Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Multifokální brýle - jaké máte zkušenosti?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 03 2010, 23:49    Předmět: Multifokální brýle - jaké máte zkušenosti? Citovat

Dostal jsem se do let, kdy mám na čtení "krátké ruce". Brýle na monitor jsou slabé na bastlení a naopak. Pořídil jsem si proto jedny multifokální brýle pro domácí a kancelářské použití, tj. pro koukání na monitor (nejvzdálenější) , pro psaní na klávesnici nebo rukou na papír (bližší) až po bastlení (nejbližší). Od +1,5D do +3,5D.

Ale jsem dost zklamán. Při práci na PC vidím na monitoru ostře jen oblast asi tak o průměru 15-20 cm. Zbytek monitoru( okraje, rohy) jsou rozmazané. Musím pohnout hlavou a ne jen očima, jak jsem byl zvyklý. (Ano , já vím. "Tak co si ztěžuješ? Otočit celou hlavu můžeš!" Smile - viz Vesničko má, středisková )

Představuji si to tak, že na ploše skel jsou jakoby vodorovné pruhy s určitou konkrétní optickou mohutností. Takže když šmejdím očima skrz skla vodorovně, měl bych vlevo i vpravo vidět stejně ostře jako uprostřed skla. Jenže ono ne!
V žádném případě nejsem schopen vidět ostře v horizontální rovině mimo střed skla. Což by se mi při čtení textu hodilo a nemusel bych při tom vrtět hlavou.
Je to přirozená vlastnost multifokálních brýlí? Nebo dělám něco blbě?

U obyčejných jednoohniskových brýlí je totiž ostré všechno i v rozích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanizek



Založen: Apr 01, 2009
Příspěvky: 364
Bydliště: Uganda

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 0:09    Předmět: Citovat

Vzpomněl jsem si na svoji tetu - ta po výměně skel v brýlích chodila jako ožralá. Šla se teda zeptat zpátky do té optiky, kde se jí nakonec strašně omouvali, jelikož křivě usadili jedno sklo.
Pak už viděla (i chodila) normálně.

_________________
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 3:41    Předmět: Citovat

Stajný problém jsem řešil před časem a výsledek byl ten, že jsem zkusil několik modelů bifokálních a multifokálních skel, i různých typů obrub. A poté jako celek, ideu multifokusování zavrhl.
Nikdy to nebylo ono, podobně jak píšeš.
V současné době se připravuji na korekci zraku laserem takovým způsobem, abych brýle zcela neodložil ale pouze upravil optickou mohutnost čočky tak, aby mi na blízko i na dálku stačily jedny brýle.
Představuji si to tak, že mi z mých 3D na dálku a asi 1,5D na blízko ubrousí laserem těch 1,5D na blízko a to co zbude dorovnám rozptylkou na dálku.
Po konzultaci s očním centrem to je možné. Tak uvidím co uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 7:03    Předmět: Citovat

brýle jsou obecný problém ! ty multi už vubec usnadní to sice práci a ale oční svaly dále degenerují právě tím jak se omezí na dvě oblasti - úzké oblasti ! Dnešní svět je strašně uspěchný ! rozhodně lepší jsou dvoje brýle ale není čas na to si je mněnit a to i mnohokrát denně ! Nu prostě past ! Kdysi ledé z brejličkami byly rozvážní a uvažení a nikam nespěchali - ten důvod byl ty bríle oni ten hendykep přijaly a obrátily jej ve svuj prospěch ! Dnes si čluvěk pořídí multi či tri fokální brejle a utíká stále dál v před a proč ?A stují to za to ?

PS:omluvte pravopis dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 7:27    Předmět: Citovat

Nevím kolik brýlí nosíš Ty , ale já mám též troje a je to k vzteku . Tam nejde o spěch . V realitě - vercajk mám na židli a vrtám se v rozvaděči . Na svorkovnice vidím jen s brýlemi -po zkušenostech na jednu hladinu vidění a potřebuju jiný nástroj . Musím si je sundat a když vyberu nástroj , tak zase nasadit . Může být během hodiny 20-30x . To samé na stole elektronika , čumím na desku a potřebuju se podívat na skop-je dále a zase nic nevidím . Už vím , proč tchán už elektriku nedělá .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 7:52    Předmět: Citovat

Používam bifok na čítanie a na diaľku, no na notebook buď lepím nos na obrazovku, alebo si hodím iné okuliare s ktorými vidím tak od 50cm do 2m.
Ešte mám jednu metódu...aditívnu, nakladám na nos dvoje okuliare.
A to som sa v poslednej dobe vybavil množstvom smd!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 8:02    Předmět: Citovat

kolega to vyřešil oblíkátně má jak píše "procesor" na nose dvoje tedy v praxi jen jedny ale jsou to takové ty dvojité jestli víte co myslím jedna sada skel se přiklápí k té druhé je to trošku archaická metoda ale je to řešení ! to zorné pole je potom mnohem širší !

PS: omluvte pravopis dík

To už jsem také slyšel počkej až na to neuvidíš a podobné hlášky a nevím proč ale když na to odpovídám tak to dělat nebudu tak vidím jen zděšení a nebo posměch ! a přitom ta elktronika není jediný tvořivý obor který člověk může dělat ?! nebo se snad pletu ?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 9:32    Předmět: Citovat

Vřele doporučuji zkontrolovat si brýle, které si vyzvedáváte v OPTICE. Tváří se jako machři, na jakýkoliv dotaz se na vás dívají s opovržením a nepřipustí chybu.
Manželce např. zaměnili dioptrie pro L/P oko (nejprve si toho nevšimla, bylo to jen +-0,5D, ale pořád se jí něco nezdálo) a u mě přehodili osu astigmatizace na jednom oku o 90 stupňů, takže hned při vyzkoušení v optice jsem jim to omlátil o hlavu. Nechápali, jak to můžu jako laik poznat bez přístrojů (přitom stačí s brejlemi pootočit o 90st a pozorovat jak se mění čtverec na svislý/vodorovný obdélník) odběhli s tím na nějaký optický měřák a až pak se velice omlouvali. Jsou to mistři světa, kteří mají věci minimálně 10x zbytečně předražené a vždycky se snaží vnutit zákazníkovi to nejlepší - přeloženo do češtiny -to nejdražší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 10:45    Předmět: Citovat

Multifokály jsem si před lety nechal zhotovit a pocity naprosto katastrofální, kroutil jsem hlavou jako idiot a viděl ostře jen určitej flek. Po reklamaci mi bylo sděleno, že je vše v pořádku. Tak jsem nad nimi zlomil hůl a oželel těch asi 6 tisíc. Vřele NEDOPORUČUJI NIKOMU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 11:00    Předmět: Citovat

Hanizek napsal(a):
Vzpomněl jsem si na svoji tetu - ta po výměně skel v brýlích chodila jako ožralá.

To mi připomnělo experiment z dětství, někde jsem přišel k trojbokému hranolu z optického skla, asi 10 cm dlouhý, dalo se přes něj dívat oběma očima. Podle orientace základny měl člověk pocit že jde buď do prudkého kopce nahoru nebo z kopce dolů. Ten pocit dolů byl tak intenzivní že přepadnu, že jsem chodil jak ožralý taky.
K těm brýlím: když to čtu, jaké mají lidi potíže tak abych byl rád, že mi zatím stačí jen třetí ruka s lupou Rolling Eyes spousta mých vrstevníků je opticky vyzbrojena už dávno a každoročně nějakou optickou mohutnost přidávají. Mám pocit, že brýle oku sice pomůžou ale akomodační sval to zároveň vzdá a čočka degeneruje o to rychleji. Svoje udělá i životní styl a hlavně činnosti s PC Sad
Někde jsem viděl brýle multifokální s přeostřováním šroubem na tom můstku kterým brýle sedí na nose, vypadalo to sice trochu sci-fi ale když to funguje... divím se že japonci ještě neprodávají brýle s autofocusem (možná jen nejsem informován?)
Jinak hodně udělá intenzita osvětlení, když je pracoviště nasvíceno jak PalmBeach v poledne, duhovka se stáhne na dva mm a hloubka ostrosti tím naroste výrazně. Kdo má chuť ať si zkusí vyrobit "brýle" z Al fólií s malou dírkou 0,1-0,3 mm v ose oční čočky, takže vznikne něco jako camera obscura těsně před okem. Obraz sice ztmavne (to se musí dohnat osvětlením) ale hloubka ostrosti je taková, že oko vidí všechno od mm až kam až je vidět a to současně bez akomodace. Je možné pozorovat skrz záclonu krajinu a je vidět ostře záclona 1cm před okem i horizont.
Ani jsem nevěděl že podnikatelská arogance dorazila i do Očních optik, pamatuju tam hodné lidi když jsem si chodíval kupovat a dávat zabrušovat brýlová skla za 17,- Kčs na dalekohledy Very Happy
něco o samočinných brýlích
http://www.edn.com/article/CA6325606.html
http://www.eyeassociates.com/AFOcutechBlue.htm


Naposledy upravil Crifodo dne po leden 04 2010, 11:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12337
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 11:01    Předmět: Citovat

Stasek, a klasické bifokály jsi zkoušel ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PLV



Založen: Oct 21, 2007
Příspěvky: 400
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 13:01    Předmět: Citovat

Řeším ty samé stařecké problémy a mrzí mě, že v době, kdy se dá telefonovat z hodinek, vidět celý svět v počítači a televizi, kdy auta překypují sbytečnostmi, nemá nikdo snahu řešit tyto problémy a když, tak vždy jen amatérsky nebo poloamatérsky a každý pokus vyfičí do ztracena. Dobré by možná bylo mě asi už čtyřicet let známé řešení pomocí dvou skel mezi kterými je voda a obyčejným šroubkem by se měnila optická mohutnost čočky. Myslím, že pro nějakou zavedenou firmu v oboru by nebyl žádný problém dovést to k dokonalosti. V poslední době jsem zase viděl tyto poloamatérské snahy. Nevím, kde je zakopaný pes nebo kdo brzdí vývoj a výrobu určitých druhů prospěšných výrobků. Je to právě zajímavé v dnešní naprosto tržní společnosti, že věci, které jsou potřebné, jsou nedostupné a ne jen nějaké brýle. Confused
_________________
Netřep se mnou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 13:10    Předmět: Citovat

Sendyx: Jasně, mám je taky, ale nenosím, protože zorné pole je zmenšené a když sklopím zrak, třeba při chůzi, tak prd vidím, tedy žádný komfort. Takže potřebuju čtvery, jedny na čtení, jedny na PC , jedny na dálku a na střelnici střelecké. Případně, když dělám něco titěrnýho, nasadím dvoje i troje. Mám už tolik různejch brejlí za tu dobu co se mi zhoršil zrak, že mám v zásobě dvoje v dílně, jedny na chatě, jedny nosím v tašce ssebou a samozřejmě potřebnej počet doma. Z úpravy laserem mám strach. Co kdyby se to nepovedlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 14:35    Předmět: Citovat

Kdyby se to nepovedlo, tak to reklamuj ať ti vrátí peníze. Very Happy

Tak jsem měl strach že něco zmrví a udělají mi díru do hlavy...
Chce to sehnat si co nejvíce informací o tom konkrétním pracovišti kde to budou dělat.
V rodině máme celkem tři vysoce spokojené absolventy laserového ošetření. Jeden dokonce po úspěšné korekci -8 a -12D odložil brýle úplně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolandt



Založen: Jan 11, 2009
Příspěvky: 134
Bydliště: vychod slovenska

PříspěvekZaslal: po leden 04 2010, 19:18    Předmět: Citovat

nosim tiez multi, bol som prinuteny okolnostami v praci, a ostrost videnia na horizontalnom okraji je zla, je to ale riesitelne, multifokaly sa robia s roznou sirkou kanala, ale cim je kanal sirsi, tym su tie skla drahsie.
za menej eur treba pohybovat hlavou, a cim viac do toho investujes, pohybu je nutno menej.
ide aj o to aby tie skla boli presne vyrezane, mozno treba reklamovat, da sa to aj premerat u konkurencie, a potom reklamovat nepresnu vyrobu.
mne to vyrobili presne podla vzdialenosti oci a nemam s tym problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund