Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit televizi?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xmarty08



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: po prosinec 26 2005, 19:54    Předmět: Jakou koupit televizi? Citovat

Přeji hezké svátky a šťastný Nový rok!

Chtěl bych znát názor zkušených opravářů před koupí nového televizoru. Do dnes mám TV zn. LOEWE, která je vážně držák (z roku 93) a teď bych chtěl udělat výměnu za něco nového, ale nevím, které značce se dá dneska ještě věřit... Šlo by o klasický televizor, 72cm se 100Hz technologií. Já přemýšlel o fy. Samsung, JVC, nebo Toshiba. Nechci, aby přežila záruku a pak šla do kytek, co vy na to? Jaká je u Vás značka, kterou opravujete úplně nejmíň? Very Happy
A co příjem digitální televize, je lepší chtít za každou cenu možnost rozšíření další kartou?..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: po prosinec 26 2005, 20:56    Předmět: Citovat

Zůstaň věrný značce..dnes stále patří k nejlepším.Mimo Prahu,Brno a Ostravu bude pozemní digitál až v roco 2010 - 2012, stači samostatný konvertor,s typem televizoru to nesouvisí..to je ještě dlouhá doba...
Komplet digi TV je zatím příliš drahý...a využití velké nemá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po prosinec 26 2005, 22:18    Předmět: nejmíň oprav? Citovat

Nejmíň oprav jsem zaznamenal u Tesla C110STII - 1984 násobič (ještě v záruce), 2004 výměna obrazovky. A pardon : 1990 vestavba CTI, to šlo o náhradu za vadnou zpožďovací linku, dlouho jsem ji nemohl sehnat, zatímco obvod CTI dostupný byl....
Ale už bych ti ji nevnucoval, když chceš stohertzovku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2005, 17:24    Předmět: Citovat

Moje rada zní,kup tu nejlevnější TV co najdeš.... Potlesk
_________________
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xmarty08



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2005, 17:57    Předmět: Citovat

Nejsou to tak trošku vyhozený peníze?.. Abych kupoval nějakej BlueSky nebo tak, to fakt ne... Mě by lákala ta Toshiba, nevíte někdo, jestli dávají stále svoje obrazovky? Já hlavně potřebuju 3Scarty, S-video a audio out. Nevíte taky co je Hřebenový filtr, jen lákadlo, nebo praktický a funkční vylepšení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2005, 18:47    Předmět: Citovat

Koukám debata o ničem.Je vidět,že Ti v životě neprošlo rukama moc TV na opravu.Pak by jsi mluvil trošku jinak....Ale to je pouze můj názor a každý si udělá úsudek sám...Ne?
_________________
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xmarty08



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2005, 23:44    Předmět: Citovat

No Romane, díky za ohodnocení, moc mi pomohlo Exclamation Pravda, přiznávám se, televizí jsem zatím moc nedělal-nemám je rád, umím jen dát českej zvuk, udělat zdroj a pár maličkostí okolo. Otevřel jsem tuto diskuzi, protože jsem myslel, že bude zajímavá a že sem někdo přihodí zkušenosti s opravami nových televizorů-jestli děs a nebo ne. Navedla mě na to debata se známým, který dělá v Panasoniku jako servis. technik. Podle toho, jak TV vyrábí, nastavujou obraz,aj., by mi Panasonika vůbec nedoporučil... Jak vidím, asi jsem se zmýlil a nemá tato debata cenu. Jelikož neumím celou diskuzi smazat, tak se jí raději vůbec nevšímejte... Gunsrifling
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29 2005, 9:07    Předmět: Citovat

THOMSON má špatný obrazovky, JVC má ještě horší, Philips je porod sám o sobě a báně taky odcházejí, takže fakt zbývá SONY, nebo Panasonic, ale pokud chceš TV a ne závaží, tak panasonic Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
wendys



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 297
Bydliště: olšanský hřbitov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29 2005, 9:31    Předmět: Citovat

kup si Sony na 50Hz, ta má vždy nejlepší obraz, ale bude taky nejdražší. Panasonic taky nemá nejhorší obraz, ale není to Sony. Co se týká spolehlivosti tak to se nedá jednoznačně říci, protože hodně záleží na tom, kolik se tv dané značky v oblasti nachází. Nemá smysl kupovat nejlevnějsí tv, protože ten obraz bude mazanec! U levných značek je jediná výhoda v ceně oprav, ale nekupuješ si tv na opravy, ale na dívání.
Zajdi si třeba do Electroworldu a nech si tam pustit více značek a porovnej to. Uvidíš, že budu mít pravdu. Sony má vždy nejvíce kontrastní obraz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2006, 13:33    Předmět: Citovat

A jakou byste doporučovali TV s úhlopříčkou 37 cm? (resp. varovali před nějakou). Chtěl bych nahradit černobílou TESLA Pluto, zatím stále váhám, ty barevné TVP jsou přece jen dost hluboké a mám to v pokoji na stole.

Jedná se mi o spolehlivost a případnou opravitelnost, obraz snad nějak posoudím. Je mi jasné, že tyto malé TVP jsou v porovnání s běžnými obývákovými TVP drahé, ale je to opravdu jen do pokoje jako taková "truc" televize, nemá vévodit místnosti.

Nerad bych s tím, byť v záruční době, lítal furt do servisu nebo do obchodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st březen 15 2006, 10:10    Předmět: Citovat

Nemáte někdo zkušenost, co se nechá čekat od televize TESLA dnes vyráběné? Uvažuji o koupi této TV:
http://www.home-elektro.cz/elektronika/televizory/do-38-cm/tesla-tv-rf-1531-tm-televizor-uhlopricka-38cm-mono-15611/?foto_detail=1&id_foto=1470

Nevím jak v oblasti TVP, ale světelné zdroje TESLA byly LCE a nerad bych aby TVP TESLA byl od LCE. (S radiopřijímači LCE ty nejhorší zkušenosti, prostě to časem i nepoužívané prakticky ztratilo citlivost, prostě "vyhnilo").
Jde mi tedy o to co se od uvedeného TVP nechá čekat a zda jste to někdo viděli v chodu, jak to šlape.
Než vyrazím do obchodu, při nákupu spotřební elektroniky jsem totiž "nákupní fobik". Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZELKA



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt březen 16 2006, 0:35    Předmět: Citovat

Od té TESLY nečekej nic moc dobrého.Vnitřek bude turecké BEKO nebo LCE nebo buhvíjaká čína.Servis da sist hrůza!Na začátku to bude ukazovat hezky,to koneckonců umí každá telka i LCE.Dávám ji životnost tak 2-3 roky.Já vím Tebe láká uhlopříčka a vcelku povedený desing.Já bych si na tvém místě koupil OVP 146 a budeš mít klid.Ale je to pouze můj názor. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt březen 16 2006, 8:12    Předmět: Citovat

Jo, potřebuju takovou úhlopříčku a hlavně mne lákala ta plochá obrazovka. Ale spokojil bych se třeba i s neplochou, kdyby tedy nebyla vypouklá moc (abych neviděl titulky, přehledy při olympiádě apod.).
To OVP vyrábí kdo? V Oravě na Slovensku? Je to solidní kvalita?
A co OTF, to zkrachovalo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZELKA



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt březen 16 2006, 23:15    Předmět: Citovat

Jo OTF bohužel krachla,ale konstruktéři neumřeli a dělají teď telky pod značkou OVP.Kvalita a vybavenost TV sice není to co to bývalo,ale k tomu je bohužel nutí situace na trhu s telkama dovezenýma třeba s číny atd.Já OVP prodávám i servisuji a tak jsem přesvědčený že kvalita je dobrá.Občas se sice nějaká závada vyskytne,ale většinou je to snadno odstranitelné.Kdybych se měl živit jenom opravama na OVP a OTF tak jsem dávno krachnul a to jich moji rodiče za těch 20let prodali na stovky.Ještě že jsou značky jako LCE,TESLA,THOMSOM,MASCOM,Watson,....aspoň je co dělat.Já si vážím každého zákazníka který se prvně zeptá mechanika co si má koupit za telku.Né vždy mě lidi poslechnou,ale to je každého věc.Když potom někdo přijde a shání na svého miláčka značky DAEWOO nebo HOMETECH dálkové ovládání tak se nestačí divit.Tobě by se určitě líbila telka OTF 345.To byla na svou dobu supr televize,plochá obrazovka 45cm a přenosná.Tu bych doporučil koupit i jako starší,ale většinou ji nikdo neprodá.Ale když už novou tak opět říkám OVP 146...NO PROBLEM. Number one
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: pá březen 17 2006, 19:48    Předmět: Citovat

Díky, to je dobrý tip. A jaké další značky jsou ještě podle Tebe bratelné, a to jak v tomto segmentu "přenosných" TV, tak řekněme u televizorů s úhlopříčkou 60- 70 cm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund