Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV THOMSON 25DG16ET, chassis ICC17
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 16:06    Předmět: TV THOMSON 25DG16ET, chassis ICC17 Citovat

zdravím všechny Smile ,Tüto TV jsem si přivezl z SD.snažil jsem najít čislo chassis,ale nemohl jsem ho nikde zjistit.
Potřebuju poradit prosim,když ji zapnu tak obrazovka žhaví,ale ukáží se pouze zpětné běhy.A obrazovka je černá.
zatím jsem nemeril napeti ze zdroje nebo tak,protoze nemam k tomu schéma,tak nevím ani jake napeti mam namerit.

Název vlákna byl upraven. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milin



Založen: Sep 23, 2005
Příspěvky: 754
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 17:06    Předmět: Citovat

kde poslát schéma,(meil)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 19:12    Předmět: Citovat

o dekuji ze jste mi pomohli jake je v tom chassis
Smile

muj mail je goliasinek@seznam.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 20:05    Předmět: Citovat

tak schéma už mám.Začal bych asi urcitě měřením napětí ze zdroje.A uvidim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 20:47    Předmět: Citovat

Vlastíku - teď když to šásko už znáš, tak si pěkně tu telku prohlédni a zjistíš, že tam typ šasi napsaný někde máš.
Když to nebude na zadním deklu - na typovém štítku - tak je to samolepka (bývá přilepena sezhora na SCARTu, nebo někde na "rámu" šasi), na které je i model a výr. číslo té telky.
Píšu ti to proto, abys věděl, kde máš "příště" tyto údaje hledat - "až už tě nikdo nepovede za ručičku" Wink
A napiš - jestli jsi ho našel.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2009, 6:48    Předmět: Citovat

dekuji vsem mnohokrát za pomoc.Hledal jsem kde je napsané to šasi.našel jsem ho na zadním deklu na štítku Wink

je tam psáno: type 412/ICC17.

takze uz zacnu merit to napeti ze zdroje.Jinak zadne divne zvuky pri zapinani nejsou.Ani se nic nehreje.treba vertikál nebo koncový trand v řádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2009, 17:06    Předmět: Citovat

Tak vidíš, že tam to šásko bylo uvedené - pamatuj si pro příště, kde máš hledat.

Ty si ale umíš "vybírat" telky na opravu - neznám "záludnější" zdroje než jsou Thomsony Rolling Eyes
Že ale nezačínáš raději na něčem jednodušším - "vybíráš" si samé stejné "špeky" - když to není 100Hz-BEKO, tak zase THOMSON-ICC17 Rolling Eyes Cry
Na těchto si už "vylámali zuby" i jiní "machři" (včetně mně Cry ) Wink

Oč jednodušší by bylo začínat na oravských OTF, či OVP-čkách - nemyslíš?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2009, 21:34    Předmět: Citovat

aha takze jak vidim tak tot šasi neni jednoduché na opravu Cry .Ja prave toto sasko neznam vubec.Vidim ho poprve.No uvidim no Smile .napeti ze zdroje sem meril sedi podle schematu

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku, vymazáno. Používej tlačítko "zaslat odpověď". Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03 2009, 23:17    Předmět: Citovat

tak napětí ze zdroje sedí,měřil jsem kondíky a polovodiče v ŘKS vše se zdá být OK.tak nevím.může mi někdo prosím aspon malinko pomoci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2009, 11:42    Předmět: Citovat

555 napsal(a):
dekuji vsem mnohokrát za pomoc.Hledal jsem kde je napsané to šasi.našel jsem ho na zadním deklu na štítku Wink

je tam psáno: type 412/ICC17.

takze uz zacnu merit to napeti ze zdroje.Jinak zadne divne zvuky pri zapinani nejsou.Ani se nic nehreje.treba vertikál nebo koncový trand v řádku.

Mohl jsi také do Googla zadát: "Thomson 25DG16ET chassis" a Googl by Ti našel jak chassis,tak i schému. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2009, 23:24    Předmět: Citovat

to otakarv: dobrý den,máte pravdu Smile nenapadlo me to Sad

jinak k té TV: propájel jsem celý plošňák od primáru až po ŘKS,vertikál,vyměnil jsem IO vertikálu a tv běží.Podle osciloskopu jsou průbehy takové jaké mají být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: so červen 04 2011, 19:31    Předmět: Citovat

Thomson 25DG16ET (typ 412/ICC17EU) - prosim o radu:

- obraz je trosku neostry a sirsi.

Na VF trafu jsem pouzil Focus, ale jiz jsem v koncove poloze.
- jde nejak jeste doostrit
- je nejak mozne zuzit obraz ?
- jak se dostanu u teto TV do servisniho menu ? Dostal jsem se jen do hoteloveho menu

- ma 2 repro, ale v manualu od jineho Thomsona, kde je srovnani nekolika TV s ICC17 je uvedeno, ze tento typ je Mono. Slo by nejak snadno rozsirit na Stereo? To mono je vzhledem k TV vysilani (dnes uz bezpredmetne) nebo proste zesilovac i pro signal ze Scart je mono? Chtel bych, aby to prehravalo stereo ze Scart, poustim do toho satelit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2011, 7:07    Předmět: Citovat

Ty máš typ 412/ICC17EU,to by měl být MONO.Typ 413/ICC17EU by měl být STEREO.Jednoduše předělat z MONO na STEREO výměnou IO+pasívní součástky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2011, 9:23    Předmět: Citovat

machura napsal(a):
Thomson 25DG16ET (typ 412/ICC17EU) - prosim o radu:

1) - obraz je trosku neostry a sirsi.

2) Na VF trafu jsem pouzil Focus, ale jiz jsem v koncove poloze.
a) - jde nejak jeste doostrit
b) - je nejak mozne zuzit obraz ?
c) - jak se dostanu u teto TV do servisniho menu ? Dostal jsem se jen do hoteloveho menu

- ma 2 repro, ale v manualu od jineho Thomsona, kde je srovnani nekolika TV s ICC17 je uvedeno, ze tento typ je Mono. 3) Slo by nejak snadno rozsirit na Stereo? To mono je vzhledem k TV vysilani (dnes uz bezpredmetne) nebo proste zesilovac i pro signal ze Scart je mono? Chtel bych, aby to prehravalo stereo ze Scart, poustim do toho satelit.

Ad 1) Bez udání jakýchkoliv údajů, co jsi kde naměřil (především napětí hl. zdroje +B) by to bylo pouhé věštění z křišťálové koule. A ta mně bohužel teď nefunguje - došly baterky Shocked Cry

Ad 2) Tento popis taky svědčí o "odbornosti" tazatele Cry
VF trafo = vysokofrekvenční trafo
VN trafo = vysokonapěťové trafo

Ad 2a) Asi ne - jestli je ale vše ostatní v cajku, toď otázka.
Ad 2b) Samozřejmě - dostavením správné velikosti +B, příp. odstraněním hw závady !! (větší pravděpodobnost, než že je to "rozjeto" softwarově) - a konečně sw nastavením (v S.M.) - po vyloučení hw závady!
Ad 2c) Přestože jsem ti dal (v tomto vlákně) 22 odkazů na doku (ve většině z nich bude i to S.M.) - varuji do něj lézt (na vlastní nebezpečí!).

Nevím, proč se pořád nemohu zbavit dojmu, že většina laiků (kteří se o nějakém Service Menu) dozvědí od ještě většího laika - ba, oba pak jsou přesvědčeni, že právě to S.M. je ta "pandořina skřínka" (tajemství servisáků) - a že je tam napsáno, kde má tvp závadu a jak ji odstranit Rolling Eyes

Ad 3) Jistou odpověď jsi už dostal od otakarv.
Úprava tedy možná je (stačí provést dle servismanuálu), jen nvm, jestli vynaložená "námaha" splní účel.
Nevím, proč tak vehementně toužíš po nějakém stereu z tvp (10 let starého?), kde repráky nejsou od sebe vzdáleny ani metr Cry
Nebylo by jednodušší propojit ten sat-rec. raději AUDIO propojením přes STEREO-zešilovač (příp. AUX-IN věže, minivěže apod.), anebo ještě lépe propojením přes "HOME THEATER" (AC3 ?, ...) a pořady, které jsou vysílány DOLBY-STEREO, poslouchat daleko dokonaleji takto?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
machura



Založen: Dec 27, 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2011, 18:34    Předmět: Citovat

Ok. Stereo z toho delat nebudu... asi se to nevyplati.

Muzes me, prosim, navest na to napeti zdroje ? Tzn. zmerit vsechna napeti (USYS, UVIDEO ... ) ? V TV jsem absolutni amater. Za to VF trafo se omlouvam. Nejak jsem u toho nepremyslel, kdyz jsem to psal.

Stahnul jsem thomson_chassis_icc17_sm_1_[ET].zip a thomson_chassis_icc17_sm_2_[ET].zip.

Bude mi stacit digitalni merak nebo musim mit osciloskop ?

Tzn. radeji zjistit, jestli neni neco uz spatne, nez lezt do SM ? V ser. manualu je postup na zuzeni obrazu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund