Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tak jsem se díval na televizi..
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2009, 17:59    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
urbanek: pokud píšeš, že to není revoluce, ale jen převrat, tak se mrkni do slovníku cizích slov...
--- revoluce >> rychlý, výrazný, kvalitativní, skokový přechod, prudká změna ----
jinak nevím co vám na tom vadí, jeden si stěžuje na to že je to v TV nebo rádiu, druhý na to že se to vůbec stalo, třetí že u toho pustí Kryla nebo proslov Havla
já vás nějak nechápu - mrzí vás, že tu máme alespoň nějakou svobodu?


Jeden nejmenovaný slovenský politik kdysi prohlásil, že revoluce se dělá proto, aby se většina lidí měla líp (proto jsem psal že to nebyla revoluce)
Tehdy pro dosažení jakés takés svobody stačilo dělat svou práci a zbytečně neprovokovat, dnes je svoboda každého jednotlivce úměrná výši jeho bankovního konta. Nevím jestli je lepší stát s nabitou peněženkou frontu na banány nebo na nedostatkový barevný televizor a doufat že nějaký zbyde, anebo stát bez koruny v kapse frontu na úřadě práce. Nevím jestli je lepší bydlet za pár šupů v "betonové králíkárně" nebo se v té samé králíkárně, ale s novou fasádou bát, že po dalším zdražování nebude na nájem.
Co mi na dnešní době vadí nejvíc, že je jako zlatý dekl od septiku - zvenku všechno vypadá krásně, ale zevnitř to pěkně smrdí.
A technický pokrok, ten tady byl, je a bude navzdory jakémukoliv režimu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2009, 18:06    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Mna mrzi, ze to nebola revolucia a ti cerveni hajzli sa teraz vracaju. Keby to bola revolucia, tak by ich par viselo, kopa by skoncila v base a nemali by sme premiera, ktory isiel na tieto dni do sovietskeho zvazu.


Jenže ti tzv. "bývalí komunisti" ve skutečnosti nikdy žádní komunisti nebyli, nejsou a nebudou a je jedno jakou ideologii hlásali před a po převratu. Tito lidé prostě za jakéhokoliv režimu myslí jen a jen na svůj prospěch. (a vždycky se najde dostatečné stádo volů, kteří je do těch funkcí zvolí)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2581

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2009, 18:44    Předmět: Citovat

Kdesi jsem četl že revoluce většinou neuspěje proto, že se revolucionáři pokládají za sobě rovné s těmi co jsou výš a ne s těmi co jsou níž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 7:13    Předmět: Citovat

Především už je toho letošního připomínání "revoluce" ze všech stran tolik, že to připomíná přesně povinné juchání před výročím vystřelení z Aurory. Sand s tím rozdílem, že Veškrna má víc drzosti lidem kázat, co udělali špatně a co měli udělat jinak, pokrytec jeden senilní Evil or Very Mad
Jinak ad Cust ap., vnímání událostí a jevů je asi přímo závislé na počtu archivovaných roků, v 20 mi byla politika tady (_._), v 40 jsem měl pocit že je fuška mezi tím svinstvem chodit a nešlápnou t do něj, v 70 abych byl rád, když mě okolnosti nechají naživu Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 9:28    Předmět: Citovat

Crifodo: To máš jistě pravdu, ale pokud ti někdo veřejně upírá svobodu na výběr práce, školy, místa bydliště, víry, ... tak do toho hovna dupat budu i v 70 pokud mě budou síli stačit.
Urbanek: Nějak si pleteš politiku s osobní životní úrovní, ale abych si taky přihodil - před rokem 1989 jsem týden před výplatou měl rohlík z půjčených peňez (tedy před výplatou matky a otce). O banánech se snad ani nemusíme bavit - ty šli koupit (snad) jen na Gorkého náměstí a já jsem to měl v té době 300 km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 9:39    Předmět: Citovat

BTW: Teď mě napadlo k těm frontám
1. Kolegův táta tak jednou přišel do masny, pohlédl na prázdné háčky na zdech a podal uzenáři kabát. Po chvilce vyměňování nechápavých pohledů řekl: promiňte, myslel jsem, že jsem v šatně a odešel.
2. Hanbou jsem se propadal, když přijela tetička z USA a šli jme po ulici v naší vesnici. Najednou tetička uviděla obrovskou frontu před masnou a chtěla se tam jít podívat, že se něco děje a někdo něco asi rozdává zadarmo. Nemohla uvěřit tomu, že to je normální - právě přijelo maso.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 9:54    Předmět: Citovat

Smile no jo byla to prdel.
Ve skutečnosti si myslím, že to nic neznamená. Prostě byly fronty. Dneska jsou taky. Kupříkladu včera jsem stál hodinovou frontu v Alze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 10:13    Předmět: Citovat

Predvcerom som stal asi 40 minut na ceste, lebo nejakeho obrazek_cenzura napadlo rozkopat krizovatku cez pracovny den. Dnes to bolo stale rozkopane a predpokladam, ze to tak bude najmenej do konca tyzdna. Pritom sa jedna o kus asfaltu medzi kolajnicami na elektrickovom pase v dlzke mozno 20m... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 13:06    Předmět: Citovat

Jsem ten poslední , kdo by chtěl vracet bolševika . Bolševici nám sebrali barák a my v něm platili nájem . A to dělali ještě rok před předáním moci bububu , že nás vystěhují . Ale i moje sestra, žijící v Krkonoších , která vše zažila , přišla o práci , můj švagr taky a jelikož odešli do předčasného důchodu , tak si vyskakovat nemohou . A najednou mi setra s klidem opáčí , že bude volit rudé - měla se líp . Ona ta možnost tzv. svobod je zhodnotitelná jen pro relativně úzkou skupinu občanstva . A bohužel jsem pro srandu i pro něčí vztek , když veřejně říkám , že volím napravo , alespoň tam se ty vedoucí proudy staví . Tenkrát jsme si přáli zdraví jen tak ze společenského úzusu , teprve dnes víme o čem to je . Kdepak "svobody" , o těch se u nás nemluví . A na kavky nikdo z nás nepůjde , jelikož by to opravdu , ale opravdu bylo zbytečné a ta svítící bedna se denně prostě pustí . Ale jinak si myslím , že nás stát (mafie) obírá v dalších oblastech neporovnatelně více a ještě i to , že zkušenost je nepřenosná a nové generace si vyberou co budou chtít ony , naše doporučení pro ně bude směšné .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 17:08    Předmět: Citovat

Já to začínám rozdělovat podle jednoduchého klíče:
Před rokem 1989, doba kdy nebyly banány.
Po roce 1989, doba kdy jsou banány. Na posrání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 18:25    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
BTW: Teď mě napadlo k těm frontám
1. Kolegův táta tak jednou přišel do masny, pohlédl na prázdné háčky na zdech a podal uzenáři kabát. Po chvilce vyměňování nechápavých pohledů řekl: promiňte, myslel jsem, že jsem v šatně a odešel.
2. Hanbou jsem se propadal, když přijela tetička z USA a šli jme po ulici v naší vesnici. Najednou tetička uviděla obrovskou frontu před masnou a chtěla se tam jít podívat, že se něco děje a někdo něco asi rozdává zadarmo. Nemohla uvěřit tomu, že to je normální - právě přijelo maso.


Nevím, já to soudím podle sebe a svých blízkých. Moje matka např. pracovala jako sekretářka v jednom tehdy prosperujícím, dnes již rozkradeném podniku. Nikdy nebyla v žádné straně, o politiku se nikdy nezajímala, a přesto jsme hlady netrpěli, dokonce jsme k obědu mívali maso, i ty banány se občas daly sehnat. Když jsme chodili nakupovat (do pramenu na okraji Brna) tak co si pamatuju - nikdy nebyly prázdné regály, pro mlíko a chleba se sice muselo ráno, ale všechny základní potraviny byly většinou k dostání... (to že byl k dostání jen jeden druh jogurtu či limonády, není přece zas až taková tragédie)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2009, 18:33    Předmět: Citovat

Byl jeden nebo dva druhy jogurtů, ale kolik je dneska druhů jogurtů, myslím jogurtů, ne náhražek. Možná, že dneska není žádný. Noste na stůl [/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund