Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Whirlpool AWE 9723
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2009, 18:41    Předmět: Whirlpool AWE 9723 Citovat

Koupil jsem na aukru tuto pračku z displejem a problém je následující:
Při nastavení jakéhokoliv programu se displej rozsvítí,ukáže se teplota,čas a otáčky. Zapnu tlačítko "START" - zamkne se dveřní zámek zapne relátko a rozjede se motor jedním směrem asi tak na 5 vteřin, relátko vypne motor se zastaví a pak displej vyhodí chybu "F06"
Zajímalo by mne jak by jste vy postupovali při opravě a na co se mám kouknout... Dle paní co jsem od ní tu pračku kupoval a co jí řek opravář tak je špatný modul... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12405

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2009, 18:50    Předmět: Citovat

Jsou dvě možnosti - buď bych té paní věřil a sehnal nebo opravil ten modul a nebo nevěřil a pak bych musel prověřit chybové hlášení a jeho vznik za vydatné pomoci SM. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2009, 19:25    Předmět: Citovat

při zapnutí na program vypouštení čerpadlo normálně naskočí.Mám podezření na tacho motoru.Zajímalo by mne co znamená ta chybová hláška F06
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12405

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2009, 19:36    Předmět: Citovat

Viz tabulka:
Wink



awe9723.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  awe9723.png
 Velikost:  16.02 kB
 Staženo:  706 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2009, 20:00    Předmět: Citovat

píše to že je špatný tacho anebo motor. Tacho jsem odpojil - jednoduše jsem odřízl přívod od té cívečky a motor se trošku rozjel na vyšší otáčky a zastavil se.... Choval se jinak než při připojeném tachu - ale zase vyběhla chyba F06 - při tom vypouštění chyba nenaskočila a motor dojel v poho do konce.... Takže vadný tacho anebo motor ??? Třeba vinutí ????
Jinak existuje u této pračky nějaký testovací program ???? A jak jej spustit


Naposledy upravil tatramacek dne po listopad 30 2009, 20:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12405

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2009, 20:24    Předmět: Citovat

Těžko říct. Aspoň zkontroluj odpory vinutí tacha (68.70 Ω ± 7%), rotoru(1.90 Ω ± 7%), statoru (celé vinutí 2.17 Ω ± 7%, jeho část 1.35 Ω ± 7%).
Také je možno zkontrolovat ty příkony podle SM. Pokud nejsou vyšší, bude motor v pořádku. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2009, 20:28    Předmět: Citovat

poslal jsem ti SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2009, 21:18    Předmět: Citovat

napiěte i ostatní svůj názor...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2009, 21:29    Předmět: Citovat

Nemôže byť niekde na konektoroch zvýšený prechodový odpor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2009, 6:37    Předmět: Citovat

Nazdar opraváři-prodejče . Jak může pracovat regulace motoru , když nemá údaj o reálné rychlosti ? . Špatný motor by Ti za chodu vypálil oči . Motor si vyzkoušíš tak , že si najdeš rotor a stator . Zapojíš do serie , provizorně , stačila mi i krokosvorka mezi kontakty konektoru . Spustíš přes 200-ku žárovku jen pro zjištění směru otáčení . No a pak ho zapojíš natvrdo na 230 a to při točení směrem ! kdy jsou kartáče odtlačovány . Při dobrém motoru uvidíš na komutátoru jen slabé jiskřičky , při špatném šlehají blesky téměř dokola . A je jedno , zda je špatný rotor či stator . No a pak Ti zůstane tacho . Při testech motoru by jsi měl naměřit napětí . Pochopitelně násobek při plných točkách . Měřil bych ho přes Gretze . Nejjednodušší by bylo přibastlit jiný kus motoru i od jiné značky . Po tomto činění deska .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nepo



Založen: Dec 17, 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2009, 8:00    Předmět: Citovat

Pračka zpočátku testuje jestli není spadlý řemen. Na velké řemenici je umístěný magnet a ten aktivuje čidlo na pozici 623 3. Když magnet chybí nebo zeslábne, tak není impuls a regulace vydá matoucí hlášení F6. Je to velmi častá závada na pračkách s tímto snímačem. Jinak k tomu měření motoru. Získaná informace je k ničemu a o stavu motoru neřekne nic.


AWE9723.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  AWE9723.pdf
 Velikost:  534.7 kB
 Staženo:  578 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2009, 9:57    Předmět: Citovat

To by docela odpovedalo tomu co pisal tatramacek vyssie-ze s odpojenym tachom sa motor rozbehne na vyssie otacky....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2009, 18:38    Předmět: Citovat

mne chybu F6 v servisu vysvětlili vadou motoru - zkusil jsem motor zaměnit za jiný ale stejného typu a závada je pořád stejná. Prej tá řídící jednotka je tak citlívá že i nějaký unikající proud - v řádech miliampérů ji dokáže rozhodit.... Prej je to kvůli ochraně spotřebitele..... Doporučili mnne vyfoukat fénem veškeré konektory a svorkovnice aby se třeba zmenšil přechodový odpor - prej se s tímto problémem často setkávaj - vlhkost a tím i jiný odpor zařízení a řj to vyhodnotí jako unikající proud. I po vysušení se závada opakuje. Prej může být problém v motoru,tachu,který jsem ale v podstatě vyloučil,dále pak závoře dveří a řídící jednotce samotné......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12405

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2009, 19:18    Předmět: Citovat

Já si myslím, že tohle vyjádření servisu je spíše pohádka pro dospělé. Nevím, který programátor by do programu pro procesor zařadil unikající proud (pokud tímto měřením CUC disponuje, o čemž silně pochybuji) pod chybu F06, která je vyhrazena pro motor a tacho a ne jako samostatnou chybu. Tomu prostě nevěřím. Ovšem závadu v samotné řídící jednotce tím nevylučuji.
citace:
Jinak k tomu měření motoru. Získaná informace je k ničemu a o stavu motoru neřekne nic.
No pokud např. místo odporu vinutí 2,17Ohmu naměří jen 1Ohm, tak to o něčem svědčí, ikdyž se mezizávitový zkrat nemusí projevit nutně tímto způsobem. To měření ho nic nestojí a jinak se tam toho naměřit moc nedá.
Jinak je pravda, že není problém otestovat neporušenost motoru způsobem, který tu popsal BOBOBO - doporučuji.
citace:
Pračka zpočátku testuje jestli není spadlý řemen. Na velké řemenici je umístěný magnet a ten aktivuje čidlo na pozici 623 3. Když magnet chybí nebo zeslábne, tak není impuls a regulace vydá matoucí hlášení F6. Je to velmi častá závada na pračkách s tímto snímačem.

Zato tohle je velmi přínosná informace. Tohle bych prověřil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2009, 20:01    Předmět: Citovat

ta pevná součástka je čidlo anebo nějaký spínač který se spíná a rozepíná na základě toho magnetického impulzu ? - mluvím o tom polohování bubnu. Pokud je to spínač - dva kontakty - tak jsem ten magnet oddělal a dával jej nejblíž tomu spínači a on necvakal - a když jsem tam ten magnet na té řemenici neměl tak ta chyba byla pořád stejná. Zkoušel sem i idpojit topení zdali tam není nějaký skrat když to ta řj kontroluje ale chyba je pořád stejná i po vyzkoušení druhého ale toho samého motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund