Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chlorid, chemie - kde kupovat ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 22:06    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
ale o tu dvojtvářnost České pošty, když někomu zásilky potenciálně výbušné ocbotně přepravuje, jak se dá vydedukovat z nabídky přemnoha eshopů s velmi hořlavými aerosoly.


Otázkou je, jestli o tom pošta ví. A také, co se bude dít v okamžiku, kdy to někde bouchne... Potom to asi odesílající firma pěkně slízne, protože porušila pravidla přepravy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 8:36    Předmět: Citovat

Já nemám problém a ni s poštou, ani s přepravními službami, ani s firmením rozvozem. Pošťačka nosí i zásilky 45x35x2cm. V případě, že nejsem zrovna doma, tak preferuji poštu. Je pro mě lepší si večer pro balík dojet, než čekat druhý den na nové doručení od přepravky. Velká výhoda přepravky pro mě jeden čas byla, že jsem si mohl zásilku vyzvednout přímo v depu, když jsem míval cestu kolem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 8:54    Předmět: Citovat

Jestli o tom pošta ví? Internetových obchodů jsou stovky možná tisíce, předpokládám že objednávky se nakonec sejdou u desítek, maximálně stovky skutečných prodejců, ale budou jich desetitisíce ročně. Jestli pošta vydá nějaké přepravní podmínky a ví se všeobecně že není mechanismus jak je kontrolovat... co z toho vyplývá ať si každý dedukuje sám. V praxi je to jen papírová zbraň jak se jistit kdyby něco. Podívejme se jak dopadly "tresty" za spálení Výstaviště nebo za vyplavení metra vltavskou vodou. Vedle toho je strach z poslání dvou deci Positivu20 stahováním kalhot ne před brodem, ale tak nějak od narození Rolling Eyes
Možná by se daly přepravní podmínky zkonstruovat i tak, že pokud pošta přepravuje aerosolová hořlavá balení tak, že dojde k mechanickému proražení zásilky nebo k jejímu zapálení (vše na trase kterou má pod palcem Č. P.) - může si za vzniklé škody SAMA ! Twisted Evil Twisted Evil
Ty bombičky jsou přece asi tak 40 let masově na krámech a v domácnostech a kolik drogerií a koupelen ročně exploduje kvůli spreji? já nevím o jediné. Dokonce ani při pyromanských hrách v telecích letech jsme tím nic nezapálili a to jsme se občas i snažili Twisted Evil
To už častějc zahoří lokomotiva na kolejích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 9:44    Předmět: Citovat

Pošta má svoje pravidla a každý normální člověk je prostě dodrží. Stejně jako jiná pravidla nebo zákony (což jsou také pravidla, jen poněkud složitější a komplexnější).

Když se ti nelíbí nějaké pravidlo, tak tu službu nevyužívej. Nutí tě snad někdo používat služeb pošty? Rolling Eyes

A věř tomu, že kdyby k něčemu došlo, tak tě za nějakou lahvičku Positivu postaví ke zdi s matrací, ale když někde shoří výstaviště, tak to je tak na "ty ty ty to se nedělá"... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 10:28    Předmět: Citovat

Ona si totiž takhle pošta předem pojišťuje případ nešetrného zacházení. Kdyby flákli s balíkem, ve kterém je kanystr ředidla, a to ředidlo by vyteklo - do ostatních balíků, do linky na třídění, do prostoru vozidla... tak mají problém.

BTW, víte někdo, co dokáže trocha plynu v zapalovači, když ho někdo nechá v létě na palubní desce auta ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4495
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 10:28    Předmět: Citovat

O "službách" pošty bych mohl napsat knížku. Válčím s nima nepřetržitě víc než dva roky. Stejné jednání jak se tady popisuje. Lístek do schánky a žádnej pokus o doručení. Tady už to měli tak vymakaný, že měli vyjetý z tiskárny papír, že nebyl učiněn pokus o dodání a vůbec se neobtěžovali. Telefonoval jsem si pokaždé s vedoucí balíkářů a nebylo to k ničemu.
Začal jsem si tedy ty jejich oznámení kopírovat a posílat je na Český telekomunikační úřad. Jsou tam vstřícní a začali se zajímat. Pošta z nich párkrát udělala blbce protože nevěděla, že mám ty lístky od nich schované. Tak dostali několik pokut a postupně začali fungovat jak mají. Jde jen o to, vydržet.
Omlouvám se za O.T., ale muselo to ven.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 10:35    Předmět: Citovat

Já mám podobnou zkušenost, také mi házeli jen oznámení. No došla jsem na poštou, popovídala s vedoucí pošty a už to chodí dobře Wink

Vedoucí byla fajn a hovor se vedl skutečně slušně, nemám náladu na řvaní a hádání se. Přímo mi řekla, že jim domluví a pokud to nepomůže, tak že mám napsat písemnou stížnost. To naštěstí nebylo nutné Smile (ťuk ťuk ťuk)

Co se týče jiných přepravek, tak už jsem měla na balíčku z TME cementovou šlápotu, jiný balíček byl rošrotovaný tak, že jsem se divila, že to obsah přežila a tak podobně. Pošta také není 100% ale zlatá pošta proti těm soukromníkům...


Naposledy upravil Zirafka dne ne leden 24 2010, 10:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 10:35    Předmět: Citovat

Variola napsal(a):
Pošta má svoje pravidla a každý normální člověk je prostě dodrží. Stejně jako jiná pravidla nebo zákony (což jsou také pravidla, jen poněkud složitější a komplexnější).

Tak nad nad těmahle 2 větama se budu muset příležitostně hlouběji zamyslet Vozeďbouch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 10:38    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Tak nad nad těmahle 2 větama se budu muset příležitostně hlouběji zamyslet


Co je na nich nepochopitelného?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31956
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 10:49    Předmět: Citovat

Ten fakt, že si někdo může dělat stát ve státě aneb v (rádoby) demokratickém státě svá vlastní pravidla, očiwišče odporující dobrým mravům a zdravému rozumu. Ale čemu se vlastně divíme, že...?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 10:50    Předmět: Citovat

Variola napsal(a):
Co se týče jiných přepravek, tak už jsem měla na balíčku z TME cementovou šlápotu...

To mi připomnělo situaci, když mi maník přivezl solární panel. Chvíli tam v dodávce přehraboval tu hromadu balíků a pak vyhodil ven ten balík s panelem. Když jsem viděla, jak s ním bacil na zem, tak mu zděšeně povídám, ať s tim nemlátí, že je to sklo a docela drahý. On na to: "Tomu se nic nestane". No kupodivu panel přežil, oni už asi v TME vědí, že to mají dát do tří krabic a pořádně zalepit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 10:55    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
že si někdo může dělat stát ve státě aneb v (rádoby) demokratickém státě svá vlastní pravidla,


Dopravní podniky jsou také stát ve státě, když si sami určují svoje přepravní podmínky, ceníky, pokuty za nedodržení přepravních podmínek... ? Ceny MHD totiž také odporují zdravému rozumu.

Když nesouhlasíš s pravidly pošty, tak proč využíváš jejich služeb?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 11:10    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
BTW, víte někdo, co dokáže trocha plynu v zapalovači, když ho někdo nechá v létě na palubní desce auta ?


Víme Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31956
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 11:40    Předmět: Citovat

Variola napsal(a):
...Když nesouhlasíš s pravidly pošty, tak proč využíváš jejich služeb?

Milá Saško, myslíš, že Ty doma také můžeš říct: " Od zítřka budeme odebírat vodu od jiného dodavatele než doposud!" ??? Vem na dlani chlup, když tam není a když se ti tolik sebechválící soukromí kurýři k zásilkám chovají stejně jako se k nim chová dosavadní monopolista? Já je využívám, jen když je to už nevyhnutelné - jinak vše co jde, řeším osobním odběrem nebo posláním přes známého - úplně stejně jako ve středověku...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2010, 11:45    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
jinak vše co jde, řeším osobním odběrem nebo posláním přes známého - úplně stejně jako ve středověku...


A to je právě ten způsob jak dát najevo svůj nesouhlas s podmínkami pošty. Nesouhlasíš? Tak nevyužívej. Tvoje řešení je dobré řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund