Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

14 let za nedovolené přechovávání laserového ukazovátka
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 15:40    Předmět: 14 let za nedovolené přechovávání laserového ukazovátka Citovat

Je to docela hustý, ale dalo se to čekat. Jak to jednou zavede jeden, je jen otázka času, kdy to přijde i do EU.
http://zahranicni.ihned.cz/c1-39477130-zradna-a-nebezpecna-zbran-laserove-ukazovatko-ohrozuje-policisty-i-letadla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 16:23    Předmět: Citovat

Pokud se prokáže, že to bylo použitý jako zbraň, není na tom nic neobvyklýho. Stejně tak se to dá aplikovat na kuchyňský nůž...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 16:31    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Pokud se prokáže


Pozor na záměnu Wink právě proto, že nechtěli čekat, AŽ někdo sundá letadlo plný lidí na město, uzákonili ten ban na ukazovátka, takže špatný jsi už za vlastnictví laserku nad 1 mW, NEŽ s tím něco provedeš...
http://news.smh.com.au/national/laser-pointers-restricted-after-attacks-20080406-240f.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 16:34    Předmět: Re: 14 let za nedovolené přechovávání laserového ukazovátka Citovat

Crifodo napsal(a):
je jen otázka času, kdy to přijde i do EU.

je jen otázka času, kdy to přijde i na EB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 16:34    Předmět: Citovat

A co se stane až neustále ohrožení a ubližovaní policisté demokraticky prosadí zákaz laserů a já už ho mám? odkopupí ho ode mě? Já ho koupil za platných zákonů. Restrikce bude složitá Very Happy
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 16:37    Předmět: Citovat

Proto právě situace začíná být zajímavá. Samozřejmě lasery velkých výkonů jsou mezi lidma, vyskytujou se ve vypalovačkách, servisáci je mají v náhradních dílech atd... i když zpravidla bez kolimátorů.
Ale ta doba kdy někoho napadne to použít teroristickým způsobem vyloženě visela ve vzduchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 16:43    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
A co se stane až neustále ohrožení a ubližovaní policisté demokraticky prosadí zákaz laserů a já už ho mám? odkopupí ho ode mě? Já ho koupil za platných zákonů. Restrikce bude složitá Very Happy

Ak ho hlboko zakopeš na vlastnej záhrade, tak bude stále Tvoj akurát ho nebuš môcť používať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 18:30    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
A co se stane až neustále ohrožení a ubližovaní policisté demokraticky prosadí zákaz laserů a já už ho mám? odkopupí ho ode mě? Já ho koupil za platných zákonů. Restrikce bude složitá Very Happy
Budeš ho moci beztrestně odevzdat úřadům. Laughing
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 638

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 20:56    Předmět: Citovat

Podle této logiky by mohli každého chlapa zavřít za znásilnění, protože na TO má vercajk taky. Laughing Wink
_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 20:59    Předmět: Citovat

Bude mi bez nároku na cokoli "znárodněn" jako to udělali komouši v r. 1948. Ostatně praktiky dnešních politiků, vlády a jejich ochránců jsou v mnohém horší. Ale to už sem fak nepatří.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 21:02    Předmět: Citovat

Rozdíl je v tom, že to ukazovátko je mimořádně zákeřné na rozdíl od toho vercajku nedohledáš podle DNA ani služebním psem. Každý kripl si může stoupnout někde v serpentinách za buk a v noci poslat kamion do rokle bez rizika a stop. Kamioňák už nepromluví a příčina bude neznámá, ledaže by zrovna telefonoval a ještě stačil říct že nevidí.
V tomhle případě se prostě technika dostala do pozice, kde nás staví před nové problémy. Kdysi o tom psal J.M. Troska v jinak škváru ale celkem přesném odhadu budoucnosti, tenkrát to pojmenoval Paprsky inženýra Farina..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 21:14    Předmět: Citovat

Tebe Crifodo by měli zavřít jako prvního za nabádání k trestnému činu. Mě by totiž vůbec nenapadlo na něco takového laserové ukazovátko použít, ale když už si to tu nakous, asi to půjdu vyzkoušet. Stoupnu si do ostré zatáčky za buka a až kolem pojede někdo koho nesnášim, blik a bude vymalováno Razz Ale bude to chtít nabíjecí baterky Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2009, 21:27    Předmět: Citovat

No tak se zase nějak zkus uklidnit, medikamentama nebo jinak. Všechny špatnosti které se v tomhle oboru dají vyvádět, jsou na webu už aspoň 10 let a kromě toho je jaksi zákonité, že dorůstající asociálové na ně patrně instinktivně přijdou sami. Kdyby ne, TV vysílání a PC hry poslouží inspirací. To se netýká jen laserů.
Na fóru okolo projektu Ronja se před xx lety debatovalo o nevhodnosti laserových pojítek tam, kde křižujou dráhu blízko heliportu nemocnice, což je skoro všude. Když byla ukazovátka hodně v módě svítili s tím 12 letí parchanti přes ulici na kdekoho, bohužel legislativa nedovoluje to řešit přesdržkou. Někde v diskusi studenti nabonzovali jistého pedagoga nejmenované české vysoké školy, který spící žáky na přednáškách budí svícením laseru do xichtu.
Vypadá to, že události dají systému zas další záminku k pořádnému utažení šroubů, už se jen čeká na průser a ten už klepe na dveře, jak jdou mW nahoru a čínské ceny dolů.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1235447/Helicopter-laser-thug-jailed.html
pohled na xicht dotyčného pachatele dost napoví, co je to za intelektovou a příjmovou skupinu... pohled do diskuse potvrdí že lidi po utahování šroubů sami volají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 15 2009, 10:21    Předmět: Citovat

To je absurdní.
Vývoj techniky je na takové úrovni, že je možné vyrobit potenciální anonymní zbraň prakticky z čehokoliv co mám v dílně.
Zákazy tohoto typu jsou zoufalým plácáním do vody v domění, že zblbělá ryba místo aby utekla skočí rovnou do sítě.
Zákony mají v prvé řadě řešit následky a nikoliv příčiny.
Spáchal jsi trestný čin? Budeš potrestán. Nic víc a nic míň.
Vyrábět zákonné normy predikující jednání svobodné vůle je obludně absurdní vynález euroatlantické civilizace, která se čím dál více vzdaluje od svých kořenů. A dobře jí tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út prosinec 15 2009, 14:05    Předmět: Citovat

Zákazy jsou občas absurdní, ale nedá se říct že by zákony preventivního typu byly něčím novým nebo jen euroatlantického typu. Prevence je někdy jediná možnost, bez ohledu na účinnost, někdy je to současně populistickým vyjádřením moci, že se stará o lidi. Existuje spousta omezení v prodeji jedů, chemikálií, zákazy exportu zbraní atd., trestný čin vysílání na černo, jízdy s nehomologaným vozem.., speciální prevence v jaderné technice, tam se nikde nečeká s trestem až někdo vyvede trestný čin. V dílně si z běžně dostupných věcí zpravidla neuděláš to, čím dálkově anonymně a beztrestně ohrozíš velkou skupinu lidí. Až ty lasery se tomu začínají vymykat. Proto ty nové pokusy s legislativou. V NSW se objevila pravidelná snaha ozařovat kokpity letadel při přistávání laserem a je prostě fakt, že to mohlo skončit disastrem, tak na to vládnoucí moc zareagovala jakoby preventivním trestem, jinak by ji voliči obvinili z nicnedělání. Ono moc jiných možností není. Výrobu a dovoz z číny už nikdo nezakáže, to nejde, technická opatření jsou minimální. Leteckou dopravu neprovozovat - to nejde, systémy pro přiblížení až na dráhu bez zraku pilota - pro civilní letectví riskantní, nějaké systémy ochrany zraku - zatím neexistují a nepoužívají se. V tomhle bodě se prostě stav jedné techniky dal nachytat stavem jiné techniky. Obrana třeba bude, ale za cenu přídavných nákladů a dalšího omezení svobod - zaplatíme všichni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 1 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund