Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kvalita reprosustav. Preco to hra dobre / zle.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pasul



Založen: Dec 02, 2005
Příspěvky: 21
Bydliště: Morava,Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: so leden 14 2006, 18:51    Předmět: Citovat

Hifista-Teda člověče ty opravdu bavíš. Very Happy Velice by mně zajímalo ,co je podle tebe ten etalon v reprosoustavách!!!!!Jestli myslíš ty ruské Radiotehnika S-90B nebo jakékoliv Tesly ,tak jsi za války sloužil u dělostřelectva ,co?Takže TVM určitě néééé!A né všechny reprosoustavy mají vyhybku a jsou vícepásmové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: so leden 14 2006, 20:53    Předmět: Citovat

Kolega Pasul zřejmě z toho co jsem napsal nepochpil podstatu problému.
U beden jde v největší míře, v rámci elektroakustického řetězce, o individuální!! posouzení vlastností, neboť výsledky měření o výsledném dojmu z poslechu mnoho neřeknou. Nelze šmahem něco zavrhnout, když nejsem přítomen u srovnávacího poslechu. Vždy v minulosti platila třeba průpovídka "japonský bedny-ty moc nehrajou", ale nic nelze brát paušálně. Bedny, které jsem zmínil v předchozím příspěvku hrají k mé! spokojenosti. Pokud jsi kolego Pasule měl možnost tyto slyšet a srovnáním s nějakým novějším typem posoudit jejich kvalitu či nekvalitu pak by již šlo fundovaný názor, ale zase jen individuální. Takže takové názory, že Tesla nehraje, anebo nějaký Japonec nehraje jsou o ničem.
Mám za to,že v tomto směru měly nějakou vypovídací hodnotu testy skrytých beden vyhodnocované přítomným fórem, které kdysi pořádal Klub elektroakustiky Praha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sejny



Založen: Sep 29, 2005
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: so leden 14 2006, 21:36    Předmět: Citovat

pasul napsal(a):
Hifista-Teda člověče ty opravdu bavíš. Very Happy Velice by mně zajímalo ,co je podle tebe ten etalon v reprosoustavách!!!!!Jestli myslíš ty ruské Radiotehnika S-90B nebo jakékoliv Tesly ,tak jsi za války sloužil u dělostřelectva ,co?Takže TVM určitě néééé!A né všechny reprosoustavy mají vyhybku a jsou vícepásmové.

ono nejlepší je to udělat tak aby posluchači nevěděli co vlastně poslouchají...protože psychoakustika dělá opravdu moc.....a taky to je tak že když si někdo koupí soustavy třeba za 80000Kč nepřizná že hrajou hnusně ikdyž to tak třeba fakt je Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2006, 1:44    Předmět: Citovat

Hifista : Konecne tu dakto pochopil o co mi vlaste islo. diky:) Zastavam podobne nazory. Tiez si myslim ze o material bedne az tak nejde (aj ked je dvolezity) ale najdvolezitejsia je kombinacia menicov a vyhybok. Treba vyberat a skusat voci dakemu etalonu. Mohol by si mi prosim poradit dake osvedcene menice v kombinacii s osvedcenymi vyhybkami pre stavbu dakeho systemu do izby co hra naozaj zivo a priezracne. Kludne si priplatim ale chcem daco dobre. Co pouzivas doma?

pasul: Musim potvrdit nie: vsetko ruske je zle. Mal som tu cest s ruským zosilnovacom RADIOTECHNICA (oznacenie si uz nepamatam) aj kd som mu hrozne neveril zahral lepsie ako vsetko co mam doma (Sharp precision amplifer, Transiwatt 140studio). Dokonca aj tie moje ploche tesly ARS 847 hrali lepsie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sejny



Založen: Sep 29, 2005
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2006, 2:24    Předmět: Citovat

pokud je bedna pevná tak je jasné že je fuck z čeho je udělaná....musím jen souhlasit s tím že obrovský vliv mají výhybky a měniče....ale špatným návrhem vývybky lze degradovat třeba špičkové seasy na úroveň TVMek jinak pokud je bedna osazená TVM na basech a nějakým ARX od nich na středech a na výškátřeba visaton s textilní kalotou tak to hraje opravdu pěkně Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: čt leden 19 2006, 14:36    Předmět: Citovat

Tak mi uz poradte daku zarucene dobru kombunaciu repraku myslim Znacku a typ (chcem 2 pasmove) a rozmri skrine aby mi to dobre hralo diky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5230

PříspěvekZaslal: pá leden 20 2006, 15:20    Předmět: Citovat

Zdravim. Moc nehapu hifistu proc TVM nee? mam je doma a myslim ze hrajou velice slusne? Nebo spi ne ze jsou cceske a levnejsi nez ostatni? Myslim ze cim drazsi tim lepsi zde neplati. Mam od TVM i vysak ten ARV104- 004 s textilni kalotou a ver ze ty bedny maji co rict i mnohem drazsim kusum. Bedna musi byt pevna a hlavne dobre spocitana.Jinak co nejkratsi kable s dostatecnym prurezem a mozna i bi wirging nebo jak se to pise Smile
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pasul



Založen: Dec 02, 2005
Příspěvky: 21
Bydliště: Morava,Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: pá leden 20 2006, 23:43    Předmět: Citovat

Hifista-individuální posouzení-ano souhlasím je to o tom.Co chceš měřit u reprosoustav vzhledem ke kvalitě zvuku?Reprosoustavy Tesla jsem slyšel(ARS330,380 a nevím už jaké další)-jestli ti vyhovují ,tak jsi štastný člověk.Přeju ti to.Ale to dělostřelectvo platí!!!
Ano je to poze a jen můj názor.A nikomu ho nevnucuju!Takže to ber v pohodě. Wink
Sejny-ještě jsem neslyšel reprousoustavy do 80K ,které by se mi líbily.
Pole-Nemáš schéma toho ruského zesilovače Radiotechnika?Rád bych to viděl.
Rezis-Tak kterým drahším kusům mají ty tvoje tesly co říct?
Chápu ,že každý nemá a nikdy mít nebude volných 200K na reprousoustavy ,takže mně berte s odstupem.Pleas.Ale zkuste alespoň zajít poslechnout třeba B@W,Thiel,Reference.Stojí to za to....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sejny



Založen: Sep 29, 2005
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: so leden 21 2006, 14:01    Předmět: Citovat

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.
typický člověk zblbý na hájendu Laughing kdybys ty soustavy za 80K vlastnil hned bys mluvil jinak Very Happy povídej co máš doma za bedny Cool když dáš na výšky Visaton G25FFL středy myslím ARX150-23(nejsem si jistý) a na basy ARN312 tak si ty bedny mají co říct už s ledasčím apokud na středy dáš G50FFL tak už je to hodně vysoká třída....ale pak už je potřeba velmi přesně odladit výhybku aby se využil potenciál v těch repro...doporučuju seriál v PE2003 jmenuje se to Reprosoustavy pro lampové(a nejen pro ně) zesilovače.....jo a BW určitě hraje výborně...ale ruku na srdce....řekl bych že tam těžce platíš za design a renomé značky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 21 2006, 14:34    Předmět: Citovat

Sejny napsal(a):
když dáš na výšky Visaton G25FFL středy myslím ARX150-23(nejsem si jistý) a na basy ARN312 tak si ty bedny mají co říct už s ledasčím apokud na středy dáš G50FFL tak už je to hodně vysoká třída....ale pak už je potřeba velmi přesně odladit výhybku aby se využil potenciál v těch repro...doporučuju seriál v PE2003 jmenuje se to Reprosoustavy pro lampové(a nejen pro ně) zesilovače.....jo a BW určitě hraje výborně...ale ruku na srdce....řekl bych že tam těžce platíš za design a renomé značky Wink


S tímhle musím souhlasit,bedny v tom AR jsou hodně vychytaný a rozhodně doporučuju tu kombinaci G25-ARX150-3-ARN312,stojí to za to. S tou výhybkou je fakt,že v podstatě NIKDY nefunguje uspokojivě spočítaná výhybka a je třeba ji poslechově doladit k ůplné spokojenosti,člověk se pak nestačí divit,jakse změní hodnoty oproti tomu co spočítal na papíře Shocked a jak to může krásně hrát.Osobně mám doma Dexony osazený 2x ARN188+ARX150(původně ARN150) a na výškách Tonsil a už asi rok postupně upravuju výhybku,navíc teď jsem se přestěhoval a zvuk je zase jinde....Podle mě totiž nejde jen o bedny a repro či výhybku,ale i styl poslouchané hudby a poslechový prostor,to všecho dohromady má vliv na výsledný zvuk.V neposlední řadě i nálada při jaké člověk posuzuje zvuk a dělá ůpravy.....

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pasul



Založen: Dec 02, 2005
Příspěvky: 21
Bydliště: Morava,Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: so leden 21 2006, 17:28    Předmět: Citovat

Zblblý do Highendu?No proč ne.Ale asi to tak bude.Moje bedny tady radši řešit nebudu.Jak už jsem napsal ,ne každý má volných 200K.A to jsou starší!Nové jsou cenově trochu jinde!!! Cool
Původně jsem chtěl taky něco postavit ,ale vzdal jsem to.Nikdy se nemůžeš dostat na úroveň ,aby jsi se jim rovnal!!!Někdo tady psal ,že nejdůležitější je reproduktor.Ale ti nejlepší si ho vyrábějí sami.Ať už B@W nebo Dynaudio a nebo to jsou speciály na zakázku!Takže nemáš přístup.Viz Audio Physic,Thiel a další....Když už ,tak vybírat z tzv. severské produkce.
http://www.thielesmall.com
A kdybych někoho doporučil ,tak jedině pana Sýkoru.Jeho seriál vycházel i v tom amaru.To je člověk ,kde jeho znalosti už jsou mimo jakékoliv chápání!!!
http://www.czechaudio.com/Projects/Menhir_Fasta/Fasta_CZ.htm
B@W-Design a renomé-je to tak.Ale na teslách jsem nikdy takový zvuk neslyšel. Very Happy Very Happy Very Happy
Jo a jedny bedny se mi vlastně líbily.A stály 85K.Byly to Reference 3A(ty novější di capo nebo tak nějak).Přes ten zesilovač Leben.Tohle jsem ještě neslyšel.Poslouchám Jazz a Blues a doporučuju si najít cestu k těmhle kouskům!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: so leden 21 2006, 20:37    Předmět: Citovat

Celá tahle diskuse nabírá nesprávný směr. Kolega Pole zřejmě nemá zájem o nějaký high-end, ale o běžný poslech na něčem lepším, než jsou ty v současné době lavinovitě se šířící plastové bedýnky u všech možných i nemožných domácích kin.
Pokud jde o osazení beden pro normálního smrtelíka, bylo by asi nejvhodnější v poměru kvalita-cena osazení TVM. Výšky jsou jasné-tam bych dal ARV104-04/4 podle požadované impedance, Středy rovněž jasné(pokud by mělo jít o třípásmovou sestavu) osadit ARP150-00/4.
V případě klasického řešení bez subwoferu je nutno pouvažovat o reprodoktoru basovém, v závislosti na objemu a tvaru reprosoustavy. Mám zkušenost, že nebyl přílišný rozdíl v kvalitě poslechu pokud byla bedna osazena jedním 30ti centimetrovým reproduktorem ARN312-00/4, anebo dvěma 20ti centimetrovými ARN6614. V případě potřeby možno osadit sestavu 8mi ohmovým provedením.
Největší problém ale nastává s výhybkou. To je skutečně běh na dlouhou trať. Jak již bylo podotknuto v předchozích příspěvcích ani výhybka vypočtená nezaručí, že je to to pravé ořechové. Mám to osobně vyzkoušeno. Mnoho času jsem strávil laborováním, než jsem se dobral ke kloudnému výsledku. Podmínkou pro tuto práci je ale porovnávání na skutečně dobrém zesilovači, neboť použití receiverů běžné třídy které jsem kdysi vlastnil od Sony a Yamahy bylo pro tuto práci naprosto nevhodné, neboť ty neměly samy osobě dobrý zvuk ani náhodou.
Takže, nabij se elánem a výsledek se dříve nebo později dostaví, anebo začni šetřit abys mohl navštívit prodejnu s high-endem.
Návrat nahoru
Sejny



Založen: Sep 29, 2005
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: so leden 21 2006, 20:51    Předmět: Citovat

no třeba místo toho ARP bych radši použil to ARX popsané výše.....sice nemá tu pixli vzadu a musíš mu udělat bedínku ale bude na tom líp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: so leden 21 2006, 21:04    Předmět: Citovat

Anonymní: Presne ako vravis. Nebavime sa tu o tom ktore bedne su najlepsie a najdrahsie. Tiez som uz na vystavach a v posluchovych miestnostiach pocul kadeco co ma vystrelilo do vesmiru. Ale nevravim ze pokial nebudem mat nasetrenych 200litrov na tie moje vysnivane bednicky z vystavi naj konstrukcie na svete, tak stravim studensky život pri počuvaní mojich plochych TESLA ARS 845. Ich zvuk uz fakt nemusim. Preto si chcem postavit daco kvalitne ale take aby som to mohol zaplatit. Postavit preto : lebo nemam vela penazi a nechcem platit ospievanej znacke za dobre bedne a menice vindu lacnejsie, pretoze som zrucny a audiotechnika aj stolarcina mam bavia a mam rad filozofiu DIY Smile, a chcem mat dobry pocit z dobre vykonej prace Smile a za cenu jednej bedne mat rovno 2.

Chcem daco pre mna site. Niesom HiEnd uchyl:) Nehladam kazdy chybicku vo zvuku, skor rad pocuvam hudbu! Preto hladam weby na ktorych sa daco o domacich reproboxoch toci. A este lepsie s konkretnymi navodmi na stavbu boxov. Proti TMV nemam vobec nic. Ak vravite ze ich menice su dobre a maju zivy zvuk, a su kvalitatívne aspon o 3 levely vyssie ako ZLE TESLY CO SA ROBILI 30rokov dozadu (su neporovnatelne som starimi vyrobkami), preco nie? Za konkretne oznacenia vyskacov a bassov vopred dakujem (uz sa tu dake objavili - co som rad) popozeram to. Privital by som tiez dake rady na vyrobu vyhybiek. Pripadne ak by ste sa somnov podelili o konstrukcie ktore ste spravili vy sami a mate ich doma.

Zosilovac na ktorom by som siel som si robil uz davnejsie ako maturitnu pracu je to Lampac Ultara linear Push Pull s 2x EL34 see: http://lampac.kvalitne.cz/ alebo transiwat 140Studio ci Sharp Precision Amp. Podla zvuku.

Dakujem za konkretne rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: so leden 21 2006, 21:09    Předmět: Citovat

Este by som rad vedel co preferujete: 2 alebo 3 Pasmove boxy?
Podla mna maju 2 pasmove vyrovnanejsi pasmovy priebeh nez 3 preto su mi sympatickejsie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund