Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OTF color 4464
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Franc



Založen: Jan 15, 2010
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út leden 19 2010, 17:40    Předmět: Citovat

a taky nevím proč u těch příspěvku vyhazuje takový divný čas Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út leden 19 2010, 19:20    Předmět: Citovat

Franc napsal(a):
a taky nevím proč u těch příspěvku vyhazuje takový divný čas Shocked

Čas ti to vypíše takový, jaký si nastavíš ve svém "Profilu" (třeba "Vladivostok" - jak tu někdo nedávno psal Laughing )

K desce obrazovky: +200V ti tam jde. Jde ti tam i +12V Question

Ještě tomu šasi - zatím jsi pořádně neupřesnil, jak vypadá ten ŘKS - skutečně je to zapojení bez diodového modulátoru - jak je v tom sch. pro C465-ku Question
Stáhnul sis ten manuál, co jsem ti na něj dával odkaz: http://www.opravyelektroniky.sk/schemy/TV/ORAVA/SI_OTF/otf_tv_si03_C459_465sat.pdf ???
Porovnej to zapojení.
Apropo - +B by podle toho mělo být 136V (a ne 138V - jak píšeš, že tam máš). Není to velký rozdíl, ale přeci jenom je: tolerance by měla být totiž nejvýše +- 1V !!!

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Franc



Založen: Jan 15, 2010
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út leden 19 2010, 23:10    Předmět: Citovat

Kokun - jakto že jsem to neupřesnil, vždyť píši v předchozích příspěvcích, že to schéma je shodné s 445, tudiž bez IO pro korekci poduškovitosti a taky to schéma 465 pasuje tak jak je nakreslené. Jinak samozřejmě tam mám 12V a taky myslím, že rozdíl 1V v +B neni nic. Já protože je v tom schématku 118 jsem to stahoval na těch 118 ale to už bylo hodně, ale od 125 až po 145 to funguje normálně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 19 2010, 23:33    Předmět: Citovat

Vždyť jsem tady vložil blokové schéma pro C464, pro porovnání taky C445 a je to až na napájení řádku a obrazovku stejný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 16:46    Předmět: Citovat

Tak hoši - Franc & sambiliong -
to čumím jak puk: že může být telka s obrazovkou 110° a bez "korekce ) (" (ať už s transduktorem, či diod. modulátorem) - s tím jsem se snad nesetkal (zřejmě jen u té C465-ky, u které jsem to ani neregistroval. Přestože jsem v ní měnil i to VN-trafo Embarassed ).
Jen nevím, čím se ta geometrie vyrovnává, když to zapojení skutečně odpovídá C445-ce (tj. telka s obr. 90° bez jakékoliv korekce) Nevím
Rozhodně je ale ve sch. pro C465-ku napsaná obraz. PHILIPS "A51 EAL30X01" - tj. obrazovka s 90° vychyl. úhlem (jak jsem už jednou psal!) zkontrolujte si - proto jsem byl přesvědčený, že tam ta "kor. ) (" být musí (když máte v telce obr. "A59TMZ40x01") Wink

Ale jak vidno nejsem sám, kdo je přesvědčený, že pro obrazovku 110° je "kor. ) (" nutná:
Onkyo napsal(a):
Ak je tam obrazovka A59 musí mať diódový modulátor a obvod korekcie to C445 nemala.Ostatné súčiastky a bvody môžu byť podobné.Môže to byť C458 (myslím.) Wink

Ví někdo třeba ještě o jiné telce (s obr. 110°), kde ta "kor. ) (" taky chybí?

To Franc - napětí +B nastav na těch 136V (je to i v tom blok. sch. - i když je to špatně čitelné a klame to, že je 138V). Ve všech manuálech se uvádí, že nap. +B se má nastavit přesně, a proto +2V už je dost!
V žádném případě ho nijak nesnižuj na 118V (tato hodnota je pro telku C445 = obraz. 21" a i u této telky bývá v rozmezí 118 až 126V, právě dle typu obrazovky - od různých výrobců) Exclamation
Co kontrola obrazovky? - už jsi zkusil uzemňovat jednotlivé katody (přes rez. cca 1K ??).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 17:19    Předmět: Citovat

A jak je tam ta korekce řešena? Je to přece geometrická vada,která se u těchhle obrazovek projevuje. Není to dáno přímo tvarem budídích pulsů konce RKS?
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12450

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 17:22    Předmět: Citovat

Ale no tak... rozum do hrsti... KSŘ je spínač, ne zesilovač. Wink

Jinak o tom, že existují obrazovky 110° bez potřeby korekce)( také nevím, ale pokud existují, musí korekci zajistit geometrie a ostatní parametry vychylovacích cívek společně s vhodnou korekcí "S". Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 17:29    Předmět: Citovat

To já vím taky, byl to jen blbý nápad,který pramenil z toho,že si nesjem schopen představit jak je to řešeno.U černobílých obrazáren se to dalo řešit magnety po straných,ale tady by to asi odnesly konverigence. Možná mechanickým uspořádáním vychyl cívek by to šlo.V každém případě je to raritka.
Korkce S je přece kompenzace rozdílu ploměru vychylování a poloměru zakřivení stínítka.To snad s poduškou nesouvisí nebo se pletu?

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 17:40    Předmět: Citovat

masar napsal(a):

Jinak o tom, že existují obrazovky 110° bez potřeby korekce)( také nevím, ale pokud existují, musí korekci zajistit geometrie a ostatní parametry vychylovacích cívek společně s vhodnou korekcí "S". Wink

Jardo - že už dávno není potřeba dělat "korekci SEVER - JIH", a že se to dělá již "vhodnými vychylovačkami" je naprosto jasné.
Jen si tak nějak neumím představit vychylovačky, které by uměly i tu "korekci E-W" Wink
Kdyby to takto nějak šlo, tak by se snad už také dávno dělaly "ve velkém" a odpadly by problémy, řešit to el. cestou - nebo ne Question

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12450

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 17:45    Předmět: Citovat

Jasně, však jsem také psal, že o existenci 110° obrazovek bez potřeby korekce )( nevím. Proto jsem zvědavý na výsledek šetření France. Wink
kokun napsal(a):
...Jen si tak nějak neumím představit vychylovačky, které by uměly i tu "korekci E-W" ...

No je to otázka míry korekce. U 90° vychylování je přece zkreslení také, jenže v menší míře a V.C. to dokáží zkorigovat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Franc



Založen: Jan 15, 2010
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 19:50    Předmět: Citovat

Takže pánové touhle diskusi jste mně dojali natolik, že jsem se rozhod tuhle telku projit podrobněji a zdokumentovat ji. Netvrdím, že tam není korekce řešena něčím jiným než IO, koukl jsem se jen na to, zatim nemám čas u toho posedávat a navíc jsem jak píši jen amater a nějakou diodovou korekci nepoznám, ale porovnám to pořádně podle těch schémat a taky vám ji nafotim.
Kokun - neuzemňoval jsem katody jen jsem je odpojil a přiznám se že nevím co když ji připojim přes rezistor ( 1K) mám od toho čekat. Jak jsem psal výše, já myslel že po odpojení bude na katodach nula a není tomu tak, takže takové pokusy moc nedělám. Právě proto jsem si založil vlákno v sekci pro amatery a né pro servisáky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 20:00    Předmět: Citovat

Tim kratkym spojenim se za predpokladu,ze je obrazovka(katody) dobra rozsviti prislusna barva,takze muzes soudit na kvalitu ci funkcnost vlastni obrazovky.Bat se toho nemusis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 21:23    Předmět: Citovat

To Franc
Tohle fórum totiž v žádném případě nesupluje "Školu TV techniky" - tudíž se určitá úroveň znalostí dotazujících předpokládá - i když jsme v sekci PORADNA pro laiky, amatéry a začátečníky Cry

I tady, na EB, se dá ve starších vláknech nastudovat tolik, že zjistíš, že se tu už snad všechno probíralo.
Ale téměř v každé (z tvých sporadických odpovědí) se dovídáme: "zatím nemám čas ......." Cry
Tak, buďto máš o problematiku TV techniky zájem, nebo jen potřebuješ levně opravit telku Nevím
V takovém případě se pak většinou tazatel (na dotaz typu: "a co mám tedy vyměnit?") dočká odpovědi: dej to radši do servisu Rolling Eyes

Uzemňováním jednotlivých katod (přes rezistor) je budeš jednotlivě rozsvěcovat. Podle intenzity jejich záření, se dá dále usuzovat, jak "zdravá" je každá z nich (ale to se, při znalosti f-ce obrazovky, dá i vytušit) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12450

PříspěvekZaslal: čt leden 21 2010, 8:55    Předmět: Citovat

Franc napsal(a):
... já myslel že po odpojení bude na katodach nula a není tomu tak, takže takové pokusy moc nedělám. Právě proto jsem si založil vlákno v sekci pro amatery a né pro servisáky Laughing

A proč sis to myslel? Přece obrazovka jako každá jiná elektronka představuje v nažhaveném stavu vodivé prostředí, které je schopno přenášet potenciály ostatních elektrod. Odpojená katoda je tedy pomocí emitovaných elektronů s ostatními elektrodami spojena. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Franc



Založen: Jan 15, 2010
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt leden 21 2010, 21:19    Předmět: Citovat

masar - myslel jsem si to proto, že jsem předpokládal, že přes velký vnítřní odpor multimetru se mi obvod Anoda obrazovky-katoda neutvoří, toť vše.
kokun - ať to vyzni jakkoliv blbě, je to můj koníček ke kterému se dostanu tak na 2-3 týdny v lednu za celý rok. Známi a rodina to ví a potom mě v tomto terminu zásobí něčim, na čem já se trochu vyřádim a jim trochu pomohu. Většinou to jsou věci, které jim servisy vráti nevyřízené ač už z důvodu nerentability a nebo to prostě neopravili. Já se to pokusim opravit a co nevyjde to skončí na sběrném dvoře, tak to prostě je.
Jinak co se tyče te televize, tak jsem zkoušel tu obrazovku přes ty odpory. G a B svítily docela hodně a na 10K odporu jsem naměřil 19,5V zatím co R svítila slabě a na R jsem nenaměříl ani 1V. Ve všech barvách ale byly zpětné běhy. Pokud ale stáhnu jas na VN trafu a pak pomalu přidám, tak zrnění drží OK, ale po vypnutí a zapnutí je zase obrazovka dočervena a svítí zpětné běhy.
Dále jsem zkontroloval ten řádkový stupeň a je zcela shodný se schémou C445. Obrazovka je NOKIE A59EAF10X01.Sorry koho zaměstnávam víc než by bylo nutné.
Chtěl jsem poslat nějaké fotky, ale ono to bere jen do 300k, takže kdo má o ně zájem napište mi na feroero@seznam.cz a já mu je pošlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund