Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém s ústřednou DSC
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
foxin1



Založen: Dec 12, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so prosinec 12 2009, 8:51    Předmět: Problém s ústřednou DSC Citovat

Ahoj bastlíři mám takovej problém moje ústředna dsc 1510 + klávesnice 1500rk mi po zapnutí rozsvěcí všechny kontrolky zon když připojím jedno čidlo na první zonu 1 a odpojím ostatní nepoužívané zony *1 23456 tak stejně po zadání křížku svití i zapojená i odpojené. když odpojím i jedničku s čidlem tak se teprve rosvítí zelená ready nechápu to. Zona je nastavena jako vnitřní opožděná.Co musím udělat na svorkovnici s propojkama které neosadím žádným čidlem propojit drátem nebo se tam dáva odpor.
Zatím díky za případné ohlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so prosinec 12 2009, 10:04    Předmět: Citovat

Skús vyvážiť nezapojené slučky odporom 1k.
_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxin1



Založen: Dec 12, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út prosinec 15 2009, 7:03    Předmět: dsc 1510 Citovat

to jsem zkoušel ale nic.Možná mám něco blbě nastaveno byl proveden reset.Zřejmě jsem na něco zapoměl.Možná nastavení smyček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marimm



Založen: Oct 25, 2005
Příspěvky: 185
Bydliště: Západné Slovensko

PříspěvekZaslal: st prosinec 16 2009, 12:35    Předmět: Citovat

Vsetko je to v instalacnom manuale. Mas ho?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxin1



Založen: Dec 12, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 16 2009, 12:57    Předmět: dsc 1510 Citovat

Jo mám ho ale nejsem schopen to zprovoznit mám nastaveno spoždění na odchod ale když ty snyčky odpojím tak se to zakoduje hned a když naruším první zonu tak se rosvítí a zhasne kontrolka ready a armed svítí pořád a to všechno bez poplachu nechápu to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxin1



Založen: Dec 12, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 16 2009, 14:26    Předmět: dsc 1510 Citovat

Ještě jedna otázka.Udělám li HW reset co všechno musím naprogramovat přes klávesnici budu mít zony 1 2 3 a na nich jen tři IR čidla paradox. Aby to všechno fungovalo.jak odpojím ty zbylé 4 5 6.aby nesvítili když do nich nic nevede.Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marimm



Založen: Oct 25, 2005
Příspěvky: 185
Bydliště: Západné Slovensko

PříspěvekZaslal: st prosinec 16 2009, 14:37    Předmět: Citovat

Ked tvrdis, ze je to po resete, tak postupuj takto:

1. Kazdu zonu vyvaz odporom 1k ( medzi Z1 a COM, Z2 a COM....)
2. Na vystup SIR si pripoj sirenu alebo rele
3. Vstup do programovacieho rezimu a v sekcii 11 nastav zony takto:
- zone 1 - 20
- zone 2 - 21
- zone 3 - 21
- zone 4 - 21
- zone 5 - 21
- zone 6 - 24
4. V sekcii 12 rozsviet zony 1 a 6 ostatne zhasni.
5. V sekcii 16 rozsviet vsetky zony
6. V sekcii 17 nastav prichodovy, odchodovy cas a cas pre sirenu
7. V sekcii 31 rozsviet zonu 5
8. V sekcii 32 vsetko zhasni
9. Ukonci programovanie

Teraz je zona 1 oneskorena, zony 2-7 okamzite a zona 6 24hodinova (strazi stale nezavisle od toho, ci je system zapnuty (svieti kontrolka ZAP) alebo vypnuty). Cez prikaz *1 si pozri, ci su vsetky zony zhsnute. Ak nie tak ich zhasni. Teraz by mal byt system pripraveny na pouzitie.
Po zadani zapinacieho kodu (prednastavene na 1234) sa Ti musi rozsvietit kontrolka ZAP a panel bude odpocitavat odchodovy cas. Po skonceni odchodoveho casu system strazi. Ak teraz rozpojis zonu 1, zacne bezat prichodovy cas na vypnutie systemu. Ak ho nevypnes, spusti sa poplach. Ak by si pri zapnutom systeme rozpojil niektoru zo zon 2-5, poplach sa spusti okamzite. Vypnes ho samozrejme vlozenim kodu.

Dufam, ze Ti to pomoze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxin1



Založen: Dec 12, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2009, 6:20    Předmět: dsc1510 Citovat

ty jo to je návod super díky moc jdu na to pak napíšu jak to dopadlo.díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxin1



Založen: Dec 12, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2009, 7:17    Předmět: dsc1510 Citovat

Tak to dopadlo tak že po vyvážení všech smyček 1k odpory (zony s čidlem i bez) svítí při nezakodovaném stavu všechny kontrolky zon.není to málo ten 1 k odpor? když nasadím trimr na zonu tak ho musím nastavit tak na 4,2 kohmu aby kontrolka shasla.
Zkusil jsem to *1 odpojit všechny zony a hle rosvítila se zelená ready ale při zadání kodu se zakodovalo bez zpoždění asi 6x to krátce pípne a svítí armed.
tak už nevím co je kde špatně.

myslím si že by měli být smyčky vyvážené tak aby nesvítila žádná kontrolka zony nemám pravdu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marimm



Založen: Oct 25, 2005
Příspěvky: 185
Bydliště: Západné Slovensko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2009, 11:47    Předmět: Citovat

Skus tam dat zakoncovacie odpory 5k6. Pri prvych ustredniach davali odpory 1k. Pri novsich verziach uz 5k6.

Tych 6 pipnuti by mal byt ten odchodovy cas. Aky cas si si nastavil v sekcii 17? Tam sa to zadava v sekundach.
Prikaz *1 sluzi na odpojenie zon (v pripade poruchy) na jedno zapnutie/vypnutie systemu. Potom sa zony automaticky pripoja do systemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxin1



Založen: Dec 12, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2009, 13:05    Předmět: dsc1510 Citovat

No v sekci 17 jsem zadal 30 sec. ale těch 6 pípnutí se odehraje během jedné sekundy a je to pořád stejné můžu tam nastavit co chci za číslo tak to pípá pořád stejně nechápu to. Vše jsem nastavil jsk si mi napsal.

nemůžu mít třeba špatně zapojenou klávesnici nebo čidlo? Nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxin1



Založen: Dec 12, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2009, 14:23    Předmět: dsc1510 Citovat

už to odpočítává byla vyplá funkce hlasitý odchod. Odpočítávalo to ale nebylo to slyšet.

akorát to trvá nějak dlouho

Můžeš mi prosímtě rozepsat jak přesně programovat *8 1500 17 když zmáčknu 1 tak svítí víc kontrolek jak naprogramuju příchod kontrolka 1
a odchod kontrolka 2 a zadává se to např 30sec nebo 030 sec

zatím díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marimm



Založen: Oct 25, 2005
Příspěvky: 185
Bydliště: Západné Slovensko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2009, 15:05    Předmět: Citovat

Akurat so Ti chcel napisat, ze mas asi vypnutu hlasitu dobu pre odchod, ale si ma predbehol Smile .

Malo by to byt trojmiestne. To znamena, ze pre 30s zadas 030. Nemam teraz pred sebou instalacny manual, ale to poznas jednoducho. Ked vstupis do sekcie 17 po kazdom stlaceni klavesi Ti panel 1x pipne. Ak je to trojmiestne cislo tak ak zadas prve cislo - pipne 1x, druhe cislo - zasa 1x a po tretom pipne 2x a prejde na zadavanie zadavanie dalsieho casu. Ak Ti uz po druhom cisle pipne 2x tak je to dvojmiesne.

Tych 6 pipnuti pri zapinani bolo potvrdenie spravne zadaneho ovladacieho kodu a spravneho zapnutia systemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marimm



Založen: Oct 25, 2005
Příspěvky: 185
Bydliště: Západné Slovensko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18 2009, 8:19    Předmět: Citovat

Tak uz som si pozrel manual. Je to trojmiestne cislo. Cize pre 30s odchodovy cas zadas 030. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxin1



Založen: Dec 12, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18 2009, 9:40    Předmět: dsc1510 Citovat

Tak ty časy jsou nastaveny správně už to i odpočítává ted to jen namontit díky moc za pomoc proniknul jsem do toho.Ještě musím sehnat nějakou tu vnitřní sirénu. Kdybych si na něco vzpoměl můžu zase napsat?

asi ještě zapojím jeden požární hlásič ale to až později ještě jednou díky a měj se.Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund