program běží celý znovu.Síš mi to připadá jakoby motor dosáhl strašně moc vysokých otáček a programátor to asi nějak hlídá a vyresetuje celý program na začátek.Nevím ale jeví se mi to tak nějak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2010, 9:56    Předmět: Citovat

mno tak ta cena za to přehrání softwaru je děsná Sad
Co se týče toho tacha - pokud ti pračka pere v pohodě a ždíme v pohodě při máchání a při závěrečném odstřeďování dělá chybu tak toto je opravdu divné . Tacho bych asi vyloučil... Já mám AWE 9723 a ona též mezi mácháními odstřeďuje někdy i na max. otáčky a vždy vyždíme bez problému... Nedokážu pochopit proč ten program stávkuje vždy před sedmou minutou před koncem. Těleso funguje předpokládám - ale to s tím nemá nic společného,čerpadlem to být taky nemůže,protože to by pračka neodstřeďovala mezi mácháními. Ty,ted mne tak napadlo,nemáš náhodou automatické polohování bubnu ??? - i když nevím no esi by zrovna toto čidlo způsobovalo tvůj problém Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2010, 11:21    Předmět: Citovat

některé nové Boschky tak vyperou i vadným topným tělesem , ale na konci praní se rozbliká displej, že něco není v pořádku, zkusil bych se podívat, jestli pračka ohřeje vodu na požadovanou teplotu, popřípadě máchání či odstřeďování by mělo projít bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2010, 17:46    Předmět: Citovat

To kdy se to deje a co se se stane mi pripada jak nejaky kabel kontakt. Otazka zni: tech cca 8 minut pri zdimani. U toho programu je jen 1 zdimani? Nebo se ta zavada resetu programu ukaze i tehdy, kdyz nastavim program ktery nebude koncit zdimanim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2010, 21:46    Předmět: Citovat

Mam awe 7319 a mam pocit ze kazdy program konci odstredovanim pokial si nenastavis odlozit posledne odstredovane...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2010, 0:23    Předmět: Citovat

Tak závada je již vyřešena.Pokud použiji program který nemá ždímani,tak doběhne až dokonce a na displeji se pak zobrazí end.Ale jinač každý program funfuje vždy dio doby než když pračka začne ždímat.Takže pokud použiju program který trvá hodinu 15minut tak běží až téměř dokonce ale právě při těch 8 minutách zbývajicích do konce probíhá ždímani a pračka jakmile začne ždímat vysokýma otáčkama tak se stane jakoby reset toho celého programu a program začne běžet stále opakovaně od začátku.Pokud nastavím na pračce jen samotné ždímáni to jest program který trvá 8 minut tak ten reset programu se děje u 4 minuty před koncem celého cyklu.A to opět takto.Nastavím program na ždímani to je 8 minutiový program ten spustím a pračka nejdříve spustí čerpadlo a buben se otači jako u prani první dvě minuty pomalu jednou doprava a jednou doleva ale jakmile se na displeji ukážou poslední čtyři minuty zbývajici do konce to již pračka začne vyvažovat buben a pomalu se snaží rozběhnout na vysoké otáčky což se stane u čtvrté minuty ale to se roztočí na asi zhruba 400ot a hned začína motor zrychlovat na těch 800ot což je dane v programu ždimani a pračka jakmile je docíli tak se stane právě tohle že displej programátoru problikne a z těch třech minut zbývajících do konce naskočí na displeji opězt 8minut a pračka opět začne vypouštět vodu a pomalu prádlo vyvažuje a pak opět začne ždímat a stále dokola se tento cyklus opakuje,takže pokud bych pračku nevypl ze zásuvky natvrdo tak se to bude stále opakovat.Ale jak říkám servisní technik mi říkal,že to může dělat to tacho na motoru ale samostatně se nedá ta cívka koupit.Tak jsem dnes koupil celý nový motor s tím,že pokud to nebude třeba stím,že jej můžu vrátit.Tak jsem odpoledne namontoval nový motor a pračka šlape opět jako hodinky.Takže možná si řeknete,že se ději i zázraky ale asi ta elektronika v programatoru je tak citlivá že jak zjistí nějakou odchylku tak to dělá blbosti.Jinač samozřejmě jsem se na puvodní motor díval zda nejiskří rotor za provozu a mezi uhlíkama zda nejiskří a vše bylo v pořádku.Motor nijak nehřál,měl normální zvuk ale asi je v něm něco v nepořádku když po výměně pračka pere normálně.Jak někdo tady říkal at zkontroluji kabeláž a konektory,tak to jsem provedl hned napoprvé ještě než jsem nechával přehrát softwar programátoru.No je to zvláštní ale je to tak.Hold opět další poučení i když se motor točí a nejiskří a vypadá dobře tak v pračce může dělat problémy.Totéž jsem měl jednou od kamaráda vysavač značky mile,kde byla složita elektronika a v servise mu řekli nový motor to vyřeší ale tu částku co chtěli za opravu řekl raději ho vyhodím.Tak jej dvezl ke mně a hned jsem zjistil,že elektronika je v pořádku,měl displej a tlačitka kde se nastavoval vykon pomocí tlačitek a vše zobrazoval na displeji a když jsem řídicí modul vyrušil a motor napojil na prudko jen přes vypínač na 230V tak normálně šlape dodnes a je to už rok a stále funguje.Samozřejmě jede na plný vykon ale zakazníkovi to nevadí,že nemuže snižovat výkon ale hlavně že vysáva.4ím více elektroniky v te dnešní době tím je to horší na závady i poruchy nebylo líp jak byly staré tatramatky?6adne procesory a tachodynama na motorech pračky?Vše bylo jednoduché a fungovalo spoustu let.Jinač k tomu všemu osobně se mi líbí ty nové patenty a ruzné machrovinky co umí dnešní pračky ale jen kdyby se to tolik po záruce nekazilo nebo at se to třebas kazí ale nestojí to tolik peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2010, 7:16    Předmět: Citovat

takhle vadné tacho je kuriozita, ale nikdy se nemá říkat nikdy. Každopádně, kdyby takhle vypadalo hned první pozorování ušetřilo by se fůra času a prostředků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund