Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chlorid, chemie - kde kupovat ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skay



Založen: Feb 22, 2007
Příspěvky: 650
Bydliště: Tábor (jih)

PříspěvekZaslal: pá leden 22 2010, 20:22    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
A TME má být ten žralok ? Laughing
No oproti šílenýmu GM docela jo. Jak bylo psáno výše, do druhého dne máte balík doma. Způsob balení se s GME snad nedá ani srovnat za ty jejich IO naházený v pytlíku bych jim nakopal p***e ! To tme je o pár řádů jinde Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá leden 22 2010, 22:20    Předmět: Citovat

No tak z GME jsem si nic nenechal poslat nejmíň 14 let, když tam občas nakupuju, tak osobně a součástky si prohlédnu a očichám, a často půlku s radostí odmítnu. TME naproti tomu pouze zasílá, což taky není žádná sláva. Spíš než řralok bych volil přirovnání k mřence či vrance, žralok vypadá teda jinak.

A mimochodem, vždycky, když jsem z TME něco bral, tak to bylo nejmíň 3 dny, ale taky 2 týdny od objednávky, protože neměli skladem či co...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4495
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá leden 22 2010, 22:47    Předmět: Citovat

Cokoliv ve spreji nešlo posílat poštou už pře revolucí. Známý mi chtěl poslat z tehdejšího "západního Německa" Positiv ve spreji a nevzali mu to na poštu už tam.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33965
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 22 2010, 22:58    Předmět: Citovat

Staci namiesto posty pouzit nejaku zasielkovu sluzbu. Oproti poste to ma aj dalsiu vyhodu - zasielky naozaj dorucuju Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 8:15    Předmět: Citovat

tak tak narozdíl od pošty doručují ! přestěhoval jsem se do "města" a ted mám první vlaštovku lístek ve schránce a rozvážka jen na požádání . HA to je služba tedy ! Ono to bude znít divně ale na prodejny člověk jde pro jednu dvě věci a popást se očima ! Ti kdo jdou nakupovat na prodejnu se seznamem tak to je katastrofa nulová útrata a toho času ! Ale neberte to osobně mně to nevadí na prodejny nechodím !A známí a kolegové v mém okolí už taky ne jen sporadicky když má někdo cestu ! Proty drobnosti dojdou ke mně a ostatní objednaj cena za dopravu je stejná jako na prodejnu zajet ! A o docházení dechu těch prodejců - co jim docházel dech už tady bylo ! Ale jaksi jim nedošel tak tyhle zprávy mně nechávají klidným !

PS:omluvte pravopis dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 12:50    Předmět: Citovat

V tržní ekonomice by se neschopností pošty a neschopností firem typu xES, Gxx, Txx teoreticky měl otevřít konkurenceschopný segment trhu, třeba pro kohokoliv ze zdejších krituzujících? tak nás přece školili první polistopadoví teoretici typu Dlouhý, Kočárník a reklamy s Pavlem Trávníčkem.

Proč musí pošta vědět, že doručuje sprej? Ona snad otvírá a kontroluje obaly balíků?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 17:43    Předmět: Citovat

Protože to je potenciálně nebezpečná věc a vyžaduje zvláštní zacházení. Stejně jako nemůžeš poštou posílat střelivo, výbušniny a nebo propanovou bombu.

On to málo kdo ví, ale nebezpečné věci se nesmějí vozit ani v MHD Wink (některé věci ano, se souhlasem řidiče ano, například ta propanová bomba).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33965
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 18:03    Předmět: Citovat

Ale listova bomba sa poslat da. Len zlocinci asi neuvadzaju pri posielani, ze tam je bomba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 18:07    Předmět: Citovat

právě jsem si v eshopu objednal extrémně hořlavou holicí pěnu
http://www.drostra.cz/index.aspx?ctrl=ObsahKosiku&step=2&klf=1

a podle http://www.alkomarket.mujobchod.info/index.php?p=p_7&sName=Obchodn%ED-podm%EDnky- by nemělo být problém ani zaslání basičky lihu 80% který hoří taky dobře...
tak nevím, ale myslím že v případě toho posílání Positiv20 a peciček louhu jsou ty obchody zbytečně předes**né a nebo pošta není důsledná Rolling Eyes

trhaviny a střelivo jsou bezesporu jiná kategorie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31948
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 18:17    Předmět: Citovat

Já to taky nechápu - plastovou netříštící se láhev s chloridem nepošlou, ale netové parfumky vesele posílají skleněné flakóny plněné takřka 100% alkoholem - a ve velkém, takže takový svozový vůz je někdy z půlky napěchovaný stovkou balíčků, které úhrnem obsahují tolik alkoholu, že by na to ten auťák ujel klidně i několik set km a kdyby se to mělo odpálit (v režimu rozprášené kapalně-vzdušné směsi čili aerosolu) , nezbyde po takovém autě ani mastný flek...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PvvS



Založen: Nov 25, 2008
Příspěvky: 464
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 19:24    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
J a kdyby se to mělo odpálit (v režimu rozprášené kapalně-vzdušné směsi čili aerosolu) , nezbyde po takovém autě ani mastný flek...

Nj, alkohol a plameny odmastuji Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 20:37    Předmět: Citovat

Pošta má svoje pravidla a co smí a co nesmí být obsahem poštovní zásilky uvádí, mimo jiné, na svém webu.

Pokud je nechcete dodržovat, tak použijte jinou přepravní společnost, je jich na trhu docela dost.

Já osobně mám s poštou dobré zkušenosti, pak ještě UPS je dobré nebo Geis. PPL je šílená hrůza, alespoň tady u nás. Pošta je ale dobrá v tom, že si pro balíček můžu dojít na poštu a nikdo mě nebude nahánět kde jsem a proč si nemůžu teďka hnedka převzít zásilku. Zrovna tak se mi ještě nestalo, aby po mě řidič chtěl přesně peníze, na korunu s tím, že mi nic nevrátí, protože to je můj balíček a mám mít připravené peníze přesně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33965
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 20:56    Předmět: Citovat

Mne zase vyhovuje, ze mi balik naozaj dorucia (do mojich ruk), napriklad aj do roboty. Tzn. ze ked pridem domov, nemusim ist este na postu stat pol hodinu v rade. A to mam postu len 15 minut peso - niekto to ma podstatne dalej a musi ist na postu autom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 21:20    Předmět: Citovat

Tady snad nešlo o to, co chci jako kupující já dodržovat (já nic neposílám) ale o tu dvojtvářnost České pošty, když někomu zásilky potenciálně výbušné ocbotně přepravuje, jak se dá vydedukovat z nabídky přemnoha eshopů s velmi hořlavými aerosoly.

Zkušenosti můžou být samozřejmě různé, já třeba nesnáším když Č.P.-kravka hodí lístek do schránky o nedoručené zásilce ač jsem byl doma a pak si smím odvléct těžký objemný balík z 2 km vzdálené pošty kde musím vyčekat frontu s pitomým pořadníkovým lístkem kvůli 2 otevřeným z 10 možných přepážek. Na spedičních firmách oceňuju operativnost, zavolají kdy mají přijet a pak skutečně přijedou na čas a dokonce pomůžou s vyvlečením pračky do patra bez výslovného apelu na spropitné. Což je u Č.P. nepředstavitelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31948
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so leden 23 2010, 21:22    Předmět: Citovat

Třeba já, když jsem doma, pošťačka se vůbec neobtěžuje ani zazvonit a rovnou hází do schránky avízo o zásilce formátu A4 krát 1,5cm, kterou nechala na poště - a já musím ve 2 odpoledne, když už to nevydržím a jdu se podívat kde je pošta a najdu to avízo, sednout do auta a jet 3,5km na hlavní poštu, protože je to rekomado obchodní balík dobírka a ten mi na pobočkové nevydají - ale poštovné ode mne vyinkasují v plné výši...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund