Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čím topíte?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: ne leden 10 2010, 0:07    Předmět: Citovat

ivan116 napsal(a):
A čo tak pelety zo zásobníku?

Pelety mají tu nevýhodu, že nerostou v lese, navíc pelety musím taky dodat ke kotli, rozdíl mezi tím jestli dodávám 2x denně nebo jen jednou není až zas takový.... tudíž rozdíl komfortu oproti plynu nebo elektřině je stále velký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1527
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: ne leden 10 2010, 0:49    Předmět: Citovat

Crifodo myslel asi takovýto geotermál
http://www.obecpodhajska.sk/?menu=210
Zkoušeli tam s tím vytápět skleníky, skončilo to ale na zarůstání potrubí minerály, které jsou v té vodě obsažené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3766
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: ne leden 10 2010, 0:58    Předmět: Citovat

Prvu sezonu vytápam Viadrusom 6-článkovým a palim iba drevo. Som nadmieru spokojny,ale komin čistim tak raz za 3 týždne-preventivne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ivan116



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 307
Bydliště: Bratislava IV

PříspěvekZaslal: ne leden 10 2010, 13:15    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
ivan116 napsal(a):
A čo tak pelety zo zásobníku?

Pelety mají tu nevýhodu, že nerostou v lese, navíc pelety musím taky dodat ke kotli, rozdíl mezi tím jestli dodávám 2x denně nebo jen jednou není až zas takový.... tudíž rozdíl komfortu oproti plynu nebo elektřině je stále velký.


-Ako to že nerastú Question ,šak je to tiež drevo Smile ,teda väčšinou, viem že sa vyrábaju aj z pepiera,slamy,kukurice...A s tým drevom je tiež dosť roboty,keď si zrátam koľko krát chytim do ruky jedno poleno zakial ho priložim do pece,ale má väčšiu výhrevnosť zohreje pri píleni,potom pri sekaní,v mojom prípade ho musím ešte vynášať na poschdie a až potom s ním prikúriť.
Rolling Eyes Takže moje drevo má 4násobnu učinnosť oproti tomu čo udávajú tabuľky Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 10 2010, 13:24    Předmět: Citovat

Na druhou stranu je to výborný čištění hlavy po celodenním sezení u "duševní" práce. Průšvih nastává, když je inteligent chcípák, ale to si pak tu práci musí pěkně rozložit na celej rok.

Co jiní zaplatí za pohyb ve fitcentru, my máme při řezání a štípání zadarmo a ještě z toho je prospěch.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: ne leden 10 2010, 15:39    Předmět: Citovat

ivan116 napsal(a):
-Ako to že nerastú Question šak je to tiež drevo Smile ,teda väčšinou, viem že sa vyrábaju aj z pepiera,slamy,kukurice...A s tým drevom je tiež dosť roboty,keď si zrátam koľko krát chytim do ruky jedno poleno zakial ho priložim do pece,ale má väčšiu výhrevnosť zohreje pri píleni,potom pri sekaní,v mojom prípade ho musím ešte vynášať na poschdie a až potom s ním prikúriť.


Samozřejmě, že v lese "rostou" i ty pelety, ale nenapadá mě jak bych z takového stromu ty pelety udělal, pokud dobře vím, tak pelety se dělají z odpadu.
Navíc pro mě je práce v lese tak trochu odpočinek (to zní docela blbě, že?), 2-3x do roka zajedu do lesa a mám na rok vystaráno, rozštípaný je to na štípačce taky hned.
Pokud nemáš les a palivo kupuješ, tak jsou pelety samozřejmě lepší, protože je s tím mnohem méně práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7944
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne leden 10 2010, 17:00    Předmět: Citovat

Pálím blbý úředníky ze státní sféry. Blbě hoří ale topení mám na deset let dopředu.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 10 2010, 17:23    Předmět: Citovat

To je ekologicke - je to nevycerpatelny zdroj Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ivan116



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 307
Bydliště: Bratislava IV

PříspěvekZaslal: ne leden 10 2010, 18:38    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
Pálím blbý úředníky ze státní sféry. Blbě hoří ale topení mám na deset let dopředu.


To môže byť dokonca aj ziskové,ak by sa Ti podarilo z nich spraviť mrtve duše môžeš poberať aj ich plat. Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jonapo



Založen: Jul 02, 2005
Příspěvky: 184
Bydliště: slovensko

PříspěvekZaslal: po leden 11 2010, 8:23    Předmět: Citovat

Zdravím všetkých,
ja prvý rok kúrim s Prothermom 5-člankovým liatinovým a som tiež spokojný, je to podobné ako Viadrus akurát sa mi lúbil iný ekonomickejší výmenník. U nás v posledné roky ľudia prechádzajú hodne na kúrenie v rodinných domoch na kúrenie tuhým palivom lebo ten plyn nám ridne zdraželi okúrenie rod.domu už vychádza na plyn pomaly na 100 000Sk
a preto keď si zoberiete,že uhlie Handlová stojí 330Sk/100kg a na chalupu potrbuje cca 5 ton tak náklady ma vijdú na cca 20 000Sk. Dal som si namontovať liatinový kotol na tuhé palivo 5-článkový o výkonu 24kW a kúrim v ňom uhlím aj drevom, je to vzššia kvalita ako Viadrus lepší výmenník vzššia účinnosť ,menší objem vody pozrite si ho na webe je tam
popísaný. Mne sa na Viadrusoch nelúbila tá hrubá liatina veľký objem vody
a vývod komína umiestnený nad ohniskom čo teplo dosť uchodilo hore komínom. Kotle liatinové ako dakon a pod je toho na trhu dosť používajú
Bohumínske liatinové články čo je zhodné s Viadrusom. Teraz už vo svete sa litina vzrába presným tlakovým liatim čo má sú kotle aj Protherm, Attak a pod čo sa mi ľubi dobrá ekonomická konštrukcia článkov výmenníka tepla a tým aj dosť veľká účinnosť.
Ja používam tento kotol na tuhé palivo s kombináciou s plynovým kotlom
tak,že ke´d vyhasne kotol na tuhé automaticky naskočí plyn,akurát pribudla práca s tuhým palivom,prach v kotolni, viacej popola, no ale
si myslím po tej ekonomickej stránke neni o čom debatovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po leden 11 2010, 8:46    Předmět: Citovat

Vem to tak , že kouř takového druhu , který Ti komín zanese , je těžký , jak říkával náš energetik , na kole by se na něm dalo jezdit . Jest to nedokonalé spalování . Když topím v uhelném u máti (jsem tam každý den , tak nevídíš z komína žádný kouř . Kotel musí jet naplno . Čím víc kotel škrtíš , tím hůř . Jeden čas jsem prodával topenařinu a vím , že jsem tím provokoval ,ale doporučoval jsem dva kotlíky . Jeden s malým výkonem a druhý větší . Kotel by měl jet alespoň na 80 % . Pokud už právě máš i plynový kotel , tak to chce kotel na tuhá malý a v případě dvacítek přitopit těch pár dní plynem . Mám Háčko a vymetám 2x za zimu . Jinak letos jsem se nechal také zlámat cenou polského , ale kromě toho , že musím velké kusy drtit , tak si jinak nestěžuji . Je to sice mladé uhlí , ale téměř žádný popel a v tomto případě není ani problém s prachem - ochotně hoří i volně přisypaný .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 16:57    Předmět: Citovat

Oživuji tohle téma,protože potřebiji poradit.Plánuji přeložit kotel z chodby do plánované kotelny vedle domu.Problém je z výškou komína. Na té stavbě,kde kotelnu plánuji je střecha vysoká jen 3,5m a já nechci jít nad střechu moc vysoko,tak by byla účinná výška komína cca6m s 200-250kou vložkou.Plánuji tam kotel viadrus U26,tak 5ti článek.Máte někdo zkušenost s komínem podobných parametrů? Výpočtem to vychází,ale já na výpočty moc nevěřím,praxe bývá trošku jinde.

EDIT: plánuji topit pouze dřevem.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 17:15    Předmět: Citovat

Podívej se na www.tzb-info.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 9:59    Předmět: Citovat

Já bych pod 7m nešel . Druhá cesta je kotelnu "utopit" , zase by jsi mohl metr získat . Čím chceš topit , že Viadrus ? To jedině na polena nebo koks , jinak šílenost .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 11:18    Předmět: Citovat

Podle návodu k instalaci je minimum při 250mm vložce 6m, ale je to minimum, takže pokud nebudeš mít komín vymeten, tak tah klesne a výkon taky, takže bych šel alespoň o metr výš. Další možnost je spalinový ventilátor, ale to není zrovna nejideálnější.
Na výšce bych nešetřil, velký tah se dá snadno regulovat, zato malý se nedá ničím nahradit (kromě toho ventilátoru).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund